PDA

View Full Version : Гасете лампите



sexita
03-28-2009, 17:33
от 20:30 до 21:30 за деня на земята...айде :)

x3eme
03-28-2009, 17:35
За кво става дума?

sexita
03-28-2009, 17:40
Часът на земята

Преди една година над два милиона от нас се отказаха от електричество за един час в подкрепа на инициативата "Часът на Земята". Тази година ще повторим.

През 2009 милиони хора, различни по раса, националност и религия ще се обединят в Часът на Земята, за да покажат на света, че се налагат спешни действия срещу глобалното затопляне.
Присъединете се към Часът на Земята 2009, угасете осветлението си в 20,30 часа на 28 март 2009, събота! Заявете своята съпричастност и участие в Часът на Земята на earthhour.org

x3eme
03-28-2009, 17:45
Интересно,но нима има смисъл и полза от това начинание?

sexita
03-28-2009, 17:51
На 31-ви март, 2007 г. повече от два милиона души и 2100 компании изключиха светлините си за час. Колективната акция доведе до едночасово понижаване на електрическата консумация на Сидни с 10%, което е равносилно на това да изкараш 48 000 автомобила от пътищата за година. Освен всичко събитието беше отразено по цял свят и предизвика огромен интерес. Резултат? Тази година кампанията става глобална.


Сори че само копвам,ама и аз чета и ми е интересно. Много организации и хора са се присъединили. Примерно...цялата верига на ОМВ потъна в мрак в знак на съпричастност

x3eme
03-28-2009, 17:53
Да бе,то е интересно ама просто няма смисъл.За 1 час огасени лампи няма да има кой знае каква разлика.Иначе е похвално,че толкова хора са се организирали и се огасили лампите си.Щом даже бензинстанции са го направили....Аз по принцип вечер ако съм на компютъра съм на тъмно,така че се присъединявам.

sexita
03-28-2009, 17:55
е това за сидни и за понижаването на електричеството дори за 1 час има...

x3eme
03-28-2009, 17:57
Чесно да ти кажа не виждам какъв е смисъла.Но пък щом се прави явно има смисъл.
И ти ли си на тъмно,не те ли е страх 8-) .

Само двамата да обсъждаме темата не е интересно,трябва още хора с гледна точка.

sexita
03-28-2009, 18:29
Е то вече свърши :D

sh3_1s_7h3_0n3
03-28-2009, 18:37
пф най-после си светнах и аз ;)

Darkkiss
03-28-2009, 19:16
хубава идея
но нищо не променя...

CucAgMuH
03-28-2009, 21:26
Боже :) Слез и си ги прибери малко по малко...

Не знам какво ви преподават по физика и колко учите, но предполагам сте чували за ток. Онова по кабелите :)

Електроцентрали, разпределителна мрежа, потребители. Електроцентралите си произвеждат определено количество, подават на разпределитената мрежа. Мрежата праща към потребителите. Вземете си уредче и замервайте какво е напрежението - трябва да е 220V. Само дето през натоварените часове на деня е 190-200V. Щото доста хора са се накачулили да ползват :) През ненатоварените периоди напрежението скача до 230-240V(че и повече понякога, виждал съм ~260V лично). Хората не ползват, напрежението се покачва. Това е логиката.

Решили обаче в Бг да си изключат тока всички изведнъж. Елетроцентралите си произвеждат. Мрежите си подават. Напрежението по потребителите скача. Евентуално ако достатъчно много хора са си спрели потреблението, какво става? Играчка-плачка 8-) Включваш си сешоара в контакта и той излита в станционарна орбита, точно преди да метне няколко искри като заря в чест на планетата Земя.

Радвам се че не са се включили много участници в тази кауза, за да тестват подсигуреността на нашата красива и стабилна електропреносна мрежа(чиито инсталации против подобни сътресения в напрежението и резервните трасета са отдавна откраднати, претопени и предадени за вторични суровини).

Ние не сме развита държава която може да си позволи подобни "хайде всички заедно" начинания. Пробвайте например всички да си пуснете водата заедно, за един час. Половината от вас ще окапят след пет минути от липса на налягане... Така че следващият път, като ви дойде на ум да правите нещо подобно... хм. Абе - замислете се малко :)

krem4et0
03-29-2009, 10:28
Присъединих се....с гаджето ми правехме секс на светлината на телевизора. Мислехме лампа да палим, ама викаме да е на тв да е този път...Абсурд е да си угася хладилника и фризера за 1 час....Да не говорим да почна да изключвам всички телевизори, компютри и прочие от мрежата. Най-много да отвъртя бушоните, ама ние у дома имаме около 20...

5StaR
03-29-2009, 13:35
Присъединих се....с гаджето ми правехме секс на светлината на телевизора.

Мерси че сподели :smt023 :smt023

SWASTIKA
04-01-2009, 05:08
Боже :) Слез и си ги прибери малко по малко...

Не знам какво ви преподават по физика и колко учите, но предполагам сте чували за ток. Онова по кабелите :)

Електроцентрали, разпределителна мрежа, потребители. Електроцентралите си произвеждат определено количество, подават на разпределитената мрежа. Мрежата праща към потребителите. Вземете си уредче и замервайте какво е напрежението - трябва да е 220V. Само дето през натоварените часове на деня е 190-200V. Щото доста хора са се накачулили да ползват :) През ненатоварените периоди напрежението скача до 230-240V(че и повече понякога, виждал съм ~260V лично). Хората не ползват, напрежението се покачва. Това е логиката.

Решили обаче в Бг да си изключат тока всички изведнъж. Елетроцентралите си произвеждат. Мрежите си подават. Напрежението по потребителите скача. Евентуално ако достатъчно много хора са си спрели потреблението, какво става? Играчка-плачка 8-) Включваш си сешоара в контакта и той излита в станционарна орбита, точно преди да метне няколко искри като заря в чест на планетата Земя.

Радвам се че не са се включили много участници в тази кауза, за да тестват подсигуреността на нашата красива и стабилна електропреносна мрежа(чиито инсталации против подобни сътресения в напрежението и резервните трасета са отдавна откраднати, претопени и предадени за вторични суровини).

Ние не сме развита държава която може да си позволи подобни "хайде всички заедно" начинания. Пробвайте например всички да си пуснете водата заедно, за един час. Половината от вас ще окапят след пет минути от липса на налягане... Така че следващият път, като ви дойде на ум да правите нещо подобно... хм. Абе - замислете се малко :)

http://sigurnostbg.com/images/traf.jpg

Налягането е 2-3 атмосфери, допълва се от ВЕЦ, от разпределитетелните постове.
Ако видиш една голяма чаша с 10 дупки на дъното, които са запушени, имаща неизчерпаемо количество течност, която се подновява моментално, след като започне да спада, колко от дупките (след като бъдат отпушени) няма да имат вода? Нали си наясно, че сформнираш един смешен пост, лишен от образованост? Философията не е точна наука, но това тук е.
Изпадам в антипод, защото нещата, които пишеш и казваш са изключително елементарни и глупави.
Никъде из България реките няма да спрат, за да може твоята мисъл да има пълен завършек.

CucAgMuH
04-01-2009, 08:27
http://sigurnostbg.com/images/traf.jpg

Налягането е 2-3 атмосфери, допълва се от ВЕЦ, от разпределитетелните постове.
Ако видиш една голяма чаша с 10 дупки на дъното, които са запушени, имаща неизчерпаемо количество течност, която се подновява моментално, след като започне да спада, колко от дупките (след като бъдат отпушени) няма да имат вода? Нали си наясно, че сформнираш един смешен пост, лишен от образованост? Философията не е точна наука, но това тук е.
Изпадам в антипод, защото нещата, които пишеш и казваш са изключително елементарни и глупави.
Никъде из България реките няма да спрат, за да може твоята мисъл да има пълен завършек.

Тогава каква е причината да изживявам шок докато се къпя, а съседите от долните етажи си пуснат водица? 8-) Едва ли реките спират да текат.

Ще ти кажа какво виждам, пък ти миобясни за реките - стоя си под душа, струята намалява и според зависи съседите каква вода са си пуснали аз или се изпържвам или замръзвам... ако налягането е 2-3 атмосфери, май не би следвало да има проблем.

Друг пример е неделя от следобед до късно вечер - там можеш да забравиш за топла вода. Хората са си дошли от село и се къпят(Бургас). Живял съм съответно на 16-ти етаж, 7-ми етаж, в момента съм на 5-ти(последен, с тераска под звездите). на 16-тият се усещаше най-явно. Въртиш крановете, все едно шайба на стар телефон - евентуален успех можеш да имаш само при студената вода - тънка струйка при максимално отвит кран. На 7-мият етаж вода винаги имаше, само че с големи колебания. Доста неприятно ако ти трябва голямо количество вода с определена температура, като за вана например. Там където съм в момента - колебания на водата няма, но за сметка на това е хрупкава. 8-)

"Влизам да се къпя, само да изчакам съседите отдолу да си спрат пералнята(например)" съм го чувал от бургазлии, старозагорчани, пловдивчани и варненци. На другите места кой знае - може да е различно :)

А относно тока - говорих с един тип, ръководител на аварийни отряди към електрото. Обясних му ситуацията и той каза че си имали инсталации против подобни "айде да си спрем тока" начинания. Питах дали не са окрадени и той сподели че били окрадени, ама в последната година-две ги подменяли ударно за Варненска и Бургска област(той само там се разпореждал човека, за другите области не знае). Подобни екстри нямало само за малките населени места и да го цитирам: "Много малко вероятно е подобно нещо да се случи в градове, а е по-вероятно ако все пак възникне подобен проблем да се получи авария в участъците с по-нисък капацитет, като например тези в селата". :)

SWASTIKA
04-01-2009, 12:57
Заради етажността е.
Приеми го, къщите са най - добре. :)

brokeninside13
04-02-2009, 08:21
Казвате 'за 1 час нищо няма да стане' напротив. Колкото повече толкова повече. т.е примерно ако само България го направи няма да има ефект, но като кампанията става глобална и ако го направят повече хора според мен ще има ефект, да!