PDA

View Full Version : Истината за религията и Господ



Vesk0u
03-28-2009, 20:37
С доста вложено чувство за хумор, но човека обяснява нещата така както са и по много прост и лесен за разбиране начин. Приятно гледане! http://www.vbox7.com/play:8cdd330f

CeLyVka
03-28-2009, 20:40
Ако не се лъжа това е откъс от филма Zeitgeist :)

mitternacht
03-28-2009, 21:06
Брутално, смешно, саркастично... абе.. нямам думи.
Всеки трябва да го изгледа, без значение дали е вярващ или атеист.

Kman
03-29-2009, 09:48
Във филма за взели само думите,иначе Джордж Кралин си е Джордж Карлин....уникалем просто.

Liar
03-29-2009, 13:19
Това,че свещените книги са обработени,само по себе си не ги прави бич за човечеството,все пак не са се обработили сами...

Samoten89
03-31-2009, 11:27
Това,че свещените книги са обработени,само по себе си не ги прави бич за човечеството,все пак не са се обработили сами...Разни хора са ги обработили без да ги познаваш лично, а четеш какво са написали. Може да имат цели, които нямат нищо общо с религията и всичко общо с интересите.

Kman
03-31-2009, 11:38
Не че може...те щом саги обработили значи са имали и като гледам целите им са постигнати.

Nam3less3
03-31-2009, 12:02
Повечето хора са прости. Заради това видеото от първия пост се радва на такава популярност. Направо съм отчаян от света.

Kman
03-31-2009, 15:35
Охооо...де се беше изгубил бре "християнино" :D

Samoten89
03-31-2009, 18:31
Повечето хора са прости. Заради това видеото от първия пост се радва на такава популярност. Направо съм отчаян от света.Или може би сме прости, защото религията пречи да впрегнем потенциала си? Защото вярваме в нереалното и невидимото. Недоказаното. И аз съм отчаян, че Света не гледа реално на обстановката, а си мисли, че някой ще ни спаси...

Nam3less3
03-31-2009, 19:33
Охооо...де се беше изгубил бре "християнино" :DЧе защо да не съм християнин? Не съм казвал неща, които да противоречат сериозно на библията, просто ги разбирам по друг начин. Кой определя кое е вярно и кое не е, папата ли? :D
Тъй пък ще изляза сектант. Ама аз чисто и съвестно си вярвам в това, което мисля за истина, дори и в прераждането, което е на пръв поглед буквално отречено от библията, си имам християнско обяснение. Ама ма мързи да пиша тука щото напоследък има многобройни постове, който не ми допадат, а и са дълги за четене. А спор между християни и атеисти няма смисъл да има, единствената полза е в много информация, която излиза от тях. :-D
@Samoten89 религията не ни пречи, освен ако не я разбираме погрешно. А ако не искаш да повярваш в нещо, само защото няма научни доказателства, то това не е предмет на религията. Ако пожелаеш да разбереш всичко, трябва да повярваш, и накрая ще разбереш че има обяснение за всичко, което на пръв поглед ти се струва абсурдно в библията примерно.

Vesk0u
03-31-2009, 22:04
Охооо...де се беше изгубил бре "християнино" :DЧе защо да не съм християнин? Не съм казвал неща, които да противоречат сериозно на библията, просто ги разбирам по друг начин. Кой определя кое е вярно и кое не е, папата ли? :D
Тъй пък ще изляза сектант. Ама аз чисто и съвестно си вярвам в това, което мисля за истина, дори и в прераждането, което е на пръв поглед буквално отречено от библията, си имам християнско обяснение. Ама ма мързи да пиша тука щото напоследък има многобройни постове, който не ми допадат, а и са дълги за четене. А спор между християни и атеисти няма смисъл да има, единствената полза е в много информация, която излиза от тях. :-D
@Samoten89 религията не ни пречи, освен ако не я разбираме погрешно. А ако не искаш да повярваш в нещо, само защото няма научни доказателства, то това не е предмет на религията. Ако пожелаеш да разбереш всичко, трябва да повярваш, и накрая ще разбереш че има обяснение за всичко, което на пръв поглед ти се струва абсурдно в библията примерно.

Като цяло Бог е плод на човешкото въображение. Тъй като хората в миналото не са могли да си обяснят защо изригва вулкана и веднага са стигали до извода, че Богът на вулкана е разгневен. Но сега сме 21-ви век, за всичко си има обяснение и мисля, че е крайно време хората да се осъзнаят.

Nam3less3
04-01-2009, 09:32
Човешкото въображение като цяло е създадено от Бог. Религията няма нищо общо с физическите явления. Прочети библията, и тогава пак си помисли дали е плод на човешкото въображение.

Kman
04-01-2009, 10:12
Религията има мнооооого общо с физическите явления....
Като е създадено от бог....я кажи от кой по точно бог,щото има доста богове.Кое прави будизма по малко истински от християнството,кое прави мюсюлманството по малко истинно от християнството кое прави юдаизмът по малко истинен...

Nam3less3
04-01-2009, 10:46
Религията има мнооооого общо с физическите явления....
Като е създадено от бог....я кажи от кой по точно бог,щото има доста богове.Кое прави будизма по малко истински от християнството,кое прави мюсюлманството по малко истинно от християнството кое прави юдаизмът по малко истинен...Прочети ми теорията за религиите, имаше такава тема, Бог е един, а различните религии са различни начини за духовно усъвършенстване, предназначени за различен тип хора(християнство - запада, мюсюлманство - изтока) и т.н.

Kman
04-01-2009, 10:57
А политеизма де го туряш него...или те не са богове,а са ангели,а прераждането къде го слагаш...някъде посред рая или ада...
Неможеш обаче да обясниш защо бог,след като той е всезнаещ и вземожещ е направил така че хората да го мислят за различен и да се избиват по тая причина...а защо след като знае всичко и от самото сътворение той е знаел как ще свърши всичко,го е направил така че накрая да има апокалипсис,защо кара хората да се молят да му променят божествения план,който нали е божествен не би трябвало да се променя,дори от самия бог,защото какво говори това за този бог...ще е напостоянен и неможе да създаде и един план без после да го променя,значи е правил грешки в правенето на този план...Кажи защо бог създаде Адам!?Самотност,липса на комукации,иска да се социализира ли какво...

wink
04-01-2009, 16:52
Проблемът на хората идва от това, че възприемат Библията прекалено буквално, а всъщност повечето неща в нея са метафора. Надявам се знаете какво е метафора, защото от постовете ви не си личи.

И не е нужно да си представяте Бог като някакъв човек, седнал на трон, който съди отгоре и ни плаши с възмездие.

Има, разбира се лоши неща в света, защото добрите нямаше да съществуват без лошите.

Това, което човечеството само си причинява е не защото на Господ не му пука, а защото ни е дал СБОБОДНА воля... вече за това какво сме си причинили самите ние, не е виновен никой, освен нас.

lsd43
04-02-2009, 22:52
Дам,добро е ,наистина РЕЛИГИЯТА е проблема ,не Бог или там каквото е ,а религията ,тя кара хората да се кланят и следват неща от които няма файда. Не може човек да не вярва в нищо,просто някои хора са си избрали да вярват в нещо невъзможно.

Kman
04-03-2009, 05:49
наистина РЕЛИГИЯТА е проблема ,не Бог или там каквото е ,а религията ,тя кара хората да се кланят и следват неща от които няма файда.

+1


Не може човек да не вярва в нищо

Аз съм атеист...


възприемат Библията прекалено буквално.

Аз я възприемам и буквално и символистично,но без значение по кой начин се възприема тя си остава противоречива и вредна....забранената ябълка на познанието....бог не е искал неговите роби да поумняват,а сравнението между отношението на Исус с неговите ученици и с неговите овчици....всички сме едно стадо което той си управлява...ами ако искаме да сменим стопанина кво става...застрашени сме от мъчения и терзания,понеже не го харесваме....ами това че бог уж дал свобода на избор на овчиците си,а всъщност направил божествен план който написал на няква книга и щом го е писал той значи е перфектен и няма грешки и няма да бъде поправян от него....ами това обезмисля молитвите и свободната воля!
Какво можеш да кажеш ти за символиката в библията!?

padnaloblak
05-29-2009, 18:54
нямам думи....

хора осъзнайте се бе..

да ! и аз съм атеист но не ходя да плюя по чуждите вярвания. тука 90% от мненията са за тва или че религията е нещо кой знае кво или че е некви постигнати цели на хора с лоши помисли...

1. ако беше толкова чиста и свята нямаше да има други религии а щеше тази да се е откроила и останала за всички.

2. ако беше измислица с мрусни помисли нямаше да просъществува 2000 години!!!
и въпреки че за мен няма бог религия е нещо което учи хората на добро. не говоря за църквата и нейното влияние през годините а за самата религия! мое да не вярвате на нещата казани за бог и тн но има много поучителни неща на които трябва да се обръща внимание .

Naman07
05-29-2009, 19:55
:lol: :lol: :lol: , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless :-D .

SWASTIKA
05-29-2009, 20:20
:lol: :lol: :lol: , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless :-D .

"Добре, че са атеистите да ни казват кое е правилното и кое грешното..."

:lol: :lol: :lol:

got2Bthe1
05-30-2009, 16:34
Брутално, смешно, саркастично... абе.. нямам думи.
Всеки трябва да го изгледа, без значение дали е вярващ или атеист.

padnaloblak
05-30-2009, 17:58
:lol: :lol: :lol: , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless :-D .

"Добре, че са атеистите да ни казват кое е правилното и кое грешното..."

:lol: :lol: :lol:

може да съм атеист но тва не означава че не съм чел библията и тем подобни :-P пък и аз не съм тръгнал да ви показвам нкое какво е ... просто изказвам мнение :)

Naman07
05-30-2009, 19:57
:lol: :lol: :lol: , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless :-D .

"Добре, че са атеистите да ни казват кое е правилното и кое грешното..."

:lol: :lol: :lol:

може да съм атеист но тва не означава че не съм чел библията и тем подобни :-P пък и аз не съм тръгнал да ви показвам нкое какво е ... просто изказвам мнение :)
Т`ва беше към автора :D и за темата като цяло :P .

Vesk0u
05-31-2009, 10:58
Човешкото въображение като цяло е създадено от Бог. Религията няма нищо общо с физическите явления. Прочети библията, и тогава пак си помисли дали е плод на човешкото въображение.

Библията е книга написана от ЧОВЕК! Всеки може да седне и да пише (и аз го правя в момента). Просто няма какво да коментирам повече...

Vesk0u
05-31-2009, 10:59
:lol: :lol: :lol: , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless :-D .

"Добре, че са атеистите да ни казват кое е правилното и кое грешното..."

:lol: :lol: :lol:

може да съм атеист но тва не означава че не съм чел библията и тем подобни :-P пък и аз не съм тръгнал да ви показвам нкое какво е ... просто изказвам мнение :)
Т`ва беше към автора :D и за темата като цяло :P .

Интелектуалци! :)

Naman07
05-31-2009, 16:52
Човешкото въображение като цяло е създадено от Бог. Религията няма нищо общо с физическите явления. Прочети библията, и тогава пак си помисли дали е плод на човешкото въображение.

Библията е книга написана от ЧОВЕК! Всеки може да седне и да пише (и аз го правя в момента). Просто няма какво да коментирам повече...
Но малцина могат да пишат, чрез напътствието на Светия Дух.

Интелектуалци, едва ли сме :lol: . Но един нормален, уважаващ себе си човек, никога няма да пусне тема с подобно клипче и с най-голямата си наглост да го олицетвори с "ИСТИНАТА"!? Да не говорим, че всички гомна, с извинение, които бълна този стар клоун и едно 10 годишни хлапе би могло да обори, стига да притежава 3-4 сиви клетки и малко познание за религията и вярата. А и нищо ново не се чу или видя, една публика освен с цинизми и глупости, с друго едва ли би могъл да я разсмееш и да бъдеш атрактивен :lol: , селска работа.

Kman
05-31-2009, 18:01
Ти като имаш познания за бог,ще не го споделиш бе егоист такъв....знаеш ли че егоизма е грях....ще гориш във вечни мъки за това!

Naman07
05-31-2009, 20:14
Ти като имаш познания за бог,ще не го споделиш бе егоист такъв....знаеш ли че егоизма е грях....ще гориш във вечни мъки за това!
Ще споделя с някой, който действително иска да знае, не просто за да се "затапим". Дали ще горя или не, виж ти кой го казва. Дори не си помирисвал Библията, камо ли да ми казваш какво ще става след смъртта ми.

Kman
06-01-2009, 13:46
Йееее големия христиенин ще раздава проповеди.... :grin:

Naman07
06-01-2009, 19:02
Оффтопик - :smt046 Малко ненужен коментар, не мислиш ли :smt011 ? Нека се въздържаме от заядливи коментари, които не са свързани с темата :lol: ...

Ilikeliljon
06-01-2009, 21:02
Присъединявам се към мнението за обидите и заяждането. Лично аз гледам нещата от нетеистична позиция (да не се бърка с атеизъм), но това не означава, че отхвърлям и християнство, и ислям или каквато и да е религия. За мен е по-важно какво се крие зад нея, дали е нещо, което е за благото на човека или нещо, което спира развитието му. :) :)

Kman
06-01-2009, 22:34
Тоест ти не се определяш никъде...малко агностик,малко атеист и малко някв друг...

" За мен е по-важно какво се крие зад нея, дали е нещо, което е за благото на човека или нещо, което спира развитието му."

крие се консервативност...

Намане,според теб съществуват ли извънземни!? Какво ти е онтошението към тази тема със извънземните...мнението на един вярващ...Ако погледнеш на нещата от неутрална гледна точка и свържеш логически религията,митовете за извънземни и прикриването на доказателствата за извънземни ще ти стане ясно къде е мястото на религията и бъдещето на религията!

Ilikeliljon
06-01-2009, 22:39
Тоест ти не се определяш никъде...малко агностик,малко атеист и малко някв друг...

" За мен е по-важно какво се крие зад нея, дали е нещо, което е за благото на човека или нещо, което спира развитието му."

крие се консервативност...

Намане,според теб съществуват ли извънземни!? Какво ти е онтошението към тази тема със извънземните...мнението на един вярващ...Ако погледнеш на нещата от неутрална гледна точка и свържеш логически религията,митовете за извънземни и прикриването на доказателствата за извънземни ще ти стане ясно къде е мястото на религията и бъдещето на религията!

Както ти казах определям се като нетеист и с такава насоченост. Не съм атеист, освен ако нетеизма се разбира само като крайност или във вярата в някакъв Бог или липсата на такава вяра. Пример за нетеистична религия е дзенбудизма и отчасти будизма.

Naman07
06-02-2009, 08:54
Тоест ти не се определяш никъде...малко агностик,малко атеист и малко някв друг...

" За мен е по-важно какво се крие зад нея, дали е нещо, което е за благото на човека или нещо, което спира развитието му."

крие се консервативност...

Намане,според теб съществуват ли извънземни!? Какво ти е онтошението към тази тема със извънземните...мнението на един вярващ...Ако погледнеш на нещата от неутрална гледна точка и свържеш логически религията,митовете за извънземни и прикриването на доказателствата за извънземни ще ти стане ясно къде е мястото на религията и бъдещето на религията!

Добре бе, готин, на теб колко пъти трябва да ти се казва да правиш разлика м/у религия и вяра. 5 пари не давам за религията, нямам намерение да си търкам клавиатурата отново за нещо, което ще забравиш след ден-два.

amorfati
08-11-2009, 18:12
Уникален клип :lol: :lol: :lol:
Много е далеч това старче от истината(не че аз съм тази,дето ще казва какво е истина,и какво не..),но то е толкова трагично,че става смешно.Що за глупак трябва да си,че да отричаш толкова върло всичко,което е писано в тая книжка,воден от ненависта си към днешното положение :lol: ...Бог нямало,понеже имало глад,болести и убийства....уникално елементарно мислене!
Т'ва е моето мнение за клипа.

SolusChristus
08-11-2009, 20:48
Уникален клип :lol: :lol: :lol:
Много е далеч това старче от истината(не че аз съм тази,дето ще казва какво е истина,и какво не..),но то е толкова трагично,че става смешно.Що за глупак трябва да си,че да отричаш толкова върло всичко,което е писано в тая книжка,воден от ненависта си към днешното положение :lol: ...Бог нямало,понеже имало глад,болести и убийства....уникално елементарно мислене!
Т'ва е моето мнение за клипа.

Не мога да намеря емотикон да опиша възторга си. :-D

amorfati
08-13-2009, 15:47
Уникален клип :lol: :lol: :lol:
Много е далеч това старче от истината(не че аз съм тази,дето ще казва какво е истина,и какво не..),но то е толкова трагично,че става смешно.Що за глупак трябва да си,че да отричаш толкова върло всичко,което е писано в тая книжка,воден от ненависта си към днешното положение :lol: ...Бог нямало,понеже имало глад,болести и убийства....уникално елементарно мислене!
Т'ва е моето мнение за клипа.

Не мога да намеря емотикон да опиша възторга си. :-D

Пробвай с думи :wink: .
Половината от разсъжденията в т'ва клипче са като на дете в четвърти клас :grin: .

SolusChristus
08-13-2009, 16:51
Уникален клип :lol: :lol: :lol:
Много е далеч това старче от истината(не че аз съм тази,дето ще казва какво е истина,и какво не..),но то е толкова трагично,че става смешно.Що за глупак трябва да си,че да отричаш толкова върло всичко,което е писано в тая книжка,воден от ненависта си към днешното положение :lol: ...Бог нямало,понеже имало глад,болести и убийства....уникално елементарно мислене!
Т'ва е моето мнение за клипа.

Не мога да намеря емотикон да опиша възторга си. :-D

Пробвай с думи :wink: .

Добре, във възторг съм. 8-)

amorfati
08-14-2009, 17:18
Радвай се,докато можеш, живота е радост и тъга.

mistake
08-17-2009, 08:32
" Това може да го каже и дете в 4-ти клас." Еми нека го каже - вярно ще е. Всички тук седите пред шибания комп и плюете , това което не ви изнася. Клипа е наистина добър. В него се казва цялата истина с малко хумор. И ако някои от вас не бяха толкова самовлюбени щяха да се позамислят преди да седнат и да бълват простотии. Редите едно и също, хиляди постове с едни и същи думи , в които е вложена една и съща мисъл... и също като повечето от вас ще кажа - ТОВА МОЖЕ ДА ГО КАЖЕ И ДЕТЕ В 4-ТИ КЛАС.

Naman07
08-17-2009, 09:11
Човека просто си изкарва пари, чрез невежеството си.

Nam3less3
08-17-2009, 10:27
" Това може да го каже и дете в 4-ти клас." Еми нека го каже - вярно ще е. Всички тук седите пред шибания комп и плюете , това което не ви изнася. Клипа е наистина добър. В него се казва цялата истина с малко хумор. И ако някои от вас не бяха толкова самовлюбени щяха да се позамислят преди да седнат и да бълват простотии. Редите едно и също, хиляди постове с едни и същи думи , в които е вложена една и съща мисъл... и също като повечето от вас ще кажа - ТОВА МОЖЕ ДА ГО КАЖЕ И ДЕТЕ В 4-ТИ КЛАС.Клипа е правен от идиоти и е предназначен за идиоти.

mistake
08-18-2009, 07:52
" Това може да го каже и дете в 4-ти клас." Еми нека го каже - вярно ще е. Всички тук седите пред шибания комп и плюете , това което не ви изнася. Клипа е наистина добър. В него се казва цялата истина с малко хумор. И ако някои от вас не бяха толкова самовлюбени щяха да се позамислят преди да седнат и да бълват простотии. Редите едно и също, хиляди постове с едни и същи думи , в които е вложена една и съща мисъл... и също като повечето от вас ще кажа - ТОВА МОЖЕ ДА ГО КАЖЕ И ДЕТЕ В 4-ТИ КЛАС.Клипа е правен от идиоти и е предназначен за идиоти.
Най-после разбра какво представляваш.

Nam3less3
08-18-2009, 14:13
" Това може да го каже и дете в 4-ти клас." Еми нека го каже - вярно ще е. Всички тук седите пред шибания комп и плюете , това което не ви изнася. Клипа е наистина добър. В него се казва цялата истина с малко хумор. И ако някои от вас не бяха толкова самовлюбени щяха да се позамислят преди да седнат и да бълват простотии. Редите едно и също, хиляди постове с едни и същи думи , в които е вложена една и съща мисъл... и също като повечето от вас ще кажа - ТОВА МОЖЕ ДА ГО КАЖЕ И ДЕТЕ В 4-ТИ КЛАС.Клипа е правен от идиоти и е предназначен за идиоти.
Най-после разбра какво представляваш.Едва ли.