PDA

View Full Version : Компромиси... и пак компромиси



mechtaq_za_teb
03-29-2009, 10:48
Реших да пусна тема, за да поискам някакво мнение и съвет.
Напоследък отношенията с приятеля ми взеха да се изострят. Доста често се караме. Опитвам се да си замълча, но характерът ми надделява и става скандал. За какво се караме? За пълни глупости. Постоянно...
А когато не сме скарани, си говорим нещо, той изръсва нещо, и хайде пак. Правя страшно много компромиси, имайки предвид че той не иска да си пиша с момчета, не му харесва да излизам с приятели момчета, да говоря с момчета. Постоянно разпитва, а после казва:аз ти имам доверие. :shock: Случва се понякога да съм изморена и в гадно настроение. Тогава избягвам да говоря много, и естествено скандалът отново е на лице. Постоянно ме пита какво правя, къде ходя, кога излизам, кога се прибирам. А когато сме заедно в компания, изобщо не се съобразява с факта че искам да говоря и с някой друг, не само с него. Дори когато съм на училище, пак е така. Междучасията ги прекарам или в телефонни разговори, в които мълча, или в караници. :shock:
Ами не издържам :cry: Най-лошото е че приятелите ми се чудят как може да се карам постоянно с него. Нали се държал с мен толкова грижовно?! :( :? Тези компромиси взеха да стават много и ми писна от караници. :cry:
Вече говорих с него няколко пъти. Опитах се да му обясня с нормален тон, но винаги се стига до караница. Незнам какво да правя. А не искам да се разделяме... :(

cinderella_gugutka
03-29-2009, 10:51
даите си малко по4ивка

AllenWallker
03-29-2009, 10:56
Минавате просто труден период във вашата връзка... Дайте си малко почивка просто ... А и между другото кажи му че ако искаш ще излизаш с момчета приятели и ще си говориш колкото искъш. Той не е чоевка който може да ти забрани каквото и да е, дори и това да си говориш с момчета приятели. Ако е човекът за тебе ( в този момент), би трябвало да те разбере, а не да ти поставя някъкви ултиматуми... Нередно е. Който мисли, че не сум прав да ме съди ако ще...

vesito13
03-29-2009, 11:02
Ти не си негова собственост , за да се държи по такъв начин с теб ... Имаш право да говориш , да излизаш , да си пишеш , с когото си искаш ! Замисли се над това , но наистина го направи !!! Колкото до караниците , опитай да не избухваш веднага от най-малкото нещо , опитвай се по някой път просто да си претраеш и така . Понякога караниците показват , че се обичате , но и много караници , не са на добре . Идва момент , в който това омръзва и повече не можеш да търпиш .

Надявам се , че този период на спад в отношенията ви , да отмине скоро и да се оправите :)

GameMaster
03-29-2009, 11:05
Ami vij sega...Poradi loshi obstoqtelstva sum razdelena s moq priqtel ot rastoqnie i nqma da se depresiram i zatvarqm.Izliam si priqteli koito v povecheto sluchai sa momcheta i vupreki vsichko toi nishto ne mi kazva zashtoto mi ima doverie.Kakto razbrah i tvoq chovek ti ima doverie,NO qvno e ujasno revniv.Zashto prosto ne mu kajesh che i ti si chovek,imash nujda ot socialni kontakti i priqtelstva (razvlecheniq v obshti linii) Ako durji na teb i te obicha shte te razbere zashtoto v 1 vruzka partnyori trqbav da si davat neobhodimata svoboda.Ako q nqma shte se zadushavate i shte se karate.Horata ponqkoga si omruzvat taka che ili si daite pochivka malko ili pogovori s nego otnosno nujdite ti da si svobodna.Uspeh ;-)

IwillBeMissingYou
03-29-2009, 11:11
Щом си пробвала да говориш с него нормално и не се е получило - кофти работа.Според мен не е нормално да иска да иэлиэаш само с момичета,да не говориш с момчета,да го превърнеш в център на живота си,тоест само той да е там едва ли не.Аэ не бих се съгласила с това.Дори това не са компромиси.Така просто сама се потъпкваш.Сама си реши какво да правиш,но аэ не те съветвам да продължаваш с теэи "КОМПРОМИСИ".Колкото до това с караниците ви - не се оправдавай с характера си.Налагаш си самоконтрол и толкова.Говоря от собствена гледна точка де.Аэ когато си наложа нещо,го иэпълнявам,раэбира се,ако наистина съм решена.Мисля,че всеки го може.

soul1199
03-29-2009, 12:10
spored men,prekaraite malko vreme zaedno,imam predvid sq idvat po4ivni dni otidete na kino,na izlet,nqkude izvun grada,izmislite ne6o,govorete si spokoino,kaji my,4e iska6 otnovo da si e su6iq,kakto predi-grijoven,4e mn go obi4am,4e ne iska6 da se karate ili daje da se razdelqte,4e ima6 nyjda da govori6 i s drygi mom4eta ne samo s nego,kusmet,mila :-) :)

vesSynkaa
03-29-2009, 12:45
Честно казано аз не бих търпяла такова момче ..
Колкото и да го обичам , колкото и да държа на него
си има някфи граници .. Не може той да ти забранява такива
неща ... За мен е най-добре да се разделите , но изборът си е твой.

hahavteen
03-29-2009, 13:14
Научи се първо да уважаваш себе си и след това очаквай уважение и от околните :)
Ти сама си му дала правото да ти досажда, да те контролира, да те унижава (защото за мен си е чисто унижение да не можеш да направиш крачка без да даваш отчет на някого и да му позволяваш да ти забранява разни неща).
Премисли коя си, какво искаш от една връзка, изясни си всичко. След това говори с него. Кажи му че не издържаш и че до сега си търпяла защото си мислела че това е любов но явно не е. Любовта трябва да те прави щастлив а не нещастен и ако си нещастна във връзката си значи не ти дава това от което имаш нужда. Виж как ще реагира и прецени дали си струва да сте заедно и дали има шанс нещата да се оправят.
Успех :)

maranthea
03-29-2009, 13:22
Ползата и от разговори и от ултиматуми е баш никаква...имам си го същия..Говорим,оправяме моментното му състояние(тоест проблема,който той сам си е измислил) и след 3 дни пак е същото :-x не мога така,обаче не мога и без него...Ако някой измисли нещо гениално ще почерпя и аз опит.

galu6a
03-29-2009, 13:33
поговорете сериозно пък ако не стане вече си починете малко и вижте какво ще се получи :)

sugarbaby_
03-29-2009, 13:35
И аз смятам, че трябва да си дадете малко почивка....
На твое място не бих търпяла подобно отношение :?
Все пак той трябва да знае, че ти си имаш свой живот, че не е редно да ти ограничава свободата, да ти държи сметка за всичко и да ти нарушава личното пространство ...
Намери начин да му обясниш това /знам, че ще ти е трудно, но ако не стане устно, то тогава - писменно/

sextazy_baby
03-29-2009, 13:42
Смятам че почти всеки има такъв париод във връзката си,но и според мен ви трябва малко почивка,ще ви се отрази добре и на двамата :)

GabisiTa
03-29-2009, 14:33
Може би е просто такъв период, който скоро ще отмине. Може би нещо го притеснява и го кара да се съмнява и да се държи така.. Говори с него. Прекарайте повече време заедно и се стремете да не обръщате внимание на нещата, които ви ядосват...

hooliganka89
03-29-2009, 16:35
Кофти,но не вярвам нещата да се оправят.Както се казва...два остри камъка на едно място...