PDA

View Full Version : Оценките ли показват какъв човек си?



tItEufFf
03-27-2009, 08:17
Тази седмица в часа по изобразително изкуство станах свидетелка на доста интересен според мен спор между един ученик и преподавателят. Учителят беше ядосан и каза на момчето, че ако продължава да не работи ще му пише слаба оценка. Отговорът на момчето беше, че не му пука. Какво значение имали оценките.. "Показват какъв си!" - отговори му учителя, като получи доста неодобрителни погледи от съучениците ми. Момичето, седящо до мен каза, че оценките нямат никакво значение. Но не го била казвала, защото тя е слаба ученичка. Аз лично не съм на такова мнение, доста си е простичка.

Тогава се замислих. Оценките ли показват какви сме. Аз до 5 клас бях пълна отличничка. После си поразвалих оценките, но успехът ми никога не е падал под 5. Но от друга страна съм наясно, че общата ми култура е на ниско ниво. Дори доста често съм се комплексирала от това. Но пък и познавам хора с не много високи оценки, но пък..готини. Майка ми каза, че всички хора са добри. Но някои са толкова елементарни и ограничени, че просто ти идва в повече.

Вие какво мислите?

Terorist
03-27-2009, 08:32
Оценките в училище показват само част от това какъв е човека, могат да покажат, дали мисли за бъдещето, дали е старателен,дали търси постоянно одобрение(говоря за бележкарите) и някои други качества, но не могат да са критерий за човека като цяло.

plmn
03-27-2009, 08:56
оценяването е субективно и никога реално. нищо не показват тия оценки, има хора с 8ми клас, които въртят бизнеси и са в центъра на събитията. има и такива с 3 висши, които чистят тоалетни.

k0kster
03-27-2009, 09:06
Разбира се,че оценката не показва какъв човек си.В много ситуаций може някой полудял даскал да те нарочи и да започне да пише двойка след двойка,но това не значи че си ограничена ами просто даскала няма с какво да си направи живота по-забавен и се гаври с деца..

KadifWerewolf
03-27-2009, 09:49
оценяването е субективно и никога реално. нищо не показват тия оценки, има хора с 8ми клас, които въртят бизнеси и са в центъра на събитията. има и такива с 3 висши, които чистят тоалетни.
Opredeleno.. tova e vuzmojno samo v Bulgaria 8-)

stuci_i_miri
03-27-2009, 12:26
оценките нямат никакво значение! аз примерно почти винаги съм бил на много добро и на отлично нивопо по повечето предмети, но ПОЧТИ имаше моменти, в които едва - едва съм хващал 4 че и 3 даже... :D НО имам доста висока обща култура - учителите ми бяха наясно с това - всички мн ме уважаваха, дори тези дето ми пишеха ниски оценки. То си е до човека, до мързела, зубарство и подобни. Примерно един един мой саученик - отличника на класа - неможеше да върже и 4 думи на кръст в разговор и служеше за бъзик на всички :-D и накрая като не учеше по цял ден имаше 4-ки.апак аз дето никога не съм сядал да уча само 5 и 6. оценките са мн относително понятие - може да се пише даже и по впечатления, хе заради реални знания. И да ви кажа честно тия дето само са седели на д учбниците и са се стремели да изкарат само 6-ци, да верно влизат в университети и т.н., НО и ние по-накрая дето изкарваме образование с по ниски дипломи също влизаме в университети. И накрая Тия дето ги бива само да учат или стават учители или работят за НАС, щото немогат да се оправят в живота :razz: :razz: :grin: :grin: По-добре среден ученик, отколкото средна заплатка - да креташ там :razz:

zloto
03-27-2009, 13:07
Оценките ти са за една хартийка, наречена диплома, която би могла да ти послужи много в бъдеще, а би могла и изобщо да не послужи. Не, не мисля, че показват какъв човек си. Може да си зубър, на който познанията му се простират само да ученото в училище и нищо друго извън това не може да го заинтересува, а може и да си много умен човек с обща култура, разнообразни интереси и да нямаш добри оценки.
И все пак не значи, че подкрепям разни мутри с образование до 8ми клас или наркомани, които не ходят на училище. :-o

StillLovingYou
03-27-2009, 13:43
За мен има два версии по въпроса. Донякъде оценките показват дали си дисциплиниран, дали мислиш за бъдещето, дали си мързелив и т.н. Но, от друга страна, се замислете дали всички, които не учат го правят само от мързел. Дали просто не са осъзнали, че няма смисъл от това, че не искат да са стадо, да се водят по акъла на другите. Защото всеки си има своя истина. Аз съм на мнение, че ако някой иска да има по-голяма обща култура, може да го направи по много начини, извън даскало. Не ви ли се е струвало, че в даскало се учат неща, които никога няма да ви потрябват? Каква работа в живота ще ми свършат многочлените например? А системите? Има си елки за тая работа. Защо да си затормозяваме живота с излишни неща, като можем да насочим усилията си в друга, по-подходяща насока. Даскалото променя начина на мислене на хората, променя ценностите им. И, ако се поддадеш, ако започнеш да изпитваш необходимост от това да си отличник винаги, да си най-добър от всички, ако се стараеш повече от необходимото, става зле. Много зле... Разберете, че НЯМА човек на света, който да знае всичко. А някои хора си мислят, че са длъжни да знаят всичко, дори родителите им го изискват. Когато човек не иска да има обща култура, ако ще 100 висши да изкара ще си остане същия. Никой не може да ти налее с фуния знания. Аз съм на мнение, че живота може да те научи на много повече неща, отколкото всичките училища и университети на света. Да не говорим особено в България колко е обективна системата за оценяване. Учиш нещо наизуст, изкарват те на дъската, изпяваш го, пишат ти 6. И така ден след ден, месец след месец. Отиваш в гимназия - същата работа. Изкарваш средно. Накрая, по познатия начин, завършваш и университет. След това започваш работа, а гледаш като теле в железница. Защото, освен суха теория, друго не си видял. А теория и практика са много различни неща. Даскалото е най-голямата простотия, която е била измисляна някога. Сега света е толкова развит, който иска да учи, ще намери начин да го направи, дори без да ходи на даскало. Защо да се учат химия, биология, физика и другите простотии и то задълбочено? Нека всеки учи това, което му е интересно, от което мисли, че ще има ползва. Училище трябва да има до 4 клас - да се научим да четем, пишем и да извършваме елементарни математически операции. Оттам нататък - свят голям. Който иска да се образова - има интернет, има книги. Това е моето мнение. Много се заобяснявах, но това е положението.

Magichkaa_
03-27-2009, 14:37
Според мен няма лоши хора,а само такива,който се правят на лоши.Следователно всеки може да изкара добра оценка,но просто някои се правят на газарчета..ако схващате ? :D Незнам дали оценката определя човека,защото има хора от моя клас точно,които са супер свестни хора,но просто не им се учи и не намират смисъл в това.Както казва госпожата ми по български "Не е важно толкова какъв ученик си,какви оценки имаш!Важното е на първо място да си човек,после отличник" :)

tItEufFf
03-27-2009, 14:57
"Не е важно толкова какъв ученик си,какви оценки имаш!Важното е на първо място да си човек,после отличник" :)

Ами да...светът има нужда и от работници все пак

BloomF
03-27-2009, 15:17
Не мисля. Аз например до миналата година(7кл) бях с успех към 5 и нещо, а до 5ти клас бях отличничка. Но тази година 8ми клас, е мн по трудно и съм към четворката. Айде някой да прецени какъв човек съм :D Аз ше си кажа - мързелив :)
Едно е какъв човек си, друго е дали ти се учи.

Jumbie483
03-27-2009, 15:37
НЕ !
Оценките определено НЕ показват какъв си :D
Знам си аз от личен опит.. [-(

Magichkaa_
03-27-2009, 15:39
"Не е важно толкова какъв ученик си,какви оценки имаш!Важното е на първо място да си човек,после отличник" :)


Ами да...светът има нужда и от работници все пак

Напротив!Има много хора,които не са с кой знае какви успехи в училище,но са постигнали много повече в живота,отколкото някои,които са имали 5-6ци.И не ти е 100% сигурно,че като си пълен отличник и си блъскаш акъла за пет висши ще станеш големия бизнесмен.Всичко е съдба.

Goddess
03-27-2009, 15:51
В днешно време оценките са адски субективно нещо.
Може би отразяват някакви знания, но 6-ци могат да се изкарват и с преписване и със зубрене, когато знаеш, че ще те изпитат, а после да не пипаш учебник до следващото изпитване...
Пък и за мен е много по - важно да си интелигентен, да умееш да разсъждаваш умно, отколкото да можеш да решаваш без проблеми задачи от висша математика и да си пълен смотлъо, да не можеш да се впишеш в обществото и да завържеш един свестен разговор.

PIF
03-27-2009, 16:13
КОРУПЦИЯ!

tItEufFf
03-27-2009, 16:35
Ами аз от 8 месеца живея в чужбина и видях разликата. Между хората с висшо и тези без образование. Различни са. Едните са видели свят, а другите "не са излезли от село". Не, че няма и случаи на успели хора без образование. Но колко ще имат шанса да почнат като охрана при Доналд Тръмп и след това да се издигнат на високо ниво (говоря хипотетично)

Не знам.. Не е нужно човек да е пълен отличник. Но не трябва ли да има някакви амбиции?

iveetyy
03-27-2009, 16:40
Определено НЕ.Защото ти може да седнеш да си назубриш сичко,дори и да си най-елементарния,нескопосан,тъ п от сички страни човек и да си изкараш най-високата отценка в класа.Човек се съди какъв е по-неговите постъпки и начин на мислене.Ти можеш да си много печен и умен,а да нямаш особено висок успех,защото това,което се учи в училище е само малка част от живота.Може да разсъждаваш качествено по други въпроси,а не точно по това,което взимате в часа.Много неща в живота те определят като личност.Да,не отричам и че училището взима роля,но има много по-важни неща-самият опит в реалния живот ;] :] !

Seducti0n
03-27-2009, 17:36
:) оценките са просто едни числа, които често пъти не съответстват на реалните знания, което от своя страна е показател, че не трябва да съдим какъв е един човек ръководейки се единствето от оценките му.
Другото, което е, че на изпити хората, които са се готвили по-малко, в край на сметка показват доста по-добри резултати в сравнение с тези, които са изчели всичко от-до.
Заради хора като учителя ти има кухи лейки като пернишката мис България.С 2-те висшита, дипломи, сертификати и какво ли още не.
Знания на хартия може да има всеки, но когато си прост, елементарен, глупав и ограничен човек няма как да го прикриеш.И именно тея дето нищо не знаят и нямат никаква обща култука парадират с "постиженията си"... :?

StillLovingYou
03-27-2009, 17:48
Ами аз от 8 месеца живея в чужбина и видях разликата. Между хората с висшо и тези без образование. Различни са. Едните са видели свят, а другите "не са излезли от село".
Lol, да ви имам теориите... Аз като нямам висше ще рече, че не съм излизал от село, така ли? А и, честно казано, въобще не искам да виждам свят. Предостатъчна си ми е България. Проблема на държавата, в която живеем, не са хората без образование, а предателите, които я напускат.

psychopath
03-27-2009, 17:56
много ограничено мислене...

Darkkiss
03-27-2009, 19:37
играят голяма роля
но има и др фактори...

cherrypezz
03-27-2009, 20:08
Абее... каквото и да си говорим оценките са важни донякъде.Разбира се има неща,които човек ги научава от живота или пък (колкото и смешно да звучи) от интернет,от допълнителни източници,които не му ги изискват в училище.
В България разбира се оценките изобщо не са обективни,но все пак говорят малко или много за теб.

afterforever
03-27-2009, 20:10
^Честито 600-тно мнение.

Оценките не показват какъв е човек, а като какъв го възприема даскалът. Малко са училищата, където оценките съответстват на знанията, а не на дрехите и марката телефони, примерно.

HeartOfRaven
03-27-2009, 20:15
Оценките не показват какъв е човек, а като какъв го възприема даскалът. Малко са училищата, където оценките съответстват на знанията, а не на дрехите и марката телефони, примерно.

А като няма оценки какво се показва? 8-)

psychopath
03-27-2009, 20:32
от оценките могат да се направят изводи само за отношението на даден човек към учебния материал и дисциплината :)
нищо общо с интелигентност, обща култура и т.н
стига писахте глупости ;)

afterforever
03-27-2009, 21:17
Оценките не показват какъв е човек, а като какъв го възприема даскалът. Малко са училищата, където оценките съответстват на знанията, а не на дрехите и марката телефони, примерно.

А като няма оценки какво се показва? 8-)

Че даскали в България стават само хората, които не могат да си намерят другаде работа ; )


от оценките могат да се направят изводи само за отношението на даден човек към учебния материал и дисциплината :)
нищо общо с интелигентност, обща култура и т.н
стига писахте глупости ;)

Ние да пишем глупости? И какво, значи даскалът ще пише 6 на тоя, който демонстрира заинтересованост към предмета, а не на този, който знае? Защото всъщност да, точно така става.

psychopath
03-27-2009, 22:13
разбра какво исках да кажа 8-)

DevlLady666
03-27-2009, 22:43
Не. Мисля, че оценките не винаги са много реални, субективни и определящи какъв човек си..А това "кфо ми пука, чи ши имам 2ка" съм го чувала хиляди пъти..

StillLovingYou
03-28-2009, 07:29
И какво, значи даскалът ще пише 6 на тоя, който демонстрира заинтересованост към предмета, а не на този, който знае? Защото всъщност да, точно така става.
Именно така става. Повече няма какво да се каже.

lLady_MooN_RaiN
03-28-2009, 08:46
Не че показват какъв си. Ама ако още в училище не се справяш добре, какво ще правиш по-нататък. Някак си показват отношението ти към живота. Ако си зрял ще се отнесеш сериозно, защото знаеш, че после тези оценки и тези знания, ще се отразят върху кандидатстването ти за ВУЗ, а това в кой ВУЗ и каква специалност ще те приемат предопределят много ама наистина много неща от живота ти.

afterforever
03-28-2009, 09:02
Аз искам примерно психология, имам си по балообразуващите предмети 6, закво са ми другите? Имам там 3-ки. И това какво показва?! :shock: :shock:

Slave4You
03-28-2009, 09:19
Оценките донякъде може да показват колко си трудолюбив.. или колко добре преписваш :D Но според мен не са определящи колко си умен или колко си тъп. Напр в моя клас има мн хора, които видимо за умни, досетливи,хитри, а просто не им се учи толкова и нямат блестящ успех. Има и други, които по цяла нощ седят върху учебниците, а ако ги питаш нещо извън материала,нещо за което трябва да си използваш мозъка, нищо не мога да кажат. Или пък може да не учиш задължителните работи в училище, но да се интересуваш от мн други неща и да си имаш богата обща култура. Изобщо според мен е мн субективно, пък и човек не се изгражда единствено от това колко учи в училище. Да, оценките за важни за кандидатстването, но е важно накрая какво ще ти остане в главата;)

psychopath
03-28-2009, 09:22
Аз искам примерно психология, имам си по балообразуващите предмети 6, закво са ми другите? Имам там 3-ки. И това какво показва?! :shock: :shock:така е.
да не говорим, че познавам хора завършили средно образование (а и висше) с 6.00 и са прости като тодор живкoв (ако не и повече xD)

afterforever
03-28-2009, 09:24
Да, някои от тях твърдят, че имат две "вишета"... :-o Тъпа образователна система!

mrazqkindergarten
03-28-2009, 15:01
И какво, значи даскалът ще пише 6 на тоя, който демонстрира заинтересованост към предмета, а не на този, който знае? Защото всъщност да, точно така става.
Именно така става. Повече няма какво да се каже.

Оффф,ае да не говорите наизуст само,щото е супер жалко... :? то отстрани е много лесно да коментирате "зубърите" :? Не говорете простотии само,щото точно тея показват заинтересованост по предмета създават впечатлението,че се мазнят :? То и аз да не отварям учебник ще говоря против хората,които си правят труда да прочетат нещо :? Това,че си има някои връзкари или такива ,с който животът е справедлив е друга тема... :? ЧЕСТНО ИЗКАРАНИТЕ оценки показват,че си трудолюбив...тея с преписване не... :? На всеки се случва да преписва,никой не знае всичко :wink:

st1ka
03-28-2009, 15:05
..

YouCantStopMe
03-28-2009, 15:29
Eстествено,че не!
При някои оценките изобщо не отговарят на знанията.

Bellatrix
03-28-2009, 17:35
Според мен пък значат нещо. Не дали си велик свестен човек, а дали ти пука изобщо. И какви са тия глупости, че отличниците не знаят как да се оправят в живота!!? ХаХа, а кои могат? Тия дето разчитат на парите на мама и тати и изобщо не се замислят един ден САМИ да си ги изкарат ли? Като можеш да се справиш в даскало (едно мини общество) ще се оправиш и в живота. Откога пък да учиш се оказа безсмислено и тия, които го правят, един ден ще работят за идиотите, които по цял час броят мухите? Вземеш ли си свястна диплома, влезеш ли в добър Университет, е какво повече ти трябва, за да успееш? А, да, забравих, че има връзкари...

ПП. Вие мислите, че някои хора са умни, ама не им се учи? Аха. Като са толкова умни и всъщност всичко им е толкова лесно, айде нека изкарат 6.00 диплома? Нали е самата леснота и не значи нищо?

waaaagh
03-28-2009, 17:41
И какво, значи даскалът ще пише 6 на тоя, който демонстрира заинтересованост към предмета, а не на този, който знае? Защото всъщност да, точно така става.
Именно така става. Повече няма какво да се каже.
Боже какви глупости-щом демонстрираш заинтересованост към предмета и я покриваш със знания е леко НОРМАЛНО да ти пишат 6
Тия които не им пука особено за предмета обикновенно не отварят съответния учебник и обикновенно не знаят и ОБИКНОВЕННО им пишат по-слаби оценки.


оценките не показват дали знаеш или не. Това, че не си научил днешният урок не значи, че ти липсват култура и знания.
...
Отсъствах много, не бях сред добрите ученици. Това не значи, че съм била по-малко човек или с по-малко знания.


Ама никои не го интересува огромната ти обща култура-изпитват те по конкретен предмет на конкретен урок и щом не го знаеш получаваш ниска оценка. Толкова ли не го проумявате. Какво като знаеш ядрена физика-ако те изпитат на стихотворение на Ботев и не го знаеш ан изуст е НОРМАЛНО да ти пишат слаба оценка примерно. :x

crazymm
03-28-2009, 17:58
Зависи при къф учител си.. Аз например по История имах 3-ка. Учех, ама г-на ме мразеше, щото се държах зле в час. Ся след 3-ката ги реда шестица, след шестица, вече се правя на мноо примерна, а спрях да уча.

Krasencety
03-28-2009, 18:19
оценяването е субективно и никога реално. нищо не показват тия оценки, има хора с 8ми клас, които въртят бизнеси и са в центъра на събитията. има и такива с 3 висши, които чистят тоалетни.

Много съм съгласна... :)

eXpl0d3
03-28-2009, 19:23
Аз не отварям учебник примерно (освен по биология ,защото ми е интересно) и имам доста различни оценки. Но главно 3-4. Когато си прочета урока и то само веднъж изкарвам 5-6 и така правя в началото на срока изкарвам 3-4 шестици и после само 3-4 и някой др 2-ка :) . И като се има в предвид ,че училището ми е на доста високо ниво. Така ,че не мисля, че показват какъв човек си :) .

nefchi_bs
03-28-2009, 19:47
Оценките не са важни..Това че в даскало не те бива,не значи че не ставаш..Оценките(поне в моето даскало)с толкова нереални..Имало е случай аз да съм за 6,а да имам 4 или 5..И обратното го е имало,но рядко..Даскалите са пристрасни,колкото и да го отричат...Аз не съм от отличниците,понякога едвам хващам 3,но това не значи,че съм лош човек..

nefchi_bs
03-28-2009, 19:47
Оценките не са важни..Това че в даскало не те бива,не значи че не ставаш..Оценките(поне в моето даскало)с толкова нереални..Имало е случай аз да съм за 6,а да имам 4 или 5..И обратното го е имало,но рядко..Даскалите са пристрасни,колкото и да го отричат...Аз не съм от отличниците,понякога едвам хващам 3,но това не значи,че съм лош човек..

protest
03-28-2009, 20:43

Bellatrix
03-28-2009, 21:14
Оценките показват само колко усилия полагаш да научиш тоновете ненужна информация, която ти се излива на главата в училище..
Може да си супер печен човек, обаче просто.. да не те засяга броят на порите по кожата на жабите или площта на Марс в нанометри. Може да се интересуваш от неща, изискващи доста мислене и въображение, и които никога няма да влязат в обсега на дебилната училищна програма. И жалко за хората, които никога няма да разберат това, щото родителите им набиват в главите "двойкаджиите са лоши хора"... ахахаах..
А какво ти пречи хем да не си двойкаджия, хем да се занимаваш тези неща изпълнени с въображение?

eple
03-28-2009, 21:19
оценките не отговарят изобщо на тва,което си.
в училище не учиме за живота,тва,че знаеш някви химични уравнения и формули по физика,не ти помага да се опрайш занапред
смисъл,че ти и от до 6 да имаш,а две приказки да не можеш да завържеш,няма смисъл просто от тия ти знания
поне така го приемам аз.

mrazqkindergarten
03-28-2009, 21:51
Оценките показват само колко усилия полагаш да научиш тоновете ненужна информация, която ти се излива на главата в училище..
Може да си супер печен човек, обаче просто.. да не те засяга броят на порите по кожата на жабите или площта на Марс в нанометри. Може да се интересуваш от неща, изискващи доста мислене и въображение, и които никога няма да влязат в обсега на дебилната училищна програма. И жалко за хората, които никога няма да разберат това, щото родителите им набиват в главите "двойкаджиите са лоши хора"... ахахаах..
А какво ти пречи хем да не си двойкаджия, хем да се занимаваш тези неща изпълнени с въображение?

Съгласна съм...много повърхностно мислите повечето... :? приели сте училището като едва ли не нещо толкова излишно,че да не си заслужава изобщо вниманието... :? Щом е измислено значи имаме нужда от него :wink: обща култура можеш да придобиеш от книгите..а къде се научихте да четете :wink: Но иначе да,оценките не определят какъв човек си... :) показват само до каква степен ти пука за училището :wink: разбира се,честно изкараните...но понякога ги разбирам учителите...взимат малка заплата и то за да си тровят с нервите с някви олигофрени,дето псуват и им отговарят...за тва повечето си вършат работата през пръсти... :? и учениците се възползват от тва...Не съм отличничка,просто подкрепям хората с амбиции,защото някога знаех какво е да искаш да научиш нещо... :wink:

StillLovingYou
03-28-2009, 22:16
Щом е измислено значи имаме нужда от него :wink:
Алкохола, цигарите и наркотиците също са измислени.



обща култура можеш да придобиеш от книгите..а къде се научихте да четете
Аз се научих да чета сам, много преди да тръгна на даскало. Да не казвам, че до 3ти клас имаше хора, които сричаха, а бяха отличници. Ако човек има желание да научи нещо винаги може да го направи и по друг начин.



но понякога ги разбирам учителите...взимат малка заплата и то за да си тровят с нервите с някви олигофрени,дето псуват и им отговарят...за тва повечето си вършат работата през пръсти...
Не ми се давам пример с даскал, който до такава степен може да те отврати от даскалото, че да не искаш да стъпиш повече там. Да иска да ти съсипе живота и бъдещето и то само, защото се е заял с теб. Да, има даскали, които искат да те научат на нещо, и лично познавам един такъв, когото наистина много уважавам, но не ВСИЧКИ са такива.



Не съм отличничка,просто подкрепям хората с амбиции,защото някога знаех какво е да искаш да научиш нещо... :wink:
Защо ли не си представям някой, който не е отличник, толкова твърдо да отстоява позицията си...

Wrathchild
03-28-2009, 22:16
Показват амбиция или добра памет. Нищо повече.
Познавам хора със сравнително ниски оценки, които са страшно човечни, прекрасни хора. Познавах и такива с високи, за които не си заслужава да отварям дума.
Не мисля, че предметите в училище са ненужни. Аз например много интересни неща съм научила от предметите, които в практиката ми нямат никакво приложение, нито някога ще имат. Освен ако не реша да се занимавам с ядрена физика, но това няма да стане. Но пак не пречи да ми е интересно като тематика.
Трябва да се учи от всичко по малко. Не може човек да мечтае да прави автомобили, конкуренция на Ферари и самолети, слагащи в джоба си Боинг, а да няма хал хабер от физика. Не може да иска да стане лекар без да има понятие от химия и биология. Не може да знае и дали иска да се занимава с това без да е разгледал основите и да реши дали това е за него.

brokeninside13
03-28-2009, 22:22
еми не..

mrazqkindergarten
03-28-2009, 22:25
Щом е измислено значи имаме нужда от него :wink:
Алкохола, цигарите и наркотиците също са измислени.



обща култура можеш да придобиеш от книгите..а къде се научихте да четете
Аз се научих да чета сам, много преди да тръгна на даскало. Да не казвам, че до 3ти клас имаше хора, които сричаха, а бяха отличници.



но понякога ги разбирам учителите...взимат малка заплата и то за да си тровят с нервите с някви олигофрени,дето псуват и им отговарят...за тва повечето си вършат работата през пръсти...
Не ми се давам пример с даскал, който до такава степен може да те отврати от даскалото, че да не искаш да стъпиш повече там. Да иска да ти съсипе живота и бъдещето и то само, защото се е заял с теб. Да, има даскали, които искат да те научат на нещо, и лично познавам един такъв, когото наистина много уважавам, но не ВСИЧКИ са такива.



Не съм отличничка,просто подкрепям хората с амбиции,защото някога знаех какво е да искаш да научиш нещо... :wink:
Защо ли не си представям някой, който не е отличник, толкова твърдо да отстоява позицията си...

Да,измислени са...нали хората трябва да се забавляват по някакъв начин :wink: ако това изобщо е забавление..или изобщо доставя някакво удоволствие :? И само не ми защитавай тея боклуци... :? то нали трябва да взимат парите на хората за простотии..много ясно,че ще ги измислят :wink:
Теб те знаем...ама това си ти..дали другите са като теб :wink:
А иначе...не,просто се дразня,като говорите против свестни хора :? Всеки си решава за себе си...кви са тея тъпи заключения,дето вадите...
Защитавам ги,защото ми се е случвало да говорят против мен,че съм била любимка на учителите и съм имала няква нечестно изкарана ЧЕТВОРКА :? ,защото аз съм говорила така за момиче,на което завиждам...квото щете говорете..ама тея ще имат много повече пари от нас...и ще са с по-голямо самочувствие ..а второто е необходимо :wink:

StillLovingYou
03-28-2009, 22:33
Не говоря против свестните, просто ме дразнят хора, които се мазнят на даскалите, само за да изкарат една шестица. Винаги съм казвал на всеки това, което мисля за него, в очите. Било то на даскал, директор, психолог или чистачката на тоалетните - баба Мара. Хора, които са готови да паднат толкова ниско, че да се мазнят на някой, за да получат това, което "им се полага", не заслужават друго отношение. Уважавам хора, които учат, но не се подмазват, изкарват си шестиците с труд и са КАДЪРНИ. Защото ми омръзна от гадни зубъри, които на теория знаят всичко, а на практика не могат нищо. Заради такива България е на това положение.

mrazqkindergarten
03-28-2009, 22:38
Не говоря против свестните, просто ме дразнят хора, които се мазнят на даскалите, само за да изкарат една шестица. Винаги съм казвал на всеки това, което мисля за него, в очите. Било то на даскал, директор, психолог или чистачката на тоалетните - баба Мара. Хора, които са готови да паднат толкова ниско, че да се мазнят на някой, за да получат своето не заслужават друго отношение. Уважавам хора, които учат, но не се подмазват, изкарват си шестиците с труд и са КАДЪРНИ. Защото ми омръзна от гадни зубъри, които на теория знаят всичко, а на практика не могат нищо. Заради такива България е на това положение.

Против всички,които не са като теб ,говориш :wink: Ми да ...и аз не го знам на теория тва,дето уча...тогава кво ти е мнението за мен..че съм гадна зубърка ли :? да не мислиш,че тея предмети имат кой знае какво приложение бе... :? хората учат,за да си намерят работа...най-важното е обаче да работиш това,което ти харесва.. :)

StillLovingYou
03-28-2009, 22:46
Против всички,които не са като теб ,говориш :wink:
Не, напротив. Доста обективно гледам на нещата.



да не мислиш,че тея предмети имат кой знае какво приложение бе... :? хората учат,за да си намерят работа...
Значи все пак с 1000 зора достигнахме пак до моя извод:


Не ви ли се е струвало, че в даскало се учат неща, които никога няма да ви потрябват? Каква работа в живота ще ми свършат многочлените например? А системите? Има си елки за тая работа. Защо да си затормозяваме живота с излишни неща, като можем да насочим усилията си в друга, по-подходяща насока.
Вместо всеки да се специализира в областта, която го интересува, всички учим едни и същи абсолютно ненужни глупости и си губим времето с тях.


Омръзна ми вече тоя спор, айде със здраве...

vesito13
03-29-2009, 07:01
Едни оценки въобще няма как да покажат какъв човек си ...

За последната година станах свидетел на толкова писани оценки по симпатии , или пък някой родител дал пари и само гледаш детето му от горе до долу 6,6,6... Имам съученичка , която ходи на частни уроци при учителката ни по английски и какво ? Никой нищо не може да направи ... Виждала съм как е предавала празни тестове , как преразказите и са по точно 4 реда и после и ги връщат оп 6-ца :o И какъв е този човек според вас ? Какво като има само 6-ци . Тя има три пъти по елементарни знания от мен :?

В града ми има хора , които не са завършили осми клас дори , а ви е бедна фантазията с какви пари разполагат ... А хора с по 3-4-5 висшита , какво стоят си вкъщи и не могат да си намерят работа , а ако намерят ще е нещо на заплащане едва ли не от по 300лв на месец .... И това става в България .

Та какво значение имат тези оценки ... Плащаш си някакви пари и взимаш всичко , което искаш с 6.00 . За момента се утешавам , че някога тези знания ще ми трябват и ще е по-добре да ги имам ... Но докога ще е така !? :?

Joro951
03-29-2009, 07:09
Не.Дори някой да учи, да го интересува бъдещето и т.н., винаги може да оплеска някое контролно.
Оценките не показват много...може би една мъъънииичка, мъничка част от това, което сме, но нищо повече.

la_loba_mariana
03-29-2009, 10:03
не мисля,че оценките много ясно показват какъв си.може да имаш само 6,но това не значи,че си задрастен или зубър.от друга страна не показват и че си страхотен човек. :-D

la_loba_mariana
03-29-2009, 10:03
не мисля,че оценките много ясно показват какъв си.може да имаш само 6,но това не значи,че си задрастен или зубър.от друга страна не показват и че си страхотен човек. :-D

la_loba_mariana
03-29-2009, 10:03
не мисля,че оценките много ясно показват какъв си.може да имаш само 6,но това не значи,че си задрастен или зубър.от друга страна не показват и че си страхотен човек. :-D

Bellatrix
03-29-2009, 10:34
До 7 клас имах само 6тици (ама наистина само) и бях едно съвсем нормално свястно момиче с много амбиции и мечти. После ме хвана пубертета и какви простотии съм вършила не е истина. Тогава успеха ми беше не просто слаб, а много слаб. Сега започнах да се пооправям и да излизам от пубертета и оценките ми пак са олични. Е, какво излиза? Като бях идиот, вършещ кифленски простотии бях с кофти оценки, а като се промених и пак си станах нормално момиче имам 6ици. После нямали значение оценките. :? Това дали си отговорен в живота, дали ти пука за бъдещето ти, дали имаш някакви по така големи планове, дали мислиш цял живот да сукаш от на мама и тати парите... всичко това от оценките ти зависи.
Кви са тия простотии, че отличниците сме щели да работим за вас и не можем да се оправяме в живота? Хайде де! Някой дето може да се оправи в училище, ще се оправи в живота.

mrazqkindergarten
03-29-2009, 10:38
Против всички,които не са като теб ,говориш :wink:
Не, напротив. Доста обективно гледам на нещата.



да не мислиш,че тея предмети имат кой знае какво приложение бе... :? хората учат,за да си намерят работа...
Значи все пак с 1000 зора достигнахме пак до моя извод:


Не ви ли се е струвало, че в даскало се учат неща, които никога няма да ви потрябват? Каква работа в живота ще ми свършат многочлените например? А системите? Има си елки за тая работа. Защо да си затормозяваме живота с излишни неща, като можем да насочим усилията си в друга, по-подходяща насока.
Вместо всеки да се специализира в областта, която го интересува, всички учим едни и същи абсолютно ненужни глупости и си губим времето с тях.


Омръзна ми вече тоя спор, айде със здраве...

Хаха...не всички мислят като теб,така че не си налагай мнението само :wink: За тая работа си има кандидастване и след седми,и след дванадесети клас :wink: Това,че учим някои неща ,които не немират приложение в живота,не значи,че цялата учебна година трябва да сме във ваканция и да не отваряме учебник :? Защо си мислиш,че винаги ти си прав :? ...някой ден ще разбереш,че не си :wink: Да ти кажа,ти започна спора,така че...не съм те цитирала аз ,за да ми се жалваш,че ти е омръзнало :wink: всеки си има различно мнение...аз не го налагам моето,но мисля,че отчасти и аз съм права... :wink:

StillLovingYou
03-29-2009, 11:05
Хаха...не всички мислят като теб,така че не си налагай мнението само :wink:
Всеки има право да мисли, каквото иска :) И не си налагам мнението, а го изразявам. Има разлика, нали?



За тая работа си има кандидастване и след седми,и след дванадесети клас :wink:
За коя работа?



Това,че учим някои неща ,които не немират приложение в живота,не значи,че цялата учебна година трябва да сме във ваканция и да не отваряме учебник :?
Някой да е казал, че не трябва да си мърдаш пръста да прочетеш нещо? Чети книги, гледай филми, ходи в библиотеката, рови в нета... Но няма ли да е по-интересно да четеш само това, което те интересува и ти харесва? Винаги ще има някой, на когото му е интересно това, което на теб не ти е. Затова и хората са различни. Нека да не ставаме "специалисти по всичко".



Защо си мислиш,че винаги ти си прав :?
Къде го казах? Или четеш мисли?



някой ден ще разбереш,че не си :wink:
Възможно е. Ти също може да го разбереш за себе си.



Да ти кажа,ти започна спора,така че...не съм те цитирала аз ,за да ми се жалваш,че ти е омръзнало :wink:
Може и аз да съм го започнал. И никъде не съм се "жалвал", че ми е омръзнало. Чети по-внимателно. И престани да ми слагаш думи в устата. Обичаш да четеш по диагонал май.



всеки си има различно мнение...аз не го налагам моето,но мисля,че отчасти и аз съм права... :wink:
Права си. Всеки е прав за себе си. Хората са различни и не могат всички да са прави. Всеки си има своята истина. Просто една горе каза, че тия дето сме нямали добро образование "не сме били излизали от село". И затова искам да се защитя.

tItEufFf
03-29-2009, 12:37
Може ли да ми обясните тези дето имат образование до 8 клас какво работят?? И го казвате сякаш е нещо нормално човек с 3 висши да работи за 300 лева, а тея дето няма образование да разполагат с много пари. И това ли искате вие? Дайте да не учим, ще се оправим. Да му мислят онея с висшите.. Унизително е, не е нормално.

vesito13
03-29-2009, 12:43
Може ли да ми обясните тези дето имат образование до 8 клас какво работят?? И го казвате сякаш е нещо нормално човек с 3 висши да работи за 300 лева, а тея дето няма образование да разполагат с много пари. И това ли искате вие? Дайте да не учим, ще се оправим. Да му мислят онея с висшите.. Унизително е, не е нормално.Бедна ти е фантазията колко е нормално вече . И не , не искам това , но е факт , че това се случва ... :o

sladur4etyYy
03-29-2009, 13:19
StillLovingYou, да, в училище се учат много неща, които на практика не са ни нужни. те ни трябват само заради дипломата, с която излизаме от у-ще, кандидатстването в университет и съответно професията, която ще практикуваме след това. може да не ти е приятно тва, ама е така. и на мен не ми е приятно да чета кви ли не неща, които нито са ми интересни, нито ми трябват, ама се налага. всеки си изкарва оценките, както може- някъде с учене, някъде с преписване, някъде с подсказване. кво значение има как си изкарал оценка по предмет, който изобщо не те влече? тя ти е нужна, само за да имаш възможност в бъдеще да влезеш в университета и да имаш възможност до края на живота си да се занимаваш с това, което обичаш. от тази гледна точка, нямам нищо против преписването. който както може, така да се оправя, важното е да се оправя.

някои от вас казват, че тия с хубавите оценки не могат да се оправят в живота и ще работят едва ли не за тъпаците, дето не взлизат в час. хахахахаха. да ви кажа, тва да имаш хубава диплома, е само малка част от това, което трябва да направиш, за да имаш успех в живота. има случаи и на хора без особено образование, които взимат луди пари, но тва е или чист късмет или просто става дума за занимаване с незаконни неща. едва ли някой от вас иска да стане дилар на наркотици и така да си изкарва парите, нали? и едва ли можете да разчитате само на късмета си, че да не учите и да се надявате, че от небето ще ви падне хубава работа след време. хубавото образование е просто подсигуряване. ама тва, че го имаш, не значи, че в момента, в който завършиш, ще се изстреляш на висока позиция. трябват време, търпение, хъс и амбиция. тези неща в добавка към образованието + малка доза късмет вече биха могли да гарантират доброто бъдеще. ама да се разчита само на хъса и късмета, а в дипломата ти да пише, че имаш само средно, е глупаво. стигнахме до извода, че образованието е нужно, а за да е хубаво то, ти трябват хубави оценки в училище. малко се поразписах, ама карай :D

protest
03-29-2009, 18:40

AFT
03-29-2009, 20:56
Оценките не показват и колко си интелигентен ;] Познавам не малко хора, които имат висок успех, но не знаеш колко са малоумни всъщност. Те си учат (зубрят) уроците и така изкарват оценки. Обаче питаш ли ги нещо по-така, нещо, което се знае, макар че го няма в учебника, и зацепват. Не се вълнуват от изкуство или наука, нямат хобита, нямат интереси! Така че оценките далеч не показват какъв си, показват само "колко усилия полагаш да научиш тоновете ненужна информация, която ти се излива на главата в училище" (защото има адки ненужни глупости наистина) . ^^

mrazqkindergarten
03-29-2009, 21:15
StillLovingYou,няма смисъл да казвам моето мнение...много добре си знаеш защо :wink:

Nonetoo
04-01-2009, 19:15
Абе да ви кажа и аз не мисля, че оценките показват какъв човек си ..
:? ;-) ...

sunset_light
04-02-2009, 17:57
Ами тези ,които преписват ,имат пищови и другите им съученици им подсказват,а? Големите умници ли са?? 6тиците показват ли какви са всъщност ? -НЕ!
Няколко пъти направих най-голямата си грешка..
Подсказах на една съученичка по физика,направо й направих контролното,защото все пак си дружим.Тя какво? Изкара 6 ,а аз 5 за срока. Ами мн хубаво.
Всички си носят пищови и всичко.Един път пробвах с пищов и аз да видя дали ще изкарам някаква си жестока оценка като тях.. И какво стана?? Хванаха ме!Добре,че госпожата беше добра,беше написала 2ката с молив..
след известно време реших да не помагам на когото и да е.. Наредих 4 шестици за втория срок! Сега ще видим на контролното колко ще имам. :)
Мисълта ми е,че те не показват какви хора сме. Има всякакви индивиди.Амбицирани в един предмет ,с който искат да следват години наред.Те трябва по всичко да изкарат отлични оценки,за да кандидатстват с този предмет.Както аз,искам да кандидатствам с Химия.Имаме всякакви учители.Такива дето ни мачкат.Такива дето пишат 6тици само без да му мислят.. такива дето са ни нарочили.. И пишат каквото си искат.Всякакви!!! Може да има неудачник и умен ученик с еднакви оценки..В оценките има ли разлика? -Не.
Това е,поне в България.Не знам как е в чужбина.Само знам ,че тук е така.Различни сме. Оценките само ни помагат да спасим положението или да влезем където искаме и да имаме висока диплома. :)

HanopkaH
04-02-2009, 18:01
НЕ, това са пълни глупости.

b0nb0ns
04-02-2009, 18:47
Не..!

b0nb0ns
04-02-2009, 18:48
Не..!

Rofl4e
04-02-2009, 19:36
не мисля че отценките показват какъв човек си..
аз имам г/д хубави отценки 4-5-6 тук таме някоя 3.. ;)
но винаги се държа с хората както те се държат с мен.. а с тези който не познвам бих казала леко надуто ..

ANTIHUMAN
04-02-2009, 21:59
Показват амбиция или добра памет. Нищо повече.
Познавам хора със сравнително ниски оценки, които са страшно човечни, прекрасни хора. Познавах и такива с високи, за които не си заслужава да отварям дума.
Не мисля, че предметите в училище са ненужни. Аз например много интересни неща съм научила от предметите, които в практиката ми нямат никакво приложение, нито някога ще имат. Освен ако не реша да се занимавам с ядрена физика, но това няма да стане. Но пак не пречи да ми е интересно като тематика.
Трябва да се учи от всичко по малко. Не може човек да мечтае да прави автомобили, конкуренция на Ферари и самолети, слагащи в джоба си Боинг, а да няма хал хабер от физика. Не може да иска да стане лекар без да има понятие от химия и биология. Не може да знае и дали иска да се занимава с това без да е разгледал основите и да реши дали това е за него.

Не съм съгласен със теб. В другите държави учениците в по-горен курс учат това което ги интересува, с което искат да се занимават.
Аз искам да се занимавам с психология, за какво ми е на мен геометрията или физиката? :-o

Rza
04-03-2009, 05:03
Няма значение в даскало колко 6ци имаш,важно е какъв човек си,ако си някъв боклук безчовечен и не ставач и за кучан да ти имам и оценките

Bubbly
04-03-2009, 12:17
Кратко, ясно и точно- категорично не. :)

smiLe49
04-03-2009, 14:45
НЕ !!!

bEbsI
04-03-2009, 18:51
Адски глупаво мислене е това и ограничено.Оценяването е абсолютно субективно и често пъти повлияно от отношението ти в училище и в час,което няма реална ВРЪЗКА с оценката ти.Второ на ръка,че половината "учители",които ми преподават са социално изолирани и това е единственият им начин да се почувстат велики и да ни сложат на място.Трето,изискванията не навсякъде са еднакви => оценките като цяло няма как да са реални.(например,ако учителят ти е чичо в някое малко градче?!) И е абсолютно погрешно мисленето,че умните са отличници.Те просто си дават зор да усвоят една кофа ненужни знания и малко информация,която ще им трябва за бъдещето им.Децата днес за заляти с тонове информация и си нямат и на идея какво ще правят с нея или живота си.А дори да бяха ориентирани към медицина в биологична паралелка например,пак ще учат история(личен пример). И без да се отплесвам ще кажа,че такова мнение(че оценките са ключов фактор при определянето на характера на индивида) може да го каже един незрял и неосъзнал себе си човек.