PDA

View Full Version : За поредният проблем...



Soy_tu_mujer
03-27-2009, 20:25
Здравейте съфорумци. Май отдавна не съм пускала тема, но реших тази вечер да напиша една малка част от това, за което си мисля и бих искала да разреша. :)

Значи с приятеля ми сме от много време заедно - 3 години и 4 месеца почти. Не се разбираме по принцип много много. Доста се караме... Имали сме няколко раздели преди няколко месеца.. Та ето ситуацията наскоро, която се случи:
Бяхме в тях, всичко уж е наред, но стана така, че се скарахме за поредната глупост (че не съм одобрила филма, който е изтеглил, музиката, която пускал, а всъщност казах някой неща на шега...) и се държеше много студено, както всеки път, когато е ядосан, доколкото си спомням ме и обиди, а като се разделяхме ми каза "Майната ти..". Но друг е въпроса, не е кой знае какво това. Същия ден, вечерта се събирахме и се държеше студено и говореше неща, който знае че ме провокират... говореше ги нарочно, на пук и ме унижава един вид пред компанията ( от 1 компания сме). И така спрях да му отговарям, пиша и прочие за малко, каза ми после, че му писнало да не съм му писала и че той ще направи същото и така спряхме всякаква комуникация за 4-5 дни... до тази вечер. Излязохме с компанията, но не си казахме и дума. Прибрах се и след време получих смс "Обичам те и много ми липсваш,отговори ми.." В отговор му казах, че това не е държание на човек, който ме обича и му липсвам. Аз просто исках едно "Извинявай" поне малко да съжали за отношението си към мен тогава, но уви... Понеже аз съм го правила не веднъж, извинявала съм се за неща, които дори той е започвал, за минали, незначителни неща... А той веднъж неможе да ми го каже като хората, когато го заслужавам. Винаги като се скараме не му пука с кой сме и говори неща без да му пука, че ще ме злепостави... Всъщност нарочно го прави.
Знам, че това не е кой знае какво, минавали сме през какво ли не... Но ми се насъбира... и насъбира... и в един момент си даваш сметка за всичко, въпреки че едно не дотолкова сериозно нещо те е накарало да го сториш. Човек просто се уморява... да прави неща, които не се оценяват достатъчно.... Всяко малко нещо, което правя за него е недостатъчно. Има сълзи, за които не е подозирал дори. Притесненявала съм се за него, което едва ли ще го трогне толкова. А дори ми е казвал, че немога да го направя щастлив, но въпреки това е с мен, защото ме обичал... А същевременно знам, че много ме обича и ако отново се разделим той няма да ме остави и ще прави всичко възможно, за да сме заедно. (въпреки, че явно тактиката му е да ми съсипва нервите, обижда и унижава пред някой хора да ме спе4ели - такава беше лятото, когато не бяхме заедно.) :)
И ще спра до тук, защото мога да пиша цяла нощ, историята е много дълга, а обичам да изпадам в подробности.

Е, не ви карам да ми казвате какво да правя и пр., а просто да изразите някакво мнение, стига да има някой с голяма търпеливост, успял да прочете темата.

П.С: Извинявам се за дългата тема. Благодаря на малкочетящите хора, които са си направили труда да го прочетат. :-k :-k :neutral: ;-)

dragonfly92
03-27-2009, 20:51
:( явно наистина те обича , все пак 3 години са много време и щом сте заедно все още значи чувствата ги има , но незнам как да ти помогна :( той трябва да осъзнае какъв човек има до себе си и да оценява това което му даваш. :( пожелавам ти успех и дано да успеете да запазите връзката си въпреки проблемите :-) (ама и аз написах цял роман :D )

cinderella_gugutka
03-27-2009, 21:49
еми ако искаш тази връзка да продължи трябва и 2-та да се постараете...ина4е е нормално да се дразните за най-малките неща просто защото за толкова време са се натрупали много неща,малки недоизяснения или дразнения и просто има известно напрежение между вас .според мен трябва да му простиш сега и да заминете само 2-та за малко ,някъде където ще бъдете сами ,изолирани от оби4айното обкръжение,някъде където ще си припомните само хубавите моменти,ще си прекарате невероятно и ще обновите и освежите връзката си

Soy_tu_mujer
03-28-2009, 09:07
Да, все да прощавам... Все аз да съм виновната, да не ми вярва като ми натяква, че го лъжа за някакви простотии.... ми на човек му се писва тала.. А той е такъв харалтер, че..! А малко ми е паднал в очите сега... напоследък само обиди и псувни чета от него, независимо за какво става дума, дори и само с приятелите като си говори... Това ме дразни... То е гати отношението в крайна сметка... Ще видим как ве се развият нещата. Просто съм уморена толкова време да търпя едно и също

myNameIsImmortal
03-28-2009, 09:23
Спокойно, темата ти не е толкова дълга и като гледам бая малко хора са дали отговор (което означава че ако има някой, който я е прочел го мърси, а за други дори не си си направили труда да я прочетат, а когато те имат нужда от помощ и напишат 2 пъти по-дълга тема врякат, че няма кой да им помогне).

Еми казваш, че не искаш съвет - няма да ти давам..
Казваш, че който иска може да си изкаже мнението - аз ще го направя..
Значи в една връзка трябва да има разбирателство и от 2те страни, и от 2те страни понякога трябва да се правят компромиси. От това, което си написала се подразбира че ти ги правиш, но приятеля ти - не.. А с всички тези обиди които е правил.. ти самочувствие имаш ли?
Аз лично ако някой ми каже "майната ти" определено след това нямаше да се върна при него, а ако както при теб ти е казал "майната ти" и когато вчера ти е писал смс-а аз щях да напиша: "Както ти каза оня ден, така и аз щега ще ти кажа майната ти.. чао." без никакви обяснения..
Не знам, аз бих постъпил така.. Не знам колко го обичаш и колко си заслужава, но това което прави според мен не е много редно.. а и да та унижава пред компанията като те нагрубява..

Пожелавам ти успех с приятеля ти и дано да се осъзнае какво прави и какво може да загуби като ти поднесе не 1, не 2 а безброй много извинения, за всичките неща за които те е обвинявал и за които не си била виновна.

Успех. :)

Soy_tu_mujer
03-28-2009, 11:05
Благодаря много!!! ;-)

sadsad
03-28-2009, 11:11
Кажи му това, което написа на нас...

FancyGirl
03-28-2009, 11:17
Кажи му това, което написа на нас...

Подкрепям мнението ти... :)

Soy_tu_mujer
03-28-2009, 20:36
Казвала съм му всичко.... файда няма. Караниците никога няма да спрат. A и характера му е един..... Възможно е връзката да не продължи много дълго, но знае ли човек... Той никога не ме оставя, като сме разделени е много наранен и неможе да преодолее това... и започва да ме тормози и мен. Понякога се чудя къде се забърках....

babity
03-28-2009, 21:27
Нещата могат да отидат много по - на зле ако не реагираш веднага. Четейки темата ти човек съвсем уместно си задава въпроса: "Леле, колко точно мазохистично трябва да си настроен за да живееш до такъв човек". Била съм в подобна връзка и въпреки, че все още имам някакви чувства към човека съм много по - щастлива откакто сме разделени. Приятелски чувства, свободни и приятни разговори, в които не си формулирам изреченията маса време за да не бъде засегнат - ето това си спечелих от него след раздялата ни. Може би все пак е добре да преосмислиш защо точно си с този човек и какво те кара да се върщаш при него.

IwillBeMissingYou
03-28-2009, 21:34
Не винаги можеш да чуеш това,което искаш.
В иэблик на нервност понякога хората говорят пъъъълни глупости,които дори не мислят.3абеляэала съм го,а дори и аэ самата се улявам напоследък,че доста често го правя.После се ядосвам на себе си и съжалявам,ама е късно.Може би и твоето момче не мисли тея неща,които ти говори и после сигурно му е кофти,но ако егото му се обажда не може да се иэвини.Но това са само предположения.
Аэ те съветвам да поговориш с него эа теэи неща откровено.Все пак сте эаедно,трябва да ги говорите теэи неща,вас ви эасягат.Каэваш му какво те притеснява и готово.Няма гаранция,че това няма да доведе до поредния скандал раэбира се.Но ти си срожи мярката и нагласата эа нормален раэговор и нещата ще минат добре.САМОКОНТРОЛ е думата :)

lsd43
03-28-2009, 21:36
Този тип е властен характер,той не може да приеме,че ти сама да взимаш решения,след толкова години ,за него си притежание ,над което само той има права ,може би трябва да се замислиш над това да го напуснеш окончателно.

Wrathchild
03-28-2009, 21:46
Самата аз съм обиждала приятеля ми, признавам си. В състояние на афект, но се усетих в 1 момент, че не е ставало 1 или 2 пъти. Един ден нещо говорихме за нас и му казах, че съжалявам за тези свои издънки. Това, което искам да кажа, че не бихме могли да съдим характера на даден човек, дали обича този до себе си, дали е властен характер и т.н. по това, че е казал някога си обидни думи. Първо, не знаем ситуацията, второ - ако е в състояние на афект не е кой знае колко необичайно. Вие винаги ли си мерите приказките когато сте толкова ядосани, че ви е черно пред очите? Съмнява ме. Властен характер, от къде пък го решихте...
Предлагам един разговор. Без обвинения, казваш просто кое те кара да се чувстваш зле. Помоли го да измислите заедно решение на проблема, а още по-добре ти да предложиш направо такова. Дори ако трябва - попитай го той какво не харесва в теб напоследък. Сигурно и той ще има какво да каже. А след това и двамата променете тези неща.

Soy_tu_mujer
03-29-2009, 09:03
Имате право... И двамата изпускаме яда си и казваме неща, които не бихме искали да казваме и не мислим. Но просто знам, че аз ако му бях казала тези думи, които той ми каза тогава щеше да ми го натяква и да ме обвинява само. И да, властен характер е... Инат е, и когато не му изнася се държи така и с родителите си дори, слу4вало се е, та какво остава за мен. Сам той самия ми е казвал "В такъв си се влюбила" ... А много пъти сме опитвали и сме си обещавали всичко да е О.К занапред и всякаш забравяме за това... Ще видим занапред какво ще е. Благодаря за коментарите..

egois74e
03-29-2009, 10:49
направи си равносметка...дали това момче те прави дотолкова щастлива,че можеш да пренебрегнеш обидите му и трудния му характер,или не си заслужава да продалжаваш да се мъчиш... можеби просто дотолкова сте свикнали един с друг и затова когато се разделите след време се събирате...помисли си дали любовта ти е по-голяма от търпението...ако е тъй продължавай с него ;-) \:D/