PDA

View Full Version : Родители - Общуване



VQTUR
03-25-2009, 21:19
Общувате ли с родителите си?

Или... не ми треат такива екстри...

Водите ли социални разговори с тях или ги търсите само за пари?

Blab
03-25-2009, 21:23
Да, близка съм с родителите си, за разлика от брат си.
Винаги е било така. Те са ми приятели, най-близки и т.н.
Имам наблюдения в/у други семейства, където ситуацията е обратната, разменят се пари вместо думи. Кофти, нещо не е, както трябва.

ПП: Има раздел за тази тема.

Pliok0019
03-25-2009, 21:24
От 6-7 месеца се разбирам доста с майка ми. Говорим си често, макар че не се виждаме всеки ден.

С баща ми е малко по-различно. С него се чуваме само по телефона. От 14 години не живеем заедно.

FockidyFockFock
03-25-2009, 21:27
Определено не...

woshata
03-25-2009, 21:30
С майка ми съм дооооста далечна .
Рядко говорим за каквото и да е .
За нея не знам .. на мен ми е добре .

Jesus
03-25-2009, 21:31
Всичко зависи от дефиницията :?

KoRnFlAkE
03-25-2009, 21:40
с майка ми сме много близки, винаги сме били.
а баща ми, не съм го виждала от близо две години и не сме си говорили от толкова време, но дори преди това не си общувахме, никога не съм го чувствала като близък.

b0Nb0n
03-25-2009, 21:46
ne sym obarnal vnimanie :lol:

PainMonopoly
03-25-2009, 21:47
Просто няма как да социализирам с такова същество като майка ми, трудно е да се опише с думи колко ме дразни.

Баща ми го усещам като по-близък, но той е такъв затворен като мене и с него също е трудно.

TheSadGirl
03-25-2009, 21:53
пфф с мама изобщо никаква комуникация нямам, това е невъзможно да се случи :? каквото и да направя все намира косури :o даже и пари не искам от нея :-o Виж нашия е друго нещо, той е по- откачен и от мен 8-) квото му кажа и веднага е навитак 8)

Seducti0n
03-25-2009, 22:05
:)разбираме се
свестни и разбрани хора са, въпреки моментите в които се държат супер глупаво и правят неоснователни забележки/най-вече баща ми/
Благодарна съм за това, че са ми осигурили всичко, което едно дете може да поиска, но същевременно са направили така, че да ги уважавам и да не ги приемам за банкомати.

TERRORMACHINE
03-25-2009, 22:07
разбираме се прекрасно!

Devilsplaymate
03-25-2009, 22:32
Разбираме се чудесно (:

StayFly
03-25-2009, 22:40
Избягвам да споделям каквото и да е с тях. Не, че няма да ми влязат в положението и помогнат, ако имам проблем, но просто съм свикнал да се оправям сам.

Swinkenhoffer
03-25-2009, 22:44
Еми, не знам... с майка ми сме доста различни и редовно се караме. Има периоди, когато сме в пълен синхрон обаче... някво никво. :D

ScionOfStorm
03-25-2009, 22:50
Избягвам да споделям каквото и да е с тях. Не, че няма да ми влязат в положението и помогнат, ако имам проблем, но просто съм свикнал да се оправям сам.

и аз малко споделям с нашите, на минимума.

иначе ако се засечем за повече от 20 минути не може да не врътнем един скандал. майка ми особено е доста консервативна и съм й тоталната противоположност откъм виждания и прочие.

x3eme
03-26-2009, 02:18
Определено с родите ми не говорим на един език.....но пък и не ги търся само за пари.Имаме различни виждания почти за всичко,те си имат мнение,аз също и характерите са ни такива,че ако мненията ни по даден въпрос се различават просто не можем да говорим нормално.Почват се караници и тем подобни глупости.За това избягвам да говоря с тях на теми които не са свързани в ежедневието.

cherinka
03-26-2009, 09:46
Татко ми доставя материаната част, докато майка ми е онова.. вътрешното, дълбокото .. задушевното.. не знам как да се изразя, нито как да го опиша.. то това нещо се усеща..
Докато татко ми забранява повече неща, с цел да ме предпази, то когато 'сгреша' някъде винаги търся майка ми да й споделя и да поискам съвет от нея и знам, че ще ме разбере.
Междудругото ако не бях започнала аз да е 'търся', за да бъдем п-близки, докато не бях започнла да се опитвам да й споделям малко по-малко, за да започне и тя д ами споделя за това как се чувства, какво й се е случило днес, как е прекарала деня, каквой се върти в главата, сега нямаше да сме на това дередже. И аз не знам как го направих, но се радвам, че в момента имам изключително близка и здрава връзка с майка си, нито, че не живеем заедно. Аз много я обичам. :-)

А тати е от ония консервативни мъже, за които една жена (независмо, че съм му дъщеря) е под мъжа и си ме прави дива и щастлива когато си пожелае. Тъй като ме издържа и се грижи за мен и знае, че изцяло завися от него, бая тормоз виждам чат-пат 8-)

hardball
03-26-2009, 10:09
С майка ми сме адски близки, говорим си за всичко, обсъждаме всичко и мисля, че отношенията ни не са точно майка- дъщеря, защото по равно се грижим една за друга и т.н.
С баща ми не съм се чувала/виждала повече от година. Шанс 8)

Loshotia
03-26-2009, 10:40
По- близък човек от майка ми нямам. С нея за всичко мога да си говоря. С баща ми не седят така нещата. Още като бях 1-2 клас си спомням как ми се караше, че пиша грозно и понякога и ме е удрял. От тогава някак си като че ли ..ме е малко страх от него. Иначе понякога може и да е много готин.

StayFly
03-26-2009, 10:46
А тати е от ония консервативни мъже, за които една жена (независмо, че съм му дъщеря) е под мъжа и си ме прави дива и щастлива когато си пожелае.
:smt108

hahavteen
03-26-2009, 10:48
Ох без маминка не мога! С нея сме си сродни души имам чувството. Разбираме се чудесно, споделяме си, приличаме си адски много.. Много си я обичам :-)
С баща ми се чуваме по телефона по 1 път на 2-3 месеца и като съм си в БГ се виждаме за ден-два и това е. Не сме в лоши отношения но доста ме е разочаровал през всичките тия години и не го чувствам близък. За сметка на това обаче е забавен и ми вдига яко самочувствието хахахах :D

Jumbie483
03-26-2009, 10:51
Разбираме се, говорим си...
С баща ми само за неща от ежедневието, никога не говоря с него за лични неща..
Майка ми.. с нея най-често се караме, но се разбираме криво-ляво. С нея говоря и за лични неща, но не прекалено лични.. Не ми е вдъхнала чак толкова много доверие.. :?
Но като цяло заедно ни е много забавно и интересно...

FockidyFockFock
03-26-2009, 10:58
А тати е от ония консервативни мъже, за които една жена (независмо, че съм му дъщеря) е под мъжа и си ме прави дива и щастлива когато си пожелае.
:smt108 :smt095

Blab
03-26-2009, 11:02
чета тука и излиза,че 80% са деца на разведени родители
Изненадан ли си?
То, ако се разчетеш и малко по-нагоре, ще се потвърдят и други разни статистики...

hardball
03-26-2009, 11:13
За сметка на това обаче е забавен и ми вдига яко самочувствието хахахах :D"Ти влюбена ли си в нея? А тя в тебе? " :D

ScionOfStorm
03-26-2009, 11:17
А тати е от ония консервативни мъже, за които една жена (независмо, че съм му дъщеря) е под мъжа и си ме прави дива и щастлива когато си пожелае.
:smt108 :smt095
:smt107

guinessgirl
03-26-2009, 11:23
иначе ако се засечем за повече от 20 минути не може да не врътнем един скандал. майка ми особено е доста консервативна и съм й тоталната противоположност откъм виждания и прочие.

сейм хиър.
рядко общувам с тях и нямам желание.

според майка ми,ако мнението ми за нещо е различно от нейното,съм психично болна и не съм права. :lol:
баща ми е пич,но се опитва да ме държи на каишка,а такива работи при мене нЕма. ;)

честно казано,нямам търпение да се махна от тях.

afterforever
03-26-2009, 11:34
Разкажи я! :razz:

PiNk_GiRl
03-26-2009, 13:31
Ами бих искала,но когато се опитам да споделя нещо с майка ми и след 2 мин след като е излязла от стаята и баща ми е научил :x Аз го кавам на майка ми защото с нея се рабирам по-добре,но винаги всичко стига до баща ми :-x Затова съм стигнала до извода,че няма смисъл да споделям с тях...

hahavteen
03-26-2009, 14:15
За сметка на това обаче е забавен и ми вдига яко самочувствието хахахах :D"Ти влюбена ли си в нея? А тя в тебе? " :D

ХАХАХАААХА е не! :razz:

hottie
03-26-2009, 14:26
сама съм, така че отговорът ми е - не

VQTUR
03-26-2009, 15:44
Даам, до тук мога да обобщя, че са малко хората изградили добра връзка с родителите си!
Но това все пак е двустранен процев, в който трябва да участват и родителите и децата, така че някой път се получава - несходствие или не разбиране!


За мойте родители мога да се похваля че и двамата са млади. (даже с майка ми често ни взимат за сетри :D ) С нея винаги мога да поговоря и е отворена да ме изслуша, но спънката понякога идва от моя страна. Не винаги искам да и казвам всичко и от там идват проблемите...С баща ми се чуваме, когато аз му се обадя, общо взето и се виждаме рядко!

Joc
03-26-2009, 17:02
самичко съм

GbSy
03-26-2009, 17:21
Живея само с майка ми от двамата ми родители... с баща ми не съм се виждала от 2 години точно ще станат в събота, та...
Майка ми е супер близка моя приятелка, винаги мога да си говоря с нея... просто сме много еднакви и се караме непрекъснато, но дори и тази ни връзка ме удовлетворява. Близки сме и това е важно, малко хора могат да се похвалят с това.

crazy_style
03-26-2009, 17:44
Ami razbiram se s nashte. Poprincip maika se probva da me komandva povechko, za po-serioznote problemi mi izprashta tatko ama sled kato pogovorim se razbirame. Stiga da ne sum prekalila shtoto togava prosto vliza, kazva kolko vreme sum nakazana , kak i izliza.. Inache moje da izqm nqkoi tukat ama otdavna ne sa se sluchvali teq neshta . MOga da spodelqm i s dvamata , biha me podkripili stiga da resha che iskam neshto istinski .. I taka .. Inache sega gi tursq osnovno za pari ( ne obi4am da spodelqm , i ako te ne nastoqvat , nqma da go napravq) ..