PDA

View Full Version : По кой път да тръгна?



Dizziness
03-29-2009, 10:46
Добър ден на всички във форума. Искам да се консултирам с Вас. Чела съм мненията на повечето и стигнах до извода, че в България има и интелигентни млади хора.
Въпросът ми е следният: По кой път да тръгна? Става дума за кандидатстване, не, не съм дванадесети клас, все още съм десети, но искам да бъда ориентирана. Всъщност, аз бях ... но се намесиха родителите ми, знам какво ще кажете: Ти си избираш, това е твоят живот, но тук е малко по сложно. Харесвам химия и биология, исках да следвам хуманна медицина, но е прекалено тежко ежедневието на един лекар, нямаме свободно време за нас самите, какво остава за останалите. След това исках да следвам фармация. Но не е професия за мен. Веднага мога да започна, да си отворя аптека, но не се виждам как ще нареждам лекарства по азбучен ред. Майка ми иска да бъда инжинер (да се занимавам с химия), баща ми иска да съм адвокат, да следвам право, снощи говорят, че ми се отдават много разсъжденията в областа на литературата (майка ми е учителка по литература), както и историята. И си помислих: Защо да не следвам журналистика в бургаския свободен университет? И вече от всички това дойде моментът на объркването. Може би ще ми помогнете, ако дам малко информация за себе си. Обичам да се боря и да постигам целите си, с каквото се захвана го карам до край, не позволявам да бъда "мачкана". Обичам спорта адски много, но стана една контузия, затова не уча в спортно учлище, а в ПМГ. Имам отличен успех, през свободното си време пиша поезия, спортувам или правя презентациии по различни предмети, най-вече история, биология, география... Дано съм помогнала за преценката Ви. Съжалявам, че отделихте толкова време, за да прочете всичко това, просто е важно за мен, ще се радвам ако помогнете.


:)

vesito13
03-29-2009, 11:12
Толкова неща има , че ме е страх дори да предложа нещо . Но защо не изчакаш мъничко , докато напълно се осъзнаеш какво точно искаш :)

PIF
03-29-2009, 11:28
всеки сам избира по коя пътечка да тръгне
и дали ще извърви пътя до край
или ще се препъне в някое камъче.


не бива някой друг да ти върши "мръсната" работа,
на теб за какво ти е главата на раменете !?

Dizziness
03-29-2009, 11:40
PIF, ако обичаш, не се заяждай, думичката "съвет" знаеш какво е, нали? Ааа така, сега щом нямаш компетентно мнение, тихо, искам го от хора, които са минали по този път или тепърва ще минават.

:)

PIF
03-29-2009, 20:38
заяждане, е последното нещо... което ми идва на ума при такава тема.

явно си ме разбрала погрешно, за което съжалявам... не си първата.

plmn
03-29-2009, 20:43
е, аз съм 11 клас, но също като теб обмислям и прехвърлям из главата си всякакви варианти. и аз като теб не съм решиш нищо на 100%. само знай, че до последния момент най-вероятно ще си мениш мнението и желанията. освен разбира се, ако не решиш твърдо още от сега и не следваш тва желание до самия край. университети много...специалности още повече. а и имай предвид, че един много голям процент от хората навън не работят по това, което са завършили, но въпреки това има доста успешни хора. има и нетолкова разбира се...

kashmir
03-29-2009, 21:33
ами кат чета, стигам до извода, че си бая надарена и имаш избор. Тогава какво? Ами какво ти доставя удоволсвие се пита в загадката.

kashmir
03-29-2009, 21:36
Ааа, бтв, може да кандидатсваш биотехнологии кат мен. Е, аз имам една година повече време от тебе за размисъл и нз дали няма да си променя решението.

XceSS
03-29-2009, 22:58
Според мен изчакай, поне да завършиш 11-ти клас.Преди 2 години, демек колкото теб, се бях решил да вървя да уча за пилот...

freziq
03-31-2009, 12:15
"Oбичам да се боря и да постигам целите си, с каквото се захвана го карам до край, не позволявам да бъда "мачкана""

все още си малка и е нормално да слушаш родителите си(не искам да се обиждаш като ти казвам, че си малка) имаш още 2 години и както други казаха мнението ти ще се промени с времето.
моят съвет е, че ти решаваш! вярно е, че родителите ти искат най-доброто за теб, но по-добре сама да изпатиш, но да знаеш, че си тръгнала по пътя, който ти си искала.
нали знаеш, че родителите искат да сбъднат мечтите си чрез своите деца? може би майка ти е искала да учи право, но не са я приели и затова сега тя иска да сбъднеш нейната мечта.
а ако си толкова умна, колкото говориш няма да имаш проблеми да учиш колкото си искаш висши ;)

kuklicka
03-31-2009, 13:28
Малко са хората, които са наясно какво искат. Аз бях в подобна ситуация, майка ми е юрист, а баща ми лекар.Всеки ме дърпаше в своята си област.Моята мечта като цяло беше журналистиката, но 12 клас реших, че искам да ставам икономист :-D след няколко месеца упорито учене на теми осазнах, че аз и математика никога няма да се получи :oops: Та накрая записах психология и тази година като втора специалност записах право... Просто помисли кое най ще ти приляга като бъдеща професия. А един съвет учи каквото искаш, но не в частен университет, освен ако не е НБУ или Американския. Успех дано си намериш призванието

nefchi_bs
03-31-2009, 20:00
Мога да ти дам съвет да не ходиш в бургаския свободен,после ще си блъскаш главата...

nesquiky
03-31-2009, 20:34
Ти сама казваш, че не е дошло времето да решиш, но е хубаво, че от сега го обмисляш... По темата-ти имаш толкова интереси, че направо... Евалата!!! Хубаво е, защото можеш да се занимаваш с каквото искаш... Така че аз ти предлагам изчакай още малко, за да видиш към какво наистина се вле4еш и това учи! :)