PDA

View Full Version : Колко важна е само една цифра? Колко важен си ТИ?



SWASTIKA
03-23-2009, 02:18
Историята, която ще ви разкажа е хипотетична.

Минавайки покрай пътя намираш монета от 1лв. Продължаваш пътя си и навлизаш в друга улица, изведнъж те спира малко просяче на 8 годинки и те пита може ли едно левче за да може да си купи баничка. Осъзнаваш, че не си носиш портфейла и му даваш намереното левче. Всичко това ти отнема 10 секунди, детето не продължава там за където е тръгнало, а се връща до баничарницата която се намира пред теб. 10 секунди по-късно зад теб сградата избухва и е видно, че, ако детето не се бе върнало, вече нямаше да бъде живо. Сега са на път да се променят милиарди неща... Пораства и влиза в училище, говори с децата, което отнема време, спира хора, удря се в тях без да иска, което пак отнема време... 20 години по-късно става президент и подписва мирен договор със воюващите страни с Б-Я тогава. Има си дете, което става доктор и спасява живота на хиляди хора, които, ако нямаше щяха да променят куадродецилион неща.
Ако не беше закъснял за работа, ако беше гледал телевизия 10 секунди по-малко, ако беше легнал 5 секунди по-рано, ако не си беше сресал косата, ако не беше изпил една чаша вода, ако не беше сгънал завивите, ако не беше погледнал към земята за да видиш монетата, какво щеше да стане? Ако не беше дал на детето пари, защото си си забравил портфейла, то щеше да продължи зад, там щеше да умре, тогава всички неща щяха да са различни за абсолютно целия свят.
Само едно минаване и блъскане в някакъв човек би променило милиарди ситуации... Човекът в който се е блъснал ще се ядоса, ще му отнеме 1-2 секунди това блъскане, но представете си живота на този човек, всички неща, които е правил да се забързат само с 2 секунди. Едно пресичане би му коствало живота. Това е само едно блъскане, ами всичко останало?
Трудно е да го обясня, някои от вас ще ме разберат със сигурност, това е тежка философска материя, която се опитвам да обхвана. Може би друг трябваше да е раздела, но там е пълно със шизофреници и атеисти.
Пиша книга, която се казва: "Книгата, която може да промени живота ти", това ще е част от нея, само че, по-добре написано и представено.

raduna
03-23-2009, 02:56
това скоро го четох някъде или го гледах, само си го префасонирал, но подари "късния" час не мога да се сетя откъде е точно :D
доста елементарно е написано - ако си решил да бистриш философията за нещата от живота, можеше да съставиш един малко по-строен текст

SWASTIKA
03-23-2009, 03:27
това скоро го четох някъде или го гледах, само си го префасонирал, но подари "късния" час не мога да се сетя откъде е точно :D
доста елементарно е написано - ако си решил да бистриш философията за нещата от живота, можеше да съставиш един малко по-строен текст

Всъщност това е реда ми на мисли, няма нищо общо със абсолютно нищо било то онлайн, било то и в книгите...

Напоследък се занимавам с неща, които не ми дават да имам достъп до интернет или четенето. Преди имаше една глупост, нещо за Майка Тереза, че си част от пъзела на Земята, които е важен за да бъде всичко ОК, но не произлизам от там.
Общо взето ми отне точно 5-6 минутки да го напиша, не съм целял да бъде оформено или перфектно...
Ти си човек, който не разбира тези разсъждения. Написал съм го за тези, които ще го разберат.
Ce qui va sans dire, va encore mieux en le disant.

Boot
03-23-2009, 04:30
Мисля, че не се обърна внимание на сензацията!!!


СВАСТИКА ПИШЕ КНИГА
!!!!11!!!!1!!!1!

machoka
03-23-2009, 06:45
Повечето пъти, когато малко просяче се блъсне в теб, означава че си останал я без портфейл, я без часовник.
Тогава се развиват няколко сценария, в които малкото просяче не става президент, ами малко просяче с насинено дупе.

Bellatrix
03-23-2009, 07:04
Интересна идея, но какъв е смисъла да знаем за нея? А я си представи, че даваш на детето левчето, то отива зад ъгъла уж да си купи баничка, но вместо това дава парите на алкохолизираните си родители, които си купуват водка и под влияние на алкохола го пребиват до смърт?
Ние не можем да предскажем кое от двете ще стане.

mArMaLaDkA
03-23-2009, 07:36
Повечето пъти, когато малко просяче се блъсне в теб, означава че си останал я без портфейл, я без часовник.
Тогава се развиват няколко сценария, в които малкото просяче не става президент, ами малко просяче с насинено дупе.

8-) :lol: :lol: :razz:

raduna
03-23-2009, 07:53
аз не знам от кои хора съм, ама ти си от тия, които като напишат боза и им се каже, че е боза, директно прехвърлят топката и казват, че другите не разбират
относто прозренията ти: това не е никаква "тежка философска материя",а дървена философия (не твоя, а по принцип)
абсолютно безполезно е да се разсъждава по този начин, защото нито можеш да се спреш да действаш, нито да промениш нещо от вече случилото се. Естествено, че с избора си човек променя много неща и определя пътя им. Както вече казаха това е "ефектът на пеперудата" - когато една пеперуда размаха крилца на единия край на света, предизвиква ураган на другия - не откриваш топлата вода.
А думичката "АКО" е възможно най-нереалната дума и трябва да се използва за бъдеще време, когато решаваш.
Човек не трябва да се чувства отговорен за неща, които по никакъв начин не зависят от него, а само за тези, които може да предвиди когато прави избора си.

П.П. в баничките вече и извара няма

Pliok0019
03-23-2009, 08:06
И просячето е на 21-22?!


иска, което пак отнема време... 20 години по-късно става президент и подписва мирен договор със воюващите страни с Б-Я тогава.



Чл. 93 (2) За президент може да бъде избиран български гражданин по рождение, навършил 40 години, който отговаря на условията за избиране на народен представител и е живял последните пет години в страната.

Да. Числата са наистина важни. Но и е факт, че едва ли би било възможно просячето да е на 21.

jghgh
03-23-2009, 09:09
raduna owns 8-)

Snuffles
03-23-2009, 09:13
В Странния случай с Бенджамин Бътън имаше нещо подобно. :wink:

Dumb
03-23-2009, 12:17
доколкото знам това се нарича "ефекта на пеперудата" :)

MoMoXiXi
03-23-2009, 13:03
В Странния случай с Бенджамин Бътън имаше нещо подобно. :wink:

Тъкмо това щях да казвам. Същото е , само дето историята не е с циганче, а с възлюбената на Брад Пит.

SWASTIKA
03-24-2009, 09:02
Пари не давам, а и както съм настроен спрямо баничарниците, които вместо сирене слагат извара е по-вероятно аз да съм сложил и бомбата...
Недей така! Аз слагам сирене на мойте баници, ела да те почерпя. 8-)

RAWRRR
03-24-2009, 09:14
Чети повече за метафизиката,ако наистина те интересуват такива неща.

SWASTIKA
03-24-2009, 12:41
Чети повече за метафизиката,ако наистина те интересуват такива неща.
Обръщах внимание на квантовата физика, сега ще обърна внимание и на тази. :)

IrrieSkyline
03-24-2009, 15:31
При гимназията ми има една баничарница, където освен нормални банички правят и такива големи, където ги продават на грамаж и ползват сирене. Понякога от бачкане си ходя там с един колега от университета и за 2 кинта се наяждаме с яка, мазна софийска баница (с праз) :)

къде тва :) Дружба?

Blab
03-24-2009, 16:03
7?:Д

neocide
03-24-2009, 16:43

SWASTIKA
04-24-2009, 21:59
куадродецилион

w0sh
04-24-2009, 22:02
определно животът ми е променен

Muse_of_Madness
04-25-2009, 15:25
Чети повече за метафизиката,ако наистина те интересуват такива неща.
Обръщах внимание на квантовата физика, сега ще обърна внимание и на тази. :)

:shock: :lol: ](*,) ](*,) ](*,)

Още веднъж забележителен интелект и обща култура.

tItEufFf
04-25-2009, 15:32
За втори път прочетох това..
И се сетих, колко пъти аз съм се замисляла за тея секунди.. Много. Но не ми е правило впечатление.
Интересно е, харесва ми начина ти на мислене

Успех с книгата ;)

Canis_Dirus
04-25-2009, 15:42
Точно така! Не излизайте от вкъщи и не правете нищо, за да не умират хора!

Изгоних един бръмбър от вкъщи, той литна към улицата, удари се в стъклото на една кола, шофьора се стресна, кривна волана и прегази три малки деца! :(

cappy123
04-25-2009, 15:51
Много ми хареса темата ти.
ДА.. действително за всяко нещо си има причина. И за това не трябва да се ядосваме, защото понякога лошите неща ни оставят такава поука, че наистина започваме да се замисляме серизно за нещата от живота.
Успех с книгата. Ще се радвам, ако си и купя, когато я завършиш!!! :P

EroSennin
04-25-2009, 16:34
42 е най-важното число, ама аз не съм важен :)

Jumbie483
04-25-2009, 19:05
Ще искам екземпляр от книгата ти...