PDA

View Full Version : Очила или лещи?



s1NNer
03-27-2009, 17:14
Такам .. май ще се окаже, че ще трябва да нося очила .. ии първото което е преди доста време четох някъде ,че ако човек е с малък диоптър и по 10-15 мин. на ден ако седи срещу слънцето (със затворени очи разбира се, за да се предпазна ретината от изгаряне) и диоптъра намалявал .. вярно ли е това?

Иии попринцип нямам нищо против ако се окаже ,че трябва да сложа очила (даже съм си харесала и рамка =]) таа примерно мога ли да си взема и очила и лещи и да си ги сменям - смисъл един ден с очилата един ден и лещите? Вие какво бихте предпочели очила или лещи? =]

anitram
03-27-2009, 17:49
o4ila :)

rusova
03-27-2009, 18:12
o4ila ..le6tite uvrejdat o4ite i posle po kofti za tebe maco

melinor
03-27-2009, 18:28
o4ila ..le6tite uvrejdat o4ite i posle po kofti za tebe maco

Така е ! :)

KadifWerewolf
03-27-2009, 19:36
leshtite umorqvat okoto tvurde mn, nai-dobre e da izpolzvash o4ila, a pyk ako ne iskash da te vijdat s tqh si gi polzvai v kushti..

cherrypezz
03-27-2009, 21:04
Очила определено....!

FancyGirl
03-27-2009, 21:39
Определено очила... аз нося вече няколко месеца, има такова разнообразие от хубави рамки който дори да ти прави удоволствие да ги носиш и нали знаете че момичетата/момчетата които носят очила излъчват сексапил хихих :oops: :oops: :-D

hottie
03-28-2009, 08:25
Можеш и очила и лещи. Аз имам и двете. По-често нося лещи, а очилата като аксесоар :)
Горните мнения са абсолютно неточни, тъй като лещите са МНОГО по-ПОЛЕЗНИ очилата, поради простата причина , че се лепват на окото и си виждаш нормално, а не го мъчиш с очилата, които натоварват малко или много окото. По принцип даже се препоръчват лещите, защото намаляват диоптъра малко. Казва ти го човек, който има диптри и е с много опит :)

afterforever
03-28-2009, 08:27
Да, с лещите е вярно, че са по-полезни, обаче трябва да се грижиш много повече за тях, трябва да не заспиваш с тях, трябва да ги сваляш, и т.н. Ако имаш хубава рамка на очилата може дори да са секси. Аз съм за очила.

Loshotia
03-28-2009, 09:26
Подкрепям горните две мнение. И аз съм чела, че лещите намаляват диоптъра. Но друг въпрос е дали окото ти ще може да свикне с тях. Аз все още нямам, но мисля да си правя, защото идва лятото, а с очилата, не мога да нося слънчевите ;)

bloodyF
03-28-2009, 10:17
Определено очила... , има такова разнообразие от хубави рамки който дори да ти прави удоволствие да ги носиш и нали знаете че момичетата/момчетата които носят очила излъчват сексапил хихих :oops: :oops: :-D

rusova
03-28-2009, 12:44
e tei o4ilata go namalqvat.. tui ve4e sa nebivalici edno vreme kato e nqmalo le6ki danebi da ne sa si noseli o4elata 6toto te ne namalqvat dioptera a sa 4akalida izlqzat le6tite 4e da si kupqt ta posle znai li 4ovek moje da im se namali dioptera.. pulni nebivalici govorite

Spider4eto
03-28-2009, 19:11
Подкрепям горните две мнение. И аз съм чела, че лещите намаляват диоптъра. Но друг въпрос е дали окото ти ще може да свикне с тях. Аз все още нямам, но мисля да си правя, защото идва лятото, а с очилата, не мога да нося слънчевите ;) Ем на баща ми цаките са с някакви стъкла, които от слънчевата светлина потъмняват очите и ги пазят от нея. Разпитай в оптиките ше си имаш хем очила с диоптър хем слънчеви, но понякога са неудобни ако примерно си бил на слънце и влезеш в подлез- нищо не виждаш 8-)

Nitroglycerin
03-28-2009, 19:44
Лещата по-малко натоварва окото и е по-препоръчителна.Ако си с нисък диоптър може да пробваш с акопунктура да си коригираш зрението.

m3talmania
03-28-2009, 19:46
През пубертета окото се развива и лещите не са наай-добрия вариант. След тва си ги носи. Вече има прекрасни рамки на пазара и няма какво да се срамуваш от очилата.

Boyd
03-29-2009, 13:26
Очила. Има неповторими мацки с очила. Не съм против лещите, но мисля че по-удачния вариант е очила. Няма да поддържаш лежи, няма да ги сваляш през 12 часа и т.н.

s1NNer
03-29-2009, 18:29
Добре .. мерси на всички за мненията ии мисля да си взема и цайси и лещи =]

hottie
03-30-2009, 08:27
точно това щях да кажа. Най-добре е цайси и лещи. Например като спортуваш е много по-удобно с лещи. :)

Mihailova
03-30-2009, 08:39
Очила. Колкото лекари очни да познавам , нито един от тях не се подлага нито на операция , нито носи лещи :)

vikincety94
03-30-2009, 12:13
Аз също съм носила очила.Сега би трябвало да нася,но лекарите казват,че това няма да помогне.С едното око виждам по-слабо надалеко но нямам проблеми. Аз си виждам всичко и нямам намерение да слагам очила или каквото и да било.Но ако трябва предпочитам очила. :-)

Wrathchild
03-30-2009, 13:12
Както казаха, лещите намаляват дипотъра. Ако не - поне не го качват. Докато с очилата това става.

tItEufFf
03-30-2009, 16:37
Аз имам и лещи, и очила. Очилата ми са много хубави, но си ги нося само вкъщи. Не ми е комфортно с тях навън. А пък и това за лещите и хигиената... толкова е просто..какво се плашите, не мога да разбера. Най-елементарна хигиена е
Но брат ми примерно като бърза не си слага лещите, направо с очилата

rauwkost
03-30-2009, 20:11
Поддръжката на лещите е много сериозна и стриктна, аз лично бих избрала очила.

hottie
03-31-2009, 06:33
Аз имам и лещи, и очила. Очилата ми са много хубави, но си ги нося само вкъщи. Не ми е комфортно с тях навън. А пък и това за лещите и хигиената... толкова е просто..какво се плашите, не мога да разбера. Най-елементарна хигиена е
Но брат ми примерно като бърза не си слага лещите, направо с очилата

Ами да - просто трябва да ги миеш с разтвора и да си с чисти ръце. Не е голямата философия :-o

Maexxna
03-31-2009, 17:37
Аз лично съшо имам късогледство(2 диоптера).Но лещи преди 16-17 години означава самоубиство,защотото точно тогава расте зеницата (и диоптера с нея :x :x )а лещите спират това.Иначе хубаво е да имаш и 2-те :)