PDA

View Full Version : Да се изгубиш в импулса



Dreaming_Girl
03-27-2009, 18:16
Да се изгубиш в импулса

(или значението на вдигнатите палци в днешно време)

Трябват ти точно пет минути, прекарани в сайта impulse.bg, за да разбереш какво осмисля дните на една голяма част от младото поколение, което уж ще оправя България (май става обратното), което уж светът очаква и което, както всяко поколение, е по-лошо от предишното.
Първата минута си в шок, на втората си казваш "не, тази не може да е на 15", на третата -
"искам и аз...", на четвъртата разбираш, че целта е да имаш "ъпчета, зелени ръчички и плюсчета", на петата осъзнаваш, че този, който има повече рейтинг, е полу-бог.На шестата започваш да четеш коментарите, да гледаш снимките, да потъваш, затъваш, да се губиш, да се давиш в импулса си...След два часа безцелно зяпане на профили и онемяване, разбираш, че нямаш време да си напишеш домашното по математика, но можеш да се регнеш на бързо, защото тайно копнееш да си там, горе, до онези с многото пожелания за "уСпеХчитЪъЪ", да си поканен на лятното им парти, да имаш много ъпчета и "цИлУфФкиИ", отчаяно искаш да бъдеш забелязан, или просто умираш да се изфукаш с новите си екстеншъни...След още малко вече се виждаш на първа страница като "звезда на импулс", а всъщност си Кралицата на лачените ботуши...

И така, вече си имаш профил, животът ти стремглаво тръгва нагоре, нали си "аДски сЛадъъъ кУклъъъ уНикатчИиИиИ сАмо готини пиЧувиииии дА ти пиШъЪът ObiChkam si tъъъъ"...Почват се едни коментари, един рейтинг до небето, молби за оунче, едни възхвали, пишат ти познати и непознати...Добавяш приятели като луда, отговаряш на лични съобщения, пишеш коментари...Нямаш време дори да си изпилиш ноктите, за Бога, да не говорим за тупиране на косата...Решаваш, че трябва да смениш тактиката.Та те са в краката ти...Умират за снимките ти, на които ти, мила моя Кралице на лачените ботушки, мила моя димитровградска звездичке, леко цупиш устни, хващаш се за сутиена, надупваш се, слагаш едни цайси, мацаш фон дьо тена от 5 лева, който те прави на буци, заставаш пред огледалото, грабваш телефона и снимаш, снимаш, снимаш...От единия ъгъл, от другия, но най се котират снимките, правени отгоре...Така освен ноктопластиката ти се вижда и сутиена, и лещите, и есктеншъна пада адски естествено...Моля те, Кралице, Принцесо, Бъдеща чалга-мъже-мелачке,miLyYyYyyy поне махай светкавицата, когато снимаш в огледалото...

Осъзнаваш, че не всички заслужават вниманието ти.Затова избираш най-добрия вариант:пишеш, че рейтингът не те интересува, че не всеки добавяш като приятел, че не винаги отговаряш на съобщения, нито пък гласуваш обратно.Просто нямаш време, заета си, чакаш да дойде принца на SLK-то и най-накрая да го видиш този Cacao Beach...И понеже живеем в уредена държава, всичко се урежда...Съвсем скоро той ще дойде...Имай търпение, изчакай да станеш на 16 поне, за да можеш да вземеш книжка...

Господи, страшно е.Страшно е да гледаш как момичета на по 14-15-16 години мислят за всичко друго, но не и за важните неща...Всъщност какво по-важно от това да си харесван? (би казала някоя моя връстница, едва задържаща се на токчетата си в 7.15 сутринта, дооправяйки русите си добавени кичури и намествайки сутиена с подплънки и проверявайки сините си лещи, да не би да ги е загубила вечерта подрусвайки се на последните чалга хитове ) Е, кажете ми, как аз - естествено русата, със естествено сините очи, да й обясня, че не най-важното е какъв е телефона ти или в коя дискотека си бил снощи...Няма как.Вече е неспасяемо.Тя има самочувствие, тя се харесва, следователно я харесват, тя няма сърце, тя просто пресява, избира, сваля се, спи с n брой момчета, събужда се, разваля семейства, а е само на 15... Тя не знае какво е да излезеш на терасата си в 12 вечерта и да гледаш звездите, улицата си, да дишаш, да почувстваш вятъра, да чуеш тишината, да изтръпнеш от прохладния въздух, да мечтаеш...Не знае какво е.В 12 вечерта тя прави други неща.Пак свързани с импулси...

Не обвинявам никого.Не съдя никого.Не мразя, не завиждам.Просто пиша реалността.И съм щастлива, че аз и приятелите ми сме далеч от нея.Но съжалявам, че връстниците ми отварят очите си сутрин, за да видят колко вдигнати палеца имат.Преди с един вдигнат палец са се спасявали животи, сега е почти същото.Гладиаторски битки за чуждото внимание.За одобрението им.Зависими са от това дали Геша от Банкя им е написал коментарче.

Хорското внимание и възхищение може да бъде предизвикано не само със скандална и турбо-чалгарска визия, каквато няма никъде по света.УнИкАтЧеТъъъъ сМееЕе...Отново.Уникални не в това, в което трябва.

И все пак има надежда.Ако всички спрат да мислят за рейтинга си, махнат изкуствените мигли и отворят широко очите си.Огледайте се.Това е животът ви.Той не е низ от плюсове и вдигнати палци.Оставете нещо след себе си.Защото все някога импулсите ще намалеят...

( и тогава ще осъзнаете, че сега е времето, в което трябва да правите живота си )

P.S LofffKam viiiI

jghgh
03-27-2009, 18:32
Ох, не дочетох докрая.

Тривиално. Описаната персона е тъп лузър. Щото аз на не-знам-си-коя минута няма да си помисля да си снимам циците, пък иначе имам рег в сайта, и странно, не ми е пречел да си напиша домашното ; ) Просто защото не се "давя" в него /в сайта/

Малко си го изсмукала тва произведение.
Струва ми се толкова посредствено, колкото посредствени са доста от хората в импулс...

Иначе... nice try


edit: вече едитнах и следващия постинг, има силни моменти, но ти приемай и критики. Не е добър аргумент да прехвърляш на мен топката че "и аз съм като тях", само защото не ти харесва че не одобрявам напълно твоето произведение.

Dreaming_Girl
03-27-2009, 18:44
jghgh, явно си като тях :)

jghgh
03-27-2009, 18:48
А, ччакай сега. Уважих го и го прочетох докрая.

И все пак не ми харесва, какво? Аз да съм куха, само защото цялото това тенденциозно написано нещо не ми харесва ли?
Признавам, накрая има доста силни моменти. Но някои неща пък са така преувеличени... Или това че хората с рейтинг били полу богове... друг път. Пълни но лайфъри, мен ако питаш 8-) И едва ли на някого му пука за Геша от Банкя... малко преувеличено.
Все тая. Никога не съм харесвала повтарящи се неща, от рода на "Колко зле е всичко", и описания на гротескни хиперболизирани картинки. Че са смешни пиклите снимани по гащи, да, тъй е, ама вече не са ми оригинални и тия, които го констатират и предъвкват за нти път.

LittlePrincess
03-27-2009, 19:04
А твоя живот е това да гледаш другите из импулс и да им се нервиш ли? Да се опитваш да ги нахраниш при положение че на тях не им пука? Занимавай се с твоя си живот..

Dreaming_Girl
03-27-2009, 19:32
Принцесо, твоя живот е да се снимаш в огледалото ли?Махай светкавицата поне :)

LittlePrincess
03-27-2009, 19:37
Моя живот най-малко пък е да се снимам в огледалото и да кисна на компа по цял ден в разни саитове за запознанства. Снимам се както ми харесва, светкавицата може и да си имам причина да не я махам. (:

Dreaming_Girl
03-27-2009, 19:43
Да не се вижда тоалетната, в която се намираш докато се снимаш ли?Принцесо?

LittlePrincess
03-27-2009, 19:47
Ми не, просто фотоапарата ми снима по-добре със светкавица. За какво изобщо се занимаваш с мен при положение, че не ме познаваш? Може да ти изглеждам кифла, яко затъпяло русо детенце и т.н., но си много далече от истината ; )

oasis
03-27-2009, 20:40
След всички тези критики на хората с импулс естествено (нищо лично към тях) аз го харесвам и не е ужасно банално има много истина, за жалост. Ненавиждам поколението си!
Браво! :)

MadeOfWater
03-28-2009, 09:20
за съжаление това е тъжната истина всички от нашия випуск се мислят за мн важни и дет вика6 само дледат как да си снимат циците или как се целуват е гаджетата .... :o а дори не се усещат че ходят с 12 годишни лапета :-o

Enough
03-28-2009, 12:55
..........

kuklichka_bg
03-28-2009, 14:44
Мен пък ми хареса написаното макар че имам рег в импулс.Жалки са повечето момичета, но..........

Enough
03-28-2009, 14:58
:(:(:(:(:(

ANTIHUMAN
03-28-2009, 19:44
за съжаление това е тъжната истина всички от нашия випуск се мислят за мн важни и дет вика6 само дледат как да си снимат циците или как се целуват е гаджетата .... :o а дори не се усещат че ходят с 12 годишни лапета :-o

Но все пак имат гаджета :lol: !
Кво и аз имам импулс и не съм гъзар, нямам рейтинг от 3-4 месеца и другищ месец го пускам защото иначе приятелите нямат кво да ми пишат! :lol: Не, не съм гъзар, напротив! Супер лапе съм, лигавя се и т.н. и към тези където имат 30000 това са комплексари, аз не съм!

YourFavoriteDrug
04-01-2009, 16:16
Dreaming_Girl аз съм с тебе! Браво за написаното горе!
Лошото е, че не осъзнават каква жалка картинка са! И то-жалка и изкуствена.Аз, защото също имам рег в импулс (с 5 снимки в него 8-) ) мога да кажа,че понякога имам чувството,че тея момичета са готови да се избият,и то само защото едната имала с 10 зИлЕнИ рЪчИчКиИ повече от другата!

Сигурна съм,че сега поне една от тея ''принцески'' стои пред компа,чете го и си мисли ''ама аз не съм такава,тва е пълна глупост,имам само 200 снимки по сутиен и гащи?!''

Поколението ни е ужасно! Мислим се едва ли не за ''господари на света'', апък повечето са едно нищо-пияни,друсани,слушащи и мятащи гюбеци,изглеждащи като чалга певачки! Жалко е!

Ии нямам нищо против тея,които се снимат уникално много,и аз го правя,но имайте в предвид вида в който се снимате!

(:

xcomplicatedx
04-02-2009, 15:20
.........

Enough
04-02-2009, 15:47
Ka6lq6t aspuh ... pliok ...

Irenchety
04-02-2009, 15:52
божеее, та това е сякаш чета собствените си мисли, защото и аз мисля за този сайт по същия начин вече, просто само губене на време и какво като имаш 30 000 плюса да не получиш Оскар или Нобелова награда след това а ти нямаш време дори да си срешеш косата :?

Irenchety
04-02-2009, 15:53
иначе имам профилче там, но след удовлетворението за рейтинга, който достигнах, майната на сайта вече, защото вече не ми дреме за рейтинга

Enough
04-02-2009, 16:03
samo az li ne 4eta sobstvenite si misli ... kato v suznanieto mi ... iznikva edinstvenoto opredelenie za saita i temata : USELESS ABSURD ?

FlammeNoir
04-02-2009, 16:22
Dreaming_Girl аз съм с тебе! Браво за написаното горе!
Лошото е, че не осъзнават каква жалка картинка са! И то-жалка и изкуствена.Аз, защото също имам рег в импулс (с 5 снимки в него 8-) ) мога да кажа,че понякога имам чувството,че тея момичета са готови да се избият,и то само защото едната имала с 10 зИлЕнИ рЪчИчКиИ повече от другата!

Сигурна съм,че сега поне една от тея ''принцески'' стои пред компа,чете го и си мисли ''ама аз не съм такава,тва е пълна глупост,имам само 200 снимки по сутиен и гащи?!''

Поколението ни е ужасно! Мислим се едва ли не за ''господари на света'', апък повечето са едно нищо-пияни,друсани,слушащи и мятащи гюбеци,изглеждащи като чалга певачки! Жалко е!

Ии нямам нищо против тея,които се снимат уникално много,и аз го правя,но имайте в предвид вида в който се снимате!

(:


Yeah :grin: i az sum s vas tva s tia impulsi stana mn banalno ima i svestni hora ti sama kaza che imash impulse :) ima mnogo svestni hora koito imat impulse no naistina povecheto sa niakvi FeshionchetaAAAaa i si gledat kolko zeleni ruchichki imat i zatva sia si karam na Myspace.com i cent nikav impulse ne mi triabva :)

Dumb
04-02-2009, 16:28
И тогава какво ще направите?
Станете хакери и го затрийте тоя сайт, хах.
И пак ще има нови и нови такива.
Успешна революция!