PDA

View Full Version : Как да си съхранявам музиката?



uhu
03-28-2009, 15:59
знавейте.Значи искам да ви попитам.. събирам музиката си на 1от дисковете на компа(Е) ии обаче тои е 20гб.. и моята музика го запълни изцяло.. и сега нз какво да пражя бихте ли ме посъветвали как да си съхранявам музиката.Бих била много благодарна :oops: :oops:



*Липсва описателно заглавие!
Точка 7 от Правила на
форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

fire_magic
03-28-2009, 16:34
знавейте.Значи искам да ви попитам.. събирам музиката си на 1от дисковете на компа(Е) ии обаче тои е 20гб.. и моята музика го запълни изцяло.. и сега нз какво да пражя бихте ли ме посъветвали как да си съхранявам музиката.Бих била много благодарна :oops: :oops:
ti ako trygnesh da q slu6a6 cqlata 6te q slu6a6 1 godina ;],vij drugite diskove po kolko sa napravi edna papka new folder i gi premesti v D primerno ako e powe4e :D :-D

uhu
03-28-2009, 16:47
да така е..ноо аз съм си направила пряк път.. и нз как ще стане ако музиката ми е в 2 папки.. и сега като гледам.. имам осхте поне 2 гб..която ми седи разпръстната и трябва да я търся..таа ако може лил хелп с това как да си направя пряк път на 2те папки.. за да ми стои на работния плот.. :oops: :oops:

ivanstef
03-28-2009, 16:49
Дай Start->All Programs->Accessories->System Tools->Disk Defragmenter и току виж имаш още 2-3 ГБ.

CucAgMuH
03-28-2009, 17:10
Ами значи имаш неподходящо разпределение на пространството по дисковете :)

Ето ти примерно разпределение на лаптопа ми за дисковото пространство:

2 диска Х 320 GB

Disk C(/dev/sda)

Част 1 - 8MB, LILO Bootloader(boot) - /dev/sda1
Част 2 - 55GB/NTFS, Системна(Виста) - /dev/sda2
Част 3 - 55GB/ext3, Системна(Шлакуеърче) - /dev/sda3
Част 4 - 110GB/NTFS, Потребителска - /dev/sda4
Част 5 - 110GB/ext3, Потребителска - /dev/sda5

Disk D(/dev/sdb)

Част 1 - 300GB/NTFS, Потребителска - /dev/sdb1
Част 2 - 15GB/NTFS, Swap Vista - /dev/sdb2
Част 3 - 5GB, Swap Slackware - /dev/sdb3

Това разпределение е оптимално за моята система, и музиката си я държа на /dev/sdb1(първи партишън на 2-рият диск). Тотално музиката ми е с големина 86.6 GB (93,192,652,716 bytes) - 1117 часа 53 минути 21 секунди, структурирана във около 900 директории пръво по тип, после по години :) (което много помага за разделението на музиката). Ако някога ми се наложи да я местя на две различни места, мога да хвана да речем от 1960 до 1985 и да я държа на едно място, а от 1985 до 2009 на друго място. Или пък рока на едно място, класическата на друго.

Ако не ти се играе с подреждане на музиката по някакви критерии, можеш да отделиш известно време да прочетеш как да преорзмериш партишъните си, без да преинсталираш(а и без да се налага да инсталираш допълнителни програми - diskmgmt). А ако става дума за няколко различни (физически) диска - можеш да отделиш време да прочетеш за RAID(http://en.wikipedia.org/wiki/Redundant_array_of_independent_disks) и как да ги обединиш в едно.

Едит:


Дай Start->All Programs->Accessories->System Tools->Disk Defragmenter и току виж имаш още 2-3 ГБ.

Дефрагментър - иновационна технология изправарила с хилядолетия времето си 8-) Използва футуристичната система за компресия "винаги има място за още 10". Не, сериозно - как дефрагмментър първо ще тръгне на пълен диск, второ ще освободи 2-3ГБ на диск който тотално е 20? :-|

ViolentSaint
03-28-2009, 17:18
Ами значи имаш неподходящо разпределение на пространството по дисковете :)

Ето ти примерно разпределение на лаптопа ми за дисковото пространство:

2 диска Х 320 GB

Disk C(/dev/sda)

Част 1 - 8MB, LILO Bootloader(boot) - /dev/sda1
Част 2 - 55GB/NTFS, Системна(Виста) - /dev/sda2
Част 3 - 55GB/ext3, Системна(Шлакуеърче) - /dev/sda3
Част 4 - 110GB/NTFS, Потребителска - /dev/sda4
Част 5 - 110GB/ext3, Потребителска - /dev/sda5

Disk D(/dev/sdb)

Част 1 - 300GB/NTFS, Потребителска - /dev/sdb1
Част 2 - 15GB/NTFS, Swap Vista - /dev/sdb2
Част 3 - 5GB, Swap Slackware - /dev/sdb3

Това разпределение е оптимално за моята система, и музиката си я държа на /dev/sdb1(първи партишън на 2-рият диск). Тотално музиката ми е с големина 86.6 GB (93,192,652,716 bytes) - 1117 часа 53 минути 21 секунди, структурирана във около 900 директории пръво по тип, после по години :) (което много помага за разделението на музиката). Ако някога ми се наложи да я местя на две различни места, мога да хвана да речем от 1960 до 1985 и да я държа на едно място, а от 1985 до 2009 на друго място. Или пък рока на едно място, класическата на друго.

Ако не ти се играе с подреждане на музиката по някакви критерии, можеш да отделиш известно време да прочетеш как да преорзмериш партишъните си, без да преинсталираш(а и без да се налага да инсталираш допълнителни програми - diskmgmt). А ако става дума за няколко различни (физически) диска - можеш да отделиш време да прочетеш за RAID(http://en.wikipedia.org/wiki/Redundant_array_of_independent_disks) и как да ги обединиш в едно.

човече момичето пита как да си разпредели музиката щото и се напълнил партишъна (без да убидя автора явно няма много познания в тази област няма лошо в това. С най топли чувства :-) ) ти я вкара в 3-та глуха .....


Я авторката да каже на колко физически дяла и е разделен харда(там тия букви "D" "E") и с кви големини са тези дялове и къде и е инсталиран уиндоуса за да може да обясним по лесно и по бързо да се оправиш :)

CucAgMuH
03-28-2009, 17:26
ViolentSaint, иам и простичко предложение в поста ми, за не-инжИнери.

Да си раздели музиката на папки. Аз например имам папка "Rock". В нея има папки 70s, 80s, 90s, etc. Имам и папка "Pop", със подобни годишни разделения. Ако почне да ми свършва мястото, просто местя някоя - да речем "Rock" на друг диск.

Ако пък не искам музиката ми да е разделена, преминавам към по-сложните варианти - diskmgmt и RAID. Дори и нищо да не разбираш, важното е да знаеш че имаш избор и евентуално можеш да извикаш някой който "разбира" за да ти свърши "сложното нещо".(евентуално би му бил полезен поста, ако автора не може да му каже за какво иде реч)

Целта не е била да се праща в глуха улица който и да е, или пък да си пиша ей така за спорта :wink:

ViolentSaint
03-28-2009, 17:40
ViolentSaint, иам и простичко предложение в поста ми, за не-инжИнери.

Да си раздели музиката на папки. Аз например имам папка "Rock". В нея има папки 70s, 80s, 90s, etc. Имам и папка "Pop", със подобни годишни разделения. Ако почне да ми свършва мястото, просто местя някоя - да речем "Rock" на друг диск.

Ако пък не искам музиката ми да е разделена, преминавам към по-сложните варианти - diskmgmt и RAID. Дори и нищо да не разбираш, важното е да знаеш че имаш избор и евентуално можеш да извикаш някой който "разбира" за да ти свърши "сложното нещо".(евентуално би му бил полезен поста, ако автора не може да му каже за какво иде реч)

Целта не е била да се праща в глуха улица който и да е, или пък да си пиша ей така за спорта :wink:

Хехе СисАдмин не съм казал че си пишеш ей така за спорта поста ти е много интелигентен просто исках да кажа че след като го прочете сигурно ще изпадне в комоциум все пак надали се интересува от раид и т.н

При мен музиката ми е на папки като махнем частта с годините (70s 80s ...) и имам музика и на 2та дяла на харда ми.
За Авторката най добре да извика някой който разбира да я открехне , а пък ако няма това желание да прави в някой по свободен дял папка MyMusic и да продължава да пълни там :)

machoka
03-29-2009, 17:45
Купете си външни масиви и ще си решите проблемите.

Аз съм с 1ТБ такъв, музиката ми е бая, структурирана по жанрове, филми, документи в различни папки така.

ivanstef
03-29-2009, 19:13
Дай Start->All Programs->Accessories->System Tools->Disk Defragmenter и току виж имаш още 2-3 ГБ.

Дефрагментър - иновационна технология изправарила с хилядолетия времето си 8-) Използва футуристичната система за компресия "винаги има място за още 10". Не, сериозно - как дефрагмментър първо ще тръгне на пълен диск, второ ще освободи 2-3ГБ на диск който тотално е 20? :-|

Това си беше саркастично. Не разбра ли?!

Dosko
03-30-2009, 13:51
Е на вас ви задават един въпрос, вие развихте амнайсе хиляди тези и нито един сносен отговор :grin:
Към авторката :
Хващаш папката с музиката даваш и Cut (Ctrl+X) влизаш в D: (Другият дял) и даваш Paste (Ctrl+V), изчакваш докато папките се прехвърлят и си готова. След това дясно копче на папката и избираш Create Shortcut, щракаш върху ново създалият се шорт кът даваш му Cut (Ctrl + X) отиваш до декстопа (Бутона с виндолсчето + D) и от там Paste (Ctrl + V) и готово :) За другата папка по същия начин ;)
Ако има нещо питай ;)

relax4o
03-30-2009, 13:56
Е на вас ви задават един въпрос, вие развихте амнайсе хиляди тези и нито един сносен отговор :grin:
Към авторката :
Хващаш папката с музиката даваш и Cut (Ctrl+X) влизаш в D: (Другият дял) и даваш Paste (Ctrl+V), изчакваш докато папките се прехвърлят и си готова. След това дясно копче на папката и избираш Create Shortcut, щракаш върху ново създалият се шорт кът даваш му Cut (Ctrl + X) отиваш до декстопа (Бутона с виндолсчето + D) и от там Paste (Ctrl + V) и готово :) За другата папка по същия начин ;)
Ако има нещо питай ;)

Send To.... Desctop по-лесно е