PDA

View Full Version : Самотен съм, нямам приятели...



Boyman
03-25-2009, 21:43
Имам проблем, който много ме разстройва и мисля, че трябва да споделя това с вас, да ви помоля да ми помогнете, давайки своето мнение. Проблема е там, че вече не ми останаха верни приятели. Вече не мога да разчитам на тях и за мен те ще останат само едни познати, които съм срещал някъде... Никой вече не уважава качествата ми и всички са ми обърнали гръб. Търсят ме, само когато им потрябвам за нещо, за някаква услуга. А след това - нищо. Дори едно благодаря не получавам :( . Заобиколен съм от интриганти и използвачи, които гледат само своите интереси и не се интересуват от другите. Затова се дистанцирах от тях, не желая да съм обвързан с тях. Но сега не мога сам да успея да си намеря нови "приятели", тъй като... тъй като не съм теърде общителен :oops: . Искам сега да излизам, да общувам с нови хора, да създам нови взаимоотношения, ДА СИ НАМЕРЯ ПРИЯТЕЛКА :) и да не се чувствам вече потиснат и отчаян, но не знам как. Моля ви... помогнете ми да си възвърна самочувствието. :cry:

ThisIsMe
03-25-2009, 21:47
и аз съм ,като теб.Вярно е,че в днешно време всеки гледа личната си изгода.Много малко са хората готови да ти помогнат ,когато имаш нужда и най-вече в труден за теб момент.АЗ разчитам на приятеля си и на още 1 приятелка.ПОне тях си имам.А ти започни наново излез с други хора ,както каза сам ...потърси си сродната душа!

pavelvasilev
03-25-2009, 22:13
Има една поговорка - приятелството се доказва!

Не се притеснявай, всяко нещо с времето си споко :)

VampireGirl666
03-25-2009, 22:35
Абсолютно същата ситуация е и при мене.Най-важното е да не се депресираш и да не станеш,като тях.Просто почакай малко и всичко ще се оправи.Всичко с времето си,но все пак излизай и се забавлявай.Гледай да различаваш лошите от добрите приятели,за да не се повтори ситуацията.Успех! :)

Darkkiss
03-26-2009, 01:04
ок

krisence
03-26-2009, 07:19
До скоро и аз си мислех, че съм като, но всъщонст съм грешала.

Споко само трябва да общуваш повече и всичко ще си дойде на мястото. :)

traianat8
03-26-2009, 18:58
Имам проблем, който много ме разстройва и мисля, че трябва да споделя това с вас, да ви помоля да ми помогнете, давайки своето мнение. Проблема е там, че вече не ми останаха верни приятели. Вече не мога да разчитам на тях и за мен те ще останат само едни познати, които съм срещал някъде... Никой вече не уважава качествата ми и всички са ми обърнали гръб. Търсят ме, само когато им потрябвам за нещо, за някаква услуга. А след това - нищо. Дори едно благодаря не получавам :( . Заобиколен съм от интриганти и използвачи, които гледат само своите интереси и не се интересуват от другите. Затова се дистанцирах от тях, не желая да съм обвързан с тях. Но сега не мога сам да успея да си намеря нови "приятели", тъй като... тъй като не съм теърде общителен :oops: . Искам сега да излизам, да общувам с нови хора, да създам нови взаимоотношения, ДА СИ НАМЕРЯ ПРИЯТЕЛКА :) и да не се чувствам вече потиснат и отчаян, но не знам как. Моля ви... помогнете ми да си възвърна самочувствието. :cry:
vi6 horata sa goveda idvat iskat yslyga i si tragvat si4ki sa egoisti v toq sly4ai ti ne ama kvo da se prai.az ne govora s tqh i postoqnno mi se lepat nekvi goveda det ne gi poznavam nameri si novi svata ne sa6testvyva zaradi tqh

BladeDancer
03-26-2009, 18:59
Welcome to the club , yo !

fc
03-26-2009, 20:35
стани общителен :)

beb4yy
03-26-2009, 20:50
В същатата ситулация съм прочети темата ми ПРЕДЛАГАМ ТИ МОЕТО ПРИЯТЕЛСТВО!

john95
03-27-2009, 05:21
I pri men be6e taka, no zapo4nah da hodq po razni trenirovki, kursove (osbeno sega [7klas]) i sega imam pone 5,6 mom4eta na koito moga da raz4itam, i na okolo 3 momi4eta s koito moga da spodelq vsi4ko

gabi_94
03-27-2009, 15:55
и при мен е така, в смисъл аз се местя да живея постоянно от място на място и тъкмо създам приятелства и то какво - пак се местя. Сега се местя в София и засега от класа си имам само една приятелка, на която да разчитам, не познавам почти никой от съседните класове, просто се чудя кво ще правя. А за момчета да не говорим, просто никой не познавам в София, който да ми хареса де. Преди като живеех в Перник (макар да го мразя този град) имах достатъчно познанства и ми беше добре, а сегаа...Поне се надявам покрай момичетата от моя клас и аз да се запозная с някого :(

Converse333
03-27-2009, 16:46
Еми аз не съм в такава ситуация,понеже съм много общителна.Стани малко по-отракан.Ако неможеш от самосебе си,намери си някаква работа,където контактуваш с хора.Или пък ходи на някакви курсове..Или просто си ходи на диско ала бала и се запознавай ей така с хората...Незнам,давам много налудничеви идеи,ама... :D

b00m
03-27-2009, 17:23
ako ti ne precakva6 teb 6a precakat ..

stuci_i_miri
03-28-2009, 20:36
бегай в аха-то там има сичко и за всеки :grin:

Dizziness
03-29-2009, 11:56
Бях пуснала същата тема. И аз като теб нямам приятели. Вече и не искам, стигнах до извода, че дори най-верният приятел може да ти забие нож в гърба. Затова в този живот ще имаме само познати. Тези, които се пишат приятели са лицемери, рядко някой ще се хвърли в огъня заради теб. Не се впрягай, вдигни си самочувствието, радвай се на летните купони, но не се залъгвай, че някога ще имаш приятели. Казват ... в университета срещаш хора, които остават приятели за цял живот, все още съм 10 клас, ще порасна, ще видя, но дълбоко се съмнявам, че това е истина. Най-добрият приятел ще бъде твоята любима, но истинската любов на живота ти. Запомни го.

:)

xXxXSweetDreamsxXxX
03-29-2009, 12:54
В напълно същата ситуация съм. Вече истински приятели много трудно се намират. Всеки мисли само за себе си и не му пука за останалите...

Dizziness
03-29-2009, 16:09
Хайде да си направим една организация, все наши хора ще сме? :D

eli7yyy
03-29-2009, 17:41
И аз съм така. Хората, около които съм заобиколена, не ми харесват особено. "Приятелите" ме търсят само когато им трябвам, а мен това ме дразни. То и затова обикновено ваканциите си прекарвам сама в нас или на село... Надявам се като отида в 8 клас някъде другаде да си намеря добра компания. Към автора на темата: не си само ти - много хора са като теб.

ivcheto0o
03-29-2009, 18:42
i az sam v podobna situaciq... a doskoro imah priqteli no razbrah 4e sa izpolzva4i i 4e az za tqh sam samo poznata....

eXpl0d3
03-29-2009, 21:28
Не е баш така както го описвате наистина не можеш да разчиташ на всеки ,но и не всеки може да разчита на мен...
Да кажем сега имам някой приятели които когато ги помоля за услуга не отказват ,но има и такива които въобще не ги питам както и те мен ,защото се знае отговора .... най-мразя някакви несериозни хора ...

avrityyy
04-11-2009, 17:24
ThisIsMe
Супер фен





--------------------------------------------------------------------------------

и аз съм ,като теб.Вярно е,че в днешно време всеки гледа личната си изгода.Много малко са хората готови да ти помогнат ,когато имаш нужда и най-вече в труден за теб момент.АЗ разчитам на приятеля си и на още 1 приятелка.ПОне тях си имам.А ти започни наново излез с други хора ,както каза сам ...потърси си сродната душа!
+1....Si4ki sa egoistiiii,mng malko sa xorata na koito moje6 da raz4ita6..,da im ima6 doverie,. tfa e nai-stra6noto Tfa na6e pokolenie e spr EGOISTI4NO.... NEka da se promenim,da budem zadruni 8) :-)

diksi
04-11-2009, 17:39
Търсете си приятели от противоположния пол... :grin:

colymoly
04-11-2009, 18:04
дума по дума, мога да кажа абсолютно същото и знам, че сама съм си виновна, тъй като цял живот им прощавам и обръщам гръб на факта, че ме използват, най-вече за да препишат или за нещо друго, никой не ни е виновен, че не сме общителни може би и по-притеснителни, но аз съм си аз и не мога да се променя, приятелства не се добиват, а се раждат, няма как да стане, аз също осъзнах, че всички около мен са познати, нито един не е приятел, просто се научаваш да живееш и без тях, не че преди са заемали кой знае какво място в твоя живот :lol:

got2Bthe1
04-11-2009, 23:08
При мен е малко по различно в началото бяхме 4ма просто така после дойде още един при нас , но наскоро 2ма започнаха да се цепят и да се правят на гъзари...изключително глупаво е и сега май ще се цепим...но такъв е живота важното е да намериш хора на които да вярваш дори да са само 3ма или само 2ма или само 1...

~The Smile~
07-31-2012, 18:55
о....аз съм като теб...преместихме се да живеем извън града и тук изобщо не мога да се сприятеля с никого.... :(

twilightkid
08-01-2012, 04:09
Колко пъти съм го изживяла този твоя ужас, не е истина. И всеки път аз си оставам самичката, другите се цепят и нямам контакти с тях.
Ами бих ти дала съвет - подбирай си хората. Недей да гледаш да се събираш с някакви "гъзари", които гледат само как да изкопчат нещо от теб, а гледай да се събираш със стойностни хора. И другото, което мога да ти кажа - промени нещо в себе си. Щом те използват не са виновни само те, а си виновен и ти, че им го позволяваш.

thelover3
08-01-2012, 19:00
Трябва да сте общителни бе хора. И не става като стоите пред компютъра и се оплаквате. Излезте навън и се запознайте с някого. Не се чувствайте самотни и подтиснати. Вие сами казахте, че хората се интересуват много от себе си, затова се интересувайте от тях, говорете за техните проблеми и т.н. Помислете, че и на вас ще ви стане приятно, ако някой се интересува от вас. Така е най-лесно да спечелите приятели. Естествено не е нужно да се преструвате, така няма да спечелите истински приятели. Просто си намерете някой с общи интереси и така.

roni9043
08-02-2012, 05:56
авторе писах ти на ЛС

Amore-Mio*
08-02-2012, 17:21
Няма как да си намериш приятели, ревейки и оплаквайки се във форум за това, че се чувстваш самотен. Нали знаеш, че докато не предприемеш някакви действия - нищо няма да се промени. Вземи се в ръце, стига си се самосъжалявал. Като не можеш сам да си намериш приятели - започни на някакъв курс или спорт и много по - лесно ще ти е да завържеш някакъв разговор и постепенно да се сприятелиш с някой.
Или просто продължавай да си излизаш с твои познати, без да обръщаш внимание на това, че не те уважават и не са ти верни приятели. До момента, в който ще изградиш някое приятелство с някой.
Вдигни си самочувствието и започни да се приемаш такъв, какъвто си. Убедена съм, че всичките тия комплекси са ти напълно излишни, просто си се вкарал яко във филма.

PS: Време е да се промениш. И да излезеш от филма, който те бута надолу. Занимавай се с нещо, което ще те накара да се почувстваш полезен и щастлив. Време е вече да напуснеш компютъра и интернета, и да се занимаваш с нещо друго.

thelover3
08-03-2012, 19:17
Няма как да си намериш приятели, ревейки и оплаквайки се във форум за това, че се чувстваш самотен. Нали знаеш, че докато не предприемеш някакви действия - нищо няма да се промени. Вземи се в ръце, стига си се самосъжалявал. Като не можеш сам да си намериш приятели - започни на някакъв курс или спорт и много по - лесно ще ти е да завържеш някакъв разговор и постепенно да се сприятелиш с някой.
Или просто продължавай да си излизаш с твои познати, без да обръщаш внимание на това, че не те уважават и не са ти верни приятели. До момента, в който ще изградиш някое приятелство с някой.
Вдигни си самочувствието и започни да се приемаш такъв, какъвто си. Убедена съм, че всичките тия комплекси са ти напълно излишни, просто си се вкарал яко във филма.

PS: Време е да се промениш. И да излезеш от филма, който те бута надолу. Занимавай се с нещо, което ще те накара да се почувстваш полезен и щастлив. Време е вече да напуснеш компютъра и интернета, и да се занимаваш с нещо друго.

Много точно. Не става със стоене вкъщи и оплакване.

unreal!!
08-04-2012, 12:48
Единственият истински приятел който може да имаш си самият ти! Всички други рано или късно ти обръщат гръб. Всеки мисли за себе си .. помисли и ти! Покажи на другите че имаш самочувствие и че можеш без тях. Колкото до това с приятелката ... ако поработиш малко със самочувствието в кърпа ти е вързана!

Anichkaxxwee
08-04-2012, 12:57
По-добре да са малко, но истински приятели
Отколкото да имаш много, но предатели
Излизай по-често, ще се запознаеш с много хора и вече ще си изградиш много по-добри приятелства, отколкото тези старите

thegreenzombie
08-04-2012, 13:02
осъзнавате факта, че темата е от 2009-та, нали ..

Your.Passion
08-04-2012, 13:15
Това щях да казвам ^ ;дд

thelover3
08-04-2012, 13:18
осъзнавате факта, че темата е от 2009-та, нали ..


:D Все пак много от хората, които я четат са в същото положение като автора, така че на тях са им полезни мненията.

iwweto98
08-08-2012, 06:18
Значи, по-добре е да се харесваш сам, за да може и другите да те харесват. Поне на мен така са ми казвали, но не знам дали помага. Сещам се и за още едно: гледаш се в огледалото и изброяваш всички твои положителни черти, качества.. :) Относно това с приятелите и гаджето : за приятелите недей да съжаляваш. Хората се променят, възгледите им също ... Знам го от личен опит. Запознай се с някакви момчета от квартала, в който живееш. Ще можете да излизате всеки ден. :) :) А относно гаджето: не си срещнал подходящата. Не съжалявай. За всичко има време. :) Надявам се да съм помогнала. :)

bloodymirror
08-08-2012, 07:08
Boyman,започни да си говориш и предлагаш да излизате с хората,за които си СИГУРЕН,че не са използвачи и дори да не стан енещо кой знае какво,не се отчайвай,всичко си идва с времето си! :)

Skullcrusherka
08-08-2012, 13:59
Човека сигурно отдавна си е намерил нова компания и приятелка. :D

DarkVampireAngel
08-21-2012, 00:02
Този проблем е много кофти.....А от кой град си?

Anichkaxxwee
08-21-2012, 00:09
осъзнавате факта, че темата е от 2009-та, нали ..

Голяма работа :D

thelover3
08-22-2012, 15:41
Човека сигурно отдавна си е намерил нова компания и приятелка. :D

:D най-вероятно... :D

И все пак един съвет за всички с подобен проблем:най-важното е САМОЧУВСТВИЕТО хора! :)

Incadeptus
08-22-2012, 15:53
СПокойно на мен ми е по-добре сам.Не е болка за умиране.Но има хора,които не могат сами,ще си намериш,макар,че вече си си намерил сигурно :d

UESLI
08-22-2012, 19:06
Аз лично минях през един такъв период в който не съм излизал не съм говорил много дори и с най-добрия ми приятел. Докато не отидох на един лагер не започнах тренировки тогава започнаха да се появяват и нови познати дори някой ми стана едни от най-добрите приятели започнах да излизам , появиха се и момичета. Пробвай се да общуваш по често с хора от противоположнния пол. :)

Incadeptus
08-22-2012, 19:11
Да тук си много прав.Аз повече общувам с хора от противоположния пол.Поради причината,че те са по-умни от момчетата,които АЗ познавам.Иначе има много умни момчета,но не мога да ги намера къде се крият :D С момичетата се разбирам перфектно

UESLI
08-22-2012, 19:20
Да тук си много прав.Аз повече общувам с хора от противоположния пол.Поради причината,че те са по-умни от момчетата,които АЗ познавам.Иначе има много умни момчета,но не мога да ги намера къде се крият :D С момичетата се разбирам перфектно

Е тук си много прав смисъл познавам и умни момчета но са 2-3 с момичета се говори много по лесно от колкото повечето момчета смятаме :)

turquoiseXpassion
08-23-2012, 17:56
И аз бях точно като теб по едно време (как генерално се цепя от колектива, хехе :D). Обаче смених училището, срещнах се с нови хора и покрай тях се запознах със сегашните ми нах-добри приятели. И гадже си намерих. Мисълта ми е, че всичко опира до обстоятелствата и чистата случайност, няма как да знаеш от пръв поглед с кого ще си паснете. Не спирай да завързваш нови контакти, дръж се приятелски с хората, даже и да не ги харесваш (НО не им позволявай да те използват), ако нямаш кой знае какво чувство за хумор, си прави шеги за твоя сметка, не говори зад гърба на останалите... ама ти това си го знаеш. Не е кой знае каква философия.