PDA

View Full Version : Чужбина



4you
03-26-2009, 17:36
Хора налага ми се да пътувам до Виена следващия месец.Искам да попитам какви са цените на самолетните/автобусните билети и трябва ли ми все още задграничен паспорт? Трябват ли ми подписи от двамата родителя, че ще напускам страната(баща ми не е в България)?

Благодаря предварително и не ми се карайте, че съм невежа 8-)

VQTUR
03-26-2009, 17:56
Значи ако си под 18 ти трябва нотариално-заверено пълномощно и от 2та родители, че те пускат в чужбина.Единия вариант е да го извадят за това че попринцип са съгласни да излизаш в чужбина, докато навършиш 18, а другия вид пълномощно е само за случая и трябва да имаш придружител.
За паспорта не съм мн сигурна дали ти трябваше...

С автобус ще пътуваш '3 дена и 3 нощи с камили'' ...
но все пак провери тук http://213.240.239.190/guide/welcome.jsp

за самолет... също виж в сайта им, но попринцип заявките за самолет се правят от няколко месеца по-рано.

Надявам се да съм ти помогнала, ако имаш още въпроси - питай!

4you
03-26-2009, 18:10
ами на 15 години съм и ще трябва да пътувам с роднина(баба ми), това няма ли да улесни процедурата?

P.S. много сложно всичко бе.. :?

woshata
03-26-2009, 18:14
Ми не знам .
По принцип ти трябва паспорт за който да отидеш по-раничко щото най-бързата процедура май беше 3 дни .. плаща се там не помня вече колко . Ще си провериш .
Трябва ти и нотариално заверено пълномощно подписано от двамата родители . Препоръчвам ти такова да 18 години за да не се заниваш някой друг път пак .
Обаче ако си с баба ти може и по-лесно да е . Не съм сигурна .

Darkkiss
03-26-2009, 19:55
бил съм 6-7 пъти там...

няма ти стигне времето да видиш всичко
и ти трябва немски(който вие не говорите)

raduna
03-26-2009, 19:57
ето линкче за маршрута София-Виена (не знам откъде си всъщност) на Карат-С / Eurolines, има и цени:

http://www.posoka.com/avtobusi_za_evropa/tid_4247.phtml

скоро не съм пътувала с автобус, но когато ми се е налагало винаги е било с тази фирма и нямам оплаквания

LovelyGirl
03-26-2009, 20:50
Това,че си с баба си няма никакво значение.Просто трябва да ти направят пълномощно,че са съгласни да напускаш сама държавата(или,ако искат да го направят с придружител,но може и сама да ти се наложи).
Щом баща ти не е в България,трябва да иде в Българското посолството(в която държава е)и там да ти извади и да ти го прати,и след това майка ти.