PDA

View Full Version : Чудя се дали е болест?



SuNsEt
03-25-2009, 19:35
От няколко седмици,когато чета нещо,не го чета правилно.Примерно 87 го чета като 78(оръщам цифрите,е после се поправям де).Или примерно вместо РОЛПЛАСТ(една табелка докато пътувах с трамвая) ,го прочетох като полтъргайст(после да не ви казнвам колко чудене му ударих :lol: как така продават полтъргайстове,но накрая се усетих).Мисълта ми беше,че постояно чета обратните неща на думите! :shock: На ден ми се случва най-малко по 4-5 пъти и е много дразнещо.Да споделя,че уча немски и може би това е част от проблема.Да не е някаква фобия или какво? :oops:

MP
03-25-2009, 19:46
Ооо да,диагнозата е доста тежка,но не искам да те огорчавам много.Нека някой друг го направи...

Abigoria
03-26-2009, 08:35
За числата е от немския :D И аз от време на време се бъркам... Ако си в Езикова гимназия с немски, от немския е... Целия клас не можем да четем от тоя немски... А ако трябва да четем на английски... Става яко Денглиш :D :D

Nitroglycerin
03-26-2009, 11:46
Попринцип това е един от симптомите на дислексията,но тя е вродено заболяване така,че едвали имаш такова.Вероятно си преуморена.

_butterfly_
03-30-2009, 16:31
Попринцип това е един от симптомите на дислексията,но тя е вродено заболяване така,че едвали имаш такова.Вероятно си преуморена.
Взе ми думите от клавиатурата :)
Ето ти малко информация за дислексията(не се притеснявай излишно, това е само за информация): Дислексията е неспособност за четене и разбиране на прочетеното. Объркват се някои букви с други например „б“ с „д“ или „н“ с „п“. Понякога се разместват местата на буквите в думите или хората пишат, както говорят. Дислексията не е вид умствено изоставане и дори понякога при наличието и се наблюдават феноменални способности в други направления. Тя може да се причини от органични увреди на мозъка, например инсулт или тумор.

Но смятам, че проблемът ти се дължи наистина заради умора или разсеяност.

rusova
03-30-2009, 16:43
lqgai da spi6 malko

anyfany2
04-03-2009, 19:07
Иди на лекар,без да се притесняваш. :-)