PDA

View Full Version : Сенки



galu6a
03-23-2009, 10:55
Искам да си закупя сенки.Днес гредах едни прахооблазни на Импала ,но се чудех дали са наистина хубави.Вие какви ползвате.Моля и цена :)

DeadSilenceF
03-23-2009, 11:02
попринцип не ползвам имам едни на Deborah 19лв доста са добри :)

LovelyGirl
03-23-2009, 11:04
На Имапала са страхотни.Имам предвид тези,които са по един цвят в кутийка.Имам няколко от тях и супер много ги харесвам.Струват около 3-4лв. :)

galu6a
03-23-2009, 11:05
На Имапала са страхотни.Имам предвид тези,които са по един цвят в кутийка.Имам няколко от тях и супер много ги харесвам.Струват около 3-4лв. :)

да точно за тях говоря :) значи наистина са хубави :)

SoFarSoG00d
03-23-2009, 11:19
Заложи на малко по-скъпа марка,L'Oreal,Manhatten,Seventeen-,защото са по-трайни и не изсушават кожата.

MaLty
03-23-2009, 11:29
Аз имам на Ruby Rose и на Catherine Arley..хубави са :)

jeni92_abc
03-23-2009, 11:47
аз ползвам едни на Руби Роуз; може да са евтини ама вършат работа ;)

sweetsunshine
03-23-2009, 12:24
Руби Роуз,Импала ... :?

Аз лично имам едни на Клиник-течни,страхотни са дълготрайни не се събират на сгъвката на клепача.
Имам на Буржоа сиви,блестящи,също съм много доволна ето ги:
http://farm4.static.flickr.com/3232/2907351340_a3c104d3e1_o.jpg
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=1317683
Сега съм си харесала на АртДеко едни златисти :) :)

MoMoXiXi
03-23-2009, 13:15
колко струват на Буржоа?

galu6a
03-23-2009, 13:19
[quote="jeni92_abc"]аз ползвам едни на Руби Роуз; може да са евтини ама вършат работа ;)[/quote

а на каква цена са тези на Руби Роуз

MoMoXiXi
03-23-2009, 13:26
И аз имам на РубиРоуз та да кажа. На 2 етажа са - 12 сенки има на първия, отдолу като отвориш има 2 ружа - розов и кафеникав и апликатор. Освен това има и огледалце. Има 2 вида (поне в магазина в който си ги взех) розова гама и кафява гама.

Аз си взех с кафявата гама, цветовете са:
бяло
светло нежно розово, почти бяло
светло синьо, бебешко
бяло/сиво
нормално синьо, едно готино такова
после бежаво/златисто
малко по-тъмно синьо
бежаво
тъмно синьо
тъмно златисто, цвят като бронз
много тъмно синьо
и много тъмно "бронзово" :D

И най-важното цената е 3,50.


Абе да ти кажа не съм недоволна. Всеки ден си слагам някой от светлите цветове и като се прибера в нас след мъчителен ден даскало още си стоят. Може би трябва само да слагаш повечко, ако искаш да се виждат ясно.
Сори за романа. 8-)

MoMoXiXi
03-23-2009, 13:38
Бтв, да си излея душата..
Искам такиваааааааааааааа :-# :-# :cry: :cry: :cry:
http://image.dhgate.com/upload/20086/14/ff808081183b5c7501183feaa2043b28/productimg1212651747103.jpg

galu6a
03-23-2009, 13:40
еми сопред мен щом са толкова мн палитри и са само за 3,50 би трябвало да се очаква нз суга мисля да си взема тези прахообразните на ИМПАЛА два цвята в смисъл ,че в едната кутийка е един цвят мислех си за кафяв ,защото съм тъмна с големи кафеви очи ,но какъв да е другие цвят :( Вие какво ще кажете ???

billytalent
03-23-2009, 13:43
Аз имам няколко кутийки на Руби Роуз и съм доволна,но рядко ги използвам защото слагам предимно черни,а те нямат такива каквито ми трябват

LovelyGirl
03-23-2009, 13:44
Аз много харесвам лилавото.Мисля,че има и светло и тъмно,но не съм много сигурна.Моите са тъмни.Зелените и златните също стоят добре.

masal
03-23-2009, 13:48
Аз пък искам час по-скоро да си купя на чифели. :(

galu6a
03-23-2009, 13:56
а как се нанясат тези сенки

LovelyGirl
03-23-2009, 13:59
Трябва да си имаш отделна четчица.Те не ги продават заедно.Но много внимавай като ги отваряш,защото са пълни догоре и лесно се разсипват.
Те са доста наситени и не е нужно да слагаш по много.
Хубавото е,че ще си ги ползваш много време :)

galu6a
03-23-2009, 14:12
Трябва да си имаш отделна четчица.Те не ги продават заедно.Но много внимавай като ги отваряш,защото са пълни догоре и лесно се разсипват.
Те са доста наситени и не е нужно да слагаш по много.
Хубавото е,че ще си ги ползваш много време :)


а четчицата е съвсем обикновенна дунапренена нало(и ?? ако можеш да ги снимаш ще съм ти мн благодарна :)

galu6a
03-23-2009, 14:22
ето за тези сенки имам предвид

http://prikachi.com/files/686923b.jpg

LovelyGirl
03-23-2009, 14:30
Да,точно тях :)
И да,с дунапренена четчица :)
Ето тези цветове,за които ти казах,че са хубави :

http://prikachi.com/images.php?files/686960X.jpg

kapinka
03-23-2009, 14:32
Аз пък искам час по-скоро да си купя на чифели. :(

Ооо на чифели са страшно хубави сенките. Кака ми кара курс за гримиране и си накупи най-различни и не ми дава да си слагам от тях :x

Я кажете за синьо-зелени очи как да се гримирам, че да изглежда СЛАДКО, че иначе изглеждам много женствено, смисъл прекалено много..а аз искам да не е толкова фрапантно и на какви цветове да залагам ? :P

galu6a
03-23-2009, 14:33
Да,точно тях :)
И да,с дунапренена четчица :)
Ето тези цветове,за които ти казах,че са хубави :

http://prikachi.com/images.php?files/686960X.jpg

мхм аз сигурно ще си взема този в ляво и кафявото да мога да ги смеся.Мерси мн за съдействието LovelyGirl[/b]

LovelyGirl
03-23-2009, 14:36
Аз пък искам час по-скоро да си купя на чифели. :(

Ооо на чифели са страшно хубави сенките. Кака ми кара курс за гримиране и си накупи най-различни и не ми дава да си слагам от тях :x

Я кажете за синьо-зелени очи как да се гримирам, че да изглежда СЛАДКО, че иначе изглеждам много женствено, смисъл прекалено много..а аз искам да не е толкова фрапантно и на какви цветове да залагам ? :P

На зелени очи много добре стои зелен или син молив.Имат познати,които ползват такива моливи и много ми харесва как изглежда.Особено както твоите очи са смесен цвят,ще ти ходят и 2та вида.Можеш да пробваш.
Не изглежда фрапиращо както повечето хора си мислят,като чуят това.
Можеш да правиш и комбинации от сенки,на светли очи всичко отива ;)

kapinka
03-23-2009, 14:38
Мерси, аз имам електриково син молив и наистина седи готино, но като сложа някакъв тъмен цвят имам чуството, че изглеждам .......... :shock: 8-)

LovelyGirl
03-23-2009, 14:41
Ползвай по-светли цветове.Идва пролетта,заложи на нещо по-свежо :)

galu6a
03-23-2009, 14:44
Аз пък искам час по-скоро да си купя на чифели. :(

Ооо на чифели са страшно хубави сенките. Кака ми кара курс за гримиране и си накупи най-различни и не ми дава да си слагам от тях :x

Я кажете за синьо-зелени очи как да се гримирам, че да изглежда СЛАДКО, че иначе изглеждам много женствено, смисъл прекалено много..а аз искам да не е толкова фрапантно и на какви цветове да залагам ? :P

На зелени очи много добре стои зелен или син молив.Имат познати,които ползват такива моливи и много ми харесва как изглежда.Особено както твоите очи са смесен цвят,ще ти ходят и 2та вида.Можеш да пробваш.
Не изглежда фрапиращо както повечето хора си мислят,като чуят това.
Можеш да правиш и комбинации от сенки,на светли очи всичко отива ;)

да правя е на светли очи отива всичко ,а аз кааво да кажа ,че съм с големи кафеви очи дето майка вика ,че съм приличала на сърна :-D и цветовете ,който ми отиват са в кафевите и може би зелените нюанси :(


Я кажете на ето тези очи какво отива :-D тук съм с очна линия
http://prikachi.com/files/687064j.jpg

http://prikachi.com/files/687077I.jpg
ето без грим (не ми гледайте косата това е ефетка "УОУУУ" постигнас с ролки после приличах на пудел :-D

LovelyGirl
03-23-2009, 14:46
И аз съм с кафеви очи :-D
Ползвам най-често залени,розои,лилави и бели сенки.Попринцип слагам и черно в края.От време на време ползвам и златни,но скоро не съм.
Пробвай тези цветове,но гледай зеленото да е в светъл нюанс :)

galu6a
03-23-2009, 14:49
И аз съм с кафеви очи :-D
Ползвам най-често залени,розои,лилави и бели сенки.Попринцип слагам и черно в края.От време на време ползвам и златни,но скоро не съм.
Пробвай тези цветове,но гледай зеленото да е в светъл нюанс :)

мхм и за наблягам на тези цневотве но РОЗОВОТО определно не ми ходи на очите ,защото съм и матова и приличам на циганка поне аз така мисля и мн други хора :-D утре като си ги купя ще си сложа и ще се снимам да видим ефекта :)

kapinka
03-23-2009, 14:50
Галушке, пробвай със златисти и бронзови отенъци и тъмно кафяво.

galu6a
03-23-2009, 14:52
Галушке, пробвай със златисти и бронзови отенъци и тъмно кафяво.

да аз точно такъв ефект искам да постигна :)

П.П. а вие как по точно се гримирвате ,защото аз например слагам по-тъмен нюанс на сгъвката на клепача и после върху самие клепач по светло :) вие правите някакви такива смески или просто един звят върху целия клепач :)

kapinka
03-23-2009, 14:55
Може и бяло да слагаш във вътрешното ъгълче на окто и постепенно със сиви сенки да сливаш, докато не стигнеш външното крайче и завършиш с черно:) Ако имаш и сребрист брокат за очи може да си сложиш, ако ходиш примерно на дискотека и тн :P

LovelyGirl
03-23-2009, 15:14
Всеки път различно :)
Понякога е един цвят,понякога основа и в края черно,а някой път като е само един цвят слагам отдолу черни сенки,нещо такова имам предвид:

http://photo.live.advance.net/modbride/images/4361/0204-YP-STME.02B.jpg

само,че линията не е по цялото око,а до половината и е малко по-тънка(говоря само за долна стрнаа :) )

stop_looking_at_me
03-23-2009, 15:42
Лично аз си мисля че такива Импала, Руби роуз и Голден роуз не струват, не защото са евтини, не, а защото лично съм ги използвала и не ми харесват. Както обичам ярките, наситените цветове за вечерта, така и обичам нежните, неутрални цветове през деня, но просто сенките на такива компании ми създават много главоболия при нанасянето. Първо, трябва да си вземеш много с четката за да може цвета да се появи на клепача ти, дори с основа! второ, половината пада от четката и остава на бузите, и после губиш още време докато го махнеш. Нямам толкова много време особено сутрин... така че рядко слагам от тях. Но разбира се, с тях започнах "екпериментацията" ми с цветове, така че за начало предполагам не са чак толкова лоши. Късмет! И моля те, купи си хубави четки, донапренените апликатори аз личнко използвам само за кремообразни сенки.
ето такива примерно:
http://3.bp.blogspot.com/_AyW8XkSQfVc/R1PouuYrN-I/AAAAAAAAAKc/AO2TUEvTfgg/s1600-R/IMG_2747.jpg

Има много евтини, хубави четки. Само гледай да са меки, гъсти и много нежни. Хубаво е да са от някакъв естествен косъм, но и синтетични стават. Четките за рисуване също стават, стига да отговарят на този критерии, и да не са такива евтинки където ни искаха в предучилищната за рисуване! Един минус на такива четки са дългите дръжки. И като говоря за дръжки: Ако си купуш, провери предварително дали дръжката и тази метална част по-нагоре са плътно заедно и не се мърда. Ако горната част на четката се клати... не я купувай! И разбира се, ако си купиш си ги мий често!
Това от мен...

пп: Аз имам пъстри (кафяво, зелено) очи и много добре ми седи лилавото, розовото, синьото, пък и кожата ми има студен оттенък и просто всички студени цветове ми седят добре. И моля, заложете на малко цвят... стига с тези сребристи и златни цветове (това беше до всички)

Успех на всички! :-)

stealthyGirl
03-23-2009, 15:55
Хмм, на Импала може и да не са лоши. Аз няма да си купувам такива де - аз си имам разни и съм доволна от тези на Ейвън (и от течните, и от сухите). Даже и от Буржоа - същите като на Ейвън са.
Имам и едни на Руби Роуз (или на Голдън Роуз) и са много нетрайни и се събират в което крайче могат, но иначе цветовете не са им лоши и седят повече, ако първо си сложа пудра на клепачите. :)

masal
03-23-2009, 16:29
Аз пък искам час по-скоро да си купя на чифели. :(

Ооо на чифели са страшно хубави сенките. Кака ми кара курс за гримиране и си накупи най-различни и не ми дава да си слагам от тях :x

Я кажете за синьо-зелени очи как да се гримирам, че да изглежда СЛАДКО, че иначе изглеждам много женствено, смисъл прекалено много..а аз искам да не е толкова фрапантно и на какви цветове да залагам ? :P А дали има свето виолетово и розово? :(

blondeVIP
03-23-2009, 19:53
,,един въпрос към stop_looking_at_me,,,напълно съгласна съм с вс което си казала, само един въпрос,,от къде да си купя такива четки,,,,и колко г/д струват??? :(

Biskfitka
03-23-2009, 20:40
И мойте са на Руби роуз и много ме кефят (и само такива си купувам) 8-)

stop_looking_at_me
03-23-2009, 21:13
По принцип има много скъпи четки, като например на MAC, но едно $20-30 за някаква си четчица за сенки не ми се дават. Както казах, четките за рисуване са много добра алтернатива. Отиваш примерно в един такъв магазин, където продават такива неща за хобита/изкуства и няма начин да нямат различни по големина и форма четки. За жалост, аз не живея в България и при мен без проблем може да ги намериш във craft stores като Michael's и Hobby Lobby, но съм сигурна че такива има и в България. Тук цените са около $2-3-4 за четките които стават за сенки, но има и такива които стават за лице (за нанасяне на руж, пудра, бронзър и тн) те са вече около $6, но като се има в предвид че има някои които са абсолютно еднакви по големина и форма с тези на MAC и са в пъти по-евтини. А компанията която прави четки за рисуване, които наподобяват тези на компанията за козметика MAC, са Loew-Cornell.
Ето лист: Първо името на четката, и след това на коя отговарят от MAC

3/4 loew cornell 270 maxine's mop purple handle- mac 116
(L) loew cornell 277 round mop wood handle- mac 129
1" loew cornell 270 maxine's mop purple handle- mac 134 or 136
(XXL) loew cornell 277 round mop wood handle- mac 150
#8 American painters 2500 filbert clear w/glitter handle- mac 194
#4 american painters 2200 fan clear w/glitter handle- mac 205
1/4 royal soft grip sg160 clear w/blue tip handle- mac 208
10/0 american painter 2650 spotter clear w/glitter handle- mac 209 or 311
#6 royal soft grip sg255 clear w/blue tip handle- mac 211
#6 american painters 2450 chisel blender clear w/glitter handle- mac 212
3/8 loew cornell 270 maxine's mop purple handle- mac 213
1/4 loew cornell amm mini mop green handle- mac 217
#10 royal soft grip sg255 clear w/blue tip handle-mac 219
(M) royal soft grip sg999 clear w/pink tip handle- mac 225
1" royal soft grip sg1400 clear w/pink tip handle- mac 227
1/4 loew cornell 270 maxine's mop purple handle- mac 228
(S) royal soft grip sg995 clear w/pink tip handle- mac 231
#10 royal soft grip 3020 clear w/orange tip handle- mac 249
1/2 loew cornell 270 maxine's mop purple handle- mac 252
3/8 royal soft grip sg160 clear w/glitter handle- mac 263
1/4 american painters 2440 angular clear w/glitter handle- mac 266
3/8 american painters 2400 angular clear w/glitter handle- mac 269
1/4 royal soft grip sg393 clear w/pink tip handle- mac 272
3/8 royal soft grip sg393 clear w/pink tip handle- mac 275
#8 royal soft grip sg170 clear w/blue tip handle- mac 316
Тези освен за очи, са и за лице

Разбира се, може да импровизирате със всякакви четки, стига да отговарят на критериите от предишният ми пост

Ето няколко видеота, за четки за рисуване
http://www.youtube.com/watch?v=D9lPfKzQAXE
http://www.youtube.com/watch?v=VvARQo8qqJo



Сайтове за четки
http://www.crownbrush.com/home.aspx?pg=catalog
http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.cfm?fuseaction=category.display&category_ID=37
^^^ от този сайт си поръчах палитрата с 88 цвята, ако някой го интересува повече, да пита... мога да кача и снимки.
http://www.eyeslipsface.com/brushes (всички са $1, а четката за сенки "eyeshadow brush" пише, е много хубава и си заслужава... за другите не зная, защото не съм ги пробвала)
http://www.eyeslipsface.com/studio (ето и тези по $3 и тях не съм пробвала) ELF имат много ефтини и интересни неща

Разбира се, може да пробвате в ebay, само не копувайте някой сет от 15 четки на "MAC" за $50 примерно... 100% ще са фалшиви... и за какво са ви такива.

Съжалявам че не мога да помогна примерно с точни места и магазини от България, но няма как. Ако ви е страх да поръчвате по интернет пак съжалявам. Дори не знам дали тези сайтове предлагат доставка до България, но сигурно да.... друг е въпроса на какви цени.


Само да допълня, имам някакви четки от Avon в комплектче и за нищо не ставаха.... моля ви... не си давайте парите за някакви четки от каталог, за които не сте чували от никой че са хубави.

Надявам се да съм помогнала.... и ако някой отиде да търси четки за боички или четки от козметичен магазин, ще се радвам да чуя какво сте намерили.... И пак, марката ен е важна според мен.... а да е мека, гъста, нежна и да не се скубе, клати и тн.
ААааа, за скубенето... веднага като се приберете я измийте.... ако се скубе след 3-4 миенета... не е хубава. :? Особено тези за лице, представете си как си слагате пудра и след това сумати и косъмчета по лицето ви или блузата.... не е приятно, но ми се е случвало за жалост. Ако в България позволяват, върнете я.

Успех и се надявам че съм покрила всичко... ако се сетя нещо ще добавя, а ако имате въпроси питайте. Който е прочел всичко... само мога да кажа БРАВО! :razz:

Ето едно видео от YouTube за начинаещите и различните видове четки за нанасяне на грим на очите... и различните техники
http://www.youtube.com/watch?v=HZgxRLQQRs8


Успех мили дами :-) :-) :-)

пс: извинявам се за каквито и да било граматически, правописни, и пунктуационни грешки... на Български пиша само в интернет... и за жалост Българският ми става все по-зле.... гадно е. :-o

galu6a
03-24-2009, 10:17
денс си взех сенки на ИМПАЛА ,за които всъшвост питах ,но само 1 цвят понеже не носех повече пари в себе номер 18 едно такова златно хубаво ми стои утре може би ще си взема и друг цвят :) Мерски мн на тези ,които съдействаха :)

kapinka
03-24-2009, 11:41
А дали има свето виолетово и розово? :(

Да, има. Седят по перлени някак си :P