PDA

View Full Version : Какво е вашето мнение за свободните университети ?



pinkbunny
03-24-2009, 10:17
Какво е вашето мнение за свободните университети и по точно за Варненски свободен университет „Черноризец Храбър“
:neutral:

AtMosFera
03-24-2009, 10:34
Университет като университет.Като изключим това,че семестриалните такси не са от най-ниските.Базата е добра,а и ако човек наистина заляга може да научи много неща.Дипломите от там все още не се гледат с много добро око,но все пак най-важни са знанията и практиката,които както казах вече могат да се придобият там ако си учиш.Има някакви съмнения за корупция и т.н. ,но това къде го няма...А и лекторите в свободните са от НБУ и от икономическите в София и Свищов,по-рядко от СУ така че разлика ... в кеша само. :)

xpower
03-24-2009, 12:08
Малко съмнителна репутация , защото не на всичките им признават дипломите , но наистина базата на обучение е много по добра.Например в НБУ мой приятел учи там и казва , че е много доволен , защото ги водят по симпозиуми за сметка на университета , имат много по - добра база от Алма Матер и УНСС . Но наистина са им много скъпи семесттриалните такси.

AtMosFera
03-24-2009, 12:20
Не,не заради това,а заради начина на оценяване.И по -точно за слухове от рода на "в която купчинка ти се падне работата такава оценка ще получиш".НБУ не е свободен университет :) Просто го написах като пример от къде са учителите в свободните.

pinkbunny
03-24-2009, 18:38
Bлагодаря ви много за разбирането и за отговорите найстина исках да разбера нещо повече защото твърдо съм решена да се пробвам тамм а до сега не се е намерил човек който да ме подкрепи всички ме разобеждават макар че съм голям инат и наумя ли си нещо нищо не може да ме откаже :-)