PDA

View Full Version : democratos



kalashnik
03-25-2009, 20:12
democratos искам да ми обясниш доста искривените ти проамерикански, да не кажа америкомански идеи? Много ми е интересно, досега не съм виждал някой с толкова болен като теб, виждъл съм фанатизирани комунсти, скинари, вярно фатици, по-голями от теб, но имаха повече морал от теб, защото за тях на първо място са българските, да правилно чу българските, не руските, американските или които и да са други, ако щеш и сумалийските. Просто се отвращавам от такива заблудени демократи или каквито сте подобни промити мозъци.

SiegHeil
03-25-2009, 20:23
Велик шут е тоя индивид..никъде другаде няма да видиш човек който да се кланя на тоя дето го цака 8-)

democratos
03-26-2009, 17:31
Американофил се родих и американолюбец ще умра. 8)
САЩ са помагали най-много са на България през нейната история:

1) Мисионерите и Робърт Колидж помагат за изучаването на значима част от българския елит през Възраждането.

2) Удроу Уилсън спасява България от плана на Ванизелос, Лойд Джордж и др. да се разкъса България между Гърция, Сърбия и Румъния.

3) Предлагат ни плана Маршал през 1945, но съветското командване на Окупационния корпус в България отказва.

4) Спасяват ни от комунистическо робство през 1989-а.

5) Подпомагат гражданското общество с 1 млрд долара за тези 20 години. Не много, но повече от европейците и особено от Русия, която дава 0.00 .

6) Клинтън разказва играта на сърбите, които са ни исторически врагове по тяхно желание.

7) Буш младши ни вкарва въпреки мнението на Европа в НАТО, с което ни спасява дългосрочно от турските териториални попълзновения.

8\ Американските инвестиции в България са най - много досега като пари.

9) Техните президенти оказват уважение на България, нещо което руски президент не е правил.

10) САЩ са двигател на световната икономика и богатство, силно подпомагайки ВСИЧКИ, не само себе си (независимо, че не е съзнателно и целенасочено действие)

:wink:

kalashnik
03-26-2009, 18:03
Американофил се родих и американолюбец ще умра. 8)
САЩ са помагали най-много са на България през нейната история:

1) Мисионерите и Робърт Колидж помагат за изучаването на значима част от българския елит през Възраждането. - Едно незначително дело, ако не знаеш, повечето българи са предпочитали да се учат в Одеса.

2) Удроу Уилсън спасява България от плана на Ванизелос, Лойд Джордж и др. да се разкъса България между Гърция, Сърбия и Румъния. - Това никъде не е споменато.

3) Предлагат ни плана Маршал през 1945, но съветското командване на Окупационния корпус в България отказва. - Извършен е с цел да привлекат нови съюзници и предотвратят следвоенната инфлация в икономиката им. А и не забравяй, че преди това бомбардират невинни, много хуманно, направо съм поласкан. Руските воъници не убиват нито един българин през ВСВ.

4) Спасяват ни от комунистическо робство през 1989-а. - Ако мислиш, че планът Ран-Ът е хубав, то ти си пълен идиот. Никой нормален българин не би приел план който цели духовното, а да не кажа и физическо унищожаване на нацията му.

5) Подпомагат гражданското общество с 1 млрд долара за тези 20 години. Не много, но повече от европейците и особено от Русия, която дава 0.00. - Русия също имаше проблеми тогава, не забравяй, а и това е още един от ходовете им за настройването ни срещу Русия.

6) Клинтън разказва играта на сърбите, които са ни исторически врагове по тяхно желание. - Какво? Та клинтън бомбардира невинни сърби, това ли наричаш спасяване на България. Той също така не спира геноцида в Руанда.

7) Буш младши ни вкарва въпреки мнението на Европа в НАТО, с което ни спасява дългосрочно от турските териториални попълзновения. - При какви условия: да унищожим най-добрите си ракети. Ако бяхме влезли в ОДКБ армията ни щеше да е в по-добро състояние сега. Руснаците дават оръжие, а не искат унищожаването му, за разлика от САЩ.

8\ Американските инвестиции в България са най - много досега като пари. - Грешка, България е една от страните в ЕС, в които РФ налива пари.

9) Техните президенти оказват уважение на България, нещо което руски президент не е правил. - Какво уважение, като не отменят визите ли?

10) САЩ са двигател на световната икономика и богатство, силно подпомагайки ВСИЧКИ, не само себе си (независимо, че не е съзнателно и целенасочено действие) - Те са двигател, да, но нали знаеш, двигателя спира след време, а перпето мобелото - не, руснаците заедно с китайците и индийците са перпетомобилето.

:wink:[/b]

CucAgMuH
03-26-2009, 19:02
САЩ са помагали най-много са на България през нейната история
...

САЩ случайно минаха да ни освободят от турско робство, нали? :)

Нещо което ми попадна преди време, приятно четене(аз лично доста се забавлявах, за сметка на хората които ми обесняваха колко велика страна е САЩ) :)



Понеже гледаш много телевизия, където е фул с американска помия, вероятно си мислиш, че Америка е най-най-най-нацията на света, защото всичко е толкова по американски голямо, разточително и разкошно, че просто няма как да е другояче. Но сега ще разбереш защо любя, тача и милея батюшките руснаци повече от американците. И тъй като Америка е сборна нация от двеста и петдесет различни по своята същност етноса, общности и цивилизации, аз също ще разгледам матушка Рус така както беше по времето на СССР, а именно сборна.

Лайка vs Бенджи

Мастията, Кутията и Звездното Хюмне. Чувал си това леко иронично название на Бенджи, Закс и Звездния Принц. Пък и има известен резон. Докато лайка си е истинско космическо куче, единствения досег с космоса на оня малък и неугледен помияр беше когато открадна едно голямо копче от кораба на лошите. Въпреки, че трябва да си призная една работа - също като звездния бастун и аз много харесах онази какичка с ролковите кънки.

КГБ vs NSA

Е и NSA си я бива, но в КГБ се залага повече на hands-on approach-а и на някой други пиниза, доста по-късно навлезли в американския еквивалент. Пък и КГБ има далеч по-дълга история, макар и не точно под това име.

кирилица vs латиница

Еми да, по-яко си е да четеш на кирилица - преди да научиш английския едва ли можеш да четеш смислено английски текстове, докато колкото и да не знаеш руски, малко от малко поне по пътя на логиката и дедукцията ще се справиш.

Белия Бим черното ухо vs Ласи

Белия Бим е пич. Ревах като луд като гледах филма като малък. Когато гледах Ласи, обаче не успях, странно. Винаги съм вярвал, че най-тъпите кучета на света са колитата. Ласи е коли. Следователно Ласи е едно от най-тъпите кучета на света. Достатъчно просто ли е за разбиране?

Чекатило vs избери си някой

Който и масов убиец и злодей в америкснската история да си избереш, единственото което може да направи пред Чекатило е да му падне на колене, да каже "извинявай, бате" и да му врътне една нежна свирка в знак на страхопочитание. Няма такъв изверг, батко.

Байконур vs Кейп Канаверал

От Байконур са излитали исторически космонавти! Гагарин, Рукавишников, че и Георги Иванов. Докато от Кейп Канаверал излитат предимно разни там чекиджии като Стив Бушеми, Бен Афлек и Брус Уилис когато някой метеорит за пореден път заплаши да ни изтреби до крак (как не им омръзна на тия метеорити не знам, толкова ли не разбраха че не могат да се мерят с американската филмова индустрия?!)

водка vs бърбън

Влез в някой гъзарски нюйоркски бар и си поръчай най-скъпия бърбън. После си поръчай и една 'stoli on rocks'. (stoli идва от stolichnaya, понеже батковците имат проблем с изговора на тази сложна дума). А сега направи паралел в цените. И във вкуса също. Ше се сетиш.

УАЗ vs Hummer

Нали разбра, в Ирак хъмърите (ами да, хъмър се казва, а не хамър, крайно време е да се научиш. Но това не значи, че се казва кънтър а не каунтър) имали известни проблеми. Докато уазките - никакви. Последния път, в който се преклоних пред това творение беше когато видях една да препуска с около 50-60 км/ч по надолнището от рилските езера. Пич, там с нормална кола едва ли можеш да минеш с повече от 10, а дори и тогава пак може да ти се случи нещо. Доказателство за това беше дългата няколко километра непрекъсната маслена линия, оставена от някой, тръгнал по чукаците с Голф. Въпреки, че ще се накефя да видя как ще набримчиш хъмъра за $ 100к по това надолнище, за да догониш уазката за 500 лева, която го прави смешен 8-)

АК 47 vs М 16

Гледаш филми, в които има терористи. Какво използват всички те? Ей-кей. Нали по това се познава, че са терористи. Ю-ес армията е с м16-ки, терористите с ей-кей-ки. И въпреки, че обикновено чалмалиите във филмите го поемат до дъно, можеш да си сигурен, че ако сценариста и режисьора не бяха вкарали патриотична визия за нещата, а бяха оставили развитието да е подчинено на реалните факти, ю-ес армията изобщо нямаше да разбере от къде й идва. "The AK-47 is currently unavailable to the general public in the U.S., very few were imported into the country and those that did got snatched up by collectors". Сигурно има резон тоя автомат да не е available за редовия Jack, нали? Иначе Калашников е на въоръжение в 50 армии в света.

АН 225 vs Boeing 747

Ше се сетиш. Анчето може да носи максимум 580 тона, от които 250 са в полезен товар, а останалите в гориво. Преоборудването му в пътнически би дало 1500 места - към 3 пъти повече от джъмбото. Товарния му отсек побира целия фюзелаж на боинга. Дори по-малкото братче - АН 124 бъхти американския дебелак по всички фронтове, въпреки че носи някакви си там мижави 150 тона, а вдигането на локомотив не му е никакъв проблем. 225 е произведен само в един брой. Кодовото име е мрия - мечта на украински. Как ще ги стигнат американците, това е въпроса.

ТУ 154 vs Boeing 737

Като оставим несъпоставимите големи братчета и минем на чисто пътническа вълна, и комерсиално използване, познай в статистиките кои падат повече в следствие на куца изработка и материали. Я помисли другия път с какво ще летиш. Въпреки, че Европа не ги долюбва и бърчи нос, 154-ките са си огън.

МиГ 35 vs F 119

МиГ така ше му го тури на фантомас-невидимката, че няма да може да си седне (или по-скоро, кацне) после никога. Нали си чувал за разните там пинизи като "кобрата на Пугачов"? А' направи ги с американския fatboy! Тopgun, измийте си краката и си лягайте. А Том Круз го пуснете да го слага на фригидната на пръв поглед, но много страстна къдрокоска.

СУ 37 vs F22

Чичко Сукхой накара американците да си захапят опашките и да тичат в кръг докато припаднат. Една бройка СУ 37 сваля десет бройки F22. По международна оценка. F22 струва $200 милиона долара парчето, СУ 37 е на цена от $400,000. Сети ли се?

Сибир vs Аляска

И в двете държави провинилите се ги очаква ваканция на едно от тези колоритни места. Но аз дълбоко вярвам, че на заточените в Сибир никак, ама никак не им е било лесно. А Аляска, кво, има ски курорти и алабала - нищо общо с изганичеството. И Интернет сигурно са имали копелетата.

Горбачов vs Рейгън

Е Горби поне си беше адекватен като го избраха. Не е резонно да имаш президент, който не знае за кво става дума. Тоест, резонно е когато това е много удобен вариант да управляваш страната под прикритие. Гледай Аltered Statesmen по Discovery, за да видиш какъв е случая с Pейгън.

Чебурашка vs Мики Маус

И двамата са ушатковци, но Чебурашка, въпреки че е от неустаовен животински вид, is the man, ей! Освен това, партията на Мики е Мини, а на Чебурашка е Крокодила Гена! И докато Мини може само да си фръцка малката трътка, Гена може да свири на хармоника и да пее онази прекрасна песньовка "пусть бегут неоклюже пешеходы по лужам".

Ну,погоди vs койота и роуд рънъра

Само не ми казвай, че се кефиш на койота, на който всеки път му се ебава майката по най-брутален и нехуманен начин. Още не съм наясно каква е предисторията и защо той толкова иска да хване това посрано пиле, оцветено в ярки цветове, нито пък защо въпросното има толкова ум, та да му погажда такива номера. Или май по-точно е да питаме, къде е ума на койота, щом не се научи да избягва тъпотиите, родени от един пилешки мозък, които се повтарят през серия, при това ако си късметлия. Да си видял в Ну, погоди нещо такова?

комунизъм vs демокрация

Бе ходи ги разправяй на баба си, че при комунизма положението било зле. Ако си някой отявлен представител на седесарския електорат (въпреки, че може да не си самия ти много наясно що си такъв), сигурно от куртоазия не можеш да се изкривиш и да кажеш, че при комунизма не беше толкова брутално колкото го пишеш. И в двата строя практиките са едни и същи, само дето при капитализма са добре прикрити зад оградата на едва ли не, възможности да правиш всичко. Ще правиш всичко ама дръжки. При комунизма поне си знаеш, че не можеш да правиш нищо. Освен това, манифестациите и парадите пред кремъл бяха невероятни.

ЗИЛ лимо vs Линкълн лимо

Не, не ми се смей. Не си виждал лимузина ЗИЛ. Ако беше виждал нямаше да ми хихикаш ехидно с тъпа усмивка и онзи специфичен тон на човек, който знае че не е много запознат с нещо, но понеже вече е заел позиция, не може да се отметне, а ще продължи да повтаря "да, ве, да, ве" додето свят светува. Еми повтаряй си, но аз ти казвам, че пред лимузините на ЗИЛ, Линкълните са просто смешни.

Между другото, руснаците доста рядко се казват Иван, нищо че във всички ю-ес филми така им викат.

kalashnik
03-26-2009, 19:21
CucAgMuH евалата.

Сега се сетих като постна тоя зитат, да цитирам себе си от един друг форум.


Слушайте идиотски просамериканизирани лумпели:
1) Славянин е 100% прав и данните са напълно верни.
2) Ту-160 не е вехт в никакъв случай както пише в сатията, не се произвежда вече само защото ОАО "им. Туполева" фалира през 90-те, а за направата на един такъв бомбандировач е нужно минимум 5 години при максимален темп на работа заради високата сложност на изпълнение, плюс това Русия има 250 такива самолета с рекорден летателен ресурс 300 000 летателни часа, докато американските консервени кутии срено имат по 50 000.
3) Ту-95 е един доказал се с времето бомбандировач.
4) Стелта който някои хора така хвалят не може да лети в лошо време, плюс това руските радари го хващат, дори да следва релефа, а руския Су-34 в това условие е напълно незабележим, въпреки че в останалите режими е видим.
5) С-37/Су-47 е все още опитен самолет, но е стелт, който е неуловим дори и за руските радари. Самолета е първия в света с обратно оперение.
6) Ан-224"Мрия" въпреки че се използва от Украйна показва колко е велика съветската/руската инжинерна мисъл, а западните лумпели чак след повече от 20 години удпяха да създадат толкова голям самолет Airbus А 380, даже ной е по-слаб в характеристиките.
7) Ту-2000 си остава проект за съжаление, но все пак е уникален, подобен на него прави и Микоян: Миг-105.
8) Ту-144 наред с Конкорд са били първите, но руснаците се усетиха по-рано, че са опасни и неикономични. През 1991 бе направен прототип на подобрен Ту-444, но фалираха две години по-късно и той беше пренесен в Казанския авиоинститут.
9) Миг-25 и по-съвременният му вариант Миг-31 са гигантите, най-добрите, въпреки че са конструирани съответно през 60-те и 70-те години на 20 век, те са много по-добри по бойни показатели и скорост и летателен нальот от американския Black Bird. Не знам дали знаеш но през 80-те на един български пилот му става лошо по време на полет и Миг-25 каца сам в една поляна при авариен режим, вярно с издран фюзелаж, но способен да лети, в последствие се оказва че пилота получил задух от чистия въздух. Не е бил виновен самолета, а пилота, защото е пушил преди полет, а въздуха вкарван от самолета през маската е толкова чист, че на човек с мръсни дробове му става лошо и припада.
10) Ту-144 падна в Ле Бурже защото на пътя му излезна един Мираж 3 изпратен от френските ВВС да снима предните стабилизатори, за да могат те за бъдат изкопирани и сложени на конкордите, а не можеха да го направят на земята, защото хитрите руснаци ги прибираха в събрано положение, а при тази катастрофа умряха и едни от най-добрите пилот-изпитатели на ОКБ Туполев. Мигове паднаха, защото французите бяха доставили некачествено гориво на руснаците, умишлено или не, не знам и турбините експлодираха за секунди при форсаж без да дадът индикация на пилота за нередност и той да катапултира.
11) Руската подводница "Курск" бе построена по времето на Елцин, а мисля, че знаете на какво ниво беше Русия тогава. Екипажа замина за такова мащабно учение привидно подготвен и бе нормално при набираща отново тогава мощ руска армия да се случат такива фатални инциденти.

democratos
03-26-2009, 19:31
За русофилските лумпени:


Познайте коя е държавата:
1.Всяка година населението и се топи с 1 милион души.
2.Има най-много болни от СПИН в цял свят,с изключение на Нигерия.
3.Най-много алкохолици в цял свят,както като обща бройка,така и на глава от населението.
4.Най-много наркомани на глава от населението.
5.Средна продължителност на живота-59 години за мъжете.
6.Общ брой на мюсолманите 22 милиона-като след 20 години се очаква удвояването им.
7.Най-много убийства на глава от населението в цял свят.
8.Най-много престъпни групировки в цял свят.
9.Най-много самоубийства в армията и осакатявания на млади войници.
Един жокер-държавата е с най-голяма територия на света.

Drift_King
03-26-2009, 20:06
Нека оставим Русия на страна! Темата все пак е за преимуществата на САЩ, техните свободи и тяхната демокрация!
democratos преди да продължа искам да ми отговориш на един въпрос!
С какви намерения САЩ започнаха втората война в залива и ''чисти'' ли бяха тези намерения!

kalashnik
03-26-2009, 20:09
За русофилските лумпени:


Познайте коя е държавата:
1.Всяка година населението и се топи с 1 милион души.
2.Има най-много болни от СПИН в цял свят,с изключение на Нигерия.
3.Най-много алкохолици в цял свят,както като обща бройка,така и на глава от населението.
4.Най-много наркомани на глава от населението.
5.Средна продължителност на живота-59 години за мъжете.
6.Общ брой на мюсолманите 22 милиона-като след 20 години се очаква удвояването им.
7.Най-много убийства на глава от населението в цял свят.
8.Най-много престъпни групировки в цял свят.
9.Най-много самоубийства в армията и осакатявания на млади войници.
Един жокер-държавата е с най-голяма територия на света. Само жокера ти е грешен, държавата за която говориш е на трето място и се казва САЩ. Пюс това тяхната нация е на има няма 200 години и е пълна с най-различни етноси. Плюс това те не са мовеци за мен, та те използнат термоядрено оръжие над зивилно население, те са психопати, така че бегай, докато не съм сложил в еърсофта ми вместо гумени, стоммени и стъклени топета и не съм те разпуцал. Ти си болен, от такива като теб България агонизира, вие трябва да бъдете изтребени като хлебарки до 10 коляно.

БОГ ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ ОТ ТАКИВА КАТО ТЕБ!!!!!!!!!

KarlDionic
03-27-2009, 07:20
[quote="democratos"]За русофилските лумпени:
[quote]

9.Най-много самоубийства в армията
Самоубийствата в американската армия достигнаха рекордни нива
30.01.2009 08:31 26

Самоубийствата в американската армия достигнаха рекордни нива
Снимка: БГНЕС

Самоубийствата в американската армия достигнаха най-високото си ниво през 2008 г., след като се повишиха с 11 процента спрямо предишната година, обявиха агенциите.

Стресът от продължаващите войни в Ирак и Афганистан натоварва тежко военнослужещите.

Според предварителните данни за самоубийствата в армията, те за първи път надскачат процента на самоубийствата сред американските цивилни. Армейските ръководители обявиха нова програма за обучение и идентифициране на рисковите войници, но признаха, че причината за вълната от самоубийства от 2004 г. насам трудно се поддава на контрол.

Потвърдени са 128 самоубийства, а 15 случая все още се разследват. Ако бъдат потвърдени, общият брой на самоубийствата ще достигне 143. Това означава 20.2 самоубийства на всеки 100.000 войници, което е повече от процента на цивилните със сходна възраст и произход.

Армията започва ново изследване на стойност 50 милиона долара върху самоубийствата и суицидалното поведение, което ще се проведе съвместно с Националния институт за душевно здраве.

Един от водещите фактори е разполагането на войските, особено в бойни зони, и негативния му ефект върху личните връзки, но това не е достатъчно, за да обясни нарастването. 35% от самоубийствата са сред войници, които никога не са били разполагани.
я виж в коя армия се самоизбиват най-много

kristo
03-27-2009, 15:41
Американския еничарин псевдодемократос да си ходи у Америка, колкото по-бързо България се прочисти от такива като него, толкова по-бързо ще се оправим.

Америка ни била спасила от комунизъм, хахахаха, точно САЩ заедно с Англия ни хвърлиха в устата на чудовището Сталин и ни подариха на СССР. Точно американците заедно с комунистите и англичаните спомагаха за "прочистването" на политическия елит на царска БЪлгария, който беше обявен и от едните, и от другите и третите за "фашистки"(какъв позор само, велики българи като професор Богдан Филов сигурно са "фашисти", славните офицери от армията на царство България също...).

Нека някой после ме убеди, че се различаали едни от други- пишмандемократите и комунистите- и на едните, и на другите им се привиждат някакви си фашисти и всеки патриот-националист за тях, който си брани Родината от техните посегателства е "фашист"...

Bimmer
03-27-2009, 16:45
xxx

kristo
03-27-2009, 16:54
"Ползата" от НАТО е, че български войници проливат кръвта си и падат жертви за чужда национална кауза и то имперска, имаща за цел подчинението на света от САЩ(НАТО) както става. Тоест тази уж "полза" си е жива вреда по всички параграфи. Отделно НАТО няма да си мръдне и малкото пръстче ако недай си Боже Турция или някоя друга страна ни нападне и ни обяви война. И накрая колко армия има България в НАТО- 35 000... това армия ли е въобще, при положение, че Турция имат близо милион, Гърция около 200 хиляди, ние с тези 35 хиляди за къде сме?! Какво можем да направим с тях? Ако ни нападне някой ще ни помете, а през това време ще седим и ще чакаме САЩ да ни освободи и да победи нашите противници, след като от толкова години воюват в Ирак и Афганистан, а войните там като цяло могат да се определят като ПРОВАЛ за САЩ и нейната армия! Тоест въпреки голямата си армия и наглед мощ, САЩ е колос на глинени крака, а Русия за сметка на това нагледно показа в Южна Осетия как се провежда и печели война, показаха какво значи военна дисциплина и мощ. Е, разбира се, американската пропаганда побърза да втълпява как войната в Осетия била всъщност руски военен "провал" :lol:

blago84
03-27-2009, 17:16
Тая тема се обърна на Русия срещу САЩ. Е нека ви светна, че на нито една от тея две държави не и дреме за нас. Интересуваме ги само като географска локация, за геополитическите им амбиции. Има готини руснаци, има и готини американци, като единици - свестни хора има навсякъде, идиоти също. Но ако ги разглеждаме като цяло - не трябва да ги допускаме нито една от тея две държави да плете тук - нито едните, нито другите.
Това е Европа - Европа на европейците!

SiegHeil
03-27-2009, 18:25
Руснаците са пичове ^^
democratos престава си нямаш кво говориш.. :)

Wildchildd
03-27-2009, 18:41
Кур за русия и сащ,и двете държави ни ебат майката,съответно само русия от 44-89,когато мощно се включва и сащ.В момента се стараем да го поемаме двойно,не съм сигурен обаче,че ще издържим още дълго.

Докато не отхвърлим всякакво чуждо влияние,няма да се оправим.Българина винаги иска покровителство,и точно в това ни е проблема.Няма лошо да си сътрудничим, обаче от 44 до сега България се управлява от чужденци дееба.
пп:биммер ти си ебати анимационният герой,нема емотиконка с която да те определя даже.демократос ти си същият.

SiegHeil
03-27-2009, 21:18
Как си щял да се оправиш без САЩ - ако не бяха те, нямаше да падне комунизма и днес тук щеше да е като в Северна Корея, а ти нито компютър, нито Интернет щеше да имаш, но пък мозъкът ти щеше да е двойно по-промит. Щеше да ни обясняваш, че компютрите имат вредни лъчения и затова гордата ни страна се е отказала от тях. И понеже нямаше да има алтернативни източници на информация - нито чужди телевизии, нито нецензурирани вестници, нито GSM-и, никой нямаше да знае, че не е вярно.
Пак ще ти го кажа- САЩ играе малка роля за падането на комунизма, комунизма изгнива отвътре - най добре почети нещо по въпроса.
А в момента САЩ е най цензурираната страна в света - телефоните се послушват, 90% от най големите телевизии се държат от хора с едни и същи интереси, вестниците - също.


А не е ли била фашистка страната щом е била на страната на фашистите? А не е ли можело да сме неутрална страна или да се присъединим срещу фашистите? Или може да се присъединим към престъпносто дело на фашистите, за да получим и ние някаква облага от тези престъпления?
Представи си, НЕ е можело...знаеш кво е правел Хитлер с враговете..
А по това време немската армия е била непобедима..да оставим да ни смажат за 1 седмица, да ни вземат териториите и т.н...понеже не е морално(само според ретарди като теб но както и да е) рабираш ли..



1. Много важно, че са пратили космонавт. Мен това какво ме грее?
Нали имаш велика теория че САЩ са свалили комунизма благодарение на икономическата надпревара и бла-бала..е в космическата надпревара Русия ги изпреварва..лекинко противоречие ?


3. И защо тогава западът е много по-богат от изтока с тази "неограничена финансова подкрепа"?
Запада не е богат, той е надут...и благодарение на Холивуд дори американците си мислят че са богати и си създават изкуствен стандарт - в момента харчат 8 пъти повече отколкото произвеждат..и това не е от днес..това се доказва и от постоянното печатене на нови трилиони (заради това се обезценява долара-което е очевидно) с което Белия Дом се опитва да прикрие че всъщност Америка не може да поддържа такъв стандарт на живот...само че сапунения мехур не може да се надува до безкрай-кризата дойде. И няма да е последната..
В момента се чака ново включване от САЩ в борбата против световния тероризъм..другояче казано, да си намерят държава която да нападнат и ограбят..



После може да прочетеш и за казармата, която те е чакала по времето на комунизма:
http://edno.info/f/showthread.php?t=1111

7. Ако не си в НАТО, ще ходиш точно в тази задължителна казарма. И пак ако ни нападне Турция или руснаците, както нападна грузия, то си е описано в статията какво точно ще стане с теб.
Не знам ква неземна путка трябва да си че да се плашиш от тази казарма..


10. Повечето изобретения, които са дали тласък на световната икономика, идват точно от Америка. Без компютрите и Интернет днес светът щеше да е доста по-назад.
Повечето от научните изобретения идват от откраднати учени от други страни, това че живеят в сащ не ги прави американци.

Bimmer
03-28-2009, 09:23
Американския еничарин псевдодемократос да си ходи у Америка, колкото по-бързо България се прочисти от такива като него, толкова по-бързо ще се оправим.

Америка ни била спасила от комунизъм, хахахаха, точно САЩ заедно с Англия ни хвърлиха в устата на чудовището Сталин и ни подариха на СССР. Точно американците заедно с комунистите и англичаните спомагаха за "прочистването" на политическия елит на царска БЪлгария, който беше обявен и от едните, и от другите и третите за "фашистки"(какъв позор само, велики българи като професор Богдан Филов сигурно са "фашисти", славните офицери от армията на царство България също...).

Нека някой после ме убеди, че се различаали едни от други- пишмандемократите и комунистите- и на едните, и на другите им се привиждат някакви си фашисти и всеки патриот-националист за тях, който си брани Родината от техните посегателства е "фашист"...
Как си щял да се оправиш без САЩ - ако не бяха те, нямаше да падне комунизма и днес тук щеше да е като в Северна Корея, а ти нито компютър, нито Интернет щеше да имаш, но пък мозъкът ти щеше да е двойно по-промит. Щеше да ни обясняваш, че компютрите имат вредни лъчения и затова гордата ни страна се е отказала от тях. И понеже нямаше да има алтернативни източници на информация - нито чужди телевизии, нито нецензурирани вестници, нито GSM-и, никой нямаше да знае, че не е вярно.

Ти сега обвиняваш САЩ, че не са играли ролята на световен полицай и не са ни предпазили от руснаците. Друг път ще ги обвиниш, че се намесват извън територията си. И защо мислиш, че ако са имали лесна възможност, не биха си разширили влиянието с още една страна за сметка на Русия? Явно това не е било безплатно да го направят.

А не е ли била фашистка страната щом е била на страната на фашистите? А не е ли можело да сме неутрална страна или да се присъединим срещу фашистите? Или може да се присъединим към престъпносто дело на фашистите, за да получим и ние някаква облага от тези престъпления?




1. Много важно, че са пратили космонавт. Мен това какво ме грее?

2. Руснаците са воювали срещу турците заради техните си интереси. А и са имали 500 години преди това да ни освободят, защо не са го направили? А американците тогава просто не ги е имало като държава. Малко ли държави освободиха? Друг е въпроса, че те може да не са искали да бъдат освобождавани, ама то и за българите може да се каже така, след като са оставили сам Левски да го прави. Така е и днес - ако не сме няколко човека да освобождаваме тази страна от престъпните комунисти, народът не иска да бъде освобождаван.

3. И защо тогава западът е много по-богат от изтока с тази "неограничена финансова подкрепа"?

4. Виж какъв ред е имало - това ако не си го чел, е крайно време да го прочетеш цялото:
http://edno.info/f/showthread.php?t=1069

Като толкова ти харесва комунизма, отиди да живееш в Северна Корея или Куба и се откажи от сегашниото си гражданство, та да не можеш да излезеш после никога от тях.

Страната беше затвор и при опит за напускане на границата, се стреляше.

После може да прочетеш и за казармата, която те е чакала по времето на комунизма:
http://edno.info/f/showthread.php?t=1111

7. Ако не си в НАТО, ще ходиш точно в тази задължителна казарма. И пак ако ни нападне Турция или руснаците, както нападна грузия, то си е описано в статията какво точно ще стане с теб.

10. Повечето изобретения, които са дали тласък на световната икономика, идват точно от Америка. Без компютрите и Интернет днес светът щеше да е доста по-назад.
1.Няма да коментирам.

2.Имали интереси или не, направили са го, нали?

3. Колко много по-богат?

4. Нямам намерение да чета целия текст, честно ти казвам, но минуси има във всяка система. Може да се намерят и много плюсове, но в момента не ми се занимава.

5.Аз съм казал, че истината е някъде посредата (Китайска Народна Република е перфектен пример). Не одобрявам напълно комунизма, точно и затова няма да отида в Куба или Северна Корея.

6.Точно благодарение на тая казарма сме ИМАЛИ АРМИЯ, която днес не съществува (за мен)

7. Къде е написано, че янките са ни искали в НАТО? О-ооо..верно.. Те искаха да нарежем съветските ракети и да зае*ем "старите съветски хеликоптери", защото са "морално остарели"... Как не се сетих...

8.Компютъра е измислен от човек с български произход. Има още изобретения, за които просто руснаците не са си направили някаква телевизия и не ги рекламират, щото не искат да се шуми около тях.

Wildchildd, анимационен герой или не, аз не съм казал, че комунизма е ПЕРФЕКТНАТА СИСТЕМА, прочети по-горе защо.

SiegHeil, съгласен съм и с твоето мнение :)

Bimmer
03-28-2009, 09:33
xxx

SiegHeil
03-28-2009, 11:51
Така ли, ами комунизмът можеше и още 200 години да "пада от самосебе си" и пак да не падне. Китайският да не би да е паднал сам? Милиарди са дали американците за надпревара във въоръжаването, за да създадат условия комунизмът "да си падне сам", за диверсия и др. Бях пуснал и видео с Рейгън, от което ясно се вижда кой иска от руснаците да разрушат стената и какво е направил, за да се стигне до това положение.
Колко пъти да ти го кажа ? Прочети нещо по въпроса.


Швейцария не е ли била неутрална страна? Не сме ли можели и ние да бъдем неутрални?
Малко трудно ще откажеш да влезеш във войната след като немската армия стои на границата ти и само чака заповед да те премаже ако откажеш...
А и ние сме били доста по далавера от швейцарците ;)



Американците и при тази криза са по-добре от руснаците без криза, да не говорим в сравнение с българите. И ако не бяха трилионите за военни разходи, можеха да живеят много по-охолно, но все пак какво са виновни, че има толкова идиоти по света, които трябва да ядат бой, защото от добро не разбират? Не виждаш, че САЩ плащат цялата сметка ти да си свободен днес, но и говориш срещу тях.
Същинската криза още не е дошла :)


Знам, че не си в ред, но да ти обясня - нормалните хора гледат да живеят добре и леко, а не си търсят ненужни трудности и препятствия, които да им правят живота тежък. А казармата е именно това. В линка е достатъчно добре описана ситуацията и е нормално нормалните хора да не искат да изтърпяват това.
Знаеш ли кои са най разпространените човешки качества ? Страх и мръзел. А това защото нормалните хора са путки..а не би трябвало..средното ниво постоянно трябва да става по високо..


По твоята логика цялата американска нация е "открадната" понеже поначало всички са емигранти там?
Ми добро утро, американската нация не съществува..американците са изкуствени почти колкото и македонците :)

Drift_King
03-28-2009, 12:48
2. Това не значи, че американците също не биха го направили ако ги имаше тогава и ако бяха близко.

3. 2-3000 долара на месец срещу 50-100 лв пенсия също на месец. Достатъчно, за да имаш пари за храна и за отопление. Плюс всички екстри, които се полагат за останалите пари.

4. Така е най-лесно - не си чел, но даваш мнение. Имаш няколко години да го прочетеш. Това са зверски нечовешки издевателства, а не просто "минуси". Милиони убити по лагери. В Китай също. Това е цената, която е платена. Ти не я броиш, защото така ти е удобно. А иначе за плюсовете и аз сам съм писал - няма нужда да се напъваш: .................................
Незнам защо продължавате да намесвате Русия и Китай, след като темата е за ''американската демокрация'' най-общо казано!
1.Понеже казваш, че американците не са имали за цел да изпратят първи човек в космоса, космическата програма не е била приоритет до идването на Кенеди и едвали не са минали без жертви в надпреварата за космоса! - Първо да ти припомня, че американците започват надпреварата с лека преднина, а именно пленяването на всички разработки от Пенемунде и по-важното привличането на Вернер Фон Браун на тяхна страна! За руснаците остава една малка частица от неговите разработки!
До изстрелването на Спутник през 1957 американците действително не са работили на пълни обороти, тъй като са смятали че СССР са доста по-назад от тях, но това подценяване им изиграва лоша шега, но все пак целта и пред тях е била една - изпращане на човек в космоса преди конкурентите!
Прав си че СССР на няколко пъти пренебрегва безопасността на космонавтите и често те плащат най-високата цена, дори Гагарин има огромни проблеми при първият полет около 3емята и едва успява да изпълни мисията, но ако мислиш че американците не правят същото нещо много бъркаш!Преди да изпратят човек в орбита, мисля че имат 2 провалени мисии при втората екипажа загива, по-точно изгарят живи!
И след това имат аварии, а мисля че всички помним Чаланджър и Колумбия!Руснаците от доста време не са имали подобни инциденти!
Немога да отрека че успяват да достигнат първи до Луната, въпреки че и аз имам известни съмнения, но щом комунистите се признават за победени съм склонен да вярвам!Но дори и този съдбоносен полет е осъществен благодарение на това, че са игнорирани предупрежденията на Фон Браун, че Сатурн-5 не е готова!Американците успяват толкова рано благодарение на това, че рискуват живота на екипажа си по начин какъвто ти обвиняваш комунистите, че го правят!
2.Ако имаш желание и време ти препоръчвам да изгледаш този док.филм - The Trap: What Happened to Our Dreams of Freedom / Капанът: Какво се случи с мечтите ни за свобода (2007)
http://zamunda.net/details.php?id=164597&hit=1
Не е правен от хора с крайни убеждения като режисьорите на Zeigeist ,а от много уважаван журналист на ББС, който много добре показва какво представлява американската или по-точно западно-eвропейската идея за свобода и демокрация, и също така критикува социализма и изкривените представи за демокрация в Източна eвропа!
3.Ирак и Афганистан - Въпреки че съм склонен да вярвам в конспиративни идей и до голяма степен подкрепям твърдението, че САЩ умишлено си създадоха враг в лицето на Ал Кайда, немога да твърдя на 100%, че това е така и за това нека приемем, че атентатите са дело на талибаните!
''Освободителите'' отърваха народа от талибаните, но вместо да бъдат посрещнати с ''хляб и сол'', както подобава, ги посрещнаха с куршуми!Защо се получава така, нали трябваше да са спасители не поробители!А те се превърнаха точно в поробители, по-лоши дори и от талибаните!Сложиха техен човек начело на страната, човек който народът на Афганистан не иска до го управялава, сложиха ръка върху опиума и възложиха възтановяването на Афганистан на американски и британски компании, а тези компании сложиха ръка върху ресурсите и започнаха да ги изкупуват на безценица!
Подобна нещо се случи и в Ирак!Съветниците на Буш му казаха, че финансовият балон е на път да се спука и трябва нещо да се направи ,а той заедно с Ръмсвелт намери веднага решението!Набедиха Ирак, че притежава оръжия за масово унищожение и че се кани да атакува САЩ и въпреки докладите на независимите експерти на ООН, че такива оръжия няма ''освободителите'' започнаха поредният ''кръстоносен поход''!
И какво се оказа, че Ирак притежава една омаломощена армия воюваща с морално остаряла техника и оказваша минимална съпротива!Оръжията за масово поразяване така и не бяха открити, но ООН си затвори очите!А първоначалната еуфория на Иракчани, че са избавени от тиранина Садам, бързо премина към неприязъм към освободителите!Защо се случи това ?Отново американските компании сложиха ръка на иракският нефт и другите ресурси на страната под предтекст, че ще я възтановяват!Иракчаните видяха това и за това се бунтуват!Щом са такива освободители, защо народът ги мрази и иска да се махнат!На мен ми приличат на поробители, а иракчаните водят един вид партизанска война срещу тях!
Войната в Ирак не беше заради оръжията за масово поразяване, а заради ПЕТРОЛ и ресурси !Това го разбраха даже и американските граждани!
4.Ако изгледаш филма ще видиш как американците се опитаха да прокарат своята демокрация и в Русия чрез Елцин, но нещата тотално се объркаха, защото за разлика от ''роботите'' в америка, руснаците не са толкова лесни за манипулиране, това е причината демокрацията да не успее и в други източно-европейски страни!
Идеята за демокрация и свобода в САЩ и Великобритания е основана на идеята, че индивидът е лесно манипулируем ''робот'', изцяло подвластен на материалното и вечно стремящ се да прецака човека до себе си с цел печалба и просперитет!И докато това правило действа в САЩ при нас нещата и мисленето на хората са малко по-различни!А цялата система се прецаква, ако един или повече индивиди започнат да работят за общото благо или двама или повече индивиди се обединят срещу останалите!
Комунистическата система далеч не е по-розова, но при нея много по -ясно личи, че индивидът има само една свобода и тя е определената му от партията, докато при сегашната ''Американска демокрация'' индивидът също има една определена му от власта свобода, но контролът над населението се извършва по далеч по-скрит и манипулативен начин!

Bimmer
03-28-2009, 15:10
xxx

SiegHeil
03-29-2009, 19:43
Да не би да ни се разсъди ? :cry:
и хвани като имаш свободно време прочети нещо, каквото и да е по темата, в момента се излагаш...
съвестката литература ще ти полезна - без да знаеш двете гледни точки не можеш да знаеш правилната...
а също така и някоя книжка за наследственост и човешко поведение..
..и поне 1 път преодолей инфантилността си и си признай че не си прав за абсолютно всичко :)

ПП: Шибан ретард..просто не се стърпях 8-)

SiegHeil
03-29-2009, 20:09
Сигурно си имал доста самотно детство, яко си инфантилен...
А пък точно за генентика и човешко поведение недей са спориш с мене, моля ти се...ходи си прочети учебника по биология..

SiegHeil
03-29-2009, 22:00
..ходи си прочети учебника по биология..
Колко пъти трябва да ти го кажа бе макя ти тъпа да еба ?
Генетичния материал определя само горната и долната граница, тва че си чул отнякъде че генетичния код не може да се променя няма нищо общо със социализирането, а при хората още по малко...


ами баща ми като е толкова работлив, защо е създал толкова мързелив син, а?
гените се предават през поколение тъпако.
а ти си мързелив щото ваще са те възпитали да бъдеш кучка...

Bimmer
03-30-2009, 08:26
Ясно. Аз съм в грешка за всичко. Промит мозък съм. Говоря глупости. Спирам със спора.
Косьо

CucAgMuH
03-30-2009, 09:01
Глоби, въпросът е друг :)

Имало е две световни сили - СССР и САЩ, изповядващи различни идеали и управленчески модели. Ние по една или друга причина, сме избрали страната на СССР и техните методи. Не сме изчезнали като нация, което означава че системата не е кой знае колко лоша - даже се е очаквал 9 милионен българин да се роди(около 1991-ва ако не лъжа).

Поради несъвършенства(присъщи за която и да е система) 89-та година СССР се разпада - факт. И някои от нас започват като невиели да се кланят на другата система. Която... оп... също е несъвършенна. Система, под влиянието на която съшествуването ни като нация се поставя под въпрос, което е един от основните фактори да се плашим.



Едит: За населението, да си сметнем тука със вас. Данни от wikipedia:

"По данни на Националния статистически институт населението на България през 2006 г. е 7 385 367 души. В това число са включени българските граждани, живеещи постоянно извън страната. Техният брой се оценява консервативно на около 700 000 души. (консервативно в случеят ще рече, че всъщност са повече и по критериите които се оценяват е доста относително)

7 385 367 - 700 000 = 6 685 367

Още информация от wikipedia:

"По данни от 2007 година:
* 75 915 деца (99.3% (75 349) живородени)

По данни от 2008 година:
* 77 132 деца живородени"

6 685 367 + 75 349 + 77 132 = 6 837 848

Да кажем че никой не е умрял(което разбира се, изобщо не е така), смятаме от wikipedia колко са "българите":

"Етнически групи в България:
* 1. българи: (83.9%)"

83,9% * 6 838 414 = 5 736 954

5,74 милиона българи. Значи, вместо да са 9 милиона след 2 години, българите след 20 години са 5,74 милиона. Да не говорим за двойното гражданство - и тях си ги броим за българи(според НСИ). Ами след още 20 години колко ще сме? Няколкостотин хиляди и ще си играем на жмичка - ще стискаме очи и ще викаме "всичко е наред".

СССР верно не им е пукало за човешкият живот :) А като гледам как се рзмножаваме следвайки САЩ - то по зле от зайците в Австралия станахме...


Та основният въпрос беше - защо мислите че трябва да предаваме националните си интереси и достойнство и да се кланяме на системата изградена от САЩ?

ПП. За силната икономика на САЩ по-добре не говорете повече, че ми става смешно(уча "Финанси") :)

Дефицит на САЩ за 2007-ма: 731.2 млрд. долара
Дефицит на САЩ за 2008-ма: 673.3 млрд. долара
Очакван Дефицит на САЩ за 2009-та: 1.8 трилиона долара, което е с около 100 милиарда долара над прогнозираното от администрацията на президента Барак Обама
Очакван Дефицит на САЩ за 2010-та: 1.171 трилиона долара
Очакван Дефицит на САЩ за 2011-та: 1.332 трилиона долара

Прогнозите са с плюс минус стотина милиарда от официалните на Белият Дом, но са напрвени от Парижкият Клуб, затова имат повече авторитет пред мен :) (ако не знаете какво е Парижкият Клуб - гугъл, преди да си првите грешни асоциации...)

Според вас да губиш годишно по около 10-15% от БВП е силна икономическа стратегия? :) Доста години - подред? Ами тогава защо и в Бългaрия не я вкарaме тая практика, ами имаме бюджетен излишък? :-o

Тъй като милата ни татковина се е преориантирала към ЕС(близо 65% от износа ни е за ЕС), икономическата криза(която САЩ натрещя на ЕС) се отразява и на нас. Получава се почти като ситуацията при разпадането на СССР - имаме продукция на склад, можем да произвеждаме още(имаме техника, обучени кадри, суровини) - ама няма кой да ни я купува... Това предполагам също е един от белезите на силна икономика.

Drift_King
03-30-2009, 09:10
Вярно е, че и двете страни са искали да спечелят пропагандната война. Но това пак идва от това, че..........
Студената война е започната и от двете страни едновременно след края на ВСВ, седнали са и са си поделилил Европа и света, като в едната част всячески е налаган капитализъм, а в другата социализъм.И двете фракции се стремят към едно и също нещо и използват еднакво нехуманни и манипулативни средства, просто при американците всичко се прави далеч от хорските очи.С космическата програма положението е същото - колкото СССР рискува по идиотски начин живота на космонавтите, за да възвеличае комунизма, по същият начин американците рискуват живота на астронавтите, но просто никога няма да ни го кажат в ''прев текст''.Най-ясният пример са Аполо-11 и 13 в последствие!Човекът създал машината (Вернер Фон Браун) категорично отказва изстрелване през 1969г, тъй като нито корабът нито лунният модул са минали необходимите изпитания, но идват едни ''чичковци с костюми'' и го принуждават да го направи, просто защото са обещали че капитализма ще изпрати човек на Луната преди края на десетилетието.Успяват на косъм, като полетът далеч не е безпроблемен, а кацането с лунният модул е първото успешно кацане с този модул (всички проби на земята се провалят).Kакто казах и в първият пост и Гагарин извършва своят подвиг при същите рискови обстоятелства.И двете страни са еднакво ''лоши'', просто едните ни замазват очите с розови истории!
Неможеш да твърдиш, че всички гласуват за БКП!Факт е че комунизма никога не е падал в България и ни оправляват същите ''партиици'' и агенти, но се надявам че това ще се промени.Костов завари ограбена страна, но редом с нещата които направи той се съюзи със същите ''кукловоди'' от БКП и техните добре известни ''силови организации''.
Садам е тиранин в това няма спор, но защо го оставиха на власт след първата война в залива.Ами обеща им да им продава петрол на безценица и да държи народа в подчинение, за това го оставиха.Но после се извърна и врътна кранчето и те решиха, че сами ще се оправят, като разрушат страната и след това връчат възтановяването на американски компании.Под ''слагане ръка на ресурсите'' имам предвид това:Да кажем че тогава 1 барел струваше 80$!Иракчаните продаваха този барел и взимаха пълната печалба.Дойдоха американските компании и кладенците и рафинериите бяха приватизирани на безценица.След тази приватизация Aмерика продава този барел за 80$ и прибира 80% от печалбата, а трохите оставя за Ирак в това се изразява краденето на ресурси!
А за Афганистан - Представи си, че България е управлявана от групировка подобна на талибаните и те извършат подобен атентат в Америка!Идват ''освободителите'' избиват членовете на групировката слагат техен човек начело на държавата и решават да поoстанат.Междувременно завземат розовите полета и започват да взимат пълната печелба от розовото масло (да кажем, че от него може да се произвежда невероятно скъп течен наркотик, примерно).Дават ни право да гласуваме, но ние избираме наш човек за управляващ , те не са доволни и пак слагат техен човек.Е тогава какво ни остава освен да водим партизанска война срещу уж освободителите.

flower133
03-30-2009, 12:38
Аз искам само да кажа, че русофилите направо ми пълните душата!!! Евалата!!!

kristo
03-30-2009, 15:03
Американските псевдоантикомунисти, който се гушнаха с най-големия световен сатрап Сталин по време на Втората световна война именно ни подариха на болшевиките! Така че те, заедно с българомразеца Чърчил са най-виновни затова България 45 години да бъде под комунистическо иго. Глобала да ги пробутва на баба си тези обяснения как САЩ ни "спасил" от комунизма, че САЩ "унищожил" комунизма. Та американците винаги са били най-големите апологети на световното еврейство, което именно създаде и наложи комунизма, как се борят с него тогава?

Комунизма падна просто защото на самите комунисти, които си ходеха и тогава свободно на Запад и в САЩ разбира се, им омръзна в един момент да са такива и решиха да стават капиталисти.

SiegHeil
03-30-2009, 15:09
+това едни определени хора печелят доста пари от свалянето на разни системи...и обикновеннно това са същите хора които са били големите в тази система...

Vesk0u
03-30-2009, 17:14
Ей democratos защо просто не изчезнеш от България и не идеш при твойта мащеха - САЩ?!?!

kristo
03-30-2009, 21:54
Ама въпроса е, че САЩ винаги е подкрепял евреите, понеже най-големите финансови крепители на американската икономика по презумпция са евреи. Факт неуспорим- сигурно си чувал за двете най-богати фамилии на световни олигарси- Родшийлдови и Рокфелерови. И незнам дали развивам "конспиративни" теории, но това са факти.

И не, не казвам всички евреи, естествено и сред тях има свестни хора, но не и сред тези финансови олигарси, за които ти говоря. А и ти сам отбеляза, че евреите винаги са отгоре, така че сам си отговори дали развивам конспиративни теории за да опростя нещата.

А иначе нас българите още от турско са ни третирали като евреите по времето на Хитлер- тотален геноцид по всички показатели- икономически, политически, религиозни, етнически, чисто човешки(избиването на българската аристокрация и маса обикновен народ). След това след 1913 г. започва сръбско-гръцкия геноцид над българите в Македония, Западните покрайнини, Беломорието, Западна Тракия, турския над българите в Източна Тракия, румънския над българите в Добруджа. Така че геноцида над българите е толкова голям, че по всички показатели може да съперничи на този над евреите и над арменците 1916 г.

Drift_King
03-31-2009, 07:38
С надяване комунистите няма да се махнат. Това лъжат демократите и други, че самО ще стане, но се доказа, че няма да стане ако не се вземат драстични мерки. И това е приемането на Д О И П.

Саддам да не е нападал Кувейт и да не се е отказвал от думата си, нито да е избивал невинни хора с газ и тогава нямаше да има никаква война.

Ако примерът ти за афганистан е верен, тогава народът има правото да се бунтува, но защо не се е бунтувал и при талибаните и второ, изобщо да не произвеждат наркотици, тогава няма да има и печалба за крадене. Аз не казвам, че Садам е невинен!Но САЩ се съюзи с него, за да източва петрола!А след това го изкараха още по-черен от колкото е, за да получат пълен контрол над петролните кладенци!Това е същноста на политиката им в Ирак, могат да ни замазват очите с тероризъм, ядрени заплахи, спасяване на нации, но всичко се върти около петрола!Целият свят видя че отдиха заради петрола, дори техният народ го видя (част от него - книгата ''Глупави бели хора'').Това се опитвам да кажа, че те не са такива за каквито се представят, а са тирани колкото е тиранин Садам!
В Афганистан положението е сложно, но има два варианта за подчинението на населението от талибаните - или са вършили зверства и са държали хората в подчинение на страха или са работили за народа и хората са ги обичали!Между другото ''лошите талибани'' само няколко години преди 9/11 са били подпомагани финансово и с военна техника точно от САЩ.На всички ни е ясно че наркотиците са зло, защо тогава страната, която уж води политика за световно благоденствие и мир и е твърдо против тяхното разпространение, тайно покровителства трафикът с тях, за да си финансира военните кампании!
Аз не те убеждавам че талибаните или Садам и т.н. са добри хора, а се опитвам да те убедя че американците на са пазителите на световният мир и спасителите на света, а са неговите грабители и поробители!

kalashnik
04-01-2009, 06:12
Пэрво да се извиня,че зарязах темата за доста дълго време, но нямах физическата възможност да пиша заради едни скинове.

global
1. Греете и то много излитането на не един, а два български космонавта, защото България е една от малкото държави в света изпраили космонавти, а и разработили компоненти за по-голямата част рски космически станции, а даже и за МКС (Международната космическа станция).
2. Руснаците не са ни освободили веднага, защото ако разбираше поне малко от история щеше да си чувал за Смутните времена в Русия, за хилядите преврати и убийства, за неуспешните руско-турски овйни от 1676-1681, 1686-1700, 1710-1713, 1735-1739, 1768-1774, 1787-1792, 1806-1812, 1828-1829, 1853-1856.
3. Ако бяхме влезли в ОДКБ щяхме да получим доста голяма бройка нова техника безплатно и щяхме да запазим броя на войниците, нямаше да има руски бази тук.
4. Ако не знаеш, компютъра е създаден от българин. А да не говорим кой първи изпраща спътник в космоса, първото живо същество и първи човек кой ги праща. Не ми се защитавай с човека на Луната, защото дори някои американци казват, че е постановка. Радияцията там е толкова висока, че нищо не би ги предпазило.
5. Руднаците защитиха в Абхазия и Южна Осетия невинно население тероризирано от американския пес Саакашвили.

kristo
04-02-2009, 11:57
С надяване комунистите няма да се махнат. Това лъжат демократите и други, че самО ще стане, но се доказа, че няма да стане ако не се вземат драстични мерки. И това е приемането на Д О И П.

Саддам да не е нападал Кувейт и да не се е отказвал от думата си, нито да е избивал невинни хора с газ и тогава нямаше да има никаква война.

Ако примерът ти за афганистан е верен, тогава народът има правото да се бунтува, но защо не се е бунтувал и при талибаните и второ, изобщо да не произвеждат наркотици, тогава няма да има и печалба за крадене. Аз не казвам, че Садам е невинен!Но САЩ се съюзи с него, за да източва петрола!А след това го изкараха още по-черен от колкото е, за да получат пълен контрол над петролните кладенци!Това е същноста на политиката им в Ирак, могат да ни замазват очите с тероризъм, ядрени заплахи, спасяване на нации, но всичко се върти около петрола!Целият свят видя че отдиха заради петрола, дори техният народ го видя (част от него - книгата ''Глупави бели хора'').Това се опитвам да кажа, че те не са такива за каквито се представят, а са тирани колкото е тиранин Садам!
В Афганистан положението е сложно, но има два варианта за подчинението на населението от талибаните - или са вършили зверства и са държали хората в подчинение на страха или са работили за народа и хората са ги обичали!Между другото ''лошите талибани'' само няколко години преди 9/11 са били подпомагани финансово и с военна техника точно от САЩ.На всички ни е ясно че наркотиците са зло, защо тогава страната, която уж води политика за световно благоденствие и мир и е твърдо против тяхното разпространение, тайно покровителства трафикът с тях, за да си финансира военните кампании!
Аз не те убеждавам че талибаните или Садам и т.н. са добри хора, а се опитвам да те убедя че американците на са пазителите на световният мир и спасителите на света, а са неговите грабители и поробители!
Много смислен и точно аргументиран коментар Дафт Кинг. В допълнение само ще добавя за кошмара на всички американци- бай Осама бин Ладен... Та не ви ли се вижда "леко" странно как винаги когато американците имат някакви военни или икономически неуспехи и провали и когато се заговори за тях, се появява уж изневиделица Осама по Ал Джазира и почва да плаши света със свещенни войни и други подобни... Тоест, когато на тъпите янки им напече под задника, веднага се появява тоя индивид и темата веднага се сменя- от провалите на американците към фалшивите заплахи на Осама. За мен той си е разработка на ЦРУ, за да излиза наяве винаги когато на американците им е нужно плашило, с което да легитимират политиката си в световен и национален мащаб.

Drift_King
04-02-2009, 12:54
И още едно допълнение от мен!
Някой интересувал ли се е от ''американските гулаци'' в Узбекистан или от истинската цел на лагери, като този в Гуантанаму.
За всички, които нямат време да гледат филми и да четат правилната литература едно кратко разяснение:
След 9/11 и завземането на Афганистан напрактика терористичната заплаха би трябвало да е изкоренена, но в тероризма администрацията на Буш вижда нова по-велика цел, а именно - отнемането на свободите на американският народ и контролирането му чрез страха от тероризъм.
Аз смятам че Осама е бил заловен много бързо, но за да не пречи на ''новият план'' е бил изпратен в ''топлите страни'' с парите на данъкоплатците от една всеизвестна страна.По този начин заплахата от тероризма остава жива, но само Осама не е достътчен и тук е мястото да споменем лагери като Гуантанаму.На тези места биват откарвани уж членове на Ал Кайда (в 90% от случайте хората нямат никакво връзка с организацията). Мисля че всички сме виждали снимки и клипчета на издевателства на американски войници над затворниците там, но това е само началото, хората в тези лагери са били подлагани на постоянен тормоз и изтезания (буквално няма ли са и час спокойствие). След дългосрочно подлагане на мъчения от затворниците са искани самопризнания за участието им в терористични организации и много често хората са правили такива, като са смятали че изтезанията ще спрат, но уви това не се случва.Ако се поинтересувате ще видите че самопризнанията изтръгнати чрез изтезания, заплахи и сила са изключително ненадеждни, но въпреки това ЦРУ използва тези самопризнания, за да ''плаши'' народа с тероризъм.И преди да обявявате САЩ за най-миролюбивата страна трябва да разберете, че в тази страна органите на власта имат право да използват изтезания, за да изтръгват самопризнания от затворници просто закона им го позволява!
В Узбекистан нещата са малко по-различни и малко по-ужасяващи.
Тази страна се управлява от диктатор, който хитро е преценил, че ако каже, че на територията на страната му действат терористични организации и се нуждае от помощ, американците ще цъфнат с финансова и военна подкрепа.Американците използват вече съществуващите ''гулаци'' в Узбекистан и затворниците в тях, за да изтръгват фалшиви самопризнания чрез изтезания, а узбеките постоянно ги ''захранват с нови терористи''.И докато в Гуантанаму затворниците успяват някак да уцелеят в Узбекистан тираните не позволяват това да се случи - най-често срещаният начин за умъртвяване след многомесечни изтезания и изтръгване на самопризнания е сварявaнито на затворника докато е още жив.Единственият човек в Узбекистан проговорил за тези зверства е многооважаван тамошен професор (за съжеление имена не мога да помня) на следващият ден внукът му е открит захвърлен със счупени - вероятно с тежък метален предмет лакъти и колене, а китките и глезените му са били потопени във вряща вода докато тъканта не се отдели от костите.Причина за смърта според узбекистанските следователи - смърт причинена от свръхдоза!
Британският посланник се е опитал да предупреди британската общественост за тези зверства и да се противопостави на ЦРУ и МИ-6 - седмица по-късно е уволнен и изпратен обратно във Великобритания.
Това го пиша по повод изказването на global ,че едвали не само комунистите са вършили зверства.

Drift_King
04-03-2009, 09:54
5. Защитили те, защитили са собствените си интереси, защо не ходиха да защитят мирните кувейтци като ги нападна Саддам?Имат си петрол в изобилие!3ащо им е да се замесват в подобни противоречиви конфликти, заради ресурс с който разполагат и ще разполагат дълго след като американските запаси са свършили!

kalashnik
04-03-2009, 10:06
1. Е, добре де, и какво от това, мен какво ме грее?
2. Сам го казваш, че е имало руско-турски войни и преди това, т.е. руснаците са си гонели собствени интереси и може би са преценили, че заслужаваме.
3. Кой ти каза, че искам да ходя в задължителна казарма? И колкото и оръжие и армия да имаме, пак не можем да се защитим от турците, но пък ставаме зависими от Русия, а ние знаем какво значи това. Не знам за теб, но аз предпочитам да съм в клуба на богатите и красивите, а не на изостаналите от изтока.
4. Това е отрекъл се българин с име Джон. Утре и аз ще създам нещо и вие ще кажете, че е от българин, ама ядец, аз ще отрека!
Щом кацането на луната е признато и от руснаците, нямам причини да се съмнявам, то по тази логика и техните спътници могат да се оспорят.
5. Защитили те, защитили са собствените си интереси, защо не ходиха да защитят мирните кувейтци като ги нападна Саддам? В Кувейт няма нито един с руски паспорт, за се намесят. Джон Атанасов е кръстен така от майка си, чиста американка, баща му е българин и той не е отричал българските си корени, а се е гордеел с тях. И България няма да се оправи так като си седиме в клуба, трябва всички да излеем на улицата и да свалим правителството, на чието място да застанат най-отговорните хора - военните.

Drift_King
04-03-2009, 10:17
Според мен Гуантанамо беше необходим - защо мислиш, че терористите могат да вършат зверства и беззакония безнаказано, а трябва да им се отговаря само със стандартите на цивилизованите западни закони? Да не мислиш, че Саддам не е правил същото в собствената си страна, а тия там са защитавали него или подобни на него. Разбира се, аз лично не оправдавам изтезания освен ако подлаганите не са извършвали същото. И коя първа тайна служба е започнала с тези методи? Сигурен съм, че ако някой поиска тези методи да се преустановят, това ще е някоя западна страна, а изтока ще откаже или няма да спазва договорката!
Узбекистан също е изток, а не америка. Не съм запознат с това, което казваш, и ако е вярно, защо не се шуми на запад за него. Този посланик защо не го е казал като се е върнал? И дали казването на подобна истина без да се казват нещата, които вършат терористите, не е удобно на мюсюлманските терористи?В Гуантанаму по-голяма част от затворниците са нямали никаква връзка със Садам или Ал Кайда и въпреки това са изтезавани, да не мислиш че ЦРУ ще разгласяват този факт насам натам.
Узбекистан е на изток, но ''гулаците'' там са под контрола на ЦРУ и МИ-6.Ооо, казал го е повярвай ми и то много пъти и докато е бил посланник и след това, просто хората сe вслушват във всичко което правителството има казва. Неговият коментар беше следният: ''Изпратих писмо до министерството в Лондон, както и до щаба на МИ-6 - отговорът който получих беше следният:'' Британското правителство не финансира подобни кампании и не ги подкрепя''. Видях че няма резултат и изпратих писмо до медиите и обществени организации в Великобритания, като очаквах този въпрос да породи обществено недоволство, но това не се случи и новината заглъхна в медииното пространство''.Малко след това е премахнат от поста си.Документалният филм е на ''Explorer'' - ще се опитам да го намеря и ще дам линк!
За пореден път пояснявaм - аз не казвам че Русия, Китай или друга подобна страна не върши такива неща и всичко е тихо и спокойно, а казвам, че американците и англичаните не са по-различни от тях, защото и те вършат същите неща, просто имат огромно влияние над медии, съдии и т.н. и не се допуска ''кирливите им ризи'' да излязат наяве, за да могат те да се представят като загрижени за световният мир и благоденствие, пoмагащи на всички и всичко, никога не извличащи дивиденти от това!

Drift_King
04-03-2009, 10:27
Ето, значи си гледат интересите, а не това дали някое мирно население е мачкано.Факт!В нито един от постовете си не казвам нещо по-различно, но това важи в пълна сила и за САЩ и те винаги си гледат геополитическите и икономически интереси, но се опитват да ни втълпят, че са спасителите на света.По стечение на обстоятелствата външните интереси на Русия ни помагат да се освободим и ни носят повече ползи - поне до 1944г., след това нещата са малко по-особени!
А външните интереси на САЩ не съвпадат изцяло с нашите нужди (носят ни дивиденти, но недостатъците през последните 20 години са огромни)

kristo
04-03-2009, 10:33
Според мен Гуантанамо беше необходим - защо мислиш, че терористите могат да вършат зверства и беззакония безнаказано, а трябва да им се отговаря само със стандартите на цивилизованите западни закони? Да не мислиш, че Саддам не е правил същото в собствената си страна, а тия там са защитавали него или подобни на него. Разбира се, аз лично не оправдавам изтезания освен ако подлаганите не са извършвали същото. И коя първа тайна служба е започнала с тези методи? Сигурен съм, че ако някой поиска тези методи да се преустановят, това ще е някоя западна страна, а изтока ще откаже или няма да спазва договорката!
Узбекистан също е изток, а не америка. Не съм запознат с това, което казваш, и ако е вярно, защо не се шуми на запад за него. Този посланик защо не го е казал като се е върнал? И дали казването на подобна истина без да се казват нещата, които вършат терористите, не е удобно на мюсюлманските терористи?
Ти с какво си по-различен - утре мачока като ти запуши устата с причина или без причина, няма ли и ти да млъкнеш?
А викаш Глобале американските концлагери са нещо хубаво, руските, германските и всички останали са лоши, само американските са "хуманни" и според теб трябва да има такива явно. Остави, всеки малко по-просветен знае що за "демократи" са американците, всеки знае, как зад техните войни за "демокрация" и "свобода" се крият всъщност войни за петрол и като цяло много пари. Всичко е един маскарад, за да могат да прикрият жалката си лакомия за пари, власт и световно господство.

И я си спомни кой спонсорираше талибаните и муджахидините в края на 70-те години, когато водеха война със СССР- точно САЩ! А в следващия момент станаха терористи и злодеи, срещу които трябва да се воюва. А за Саддам- ами защо американците се сетиха да воюват срещу него и да го свалят от власт чак сега, защо не го направиха веднага, когато той дойде на власт и започна да върши репресии? Защото тогава той не беше враг на човечеството в такава степен както сега стана(май?!), защото тогава САЩ беше силен и нямаше нужда от петрол, а сега май май бойната "слава" почна да им избледнява, което е много радостна новина, защото по-големи боклуци от САЩ на този свят не виждам кои са. Не обичам особено много и Русия, не съм и германофил и какъвто и да било освен българофил, но Русия е за предпочитане пред САЩ, не СССР, а Русия. Разбира се ако сме равноправни партньори, а не да сме зависими от нея както е било през комунизма при СССР.

А иначе сега като сме изцяло зависими от САЩ и НАТО и като правим всичко, което ни заповядат някаква полза да сме видели? Накараха ни буквално да си закрием армията?! Това нормално ли е според теб? През комунизма всичко може да е било, но сме имали 100 000 армия и Турция и Гърция са се плашели от нас, затова и когато стана Възродителния процес и Голямото пътуване Турция не посмя да ни нападне, защото границата с нея беше осеяна с български танкове. А сега какво имаме- едно голямо нищо- някакви си 30 хиляди. Ама нали чакаме "големия брат" САЩ да ни пази...

Drift_King
04-03-2009, 12:29
.....Русия е за предпочитане пред САЩ, не СССР, а Русия. Разбира се ако сме равноправни партньори, а не да сме зависими от нея както е било през комунизма при СССР. .....За това ни трябват гъвкави и обиграни политици, каквито за съжaление нямаме! Когато преговаряме за някакъв договор - било то с Русия, ЕС, САЩ и т.н., трябва да си държим на нашето, а не да им ''лижем'' задниците - знам че е трудно, но друг начин няма.
Трябва чрез ''богатствата'', които имаме да защитаваме интересите си.Пример:
Русия иска да прекара през територията на нашата страна газопровод за Гърция и ни казва, че ако го позволим ще ни продава газ на Х цена.
Вариант 1(досегашният) - веднага им ''клякаме'' и се съгласяваме, като не се занимаваме да им опонираме!
Вариант 2 - Нестава на тази цена, искаме с 15% по-ниска цена (примерно), иначе няма да ползвате територията ни!
- Ще ви отрежем други ресурси!
- Не ни интересува!Без нашето стратегическо положение Bие няма да печелите от продажбата на газ!

Същият сценарии важи за всички преговори, които водим трябва да разчитаме на стратегическото си положение, на ядрената енергетика, а доскоро можехме и на армията да разчитаме но...
Също така смятам, че е по-добре да договаряме ресурси от ''по-малки'' страни, тъй като е по-лесно да ги респектираме с изброените по-горе неща.

Имаше една игра, в която играчът е в ролята на управляващ - дипломация, политика, наука, армия, ресурси - абсолютно всичко- можеш да управляаваш всяка страна по света, като избираш дали да водиш враждебна политика или да си служиш с дипломация.Там пред България имаше голям избор от ресурсни партниори - различни от ''Великите сили''.

kalashnik
04-03-2009, 16:13
.....Русия е за предпочитане пред САЩ, не СССР, а Русия. Разбира се ако сме равноправни партньори, а не да сме зависими от нея както е било през комунизма при СССР. .....За това ни трябват гъвкави и обиграни политици, каквито за съжaление нямаме! Когато преговаряме за някакъв договор - било то с Русия, ЕС, САЩ и т.н., трябва да си държим на нашето, а не да им ''лижем'' задниците - знам че е трудно, но друг начин няма.
Трябва чрез ''богатствата'', които имаме да защитаваме интересите си.Пример:
Русия иска да прекара през територията на нашата страна газопровод за Гърция и ни казва, че ако го позволим ще ни продава газ на Х цена.
Вариант 1(досегашният) - веднага им ''клякаме'' и се съгласяваме, като не се занимаваме да им опонираме!
Вариант 2 - Нестава на тази цена, искаме с 15% по-ниска цена (примерно), иначе няма да ползвате територията ни!
- Ще ви отрежем други ресурси!
- Не ни интересува!Без нашето стратегическо положение Bие няма да печелите от продажбата на газ!

Същият сценарии важи за всички преговори, които водим трябва да разчитаме на стратегическото си положение, на ядрената енергетика, а доскоро можехме и на армията да разчитаме но...
Също така смятам, че е по-добре да договаряме ресурси от ''по-малки'' страни, тъй като е по-лесно да ги респектираме с изброените по-горе неща.

Имаше една игра, в която играчът е в ролята на управляващ - дипломация, политика, наука, армия, ресурси - абсолютно всичко- можеш да управляаваш всяка страна по света, като избираш дали да водиш враждебна политика или да си служиш с дипломация.Там пред България имаше голям избор от ресурсни партниори - различни от ''Великите сили''. Играта май е, но не съм сигурен Knight of Honor, но не съм сигурен.

love_enrique
05-08-2009, 19:41
Аз подкрепям democratos в общи линии и смятам, че с изкривени представи са kalashnik и SiegHeil и другите подобни.

Боже,евала,вече бях решила,че в тоя форум има само някви диви комунисти,фашисти и всякакви малоумници с промити мозъци.Явно има и 2-3 трезвомислещи,оповаващи се на обективни факти :)

kalashnik
05-08-2009, 19:52
Аз подкрепям democratos в общи линии и смятам, че с изкривени представи са kalashnik и SiegHeil и другите подобни.

Боже,евала,вече бях решила,че в тоя форум има само някви диви комунисти,фашисти и всякакви малоумници с промити мозъци.Явно има и 2-3 трезвомислещи,оповаващи се на обективни факти :) Напротив двама трима ненормални и всички останали са нормални с различни възгледи, но нормални.

kristo
05-08-2009, 19:54
Аз подкрепям democratos в общи линии и смятам, че с изкривени представи са kalashnik и SiegHeil и другите подобни.

Боже,евала,вече бях решила,че в тоя форум има само някви диви комунисти,фашисти и всякакви малоумници с промити мозъци.Явно има и 2-3 трезвомислещи,оповаващи се на обективни факти :)
Да, близачите на американско-еврейски задници сте двама-трима. Но пък колко сте горди с това, че се мазните на американските олигофрени, та чак да не повярва човек :)

kristo
06-16-2009, 09:16
Това дето го твърдиш, че американците господствали над света за добро си е изцяло твоя субективна оценка, аз мога да ти изложа много аргументи против, но в момента и аз нямам време за подробни и редовни спорове.
Ползата от НАТО, е че не сме зависими от руснаците, а ползата от Вършавския договор е била, че не сме били зависими от САЩ, сещаш ли се? Щото зависимостта и от едната, и от другата си е зле и за мен. И ето, че и ти сам изложи аргумент, че участието ни и във Вършавския договор не е било толкова зле, по същия начин както твърдиш, че участието ни в НАТО е по-скоро положително- това, че Турция се се е страхувала от СССР и затова не е посмяла да ни нападне. Въпроса е, че за момента не виждам никаква подкрепа за България от страна на НАТО за сметка на това, че Турция непрекъснато е лансирана от него за лидер на Балканите и едва ли не изказват желание да се възстанови в нов, модерен вид Османската империя.

ZipFail
06-17-2009, 19:16
И какви са тези модерни западни ценности ?

kristo
06-17-2009, 20:08
Ако не са американците, ще са руснаците, китайците или мюсюлманите. Природата не търпи празно място, а другите алтернативи са доказано по-лоши.
Много в по-голяма степен може да си независим ако си зависим от САЩ отколкото ако си зависим от Русия. Просто едните изповядват в много по-голяма степен модерните западни ценности докато руснаците са още в епохата на феодализма и империализма.
И за това, че сме имали защита от Турция, сме платили такава цена, че не се знае кое излиза по-скъпо.
Пак изказваш пълен субективизъм без никакви реални аргументи, с които да убедиш другите, че си прав. Всеки знае защо САЩ започна войните в Афганистан и Ирак и какви са последствията за народите на тези страни, а те могат само и единствено да бъдат отъждествени като пагубни за тях. Тъй че американските "ценности" са всичко друго, само не и нещо добро за останалите народи по света. За самия САЩ да, прекрасни са, но за останалите са изцяло зле.
А че Русия не е китка за мирисане ми е ясно, само че все пак има някаква що годе нормална култура в следствие на това, че е дъщерна на България страна. Така например в руския ефир американските филми-бълвочи с престъпления и изнасилвания не се пускат често, а се гледа много по-нормална телевизия. Също така в Русия хетеросексуалните са в стотици пъти повече от онея на левия бряг, докато в САЩ е обратното. Да не говорим, че броя на затлъстелите хора в света е най-голям за САЩ. Колкото и Русия да си има специфични слабости, като цяло е много по-цивилизована и нормална страна от САЩ, това всеки може да го види с просто око и да го чуе като си пусне новините, които въпреки че са американски все пак не могат да осъществят чак такова информационно затъмнение на действителността.

ZipFail
06-18-2009, 08:14
Свобода, човешки права, свобода на словото Гантанамо, забрана на обсъждането на Холокоста, законно подслушване на интернет ?
честни немошенически отношения, висок съвременен
Преди 2 години най голямaта фармацефтична компания на САЩ(която е поддържана и от правителството) знаейки категорично че едно лекарство е заразено със СПИН не само не го е изтеглила а е и продължила да го произвежда за да не излезе капо..хиляди заразени..

висок съвременен жизнен стандарт и лесен живот, благоденствие, щастие.
САЩ има най големия дълг в света, благдарение на ограбването и 'продаването' на инфлация на други нации за да поддържа консуматорския си начин на живот(САЩ произвжда 5% от световната продукция а консумира 40%), това не е ценност, това е паразитизъм.

love_enrique
06-18-2009, 18:19
Ако не са американците, ще са руснаците, китайците или мюсюлманите. Природата не търпи празно място, а другите алтернативи са доказано по-лоши.
Много в по-голяма степен може да си независим ако си зависим от САЩ отколкото ако си зависим от Русия. Просто едните изповядват в много по-голяма степен модерните западни ценности докато руснаците са още в епохата на феодализма и империализма.
И за това, че сме имали защита от Турция, сме платили такава цена, че не се знае кое излиза по-скъпо.
Пак изказваш пълен субективизъм без никакви реални аргументи, с които да убедиш другите, че си прав. Всеки знае защо САЩ започна войните в Афганистан и Ирак и какви са последствията за народите на тези страни, а те могат само и единствено да бъдат отъждествени като пагубни за тях. Тъй че американските "ценности" са всичко друго, само не и нещо добро за останалите народи по света. За самия САЩ да, прекрасни са, но за останалите са изцяло зле.
А че Русия не е китка за мирисане ми е ясно, само че все пак има някаква що годе нормална култура в следствие на това, че е дъщерна на България страна. Така например в руския ефир американските филми-бълвочи с престъпления и изнасилвания не се пускат често, а се гледа много по-нормална телевизия. Също така в Русия хетеросексуалните са в стотици пъти повече от онея на левия бряг, докато в САЩ е обратното. Да не говорим, че броя на затлъстелите хора в света е най-голям за САЩ. Колкото и Русия да си има специфични слабости, като цяло е много по-цивилизована и нормална страна от САЩ, това всеки може да го види с просто око и да го чуе като си пусне новините, които въпреки че са американски все пак не могат да осъществят чак такова информационно затъмнение на действителността.

Американците са много по-толерантни,затова и повече хора си позволяват лукса да бъдат различни,което Русия не им позволява,заради предрасъдъците и консервативното мислене,насаждани с години.Що се отнася до филми,музика и тн,да повечето продукции на Холивуд наистина са нестойностни,но все пак,както останалите неща идващи от САЩ,търпят най-голямо развитие.
А пък ако Русия беше толкова прекрасна американците щяха да емигрират там,а не обратното.Вярно,че във външната си политика са допускали грешки и не винаги са постъпвали хуманно,заради идеята,че управляват света (друг е въпроса дали имат това право),но относно вътрешната си политика са постигнали неща,които нито една друга страна не е постигнала.Справили са се с расизма,изградили са най-успешната съдебна система,достигнали са висок стандарт на живот .Държавата защитава гражданските права,а хората не се оставят да бъдат тъпкани,като нас.Америка ти дава хиледи възможностти да учиш,работиш и правиш това,което ти харесва,както и да бъдеш в обществото този който искаш без да бъдеш дискриминеран

ZipFail
06-18-2009, 18:56
Никой не е давал заеми на САЩ, САЩ сам си ги взима чрез буквалното продаване на инфлация чрез борсата..лошото е че сапунения мехур се пръска все някога.
А това че при нас е зле не значи че при тях е добре. Гледай обективно.