PDA

View Full Version : Как да си създам навик да ходя изправен?



ramoss
03-28-2009, 15:39
Всички ми викат защо така си се прегърбил, ходи изправен, но аз просто нямам такъв навик и все си ходя леко прегърбен :? За щастие още не съм се изгърбил и нямам гърбици :-P

djudjulinkaa
03-28-2009, 15:56
И аз също ходя и седя леко прегърбена..Просто се оптвам по-често да се замислям за стойката си и да се изправям.. :)

CuteBaby
03-28-2009, 22:01
И аз седя леко прегърбена и за това се опитвам сама да си се подсещам да се изправям,а също като малка в даскало ни казваха като седнем на стол и се облягаш на облегалката и си слагаш ръцете зад нея.Дано си ме разбрал :)

tItEufFf
03-28-2009, 22:22
Оф, това ми е такъв проблем..
И аз съм прегърбена и съм виждала на снимки коооолко е смешно.
Като седна почти винаги съм изгърбена, като въря ми е по-лесно да бъда изправена.
Ами не знам какво да кажа, въпрос на воля и желание е. Но не е лесно. Също има колани за изправяне, можеш да ходиш на физиотерапия. На мен не ми помогнаха, но и аз не бях особено сериозна

PIF
03-29-2009, 04:18
с книжка на главата :Д


като каките манекенки. 8-)

galu6a
03-29-2009, 05:22
трябва да си създадеш като навик :)

Loshotia
03-29-2009, 08:40
Продават се едни като колани и ръкави, които са за изправена стойка

mysterious93
03-29-2009, 09:47
ofi az imam toq problem :D leeeeko izgurbena, no izgurbena :D kato vyrvq ne si li4i tolkova i gledam da si napomnqm da se izpravqm amakato sedna... purvo ne moga da sedna na stola i da stoq kato durvo. a ako qm se privejdam i pak tyi :D taka 4e kato qm naistina baq se izgurbvam togava mi e nai golemiq problem :D ama to kato sednem na masa osobeno ako sme na gosti vinagi nqkoi me potupva po gurba :D nz si4ki stoqt tolkova izpraveni 4udq se kak qdat tiq hora bez da se opleskat..puk az o6te malko v 4iniqta 6i vlqza :D

teenems
03-29-2009, 11:35
и аз ходя ена такава :x ,непрекъснато ми викат ..

Darkkiss
03-29-2009, 14:27
възглавница на главата...

когато възглавницата спре да пада
тогава значи ходиш прав...

Converse333
03-29-2009, 14:34
Ми и аз по едно време така бях свикнала,ама като започнах пак спорта и малко лечебна гимнастика и силна воля се оправи всичко. :-P

dypencity
04-02-2009, 14:00
купи си колани за изправена стойка :wink: предполагам че ще ти дърпа раменете назад или прави лечебна гимнастика :grin:

EroSennin
04-02-2009, 14:13
Пишете ме и мен в клуба на гърбавите :С Като не съм прегърбен съм към 1 и 80 а като се прегървя 1 и 70 :( Искам ама все си забравям ама майната му :)

Terorist
04-02-2009, 14:18
Преди и аз бях така и даже трябваше да ходя на лечебна гимнастика, но така и не намерих мястото. За сметка на това няколко години по късно се възползвах от програмата за безплатен спорт за ученици през ваканциите - ходих на езда около 1 месец, вярно че беше по 10-20 минути на ден, но си каза своето, докато си на коня непрекъснато внимаш за стойката и после просто ти става навик. Та с езда се оправих аз.
Иначе лечебната гимнастика си е най-доброто решение. Плуване също съм чавала да препоръчват, ама знам ли...

PanaH
04-02-2009, 15:42
И аз ходя леко прегърбена.Обаче вече свикнах горе долу да ходя като човек от 21 век не като пещерняк :D

zai4ety13
04-02-2009, 15:43
с книжка на главата :Д


като каките манекенки. 8-)е то може и прегърбен да вървиш с книга на главата :-o Поне аз мога нз за другите....Иначе аз не стоя мн често прегърбена.Само като съм тъжна и ми е гадно навеждам тъжно главичка надолу и се прегърбвам :-D Се едно не искам никои да ме вижда,което всъщност е така...

fenkatakrisi952
04-02-2009, 16:39
И аз бях така като по-малка.записах се на художествена гимнастика,после на волейбол и се изправих :)

desiiito
04-07-2009, 22:06
възглавница на главата...

когато възглавницата спре да пада
тогава значи ходиш прав...

това е точния начин .. лекар го е пропоръчвал на брат ми .. също стоене с възглавница изправен до стената =]

eXpl0d3
04-07-2009, 22:19
СПОРТ , СПОРТ , СПОРТ и аз бях така. Ходих половината лято на плуване другата половина на водни скоци , сега ходя на фитнес и бащи ми ми вика кво са пъчиш :D пък аз просто си ходя доста изправен ,а преди когато не спортувах нищо се бях прегърбил доста ,даже имам изкривяване ,но е настрани и не си личи :) Надявам се да се оправи :)

mrazqkindergarten
04-08-2009, 15:16
И аз ходя прегърбена :? ,ама се опитвам уж да го променя... :(

Uffie
04-11-2009, 21:25
Аз са научих по метода на учителката ми по балет - Взимаш си някаква панделка или много меко въженце или шнурче и го прекарваш през рамената и подмишниците си под формата на осмица.Стягаш малко и си готов - не си личи под дрехите и е ефективен.. :) :)

clever
04-11-2009, 23:10
Всички ми викат защо така си се прегърбил, ходи изправен, но аз просто нямам такъв навик и все си ходя леко прегърбен :? За щастие още не съм се изгърбил и нямам гърбици :-P
Същата работа.......... :? Даже преди седмица ходих на лекар и той се съмняваше, че имам изкривяване.Прати ме на ортопед и се оказа ,че нямам проблем :grin: :grin: :grin: Ноо специалистът ми даде съвети да не се прегърбвам и да ходя наперено :D Пък тези неща са малко труднопостижими от мен :oops: Трябва воля и да се сеща човек за това. :wink: Струва си определено!

viki_beb4ety
04-12-2009, 07:29
о и аз имам същия проблем даже съм и по-зле и преди се ми викат "изправяй се" и аз само за момента се изправя и после забравям и така.Сега ходя на фитнес и уж по-често се сещам май ще има ефект надявам се :)