PDA

View Full Version : бихте ли воювали за България



KarlDionic
03-25-2009, 07:59
Бихте ли заминали за фронта ако примерно България бъде нападната от някоя друга държава и се набират доброволци

afterforever
03-25-2009, 09:30
Не. Тряаше анкетка да направиш.

KarlDionic
03-25-2009, 09:55
emi q napravi 4e nz kak to4no stava :(

Rodolubec
03-25-2009, 10:08
Да естествено.

Vesk0u
03-25-2009, 10:32
Разбира се! Даже и армията да бъде свалена бих станал партизанин!

kalashnik
03-25-2009, 11:10
Да, много пъти съм го казвал, че винаги ще браня България, затова и ще стана професионален войтик.

democratos
03-25-2009, 15:58
Не, но бих воювал от името на въоръжените сили на НАТО за интересите на алианса.

dshiznit
03-25-2009, 16:41
Е кой пък ще ни нападне по дяволите. Ний сме толкоз зле че може и без да ни нападат да ни завладеят. Което ми се струва че вече е станало... :x

KarlDionic
03-25-2009, 17:58
Не, но бих воювал от името на въоръжените сили на НАТО за интересите на алианса.
da umre6 dano kapitalist gaden... :-x :-x i nato sas tebe

Rodolubec
03-25-2009, 18:09
Не, но бих воювал от името на въоръжените сили на НАТО за интересите на алианса.
:razz: Е това е промит мозък.

Diam0nD
03-25-2009, 18:10
Е кой пък ще ни нападне по дяволите. Ний сме толкоз зле че може и без да ни нападат да ни завладеят. Което ми се струва че вече е станало... :x ам прав си де хахаха то в сегашното ни положение е по-добре да не се отбраняваме с войскова част а оръжията да бъдат раздадени на партизантски отряди и те да действат :) просто 30 000 войска за никъде няя стигне . Както и да е ,отклоних се ! ДА ,бих защитавал РОДИНАТА,СЕМЕЙСТВОТО и ПРИЯТЕЛИТЕ си !

SiegHeil
03-25-2009, 18:26
Естествено.. :)

blago84
03-25-2009, 18:34
Да! Трудно ми е да повярвам, че някой е отговорил с "не"...

Vesk0u
03-25-2009, 18:37
Не, но бих воювал от името на въоръжените сили на НАТО за интересите на алианса.

US wannabe промит, болен мозък... напълнил си vbox-а с капиталистическа пропаганда...

Vesk0u
03-25-2009, 18:38
Да, много пъти съм го казвал, че винаги ще браня България, затова и ще стана професионален войтик.

Може да се паднем в едно и също поделение, рота, взвод... не се знае :)

blago84
03-25-2009, 18:48
Аз лично съм противник на НАТО.
Искам страните от ЕС да формират своя обща и силна армия, и НАТО да престане да съществува като формация. Американците нямат какво да предат в Европа!
(Просто няма страна в Европа достатъчно силна и голяма, за да отхвърли сама американското (а и на някои други свръхдържави) влиание, затова считам че трябва да се държим заедно в рамките на ЕС... алтернативата е да сме сателити на някого и никак не ми харесва)

kalashnik
03-25-2009, 20:07
Не, но бих воювал от името на въоръжените сили на НАТО за интересите на алианса. Приятел, ти нещо си сбъркан. На кого служиш на родината си или на американцине? НАТО знаеш ли защо е създадено? Ако не знаеш, сега ще ти кажа, за да брани интересите на САЩ, Великобритания, ФРГ (сега Германия) и Франция от Варшавския договор (СССР и другите социалистически страни), но когато Варшавския договор се разпадна НАТО си смени специализацията, до 1990 беше разпалване на конфликти с СССР с цел те да излезнат героите, а единствената страна защитаваща азиятските страни да бъде превърната в чудовище, ако не знаеш, само ще ти кажа, че в България някога е пращала хуманитарни мисии не само в социалистически страни, визирам Южна Корея, там е имало и американски, но те се държали с корейците като с животни, а българите и съветските военни като с човеци. А сега НАТО се специализира в пращане на мисии "за опазване на мира" с цел да увеличи находищата си на петрол и да се отскубнат от ръцете на Русия, защото наближава срока, когато САЩ трябва да върне Аляска (едно много богато място) на руснаците. Сега и ще ти кажа какво ще стане, тогава САЩ ще нападне Русия под предтекст, че опазва световния мир и ще изпратят и теб. Ще те изпратят на сигурна смърт от руския калашник, защото смотаната ти емка ще засече, нещо присъщо на американското оръжие, ще те пратят там където със сигурност ще удари руската СС-18 или СС-22 (САЩ знаеше какво ще стане в Пърл Харбър, но го предотврати, за да нападнат Япония, за да се стимилира икономика им, защото войни Америка не води за каузи за защита на мира, а за да си стимулират икономиката), за да умреш за нечия чужда кауза, ще умреш за нация на има няма 200 години. Така че си упичай акъла и си помисли кои интереси ще защитаваш

kalashnik
03-25-2009, 20:08
Да, много пъти съм го казвал, че винаги ще браня България, затова и ще стана професионален войтик.

Може да се паднем в едно и също поделение, рота, взвод... не се знае :) Може би.

kalashnik
03-25-2009, 20:14
Да! Трудно ми е да повярвам, че някой е отговорил с "не"...Ако ти кажа, че 80% от сегашното поколение не биха отишли... А ти би ли отишъл?

Diam0nD
03-25-2009, 20:47
Извинете това което ще кажа ,не съм компетентен : kalashnik не е ли тъпо да отидеш професионален войник :? В смисъл не е ли по добре военно училище ,хем ще се научиш повече ,хем офицер излизаш от него :) и пак си в армията :?

kalashnik
03-26-2009, 09:38
Извинете това което ще кажа ,не съм компетентен : kalashnik не е ли тъпо да отидеш професионален войник :? В смисъл не е ли по добре военно училище ,хем ще се научиш повече ,хем офицер излизаш от него :) и пак си в армията :? Емо то е ясно, че първо през военнен университет.

Drift_King
03-26-2009, 10:41
Не бих станал наемник! И не бих воювал за чужди интереси!
Ако сега американците обявят война на страна Х от близкият изток например, наредят ни да се включим и започне набиране на доброволци в нашата родина, за нищо на света не бих отишъл!
Но ако някоя наша съседка - Турция или Македония например, реши да си ''освобождава поданиците'' със сигурност бих станал доброволец и бих защитил националните ни интереси!

П.С.Между другото гледaм по форумите на ''макитата'', че според тях българите от Пиринска македония са македонци и трябва да бъдат освободени :-D Повярвайте ми само ги чакаме да дойдат да ни освобождават, да им покажем колко ги обичаме :D .Колкото са малко българофилите там, два пъти по-малко са хората подкрепящи македонизма тук в Пиринска македония .

justifymysoul
03-26-2009, 16:07
Не бих воювал за страна която ме е ощетила въсможно най-много !!!Не съм патриот това чувство за щастие или не ми е чуждо ! 8)

blago84
03-26-2009, 16:09
Добре са дошли, тъкмо ще имаме повод да ги окупираме и да сложим край на това веднъж завинаги...

Rodolubec
03-26-2009, 16:10
Не бих воювал за страна която ме е ощетила въсможно най-много !!!Не съм патриот това чувство за щастие или не ми е чуждо ! Cool
Дебил! Природата те е ощетила в акъла.

justifymysoul
03-26-2009, 16:44
Am qvno tebe te e oshtetila,shtoto mi se struva 4e si inteligenten/na kolkoto kaktus ! ne moje da nari4ash nqkoi debil samo zashtoto ne e na tvoeto mnenie....!!! no tova 4e ti si go nalagash govori mn. za teb !!!!

kalashnik
03-26-2009, 17:08
Am qvno tebe te e oshtetila,shtoto mi se struva 4e si inteligenten/na kolkoto kaktus ! ne moje da nari4ash nqkoi debil samo zashtoto ne e na tvoeto mnenie....!!! no tova 4e ti si go nalagash govori mn. za teb !!!! А това, че пишеш на латиница говори още повече за теб. Ако не знаеш, официалната азбука в България е българската, а официалния език българския.

kalashnik
03-26-2009, 17:25
Да! Трудно ми е да повярвам, че някой е отговорил с "не"...Ако ти кажа, че 80% от сегашното поколение не биха отишли... А ти би ли отишъл?Виж мненията от първата страница. Извинявай, не съм забелязал.

Vesk0u
03-26-2009, 19:20
Въпреки че сме пропаднали, забелязвам, че повечето ми връстници имат доста бунтарски дух, което говори много добре за нацията ни! Предполагам, че ако (недай Боже) стане война поне едно 70-80 % от младежите ще станат доброволци да защитават майка България.

kalashnik
03-26-2009, 19:23
Въпреки че сме пропаднали, забелязвам, че повечето ми връстници имат доста бунтарски дух, което говори много добре за нацията ни! Предполагам, че ако (недай Боже) стане война поне едно 70-80 % от младежите ще станат доброволци да защитават майка България. Прав си, то даже от бунтарщина воже и да ни затворят, особено мен, с тези мой възгледи.

blago84
03-26-2009, 20:18
Калашник... явно си си сбъркал призванието. Армията е строга и консервативна институция, пазител на статуквото. Бунтарщината там обикновено свършва пред военния съд (а в някои случаи и пред наказателния взвод)... На теб май ще ти подхожда повече някоя партизанска групировка...

H8MACHINE
03-26-2009, 23:47
Бих УМРЯЛ за БЪЛГАРИЯ с усмивка на лицето ! Българин който не би воювал за България е пълен боклук и нещастник и по-добре да не се е раждал ! ЗА БЪЛГАРИЯ - СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ ! :smt070

Rodolubec
03-27-2009, 06:58
Българин който не би воювал за България е пълен боклук и нещастник и по-добре да не се е раждал !
Много си прав тука.

KarlDionic
03-27-2009, 07:02
пфф много хубава тема стана ама ме е яд че не я направих анкета :?

justifymysoul
03-27-2009, 13:40
Е няма проблем да пиша и на кирилица,но просто е супер недорасло да не можеш да приемеш становището на даден човек.... а и няма повече да се занимавам със псевдо патриоти който явно не са минали пубертета !!!

kristo
03-27-2009, 15:52
Ами ако се наложи ще се воюва, няма друг начин просто. Това е дълг на всеки един българин без изключение, та и на всеки един български гражданин независимо от произхода си.

blago84
03-27-2009, 16:07
Няма таквоа нещо като "длъжен". Всеки има правото на свободен избор.
Но тъй като България е гарантът на нашата свобода, то всеки който иска да бъде свободен човек, трябва да е готов да брани тази свобода и на бойното поле ако е нужно.

kristo
03-27-2009, 16:12
Еми именно, бранейки свободата на Родината си, браниш и своята. А иначе казвам длъжен от чисто морална гледна точка. Не може някой да превзема страната ни и да стоим и да гледаме, да си викаме ами какво да се прави, превземат ни, ама не ми се воюва- не става. Най-малкото семейството ти и ти лично бихте били застрашени, така че това е както национален, така и семеен, а и личен дълг след като и твоя живот е застрашен в подобни ситуации. А и не само това, самият факт, че избиват твои сънародници няма как да бъде подминат само защото не са твои роднини, нали?

blago84
03-27-2009, 16:16
Аз казах, че аз съм готов да воювам, ако е необходимо. Но уважавам правото на всеки да реши за себе си.

kristo
03-27-2009, 16:23
Аз казах, че аз съм готов да воювам, ако е необходимо. Но уважавам правото на всеки да реши за себе си.
ок, разбирам те.

mitternacht
03-27-2009, 18:58
Не прочетох дали се го обсъждали, ама трябва да се уточни.
НЕ бих воювал за родината, ако под това се разбира някой охранен политик да каже:
"Ъъъ в Пакистан, Иран (или другаде) Ал-Кайда прави много лоши неща и заплашва световната демокрация (блаблабла)".
НО!
Ако е с истински патриотична цел-разбира се.

Diam0nD
03-27-2009, 19:22
Нито емотата ще си надигнат бретоните, нито фешаните ще си оцапат розовите ризки, нито хаусерите ще си махнат щорите от очите!
Всички след 89 са адски деградирали от живота! хааха яко ,ама като за начало ти май си 90 ,както мен ^^ и после не е много така ... а бе има си боклуци и от по-старите ,както и от по-младите. Всичко е въпрос на гледна точка . Естествено едно е човек дет 2 години е дал военна служба това онова ... при дълъг преход няма да има същите затруднения ,както нашето поколение :x заради това бях против отмяна на военната служба ,ест връстниците ми ме гледаха тъпо :D :D

beretta92sd
03-27-2009, 23:47
Бих воювал но с моя собствена армия , но първо ще се насоча към онези които управляват държавата и са я докарали до прага на войната и след това щесе заема в основния враг.

beretta92sd
03-30-2009, 08:53
В тая наща страна народа отдавна няма дума , тука мафията определя кои да влезе в парламента и кои не , тука играят големи пари които някои хора немогат да си позволят да загубят, ако доиде примерно на власт АТАКА.
Единствения начин да се разкарат хората които сега управляват е да бъдат избити , друг начин няма , те никога няма да напуснат колкото и протеста да правим колкото и вотове на недоверие да се внесат.

Nam3less3
03-31-2009, 11:06
Напротив, ти имаш думата на всеки избори и между тях. Ти можеш още днес да кажеш "Аз приемам Д О И П, приемете го и вие". Можеш да кажеш "хайде да се съберем и да направим партия" - всеки от народа може да направи това, но не го правят. Така че те сами са си виновни. Ако направим партия, как мафията ще каже кой да влезе в парламента? Да, ще трябва медия, но смятам, че вече има медии, които щом отразяват Атака, ще отразяват и нас. Разбира се мафията може да се опита да ни подхлъзне и спретне компромати и т.н. мръсни номера, но безплатен обяд няма. Ако не се прави нищо, не излиза по-евтино.Явно ти ще си лидерът, който ще ни обедини около D O I P
:-D

SiegHeil
03-31-2009, 16:28
Недорасляк с акъл на 15-годишен...давай, народа е с теб ! 8-)
Лидерските ти способности са под нулата, недей да се напъваш толкова...

SiegHeil
03-31-2009, 20:20
Ти гений ли си ? :)

Mastta
04-02-2009, 21:06
България не ми е дала живот, за да ми го отнеме НЕ !! А и бойната не е начина на 21 век !

SiegHeil
04-02-2009, 21:12
България не ми е дала живот, за да ми го отнеме НЕ !! А и бойната не е начина на 21 век !
Естествено...в 21ви век трябва да живееш на кредит, да имаш кола на кредит, живот на кредит и да бачкаш по 14 часа на ден..евала.

Darkkiss
04-02-2009, 23:43
та то България няма оръжия
тоя почнал да ми говори да воювам
:razz: :razz: :razz:

kalashnik
04-03-2009, 06:01
та то България няма оръжия
тоя почнал да ми говори да воювам
:razz: :razz: :razz: Това, че оръжията ни са стари не ни пречи да сме на първи места на международните учения.

kalashnik
04-03-2009, 06:03
Не, основният враг на народа си е самият той и също тези, които са му дали избирателни права без да ги е заслужил. Защото тази власт той сам си я е избирал. Не, основния враг на народа си ти е тези като теб с изкривени възглезди.

kalashnik
04-03-2009, 06:07
В тая наща страна народа отдавна няма дума , тука мафията определя кои да влезе в парламента и кои не , тука играят големи пари които някои хора немогат да си позволят да загубят, ако доиде примерно на власт АТАКА.
Единствения начин да се разкарат хората които сега управляват е да бъдат избити , друг начин няма , те никога няма да напуснат колкото и протеста да правим колкото и вотове на недоверие да се внесат. То и другите ни успиваха докато вземат властта, а после си показаха рогцата.

kalashnik
04-03-2009, 06:09
България не ми е дала живот, за да ми го отнеме НЕ !! А и бойната не е начина на 21 век ! Ето точно такива българоотстъпници мрази стратокрацията и точно такива като теб армията ще накаже наравно с циганите, турците и правителствата от 1990 до сега.

kalashnik
04-03-2009, 09:28
България не ми е дала живот, за да ми го отнеме НЕ !! А и бойната не е начина на 21 век !
Естествено...в 21ви век трябва да живееш на кредит, да имаш кола на кредит, живот на кредит и да бачкаш по 14 часа на ден..евала.
Никой не те кара да живееш на кредит - не тегли. Тогава може би ще умреш от глад - това е вашата българия.



България не ми е дала живот, за да ми го отнеме НЕ !! А и бойната не е начина на 21 век !България може да не ти е дала живот, но България ти е дала свобода, дала ти е нещо с което да се гордееш! Едва ли го осъзнаваш, но твое право е да избираш - имаш свободата.
Промит мозък.



Не, основният враг на народа си е самият той и също тези, които са му дали избирателни права без да ги е заслужил. Защото тази власт той сам си я е избирал. Не, основния враг на народа си ти е тези като теб с изкривени възглезди.
Ами хубаво, аз се махам - по-добре ли ще стане? Да не би аз да съм докарал страната до това положение? Напротив - ние бяхме тези, които сваляхме Жан Виденов, който докара страната до национална катастрофа, а не вие.

Искам да уточня - аз ни най-малко не воювам за вашата българия, но воювам срещу гадовете - тук влизат българи, турци, цигани, всякакви, но едно от най-големите гадове са именно българи - комнунисти. Не ме наричай промит мозък, защото въобще не ме познаваш.

Ти може да си умаствал в боеветее през 1997, но си родоотстъпник, едно добро дело не опрощава хилядите ти идиотщини, то излиза, че Сталин е пич, защото е давал на малките деца шоколадови бомбони и в същото време е избивал хиляди невинни.

Drift_King
04-03-2009, 09:49
Това е относително, но в някакъв аспект - да, поне така ми викаха съучениците, защото спечелих олимпиада по математика на 12 години с максималните възможни точки, а вторият беше много зад мен, да не говорим за третия и нататък. Иначе мразя математиката, както и всякакво работене.Глупаво изказване!Спечелена олимпиада по математика в 6ти клас е нищо - кръгла нула, да не говорим че каквато и да е олимипиада в България не е нищо особено, въпреки че имаме сериозни успехи на международно ниво в сферата на математиката.Когато спечелиш олимпиада включваща висша математика, тогава може да предендираш че си някой, но не и гений!
И какво стана сега с мързелуване ще въвеждаме ДОИП и ще оправим България!Ти гордееш ли се от факта, че обичаш да мързелуваш, защото така ми прозвуча на мен? ''Работенето'' ще оправи тази страна - не партиите, не ДОИП, не ЕС - само НИЕ можем да оправим страната си, като работим заедно за това, а не гледаме да мързелуваме и да прецакваме другия!
Да точно така - ''работенето'', защото аз не познавам човек, който да не е успял материално и духовно като е работил здраво (работил, а не претендирал, че работи), но познавам стотици, които не са успели, защото са големи тарикати, мързеливци и само хленчат колко е зле в България!

kalashnik
04-03-2009, 10:15
Не ме наричай промит мозък, защото въобще не ме познаваш.

Ти може да си умаствал в боеветее през 1997, но си родоотстъпник, едно добро дело не опрощава хилядите ти идиотщини, то излиза, че Сталин е пич, защото е давал на малките деца шоколадови бомбони и в същото време е избивал хиляди невинни.
Я прочети пак на кого съм го казал. Коя "идиотщина" те е ощетила теб? Излиза, че пак ти си този, който не е направил нищо. Напротив, направил съм много неща, които ти не си, почти всеки ден се боря със снинари, ултраси и тем подобни, защото те са едни от основните елементи пречещи на обществото, на протеста на 14 бях пребит от ченгетата, аз за разлика от теб не искам да променям името, сотлицата или койго и да е от знаците на България, а просто истинска справедлива власт начело с армията, а не някакво ДОИП което се подиграва със строителите на днешна България - старите хора!

Bimmer
04-03-2009, 11:04
xxx

kalashnik
04-03-2009, 16:24
Спокойно не се сърдя. Наистина армията ни сега е един цирк, но не са виновни войниците, а управниците, защото военните нямат никакво право на глас по занкон, нещо което го има в другите армии, и ясно съзнават, че не бранят българските, а чужди интереси, но всичко ще се промени, има генерали, имащи уважението на войницете, няма да им казвам имената, които са способни да спасят армията, а и страната, начина на управление мисля, че вече ви е известен - стратокрация.

kristo
04-03-2009, 22:31
Факт е, че Русия е преследвала и своите интереси(както всяка велика сила разбира се) когато се е биела с Турция на Балканите, но нима не е по-добре Глобале Русия да победи Турция и оттам да ни освободи, пък макари преследваща и своите интереси освен всичко друго, или да не води тези войни и ние да си стоим още дълги десетилетия под турско иго? Не казвам, че е нямало да се освободим и без Руско-турската война 1877-1878, но щеше да стане чак 40 години по-късно след Първата световна война, когато Османската империя рухва окончателно и е нямало начин и ние да не се освободим. Но нима е трябвало да чакаме още? Не разбира се. И каквато и да е Русия, колкото и да не ми е любима заради всички удари под кръста, които ни нанася от 1885 година нататък, няма как да не съм й благодарен като българин за Освобождението 1878 г., което колкото и да ти е неприятно да го признаеш идва не отнякъде другъде, а точно от Русия.

kalashnik
04-03-2009, 22:39
Факт е, че Русия е преследвала и своите интереси(както всяка велика сила разбира се) когато се е биела с Турция на Балканите, но нима не е по-добре Глобале Русия да победи Турция и оттам да ни освободи, пък макари преследваща и своите интереси освен всичко друго, или да не води тези войни и ние да си стоим още дълги десетилетия под турско иго? Не казвам, че е нямало да се освободим и без Руско-турската война 1877-1878, но щеше да стане чак 40 години по-късно след Първата световна война, когато Османската империя рухва окончателно и е нямало начин и ние да не се освободим. Но нима е трябвало да чакаме още? Не разбира се. И каквато и да е Русия, колкото и да не ми е любима заради всички удари под кръста, които ни нанася от 1885 година нататък, няма как да не съм й благодарен като българин за Освобождението 1878 г., което колкото и да ти е неприятно да го признаеш идва не отнякъде другъде, а точно от Русия. Можело е въобще да не се освободим. Рухването на Османската империя е следствие от Руско-турската и всички други войни преди ПСВ, а да не забравяме, че тогава даже сме били с турците заедно.

kristo
06-16-2009, 09:22
Напротив, направил съм много неща, които ти не си, почти всеки ден се боря със снинари, ултраси и тем подобни, защото те са едни от основните елементи пречещи на обществото, на протеста на 14 бях пребит от ченгетата, аз за разлика от теб не искам да променям името, сотлицата или койго и да е от знаците на България, а просто истинска справедлива власт начело с армията, а не някакво ДOИП което се подиграва със строителите на днешна България - старите хора!
Това са унищожителите, защото чрез гласуването си за БКП унищожиха страната. Иначе по тази логика и мангалите-строителни работници, са строители, дай да им даваме все повече права поради тази причина - не разбираш ли, че едно е да работиш, а друго е да можеш да взимаш решения. Тия пенсионери насила са били накарани да работят от БКП, но реално партията е взимала решенията и е построила страната чрез труда на хората. И когато се даде възможност на хората сами да взимат решения, те се провалиха. Затова е необходим ДOИП.


начина на управление мисля, че вече ви е известен - стратокрация.
Има и по-добра форма на управление. По учебниците няма да я срещнеш или пък може да ти прилича на меритокрацията, но всъщност става въпрос за ДOИП.


Факт е, че Русия е преследвала и своите интереси(както всяка велика сила разбира се) когато се е биела с Турция на Балканите, но нима не е по-добре Глобале Русия да победи Турция и оттам да ни освободи, пък макари преследваща и своите интереси освен всичко друго, или да не води тези войни и ние да си стоим още дълги десетилетия под турско иго? Не казвам, че е нямало да се освободим и без Руско-турската война 1877-1878, но щеше да стане чак 40 години по-късно след Първата световна война, когато Османската империя рухва окончателно и е нямало начин и ние да не се освободим. Но нима е трябвало да чакаме още? Не разбира се. И каквато и да е Русия, колкото и да не ми е любима заради всички удари под кръста, които ни нанася от 1885 година нататък, няма как да не съм й благодарен като българин за Освобождението 1878 г., което колкото и да ти е неприятно да го признаеш идва не отнякъде другъде, а точно от Русия.
Да, но това не значи вечно да трябва страната да се подчинява на Русия. Те достатъчно са и взели.
Точно това хиляда пътти съм го писал в този форум, напълно съм съгласен.

ZipFail
06-17-2009, 19:18
Малко офф: Всяка болка оформя духа, особено градивната..Друг е въпроса че казармата е жестока, но войната е такава, живота също.
Изпитанията правят човека силен, а силния човек е щастлив, защото знае че няма от какво да се страхува.

Goebbels
06-18-2009, 07:48
Да, за майка България http://www.clicksmilies.com/s1106/starwars/star-wars-smiley-023.gif

ZipFail
06-18-2009, 08:15
Животът е такъв, какъвто ние си го направим, до голяма степен.
Това за духа е някаква ваша теория и доста ненормална според мен.
Аз пък съм щастлив, когато ми е леко, лесно и безболезнено. И никой не ме застрашава и няма от какво да се страхувам.
Някои хора просто се раждат путки.

Cherryy
06-18-2009, 19:27
не по обясними причини

ZipFail
06-18-2009, 19:33
не по обясними причини
ахъ, и какви са те ? :-o

Rodolubec
06-18-2009, 20:05
не по обясними причини
В главата имаш ако.

Ilikeliljon
06-18-2009, 21:54
Казармата оформя духа. Прави те човек.

Това беше и е най-комунистическия израз :razz: :razz: :razz: Точно по време на комунизма беше разпространен, че казармата оформяла духа. Отиваш там и някакъв проблемен старшина, полковник се гаври с теб и погазва в някои случаи някои елементарни човешки права :shock: :shock: :shock: Да не говоря за другата глупост, че мъж се става в казармата :razz: :razz: Глупости, глупости, ако мъж се ставало в казарма, тежко и горко на жените :shock: :shock: :shock: Мъжа е мъж поради определени качества и неща, които могат да се научат и извън казарма (не че не бих отишъл да видя и аз как е). Мен ме хваната реформата, пък и учих и така и не влезнах в казарма :) :)

LiveFlower
06-18-2009, 23:26
Да , бих . Макар и да съм момиче (всъщност , това няма кой знае какво значение :) )

PlamenMEN
06-18-2009, 23:40
Естествено, че бих. Това ми е заложено в кръвта, така да се каже.

Винаги съм бил ЗА казармата. Само п*товци биха били против. Защото сега си говорим за това кой би отишъл да се бие за Родината (нарочно с голяма буква), ама като му бутнат един калашник у ръцете, няма да знае кое е спусък и кое цев. А и като ги гледам разни как се изрусяват, как си бръснат краката, носят ми розови тениски, ползват преса за коса и въпреки това се наричат мъже, та даже и за пичове минават, си мисля, че точно една казарма им трябва. Аз не виждам какъв мъж би станало от такива хора.
Е, има си и минуси казармата - метълягите трябва да си подстрижат, което е много гадно. Друг минус всъщност не виждам. Останалото са само плюсове... си мисля...

Nam3less3
06-18-2009, 23:51
@global
Чакай ся. Защо примерно ако някой гласува за... НДСВ да речем, защо да е промит мозък? Примерно тази партия, колкото и да ни е ясна за всички, може да защитава интересите на някой хора? И за това ли са с промити мозъци, защото гласуват за това, което е най-добро за тях?

kalashnik
06-19-2009, 07:19
Винаги съм бил ЗА казармата. Само п*товци биха били против. Защото сега си говорим за това кой би отишъл да се бие за Родината (нарочно с голяма буква), ама като му бутнат един калашник у ръцете, няма да знае кое е спусък и кое цев. А и като ги гледам разни как се изрусяват, как си бръснат краката, носят ми розови тениски, ползват преса за коса и въпреки това се наричат мъже, та даже и за пичове минават, си мисля, че точно една казарма им трябва. Аз не виждам какъв мъж би станало от такива хора.
Е, има си и минуси казармата - метълягите трябва да си подстрижат, което е много гадно. Друг минус всъщност не виждам. Останалото са само плюсове... си мисля...
Аз съм разглобявал и сглобявал калашник в училище и без да съм ходил в казармата. Даже май съм и стрелял.
В днешно време войната се води с мирни средства - докато ти си мислиш, че защитаваш страната в казармата, продажните политици я продават и препродават заедно с всичко спечелено чрез конвенционална война.
Това за "мъжете" са глупости. Даже според някои ако светът се състоеше само от жени, щеше да бъде по-добър.
Не виждал минуси. Я прочети това:
http://edno.info/f/showthread.php?t=1111
Ама го прочети цялото докрай преди да отговаряш. А целият този текст е едно копи пейст от "Параграф 21" с лека редакция от Мартин Карбовски. Айде не на мен тия. Познавам доста военни и мога да ти кажа, че в армията няма нищо такова.

T72
06-19-2009, 07:29
global какво е това свободно съчинение, направо ме разби! Това е УНИКАЛНА ГЛУПОСТ! Че то ако имаше такива извращения, кой щеше да ходи доброволно в армията! То по тази логика в армията е пълно с педали дето са отишли да се чукат! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: И колегите ми го прочетоха, спекаха се от смях.

Не, чакай малко, като се позамисля си много прав. В поделението се ебеме на поразия, гавря се с новите войницичета и т.н.

Ти си болен мозък, как си се вързал на тая глупост, а в някой от постовете беше писал, че никой не ти е промил мозъка.

Момче и наборен съм бил, сега съм професионален, такова нещо като извращения поне в българската армия няма.

Ilikeliljon
06-19-2009, 07:45
global какво е това свободно съчинение, направо ме разби! Това е УНИКАЛНА ГЛУПОСТ! Че то ако имаше такива извращения, кой щеше да ходи доброволно в армията! То по тази логика в армията е пълно с педали дето са отишли да се чукат! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: И колегите ми го прочетоха, спекаха се от смях.

Не, чакай малко, като се позамисля си много прав. В поделението се ебеме на поразия, гавря се с новите войницичета и т.н.

Ти си болен мозък, как си се вързал на тая глупост, а в някой от постовете беше писал, че никой не ти е промил мозъка.

Момче и наборен съм бил, сега съм професионален, такова нещо като извращения поне в българската армия няма.

Сигурно, защото не ги наричат извращения а нормално нещо :razz: :razz: :razz: Иначе, че има някакви гаври, има. В Замунда влез в торента за филма Граница и прочети споделените мнения на хора, които са служили на граничните застави преди 1989. :) :)

T72
06-19-2009, 07:59
global какво е това свободно съчинение, направо ме разби! Това е УНИКАЛНА ГЛУПОСТ! Че то ако имаше такива извращения, кой щеше да ходи доброволно в армията! То по тази логика в армията е пълно с педали дето са отишли да се чукат! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: И колегите ми го прочетоха, спекаха се от смях.

Не, чакай малко, като се позамисля си много прав. В поделението се ебеме на поразия, гавря се с новите войницичета и т.н.

Ти си болен мозък, как си се вързал на тая глупост, а в някой от постовете беше писал, че никой не ти е промил мозъка.

Момче и наборен съм бил, сега съм професионален, такова нещо като извращения поне в българската армия няма.

Сигурно, защото не ги наричат извращения а нормално нещо :razz: :razz: :razz: Иначе, че има някакви гаври, има. В Замунда влез в торента за филма Граница и прочети споделените мнения на хора, които са служили на граничните застави преди 1989. :) :) Е имало е случаи на гаври, и аз се гавря с младоците, ама чак извращения да се нарекат. Според мен е напълно нормално да ступаш новобранците, за да се научат да слушат, като имаше наборни споед мен беше нормално да бавиш уволнението им, за да ги дразниш.

PlamenMEN
06-19-2009, 09:48
Винаги съм бил ЗА казармата. Само п*товци биха били против. Защото сега си говорим за това кой би отишъл да се бие за Родината (нарочно с голяма буква), ама като му бутнат един калашник у ръцете, няма да знае кое е спусък и кое цев. А и като ги гледам разни как се изрусяват, как си бръснат краката, носят ми розови тениски, ползват преса за коса и въпреки това се наричат мъже, та даже и за пичове минават, си мисля, че точно една казарма им трябва. Аз не виждам какъв мъж би станало от такива хора.
Е, има си и минуси казармата - метълягите трябва да си подстрижат, което е много гадно. Друг минус всъщност не виждам. Останалото са само плюсове... си мисля...
Аз съм разглобявал и сглобявал калашник в училище и без да съм ходил в казармата. Даже май съм и стрелял.
В днешно време войната се води с мирни средства - докато ти си мислиш, че защитаваш страната в казармата, продажните политици я продават и препродават заедно с всичко спечелено чрез конвенционална война.
Това за "мъжете" са глупости. Даже според някои ако светът се състоеше само от жени, щеше да бъде по-добър.
Не виждал минуси. Я прочети това:
http://edno.info/f/showthread.php?t=1111
Ама го прочети цялото докрай преди да отговаряш.

Хаха, това съм го чел и до сега се хиля като се сетя за него.
Акоти си разглобявал калашник, то хората масово НЕ са.
Кое точно за "мъжете" е глупост, че не схванах? Или просто и ти си от тези "мъже"?
Мирна война няма. Аз съм върл противник на войната, ненавиждам я. Тя убива, няма мир, има само смърт...

Rodolubec
06-19-2009, 15:28
Аз съм разглобявал и сглобявал калашник в училище и без да съм ходил в казармата. Даже май съм и стрелял.
Ти си бил голяма нинджа бе. :D

T72
06-19-2009, 17:37
А целият този текст е едно копи пейст от "Параграф 21" с лека редакция от Мартин Карбовски. Айде не на мен тия. Познавам доста военни и мога да ти кажа, че в армията няма нищо такова.
Кого ще излъжеш - нали и аз имам доста познати, минали през казармата. Пък и най-отдолу в темата има мнения от съвсем други хора. Всички ли лъжат или ти?
И кой ти каза, че текстът е копиран?


global какво е това свободно съчинение, направо ме разби! Това е УНИКАЛНА ГЛУПОСТ! Че то ако имаше такива извращения, кой щеше да ходи доброволно в армията! То по тази логика в армията е пълно с педали дето са отишли да се чукат! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: И колегите ми го прочетоха, спекаха се от смях.

Не, чакай малко, като се позамисля си много прав. В поделението се ебеме на поразия, гавря се с новите войницичета и т.н.

Ти си болен мозък, как си се вързал на тая глупост, а в някой от постовете беше писал, че никой не ти е промил мозъка.

Момче и наборен съм бил, сега съм професионален, такова нещо като извращения поне в българската армия няма.
Ами никой не ходи доброволно в армията. Тя дълги години беше задължителна. Със заплаха от 5 години затвор ако не отидеш. Кога си служил ти - това е писано 1998 г.

А какво ще кажеш за оня, когото напомпаха с компресор? И това ли не е извращение? Мен не можеш да излъжеш - ходи лъжи някой друг.


Е имало е случаи на гаври, и аз се гавря с младоците, ама чак извращения да се нарекат. Според мен е напълно нормално да ступаш новобранците, за да се научат да слушат, като имаше наборни споед мен беше нормално да бавиш уволнението им, за да ги дразниш.
Всичко ще си кажеш. В момента служан, професионален войник съм, и ако хората ходеха по задължение сега, то тогава и тези 35 хиляди нямаше да ги има, а и не сме само 35 хилди, защото няма желаещи, а защото НАТО до толкова е поставило ограничението, иначе желаещите са много повече. Особено за "Тихина", където съм аз. А за помпането с компресор, това е една пълна глупост, най-много да му се изхрачат в лицето или нещо друг дребно, като побой. Като бях наборен преди да стана професионален само един път ядох бой, ама после си отмъстих и спечелих уважението на старчоците. Ако по някаква причина станеш военен и попаднеш в "Тихина" ще ти разкажа играта само защото наричаш армията място за извращения.

Ilikeliljon
06-19-2009, 18:25
Хахаха ебаси заплахата :razz: :razz: :razz:

WickerMan
06-19-2009, 19:19
Отивам веднага :smt066

T72
06-20-2009, 05:48
Хаха, това съм го чел и до сега се хиля като се сетя за него.
Акоти си разглобявал калашник, то хората масово НЕ са.
Кое точно за "мъжете" е глупост, че не схванах? Или просто и ти си от тези "мъже"?
Мирна война няма. Аз съм върл противник на войната, ненавиждам я. Тя убива, няма мир, има само смърт...
Ще се хилиш, защото ти е толкова акъла и не си го преживял.
Добавих и още коментари на минали през казармата.
Какъв е проблема всеки да разглобява калашник в училище?
Глупости са това, което ти написа и преди това другите са писали, че за да станеш мъж трябва да ходиш в казармата.
Да го кажем, война с невоенни средства - примерно днес страната е опустошена, но война с барут не е имало. Иначе война имаше и има.


В момента служан, професионален войник съм, и ако хората ходеха по задължение сега, то тогава и тези 35 хиляди нямаше да ги има, а и не сме само 35 хилди, защото няма желаещи, а защото НАТО до толкова е поставило ограничението, иначе желаещите са много повече. Особено за "Тихина", където съм аз. А за помпането с компресор, това е една пълна глупост, най-много да му се изхрачат в лицето или нещо друг дребно, като побой. Като бях наборен преди да стана професионален само един път ядох бой, ама после си отмъстих и спечелих уважението на старчоците. Ако по някаква причина станеш военен и попаднеш в "Тихина" ще ти разкажа играта само защото наричаш армията място за извращения.
Ето, че ти служиш днес и то професионално след реформата и понятие си нямаш за това какво е била задължителната казарма преди това.
Че побоя дребно нещо ли е? А мръсотиите?
А глупост е това, че отричаш случая с надуването с компресор. Човекът си остана инвалид за цял живот от тази работа, и по телевизията го даваха. И това са много случаи от подобен характер.

И как точно ще ми разкажеш играта - ето, че сам си признаваш, че се готвиш сам да вършиш извращения и, че си сигурен, че ще ги вършиш безнаказано. Абе пич, колко пъти да ти кажа, боя е най-нормалното нещо в армията. Какато някога родителите са били децата, за да слушат и да не правят глупости, така и в армията бият, само че не по-дупето или по бузата с плесници, а където сварят с ритници и юмруци. Да се изхрачваш по новобранците също е нормално, да не ги оставяш да се наспят като хората също е нормално, армията не е луксозен хотел, а място за създаване на мъже. А това за компресора не го вярвам, колегите ми също не го вярват и не възприемат, както и който и да е друг военен, това са глупости. И аз мога да платя на някакъв инвалид и той много убедително да ти наговори как всеки ден му се е редяло поделението отзад и затова е инвалид. Айде не на мен тия. Първо прекарай известно време в армията и чак тогава говори.

Ilikeliljon
06-20-2009, 07:31
Ако мъж се ставало чрез унижения, то тогава нямаше да има толкова хомосексуални в света 8-) 8-) Ще ме извиниш че ти го казвам, ама това е един от най-големите и абсурдни митове-мъж се ставало в казармата, дрън-дрън. Напротив там ставаш един закоравял, груб непукист, който не му пука дали мачка, наранява или обижда друг човек, не ставаш мъж. Мъж не означава да извъртиш един шамар на жена си, нито да тропаш по масата в пиянска гордост, нито да набиеш децата си и после да се биеш в гърдите като горила колко си велик. Мъж не се става и като се изхрачваш по друг човек, нито като го тормозиш, а пък мъж не се и става като те бият като гьон :razz: :razz: За протокола една стабилна част от родата ми са военни или са били, така че не може да се каже, че съм пристрастен към военните, ама те са хора на честта, а не махленски гавраджии 8-) 8-)

machine_shot
06-20-2009, 15:56
Аз бих влязъл в бой за България, но тъй като нямам каквито и да е умения и познания в областта, ще съм от първите паднали редици.

За казармата - мисля, че ще е хубаво да я има. Щеше да се научим на дисциплина и физически ще поукрепнем поне малко.

KarlDionic
06-20-2009, 21:01
ае не мога да ги разбера всичките тея казармаджии баща ми примерно все разправа как го мъчили как той ги мъчил и чичо ми и всички които познавам и са ходили в казарма и накрая всичките горди, че станали мъже.... къв е тоя кеф не моа да разбера некво шибано място да те измъчват и накрая да се гордееш с това... :? :? то от това, което прочетах имам чувството, че в затвор ако те тикнат ще ти е по-добре отколкото в казарма...

PlamenMEN
06-20-2009, 22:27
ае не мога да ги разбера всичките тея казармаджии баща ми примерно все разправа как го мъчили как той ги мъчил и чичо ми и всички които познавам и са ходили в казарма и накрая всичките горди, че станали мъже.... къв е тоя кеф не моа да разбера некво шибано място да те измъчват и накрая да се гордееш с това... :? :? то от това, което прочетах имам чувството, че в затвор ако те тикнат ще ти е по-добре отколкото в казарма...
Странно, аз от казармата само смешки съм слушал. Баща ми доста е разправял, а и достаприятели като излязоха наскоро ми казаха, че ставало голям купон. Не че е нон стоп смях, но не е чак толкова страшно...

KarlDionic
06-21-2009, 18:25
ае не мога да ги разбера всичките тея казармаджии баща ми примерно все разправа как го мъчили как той ги мъчил и чичо ми и всички които познавам и са ходили в казарма и накрая всичките горди, че станали мъже.... къв е тоя кеф не моа да разбера некво шибано място да те измъчват и накрая да се гордееш с това... :? :? то от това, което прочетах имам чувството, че в затвор ако те тикнат ще ти е по-добре отколкото в казарма...
Странно, аз от казармата само смешки съм слушал. Баща ми доста е разправял, а и достаприятели като излязоха наскоро ми казаха, че ставало голям купон. Не че е нон стоп смях, но не е чак толкова страшно...
ae mai zavisi v koq kazarma 6te te nabutat

YakUZa777
06-23-2009, 14:17
Бих воювал, но само ако нещата са наистина зле, а не някой да се мъчи да печели пари от продажбата на оръжие на мой гръб...

Sashakiss
06-27-2009, 08:24
Бих воювал за България. Но само ако избухне война.

bulgarian1878
08-12-2009, 12:48
Естествено.

Родината ни е била атакувана толкова много пъти и ние сме успявали да я защитим като ВЕЛИК и БОРБЕН народ, остава днес да покажем среден пръст на всички загинали знайни и незнайни войни!

Борба за Родината до последен дъх и последна капка кръв! Няма да дадем да ни я крадат!

В момента България се намира във война - нарича се "тиха война", така че се борете СЕГА, не когато ни я обявят официално, вече такива неща няма като война на фронт!
Купувайте Българското, изберете Българското, подкрепяйте Българите! Не оставяйте пазарите да са чужди и кономиката ни да залезе, защото както върви - всичко ще си отиде...

T72
08-12-2009, 18:47
Принципно да, но в момента нямам никакво основание да воювам в българската армия за България, по-точно за НАТО, защото в момента следвам не българските, а американските интереси, нещо с което не съм съгласен. Освен това няма никакъв стимул. Българската армия се е превърнала в една голяма порнография. Не може от ВВУ да ми идват напълно НЕбоеспособни идиоти, които се мислят за много велики, а един автомат да сглобят. Това ли ни е армията, която трябава да ни защитава? Да, това е армията ни, с малки изключения. Повечето от тези които влезнахме с идеалите си, които се оказаха ненужни, защото не идеалите и възможностите ти, а това колко си послушен те издигат, си отидоха, останахме единици качествени войници, затова без никакво притеснение и срам азвам - ЗА ТАЗИ АРМИЯ И ТАЗИ СТРАНА ЖИВОТА НЯМА ДА СИ ДАМ, стига и кръстът ми.

В най-скоро време и аз ще се махна и ще отида някъде в чужбина, в НЕ натовска страна за наемник, където ще ям качествена храна, ще взимам добри пари и ще имам ново, качествено и модерно оръжие.

Momchence
08-12-2009, 19:20
кой ше нападне България бе :lol: баси веселите хора

ZipFail
08-12-2009, 22:44
кой ше нападне България бе :lol: баси веселите хора
Не е тва въпроса в темата, стига си спамил.

Momchence
08-13-2009, 00:04
Бихте ли воювали за България ако я нападнат извънземни...

ако беше зададена така темата, щеше да звучи по правдоподобно...щото трябва да си нечовек, за да се занимаваш с държава въшка :lol:

ZipFail
08-13-2009, 00:39
Явно си нямаш представа България колко важна стратегитеска точка е :)
Като се кефиш на голямо - ходи си в Русия, няма да те спре никой..

Tokra
08-13-2009, 00:53
Бих воювал, ако каузата е справедклива!

COGITO, ERGO SUM!

T72
08-13-2009, 05:50
Бихте ли воювали за България ако я нападнат извънземни...

ако беше зададена така темата, щеше да звучи по правдоподобно...щото трябва да си нечовек, за да се занимаваш с държава въшка :lol: Абе пикльо, аре бегай, стига си дрънкал глупости, има кой да я нападне, тука се пресичат пътищата към много страни от Европа и Азия и Африка- Прблема, както казах в горното ми мнение е, че не си заслужава да бъде пазена.

Momchence
08-13-2009, 11:18
ок, успокоявайте се като си мислите, че сме значими и важни за някой :lol:

виждам, че истината не ви е приятна :lol:

kalashnik
08-13-2009, 11:41
ок, успокоявайте се като си мислите, че сме значими и важни за някой :lol:

виждам, че истината не ви е приятна :lol: С риск да повторя брат ми и ZipFail - България има най-стратегическото положение в цяла Европа, обаче не знаеме как да се възползваме от това. Давам пример - ако си затвориме границите, транспортът на много стоки ще се ускъпи, защото ще се използват по-заобиколни и дълги пътища.

ZipFail
08-13-2009, 13:00
ок, успокоявайте се като си мислите, че сме значими и важни за някой :lol:

виждам, че истината не ви е приятна :lol:
Имаш доста мощни комплекси за малоценност..
По армия никога няма да настигнеме САЩ и Русия..но от много време размера на армията няма никакво значение..вземи се информирай малко и стига си се лигавил като жена..

Wildchildd
08-13-2009, 15:28
Точно с това разпределение на силите и световен ред, няма кой да ни нападне, при евентуална промяна може да говорим.Просто в момента агресия против нас(или обратното) е невъзможна.

bulgarian1878
08-13-2009, 18:24
Атаката към нас не е само заради географското ни положение, а и миналото, което някои искат да върнат - т.е. отново да сме роби.

Пък такива като тоя са ми ясни, още от първия пост, който прочетох, видях, че е от онези със самочувствието без покритие. Сещате се - жалка картинка.

aresmurt
08-14-2009, 01:10
За България бих си дал живота без да се замислям, но за скотовете, които я населяват не бих развалил и следобедната си дрямка.

Momchence
08-14-2009, 07:08
Имаш доста мощни комплекси за малоценност..
По армия никога няма да настигнеме САЩ и Русия..но от много време размера на армията няма никакво значение..вземи се информирай малко и стига си се лигавил като жена..
Ти ме мани мене...аз съм тъп и сдухан и нямам личен живот..тфа е ясно :lol:

Никой не ти говори за численост на армия и т.н. Просто наистина никой няма за какво да се хаби да напада България...освен прословутото и единствено стратегическо значение едва ли има нещо друго което си заслужава...може би самоковските компири :lol:

Не знам кой е комплексара, аз дето съм реалист или вие дето имате нужда да се чувствате важни и значими :lol:

ZipFail
08-14-2009, 09:15
Освен стратегическото положение? :lol:
В момента разположението на ракетните установки и базите е приоритет №1 при евентуална война..

И пак ще ти го кажа, понеже явно си тъп като гъз..темата не е кой ще напада България, а какво ще стане АКО...в момента никой няма да тръгне да напада дори Русия и САЩ, далаверата е нулева..

T72
08-14-2009, 09:41
Освен стратегическото положение? :lol:
В момента разположението на ракетните установки и базите е приоритет №1 при евентуална война..

И пак ще ти го кажа, понеже явно си тъп като "задни части"..темата не е кой ще напада България, а какво ще стане АКО...в момента никой няма да тръгне да напада дори Русия и САЩ, далаверата е нулева.. Ще те поправя само за далаверата, тя не само е нулева, тя е отрицателна, помниме миналата година с Грузия, още ги е яТ. Всъщност турция може да ни нападне напълно реално, нищо че и двете сме страни членки на НАТО, причината е в това, че за да ни помогне някоя друга членка е нужно народното събрание да се свика, да вземе решение дали трябва или не трябва, ама те до тогава ще са ни превзели, като тактично ще заобиколят отстрани американската база. Друг вариант е Сърбия да нападне заради шопската салата :razz: :razz:

bulgarian1878
08-14-2009, 13:20
Оставете го тоя. Или не чете, или е някакъв твърдоглав наивник.

Вече ви написах. България отдавна е нападната, но от икономическа война, която се води успешно в полза на Турция. Пазарът ни е изцяло от турски стоки, за съжаление дори аз имам няколко такива броя в шкафа си нагънати, защото за съжаление НЕ намирам това, което искам от други пазари. И винага макар и донякъде моя, се поделя защото управляващите НЕ стимулират шивашките ателиета, не стимулират нищо българско, а само мажат очите на хората с глуповите реклами "Изберете българското", а в същото време носят италиански костюми, при условие, че имаме и хубави Български марки. ПРИМЕРНО.

Директна война в днешно време никой не прави, но икономическа - винаги. А дали има някой или няма да напада България - всеки вижда по различен начин - заблудените идиоти като нашия приятел тук не виждат, други пък с повече акъл си виждат сериозни причини и те не са само стратегическото положение.

gigaherz
08-17-2009, 13:11
Не, не бих.

D12Respect
08-24-2009, 19:11
Войните няма да се водят кой има по добра стратегия и по-голяма армия, а коя страна ще се сдобие с атомно оръжие

KarlDionic
08-27-2009, 11:36
според мен точно това атомно оръжие, което всички мразят е причината да няма толкова много и сериозни войни напоследък... според мен войните в ирак и афганистан не са това на което аз му викам Война те са си партизански... без фронтова линия и тн. А за ядреното оръжие - точно то всява такъв страх от взаимно унищожение, че никой не се стреми към голяма война... представете си ако немците изобщо не се бяха захванали да го измислят сащ и ссср едва ли щяха сами да могат да си направят това означава, че те нямаше да се страхуват от взаимното самоунищожение, защото тогава е било нужно приблизително десетина минути ракетите да прелетят от едната до другата точка - пример кубинската криза на руските ракети им е са нужни секунди да заличат цяла америка от лицето на земята, но дори и тези секунди биха били достатъчни на американците да пуснат своите срещу русия, която би била сполетяна от същото само че десетина минути по-късно, а дни по късно целия свят би измрял от отделилата се радиация . А сега си представете края на всв без никакви ракети и ядрени оръжия... веднага след като ссср си разработише там уникалните подводници способни да се съревновават със американския флот веднага двете страни щяха да се хванат за гушите в трета световна, защото нямаше предварително 100% да знаят че се самоунищожат и в края на войната целия свят щеше да е напълно разрушен... защото от всв оцеляват само ссср и сащ всичко друго е разрушено... но накрая и те щяха да се самоунищожат дори и една страна да беше взела превес щеше да е твърде слаба вече за да се наложи... в наши дни да не мислите че ако северна корея и иран нямаха ядрени оръжия сащ нямаше и да им мигне окото и да ги нападнат... така че според мен ядрените оръжия запазиха мира на земята...

chiputaka
08-28-2009, 11:04
ДА! aresmurt ме изкефи от всякаде подкрепям мнението му.

T72
08-28-2009, 18:24
KarlDionic донякъде си прав, но все пак искам да нанеса няколко поправки върху отговора ти.
1. Самолетите от Куба до САЩ ще летят в зависимост това кой модел са, някъде между 6 до 10 минути ако са стратегчески и около 15 минути ако са балистически.
2. За подготовката за старт на една ракета са нужни минимум 40 минути, което означава че САЩ едва ли биха могли да реагират.
3. Руската система за засичане вражеските ракети може да ги засече още докато се води подготовка, докато американските радари засичат на 1000 км преди преминаването над тях.
4. Полетът от Русия до САЩ и от САЩ до Русия на една стратегическа ракета трае 25 минути, т.е. Русия ще може да приготви ракетите си, да ги изстреля и ще остане още време, докато американците ще узнаят до 15 минути преди удара.
5. Руската система за сигнализация е напълно автоматизирана, което намалява шанса за грешки, като пресява информацията на три нива. От създаването и през 70-те години до сега не е давала никакви проблеми.

Да поясня разликите между балистическа и стратегическа ракета сега.
Балистическа ракета - ракетата лети на суб-балистична орбита и единствения контрол над нея е първоначалното и насочване към целта. По план се изсползва за унищожение на военни обекти, според американската военна доктрина - за унищожаване контролната станция на противоракетната сигнализация на врага, според руската военна доктрина - за унищожаване ядрения арсенал на врага.
Стратегическа ракета - има постоянен контрол, може да променя курсът си, да бъде унищожена преди полет с цел отказ от нападение. Според руската и американската военна доктрина се изсползва за унищожение на големи обекти.

Wildchildd
08-29-2009, 07:45
Чак си и верваш.Как може помийна яма като Русия да има по-добра система за засичане от САЩ?Не, че САЩ са ми много симпатични, но е абсурд толкова пропаднала страна да ги превъзхожда.

T72
08-29-2009, 08:23
Системата за предупреждение на САЩ е от три наземни ешалона на запад - в Чехия и Полша, втория във Великобритания и третия по границата си, на изток е от два ешалона - Япония и пак по границата на САЩ. На северно направление отново са два - в Канада и погранични системи, на юг е от един граничен ешалон. САЩ разчита на крилати ракети да прихванат вражеските ракети и да ги унищожат по време на полет, но съвременните ракети са оборудвани с така наречените лъжливи цели които, които доста успешно заблуждават крилатите ракети, освен това съвременните ракети имат по няколко бойни глави, до 20 в най-новите руски и американски образци, което прави унищожението им доста трудно. Освен това субективния човешки фактор при него е много голям, което е един голям минус.

Руският противоракен щит е от три ешалона - първия са наземни радарни станции с радиус на прихват 6-7 000 километра, втория еалон са спътници които извършват видео контрол и следят за радиационни петна извън нормите, третия ешалон са космически радари които следят за наличието на американски сателити над територията на Русия извън отвърдените орбити. Руската система е напърно автоматизирана с второстепенен човешки контрол. След засичане на ядрени петна (аномалии) които не са типични за даден район веднага се правят снимки над и около тези обекти, след което информацията се проверява за достоверност, или след фото разузнаване ако са засечени нетипични за даден район обекти се проверява радиационния фон над областта който се променя значително при наличието на ядрено оръжие, тогава радарните станции правят проверка за наличие на сателитите за които споменах, след това отново след компютърна проверка се прави пресяване, при съмнения за опасност компютъра препоръчва най-удачния вариант за ответен удар и привежда ядрения арсенал - билистични и стратегически ракети в бойна готовност, на подводниците се получава команда за притготвяне на ядрените торпеда, стратегическата авияция се привежда в бойна готовност първа степен, ако радарите подадат сигнал за изстерялини ракети които застрашават Русия или някоя дрруга страна от ОДКБ президента получава ядреното куфарче и взема решине за времето от 5 минути, гарантираното време че ракетите ще излетят преди вероятния удар по военните обекти. От както е създадена тази система не е отказала нито един път. Системата прави проверка в архивите на всички държавни учлеждения за подаден сигнал за учебни стрелби от други държави, извеждане на спътници и така нататък.

KarlDionic
08-30-2009, 17:48
прав си Т-72, че допуснах някои грешки за времето при изстрелванията за което се извинявам :) не трябваше чак и за тези неща да пиша тъй като не съм на 100% информиран за тях. но за останалото мисля, че съм прав :)

peteto_love
09-04-2009, 02:08
ДАааааааааааааааа :grin:

kerata
09-09-2009, 00:57
да

beretta92sd
09-20-2009, 19:21
Ето какво ще стане когато желаещите отидат на фронта .
Първо ще бъдите най зле екипирани и въоръжени от всички , с калашника на рамо аловната бронирана жилетка един пистолет макаров или някои Аркус или какъвто са имали в поделението останал.Цялото ви снаражение ще тежи около 20 кила а може и повече.Как мислите ще се справители , когато врагът ви е въоръжен с последна дума на техниката и секретни оръжия които са разработвали години и сега им е дошъл момента да ги използват.Турция както я гледате не си седи на зад*ника и те си разработват оръжия както и всяка голяма европейска държава уважаваща себеси и сигурнста на гражданите си.Към това число България неможем да я причислим , що то тука техниката ни е морално и технически остаряла , военните ни се надяват на помощи от другите страни да им дадат някои самолетче или хамарче което при тях е било заменено от нещо по модерно и ефективно в бой.Танковете ни и ракетите ни стават само за скрап , за хеликоптери да не говорим 30 годишни летящи кофчези чуващи се от 5 км.Подводници цели 3 от които 2 са за части а една неможе да се потопи на повече от 15 метра, НО иначе плава , да плаши рибата става.
Един войник зада е ефективен в битка , трябва да е мотивиран и сигурен в себеси и оръжията които използва , да знае че ако бъде заловен в плен неговата държава ще направи всичко възможно да го спаси.
Повечето армий по света гледат да екипират войниците си с възможно най ефективни и надежни оръжия но също така и с малко тегло .
По пътя на логика е ясно че колкото по малко тежест носи войника и колкото е по подвижен толкова ще е по ефикасен в битка и %-та му за оцеляване се повишава.
Вие желаещите да се биете за страната колко ще сте подвижни с 20 кила на гърба , с 3-4 кила кобинки на краката и какви ли не още неща.Колко време ще издържите на бойното поле , легни стани , бягане залягане и т.н.Ако не ви убие връга ще ви убие умората.
КОгато вие сте на бойното поле ваще началници и управляващи ще са скрити в някои бункер в Стара Планина и ще си пият коняка.Знаещи че ще оцелеят и когато воината свърщи ще продължат да си въртят далаверите на гърба на Българските граждани които останат живи.
Аз ако стане война в която БГ да е застрашена първо ще изчистя изметта която ще се скрие по бункерите щото те са най големия враг на БГ.И след това ще престъпя към останалия враг.

montana6
09-20-2009, 19:29
beretta92sd няма значение как си екипиран. Куражът и патриотизмът ще бъдат и винаги са били най-голямото оръжие. :) Примери в световната история - много.

По темата - няма да се радвам, че България воюва, но ако това стане, веднага се включвам.

Sevgincho
09-21-2009, 18:11
Ами ако имаше какво да защитавам , няма проблем ... обаче има ли такова в България :?

T72
09-21-2009, 19:11
beretta92sd става за автор в жълтата преса. В последно време оборудването беше подменено, говоря за брони, дрехи, радиостанции и т.н. Не дрънкай срещу Калашника, защо съм стрелял и с американски автомат на учения, просто за да пробвам, мога да ти кажа че Калашника е по-ефективен. Освен това България е единствената страна освен Русия която има ефективни автомати за подводна стрелба. Освен това америнаските вертолети са също толкова шумни. Единственото което търпи критика наистина е подводния флот, но затова са виновни от САЩ, защото когато Русия ни предлагаше две нови подводници на преференциални цени, за да вземе нашите две за музеят им на флота, САЩ не дадоха.

bulgarian1878
09-21-2009, 21:09
Ами ако имаше какво да защитавам , няма проблем ... обаче има ли такова в България :?

Нима нямаш чест и национална гордост? Нима нямаш род, когото да защитиш? И нима нямаш дълг към майка си и баща си да защитиш това, което са изградили?

На тоя свят има много бедни хора, щом нямат най-важните неща!

Sevgincho
09-22-2009, 08:05
Ами ако имаше какво да защитавам , няма проблем ... обаче има ли такова в България :?

Нима нямаш чест и национална гордост? Нима нямаш род, когото да защитиш? И нима нямаш дълг към майка си и баща си да защитиш това, което са изградили?

На тоя свят има много бедни хора, щом нямат най-важните неща!


Е добре де , всеки чужденец , каквото и да е желае идва и си купува от тука това да е горите това да е електроцентрали и т.н. и то за много ниска цена , та друго за защитаване какво остава ? Освен , че ми говориш дълга за баща си и към майка си ??? И мислиш , че майка ти ще е горда много , че си загинал в Афганистан примерно за защитаване на българските интереси ? Само и само да вближем американския гъз малко повече .. ай стигаа :x

Dimana99
09-22-2009, 08:20
Не бих

bulgarian1878
09-22-2009, 09:34
Ами ако имаше какво да защитавам , няма проблем ... обаче има ли такова в България :?

Нима нямаш чест и национална гордост? Нима нямаш род, когото да защитиш? И нима нямаш дълг към майка си и баща си да защитиш това, което са изградили?

На тоя свят има много бедни хора, щом нямат най-важните неща!


Е добре де , всеки чужденец , каквото и да е желае идва и си купува от тука това да е горите това да е електроцентрали и т.н. и то за много ниска цена , та друго за защитаване какво остава ? Освен , че ми говориш дълга за баща си и към майка си ??? И мислиш , че майка ти ще е горда много , че си загинал в Афганистан примерно за защитаване на българските интереси ? Само и само да вближем американския "задни части" малко повече .. ай стигаа :x

Абе приятел, ти наистина ли не разбираш за какво става въпрос или просто се правиш на луд? Кой ти е казал, че ще ходиш да се бориш в Афганистан за САЩ? То ако беше така сега и аз щях да съм на фронта там, ама не съм. Щото първо, че България НЯМА общо с тия педерасти там, второ, че България НЕ трябва да защитава интересите на педерастите от САЩ и трето, че България днес няма НИТО една приятелско настроена държава, като изключим няколко групи от хора в Германия, Русия и Сърбия, но те са прекалено малко, за да се жертвам за техните родини. Говорим ти за нападение на България от когото и да е, или ако България нападне някого, но с цел и причина, а не щото на единия му хрумнало едно, на другия друго и айде да се "сбием". Я помисли малко кой патриот би се "бил за България" в Афганистан? Мислих, че си осъзнал какво ти говоря.

И да, майката няма да е горда, че си умрял на фронта, да не мислиш, че моята мила майчица остана радостна, когато ме попита "И ако стане война отиваш, независимо, че не си военен?", а аз й отговорих, че ще отида? Да не мислиш, че остана и много доволна, когато разбра по какъв път съм тръгнал и в какви среди се движа понякога? Обаче дългът към мама и тате не се определя като "воюване в Афганистан" или където и да е другаде без интерес на Родината ни. Айде помисли малко преди да напишеш пак някоя глупост, както тая горе.

Sevgincho
09-22-2009, 11:33
Абе Вие сте прави винаги .. Незнам аз няма да воювам за вас не ме интересува . #-o

ZipFail
09-22-2009, 11:46
Искрено ще те помоля да напуснеш раздела, изложи се достатъчно :)

Sevgincho
09-22-2009, 12:26
Искрено ще те помоля да се гръмнеш някъде :smt078

amk933
09-22-2009, 15:06
Искрено ще те помоля да се гръмнеш някъде :smt078

Искрено ще те помоля да спреш да демонстрираш колко по-прост можеш да станеш...

В този раздел се водя смислени дискусии, дори скандали, но потплатени с факти, а не с тъпи и лишени от всякакви аргументи клиширани фрази.. :)

bulgarian1878
09-22-2009, 19:58
Абе Вие сте прави винаги .. Незнам аз няма да воювам за вас не ме интересува . #-o

Не, ние не сме прави винаги, просто някои от нас знаят кога да спорят, за да не се излагат, а не като теб да ръсят глупости, че "пазането на честта е да воюваме в Афганистан".

:razz:

KarlDionic
09-23-2009, 13:35
ае на оня севгин4о зако му се връзвате ве не му ли виждате ника севги4о=севгин=турчин защо сте тръгнали да спорите с турчин много ясно че няма да се бие ако има война... особено ако имаме проблеми с държава като турция първо такива като него трябва да ги избием и после да се оправяме с останалото...

Sevgincho
09-23-2009, 17:31
Абе ти ако тръгнеш да воюваш , като видиш всъщност какво е войната , ще си напълнеш гащите . То не прилича да си стоиш пред компютъра си и да цъкаш на РЕД АЛЕРТ и да си викаш , бахти войника дет съм . Кфо се правиш на интересен . а може да съм с турски произход , но ти неможеш да ми викаш , че си по българин от мен , ако имаш нещо против , кажи ми го на лицето , не ми се прави на мъж тука във форума :wink:

ZipFail
09-23-2009, 17:50
Кфо се правиш на интересен . а може да съм с турски произход , но ти неможеш да ми викаш , че си по българин от мен , ако имаш нещо против , кажи ми го на лицето , не ми се прави на мъж тука във форума :wink:
Ето каква била работата 8-) 8-)


Абе Вие сте прави винаги .. Незнам аз няма да воювам за вас не ме интересува . #-o

Голям си българин, няма що :)

Sevgincho
09-23-2009, 17:55
ZipFail , мисля че отговора ми не беше за теб , но явно и на теб ти харесва да се заяждаш с мен :) ..

bubals
09-23-2009, 18:40
ВИНАГИ

ivanstef
09-23-2009, 19:39
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

bulgarian1878
09-23-2009, 20:51
О, ама ти си турчин ли бе? Къде съм си губил времето да ти обяснявам неща, които няма да проумееш. А това, дето му казваш на момчето, че не можел да ти вика, че е по-българин от теб, за неговия род не знам - ела за моя да ми кажеш, че не съм българин, `па тогава така ще ти се изсмея... ;) Но това няма значение, въпросът не е кой е по-българин и кой не е. Или си, или не си. Ти явно не си, щом "имаш турско в себе си", то ти е достатъчно и си отписан.

KarlDionic
09-24-2009, 13:27
пак да съм аз да ва светна :D :D иначе още щяхте да си късате нервите с тоя резак...

moneycomeme
09-27-2009, 20:08
Да винаги!За България всичко!

LuxurySk0B
10-16-2009, 14:32
НЕ НЕ НЕ за БГ нищо няма да направя. Сега както турците си правят партии,джамии имат си е депутати има риск от гражданска война , но аз с нищо не бих допринесъл за Бъглария. Парите в джоба и си заминавам в Гърция ако стане нещо подобно.

ZipFail
10-16-2009, 14:54
Ти да не си мислиш, че границите ще са отворени ако стане нещо подобно ? :lol:

amk933
10-16-2009, 15:47
Зависи срещу кого е войната. Има определени държава срещу които никога не бих воювал, но не смятам, че и България би воювала с тях, по-скоро биха били съюзници. :)

bulgarian1878
10-16-2009, 18:43
Ако говориш за вашата страна, аз също бих предпочел съюзничество. Имайки в предвид, че с арменците имаме доста обща съдба спрямо ония под нас.

Пък и имам доста добро мнение за арменците, имам разни бизнес отношения с арменци и съм бил /и все още съм/ наблюдател на други такива и съм с огромно впечатление. На никого лошо, винаги точни и никога не правят нещо зад гърба на другия. С такъв народ освен мир, друго...

amk933
10-16-2009, 19:02
И за Армения ставаше въпрос, да. Но не ми говори за "ония под нас", че тази седмица като ги чуя и ми иде да отида в Ереван и да метна бомба по правителството. Как можаха да се съгласят да отворят границата. Ама солено ще им излезе, защото 90% от нас са против това и има такива протести в момента, каквито в България през '89. Ужас! Отвори се врата към варварската джунгла. :-x

Иначе се радвам, че се разбираш с арменците. :) Принципно ние сме в мнооого добри отношения със Сърбия, Гърция и България. Но има и много хора, които ни мразят, защото принципно арменският народ има много сходни характеристики с еврейския, а знаеш как стоят нещата там. Просто хайерството в момента е много силно и някои хора се дразнят от това.

bulgarian1878
10-17-2009, 08:17
Знам, че имате сходни черти с еврейския народ. Обаче има нещо друго - при вас, както написах, всичко е открито, може да сте в наша страна, но правите всичко както трябва, работите и се мъчите, както се мъчат Българите тук. И в същото време сте в приятелски отношения спрямо нас, не сте расисти, както са евреите спрямо останалите народи.

И едно от най-важните неща - не се имате за богоизбрания, но вечно гонен народ. Не пискате навсякъде колко сте милички и добрички и как все някой лош ви гони. Именно - вие си целите своето, но не пречите на останалите. Затова ми е доброто мнение за вас. ; ) Дори се радвам на хора, които гледат своето си без да пречат на останалите.