PDA

View Full Version : спор за Яворов и Лора Каравелова



colymoly
03-26-2009, 18:18
Значи, днес взехме за Яворов по литература и четохме трагичната му биография и се скарахме, според мен и още една съученичка Яворов се самоубива, поради това че е несправедливо набеден за убийството на Лора, а според др. съученичка той се самоубива, защото е обичал Лора, това според мен не е много вероятно, тъй като едва ли е съществувала кой знае каква любов по между им. Тя го е ревнувала и това я води до самоубийство, а той се омъжва за нея две години след смъртта на шестнайсетгодишната Мина голямата му любов, по-скоро се оженва за Каравелова за утеха и за да има някаква подкрепа, може да е имало любов по между им, но едва ли е била такава както с Мина.

Искам да ви попитам за вашето мнение, какво сте чели изнаете за случилото се, чувала съм и че в брака на Яворов и Лора е замесена трета жена любовница на Яворов заради която Лора се самоубива :neutral:

kotence_91
03-26-2009, 21:50
Имам точно 2 тома по темата, нооо ... не съм ги чела :?

MoMoXiXi
03-27-2009, 18:06
Ами миналата година имаше филм, който беше по тоя случай, но имам някакви смърни спомени - една вечер той се прибира, скарват се, той отива в другата стая и не след дълго чува изтрел и отива да види - Лора се е самоубила. Той грабва пистолета и се опитва да се самоубие също, но се оцелва в окото и ослепява. След известно време следва втори куршум. --- Не знам дали това са фактите, казвам каквото помня.
Освен това знам, че любовта им е била бурна, а не както ти казваш.

Бтв как се казва актрисата на аватара и подписа ти? :)