PDA

View Full Version : Пудра или фон дьо тен..



lisi4ety
03-29-2009, 12:58
за мазна кожа?
Кое е по-добре? :-o

P.S.: Стига бе хора, не е за мене 8-) за една приятелка е.. обиждатее мее xDD не ми е мазна кожата!!

PIF
03-29-2009, 13:03
пудра естествено.

taNcheto93
03-29-2009, 13:14
пудра

galu6a
03-29-2009, 13:16
пудра :)

sladur4etyYy
03-29-2009, 13:22
пудра. от фон дьо тена ще ти залъщи още повече лицето 8-)

bloodyF
03-29-2009, 13:58
пудра. от фон дьо тена ще ти залъщи още повече лицето 8-)

KoRnFlAkE
03-29-2009, 17:29
най- добре е да решиш проблема и да нямаш мазна кожа.
не мога да ви разбера, имате проблемна кожа, ама айде да се мацате и да стане по- зле.

masal
03-29-2009, 17:50
най- добре е да решиш проблема и да нямаш мазна кожа.
не мога да ви разбера, имате проблемна кожа, ама айде да се мацате и да стане по- зле. Оф аман от разбирачки.Айде кажи с какво да го реши.То ако ставаше така производителите на декоративна козметика да са фалирали.

teenems
03-29-2009, 17:52
най- добре е да решиш проблема и да нямаш мазна кожа.
не мога да ви разбера, имате проблемна кожа, ама айде да се мацате и да стане по- зле. Оф аман от разбирачки.Айде кажи с какво да го реши.То ако ставаше така производителите на декоративна козметика да са фалирали.

кво разбирачки е за ко и се караш !тя е най- права !мацетата естествено ,че ще кажат да се плеска с пудра ,вместо да намери нещо .. ти па точно ти се праиш на разбирачка ,в аптеки тук там все ще се намери нещо :)

KoRnFlAkE
03-29-2009, 17:57
най- добре е да решиш проблема и да нямаш мазна кожа.
не мога да ви разбера, имате проблемна кожа, ама айде да се мацате и да стане по- зле. Оф аман от разбирачки.Айде кажи с какво да го реши.То ако ставаше така производителите на декоративна козметика да са фалирали.

еми, то не съществува само декоративна козметика, сещаш ли се?
има толкова много продукти, с които да се реши тоя проблем.

п.п.: аман от момичета с 5 тона фон дьо тен и пудра. ;)

Goddess
03-29-2009, 17:58
Има и матиращи фон дъо тен - и, които наистина стоят хубаво на кожата и не лъщи.
С пудрата може да стане на петна...

mysterious93
03-29-2009, 18:02
най- добре е да решиш проблема и да нямаш мазна кожа.
не мога да ви разбера, имате проблемна кожа, ама айде да се мацате и да стане по- зле. Оф аман от разбирачки.Айде кажи с какво да го реши.То ако ставаше така производителите на декоративна козметика да са фалирали.

еми, то не съществува само декоративна козметика, сещаш ли се?
има толкова много продукти, с които да се реши тоя проблем.

п.п.: аман от момичета с 5 тона фон дьо тен и пудра. ;)

и с какво? :D ползвам салицилов спирт от много време.. да,същия спирт от който всички се оплакват че им се лющила кожата. много изсушавал.. да ама не.. тая мазнотия си стои и тва е :x и все пак кво лошо има да сложи малко пудра или фдт?? все пак с тия пъпки..хубаво е поне малко да се прикрият докато се опитваме да ги разкараме..

taNcheto93
03-29-2009, 18:02
Аз имам мазна кожа и въпреки че съм ползвала много козметика, проблема ми не може да се реши, а само да се "прикрие". teenems както виждам и ти не помогна с мнението си. Та хайде вие, които разбирате кажете как да си решим проблема с мазната кожа без декоративна козметика

Swinkenhoffer
03-29-2009, 18:09
Моята кожа е смесена, ама се справих с лъщенето и омазняването.
Правя си парна баня, после минавам със златен пръстен, махам и черните точки, ако има. След което си търкам лицето със сода за хляб и кисело мляко... накрая маска от хума.
Мажа се и с матиращ крем на Лореал преди да изляза.
Но фон дьо тен или пудра - no chance. :?

KoRnFlAkE
03-29-2009, 18:16
най- добре е да решиш проблема и да нямаш мазна кожа.
не мога да ви разбера, имате проблемна кожа, ама айде да се мацате и да стане по- зле. Оф аман от разбирачки.Айде кажи с какво да го реши.То ако ставаше така производителите на декоративна козметика да са фалирали.

еми, то не съществува само декоративна козметика, сещаш ли се?
има толкова много продукти, с които да се реши тоя проблем.

п.п.: аман от момичета с 5 тона фон дьо тен и пудра. ;)

и с какво? :D ползвам салицилов спирт от много време.. да,същия спирт от който всички се оплакват че им се лющила кожата. много изсушавал.. да ама не.. тая мазнотия си стои и тва е :x и все пак кво лошо има да сложи малко пудра или фдт?? все пак с тия пъпки..хубаво е поне малко да се прикрият докато се опитваме да ги разкараме..


има много теми за козметика, която да помага на мазната кожа.
ето и 2 линка с домашни маски:
http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=113
http://www.krasivi.bg/index.php/news/show_news/372/

sladkish_14
03-29-2009, 19:56
Настъпии война 8-) .. Аз съм за лечението на мазната кожа , а не само за заличаването .. На въпроса ти може и по два начина да се отговори .. Някоя пудра може да те направи на петна , пък от някой ФДТ лицето ти ще залъщи .. И въпреки това ти препоръчвам ДЕРМАТОЛОГ без повече да се карате , и пудра .. Избягвай фдт и без това порите на мазната кожа са голями и отворени остава да ги напълниш с боклуци пък после как да нямам мазна кожа .. :?

billytalent
03-29-2009, 19:58
Защо трябва да се мажете с такива глупости,щом имаш проблем с кожата се постарай да го оправиш вместо да го замазваш още повече

sladur4etyYy
03-29-2009, 21:29
кво се карате, бе, не виждате ли ква е темата? момичето пита кое е по- добре- пудра или фон дьо тен, а не дали е по- добре да се лекува или да се маца. тя може да си се лекува, но докато се справи с проблема, да иска да си прикрие недостатъка.

TheNewReligion
03-29-2009, 22:27
Прах от стрита керемида, примесен с тролски сопол. 8)
Според мен трябва да отидеш на дерматолог.

ThisIsMe
03-30-2009, 02:42
не ползвам никое от тях,но бих предпочела пудрата ,защото фдт ми изглежда някак мазен 8-)

tedytyy
03-30-2009, 11:00
Пудра vs Фондьотен! А сега де.. Според мен пудрата има повече приемущества:
1. Покрива добре цялото лице,а при фондьотена остават участъци,които не са добре припокрити.
2.Не лъщи неестествено както фондьотена и прави кожата по истинска.
3.Можеш да си я нанесеш колкото пъти през деня искаш (е сега не става дума да я пуфкаш непрекъснато на лицето си) ,а това при фондьотена е крайно неприемливо,защото накрая си оставаш петносан и с до толкова различен цвят кожа в сравнение с твоята,че чак биха те помислили за коренно различна раса.
4.И най-голямото приемущество.. пудрата свършва значително по-бавно за разлика от фондьотена,с който ако се мацнеш 2 пъти и айде отиде.. така спестяваш и пари..
Та това е моето мнение.Разбира се всеки има различни възгледи и ще помоля разгорещените саботьори на декоративната козметика да влезнат в положението на хората,които имат желание да изглеждат поне малко по-приемливо..

lisi4ety
03-30-2009, 12:33
Мерси.. на всички.
P.S.: Не е за мен, за една приятелка е. Не знам как да й набия в главата да не ползва такива работи!

stealthyGirl
03-30-2009, 12:52
На мен пък пудрата ми седи много зле... Кожата ми изглежда като намазана с вар точно (само дето е в телесен цвят). Не мога да кажа, че пудрата ми е евтина и е заради това, но не е и от скъпите. И доста други момичета, на които им изглежда така на кожата съм виждала.
А като си сложа фон дъо тен с МОЯ цвят наистина ми лъщи кожата малко, но поне е гладко и повярвайте ми поне от 50см не ми личи, че имам нещо по лицето. То и от много близо не се личи, но знаете - в края може да не съм си го размазала добре.

Един съвет: Ако ще ползвате такива работи МОЛЯ ви, ползвайте на Ейвън. От първия път като го поръчате може да не е точно вашия, защото трябва да си уцелите цвета, но като го уцелите доволни ша останете, казвам ви. 8-) 1-вото е че не са скъпи (има си и по-скъпи де, ама има и за 15лв.) и 2-рото, че с тях кожата изглежда много естествено. На другите фирми са все такива, че като ги намажеш и след малко като попият остават цветните частици отгоре и въпросните частици не седят гладко, ами правят кожата абразивна. Това го казвам от личен опит. Пробвала съм доста фон дъо тени, защото и моя проблем не иска да се реши и с евтини, и със скъпи продукти. Последно изпробвах мострите на всичките фон дъо тени (от 20лв. нагоре) от една парфюмерия и въобще не си заслужаваха, защото пак седят неестествени. Аз съм най-доволна от тези на Ейвън и ви ги препоръчвам, ако си търсите ФДТ!

tedytyy
03-30-2009, 12:55
Един въпрос. Пудра на Ейвън ли си ползвала?

stealthyGirl
03-30-2009, 13:00
Един въпрос. Пудра на Ейвън ли си ползвала?Ако мен питаш - да.

tedytyy
03-30-2009, 13:07
Мога да ти кажа от личен опит,че и пудрата и фондьотена на ейвън НЕ СТРУВАТ! Понеже аз съм експериментирала и съм използвала много и най-различни видове козметика,мога да ти кажа,че ако отидеш и си вземеш най-евтинината пудра от който и да е магазин за козметика,ще ти сеърни 100 пъти по-добра работа.Не си попаднала на пудра,това е..

MaLty
03-30-2009, 13:34
Пудра ;)

MoMoXiXi
03-30-2009, 13:51
powder

brokeninside13
03-30-2009, 14:34
Тогава кажете някоя качествена пудра + цена ако може, и да попитам под пудрата трябва ли да се слага някакъв крем и какъв Мерси много. :)

billytalent
03-30-2009, 14:36
Аз съм използвала само на Lumene мн е хубава,но е малко скъпичка 24 лв.

tedytyy
03-30-2009, 17:07
За сега на некачествена пудра съм попадала само 2 пъти-1вия път на тази на ейвън,а втория- на една,която струваше 3 лева (нямам спомени как се казваше) и кутииката и беше кафява без никакви надписи по нея.Междо другото да вметна: пудра от магазин за лев да не ви идва дори на ум да си купувате!Там козметиките са престояли и най-много да си докарате някоя алергия на края.Така че внимавайте.. Всички останали видове пудри винаги са ми седели добре,естествено трябва да улучиш цвета си- на мен почти при всички видове е N3,но има и такива,при които е N4.Ако все пак искаш да попаднеш на по-качествена и не чак толкова скъпа мога да ти препоръчам пудрата на голден роуз- мисля че тя беше някъде 3.50-4 лева.Естествено останалите пудри над 4-5 лева са качествени и без проблем можеш да ги ползваш.Относно това дали трябва да се слага нещо под тях- аз лично слагам крем за лице 2 минути преди да нансеса пудрата (да не е много мазен крема,иначе ще станете на петна ако не е изсъхнал) и слагам коректор за лице на по-проблемните места.

stop_looking_at_me
03-31-2009, 00:45
...Естествено останалите пудри над 4-5 лева са качествени и без проблем можеш да ги ползваш.......

хмм... много интересно изказване. Вярвай ми, има много пудри над 4-5 лева и над 20 ако искаш... че дори и повече които не струват. Но всичко опира до вида на кожата, състоянието и тн. Това което изглежда добре на мен, може да не изглежда добре на теб, нали така?

Истината е че ако искаш да прикриеш какъвто и да е проблем, трябва да използваш фон дьо тен (или коректор в леки случаи)... който изравнява цвета на кожата и просто я прави като едно празно платно... готово да се "рисува" на него. хаха А пудрата се нанася след това... за да "държи" фдт-на на място. Ако човек умее да ги нанася правилно... и се ограничава в количествата и НЕ нанася слой, след слой, като маска... както правят много момичета, които виждаме по улиците... смятам че ефекта е чудесен. Но това се постига с много ъммм така да кажа... практика. С времето осъзнаваш какво стои най-добре на теб.

Има фон дьо тени специално за мазна кожа. Просто трябва да се внимава.... и не всички фдт-ени "лъщят" както се изказаха не малко момичета в тази тема. А пък пудрата няма да спре кожата ти да се омъзнява. И съм абсолютно съгласна с другите момичета че трябва да излекуваш проблема... не да го прикриваш. Ако нямаш пъпки... това е един начин да си ги докараш. Ако не спазваш добра хигиена на лицето, ако не оставаш лицето да "диша" достатъчно, ако запушиш порите на лицето си... ето едни чудесни условия за пъпките да се "развъдят." (надявам се че това звучи отвратително)

Винаги съм била за декоративната козметика, но както казах не трябва да се прекалява. Кожата има нужда да диша... и особено сега, когато лятото наближава със всеки изминал ден... всичко трябва да е свежо и леко... както дрехите... така и грима. Аз съм на този принцип... смешно е като видиш момичета по улиците на които "лицата" им се топят от пролетните/летните температури.

А горчивата истина е, че малко момичета изглеждат добре без абсолютно никакъв грим... НИКАКЪВ. Но в същото време, повечето от нас не се нуждаят от твърде много. Съвсем малко е нужно, за да изваем лицата си, да подчертаем красивите си черти, да прикрием недостатъците. Не е нужно много, но ето че много от нас злоупотребяват.

пс: лично препоръчвам минерална козметика... а докато си лекуваш проблема... можеш да използваш едни такива кърпички които попиват и премахват лъщенето. Знам че на английски се казва, blotting paper или oil-absorbign sheets( http://www.splendicity.com/shopaholicsdaily/files/2007/11/3003.jpg) , но си нямам идея как е на Български. Все пак не живея в България. Извиняам се за каквито и да било грешки в поста ми. :-) :-)

stealthyGirl
03-31-2009, 14:13
Мога да ти кажа от личен опит,че и пудрата и фондьотена на ейвън НЕ СТРУВАТ! Понеже аз съм експериментирала и съм използвала много и най-различни видове козметика,мога да ти кажа,че ако отидеш и си вземеш най-евтинината пудра от който и да е магазин за козметика,ще ти сеърни 100 пъти по-добра работа.Не си попаднала на пудра,това е..Е, може и да си права за пудрата де, истина е, че друга не пробвала (само на Ейвън), но просто съм виждала и на други момичета да им седи така зле и за това така мисля. А и от фон дъо тените съм им много доволна. Аз ползвам един с успокояващи ефекти. :)

Обаче забравих да кажа нещо важно - винаги (БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ) след като използвам ФДТ или пудра (а това за пудрата не помня кога последно е ставало) си измивам лицето с някакъв гел за проблемна кожа. Както каза stop_looking_at_me, за да диша кожата. Мен не ме е страх, че ще стане по-голям голям проблема като не си трия грима, а че ще се появи друг (може би по-сериозен), ако не го правя.

8-)

isitta
03-31-2009, 14:53
Значи аз не ползвам такива работи ,но ще ти дам 1 съвет.Първо наистина трябва да се справиш със мазната кожа.Сега махни ги тия лептени и такива аз имах този проблем и наче ннямам пъпки и имам супер кожа и след като употребих всички боклуци направих следното.

1.Купи си розова вода - от аптеката задължително щот по козметичните магазини е мн фалшива и не истинска(ако искаш да провериш дали е истинска провери дали тои щипи на очите ,ако не значи е истинска) едно малко шишенче(100-150мл) струва към 1лев или 1,50 различно.

2,Ако имаш позната дистрибуторка на орифлейм си вземи матиращия крем против пъпки (код:4776) когато не е намален струва 9,90 а като го намалят е към 6,90 смисла аз съм дистрибутор ползвам и я препоръчвам на всички тази комбинация(няма не доволни)

3. Значи ползвай комбинацията сутрин обед(преди или след даскало зависи от смяната) и вечер розовата вода не я пести особено много щот тя е за отпушването на порите а крема е много мазен и вземай по малко так ще се спасиш от пъпки и мазна кожа.

4.Искам да кажа че като ползваш тази комбинация според мене не ти е нужен нито фдт нито пудра, но ако се пак имаш желание ползвай в савсем малко количество което и да е и си купи хубава скъпа и ако се пак не искам да прекалявам но на орифлейм колекцията вижънс имат страхотни фдт и пудра за тйинейджъри(също матиращи и не са мн скъпи )

Едано да съм ти помогнала ако имаш въпроси ми пиши лично.Молята,пиши ми дали съм ти помогнала
УСПЕХ!!

п.с.:не ползвай други тоници за лице щот не всяка кожа понася каквото и да било но розовата вода Е ИСТИНСКА и всяка кожа я понася :-)

olive_oil
03-31-2009, 15:11
първо се слага фон дьо тена и след това пудра. двата продукта вървят ръка за ръка, а за мазна кожа просто се консултирай с козметичка за коя марка да ползваш :)

Dark_Angel_F
03-31-2009, 15:20
най- добре е да решиш проблема и да нямаш мазна кожа.
не мога да ви разбера, имате проблемна кожа, ама айде да се мацате и да стане по- зле. Оф аман от разбирачки.Айде кажи с какво да го реши.То ако ставаше така производителите на декоративна козметика да са фалирали.

еми, то не съществува само декоративна козметика, сещаш ли се?
има толкова много продукти, с които да се реши тоя проблем.

п.п.: аман от момичета с 5 тона фон дьо тен и пудра. ;)
Да но , когато въпреки усилията и тоновете бяла козметика няма резултат ?! Ето тук е мястот и на декоративната козметика ;)

ioanataa
03-31-2009, 18:54
em spored men po dobre ne polzvai pudra zashtoto..liceto ti moje da stane na petna.. :) :) :)