PDA

View Full Version : За посещението при гинеколог



felly_
03-29-2009, 13:47
здравейте.имам няколко въпроса:За да отида на гинеколог трябва първо да искам направление от личния лекар нали?и колко струва прегледът при частен лекар?и също така ,за да взема направление трябва да знам лекарят,при който ще отида или ..?досега не съм ходила и не знам въобще как става процедурата..нито къде да ходя..А не искам да говоря с майка ми,защото ще помисли че имам някакъв проблем..а аз искам профилактично..ако може да ми дадете малко информация как да отида,колко струва и тнт.. и дали при прегледа може да ми кажат,ако има нещо или отделно трябва да си правя някакви изследвания ,ако се съмнявам за нещо определено??и също така необходимо ли е още нещо,за до отида при гинеколог или само направление?някои въроси сигурно са мноого глупави,съжалявам,но просто не съм ходила и не съм запозната.ще съм ви благодарна за повече инфо.моля тези ,които не са добре запознати да не пишат.

gia_sena_mono
03-29-2009, 18:28
Да,трябва да искаш направление от личния.Не знам колко струва преглед при частен.Вземаш направлението и решаваш при кой гинеколог да идеш.Попитай личния или някой близък, приятелки и НАЙ-ВЕЧЕ МАЙКА СИ при кого да идеш!Ще те прегледа и ако се съмнява за нещо ще ти направи изследвания или ако пък ти имаш някакви оплаквания.Само направление е необходимо.
И кажи на майка се.Тъпо е да се оправдаваш с "Тя ще си помисли,че ми има нещо".Просто сподели защо искаш да идеш!Бахти като,че ли не знам какво е,че голямото криене.Предполагам,че не искаш да знае,че не се девствена.

mysterious93
03-29-2009, 18:51
здравейте.имам няколко въпроса:За да отида на гинеколог трябва първо да искам направление от личния лекар нали?и колко струва прегледът при частен лекар?и също така ,за да взема направление трябва да знам лекарят,при който ще отида или ..?досега не съм ходила и не знам въобще как става процедурата..нито къде да ходя..А не искам да говоря с майка ми,защото ще помисли че имам някакъв проблем..а аз искам профилактично..ако може да ми дадете малко информация как да отида,колко струва и тнт.. и дали при прегледа може да ми кажат,ако има нещо или отделно трябва да си правя някакви изследвания ,ако се съмнявам за нещо определено??и също така необходимо ли е още нещо,за до отида при гинеколог или само направление?някои въроси сигурно са мноого глупави,съжалявам,но просто не съм ходила и не съм запозната.ще съм ви благодарна за повече инфо.моля тези ,които не са добре запознати да не пишат.

Може да вземеш направление от личния ако ти даде(някои са големи скръндзи)и ако си под 18 ако имаш направлениеняма да плащаш прегледа. а за това колко струва при частен.. сиг +20 знам ли зависи в кой град,при кого и т.н. Може и ти да си избереш гинеколог, но ако не си се спряла на никой личния ти лекар ще избере кой (а и така май е по - добре) и междудругото като си избираш гинеколог гледай да е някой, който работи с направление (чувала съм че някои не приемат направления)

batkodoki
03-29-2009, 20:55
Да,трябва да искаш направление от личния.Не знам колко струва преглед при частен.Вземаш направлението и решаваш при кой гинеколог да идеш.Попитай личния или някой близък, приятелки и НАЙ-ВЕЧЕ МАЙКА СИ при кого да идеш!Ще те прегледа и ако се съмнява за нещо ще ти направи изследвания или ако пък ти имаш някакви оплаквания.Само направление е необходимо.
И кажи на майка се.Тъпо е да се оправдаваш с "Тя ще си помисли,че ми има нещо".Просто сподели защо искаш да идеш!Бахти като,че ли не знам какво е,че голямото криене.Предполагам,че не искаш да знае,че не се девствена.

кефиш ме :)
но нали разбираш, че Детето НЕ иска родител начело :)

всеки колега би те погледнал без нищо (ако е за нищо) и срещу минимална сума ако има за какво - приположение че са само "момински съмнения" :)

Sissy90
03-30-2009, 18:26
С направление от личния лекар гинекологът няма да ти взема пари. Можеш да си го избереш след като си вземеш направлението - то е за определен специалист (гинеколог, офталмолог и т. н.), а не за определен човек (д-р Петров или не-знам-си кой друг). Можеш да питаш личната лекарка да ти препоръча някой или да говориш с приятелки, които са ходили.

Ag
03-30-2009, 19:23
А как минава прегледът при гинеколог ако си девствена.То е ясно че няма да ти бъркат между краката.Каква е процедурата :)

gia_sena_mono
03-31-2009, 09:02
^ A бе не е така.

kuklicka
03-31-2009, 20:08
Според мен задължително се пуска цитонамазка, а ако си девствена има 2 вариянта на преглед единия (според мен мн поразпространения) е с видеозон, а другият за който само съм чувала е през ануса. Успех!

mysterious93
03-31-2009, 21:21
А как минава прегледът при гинеколог ако си девствена.То е ясно че няма да ти бъркат между краката.Каква е процедурата :)

и защо си толкова сигурна? аз съм дествена и все пак "ми бърка между краката"

EarthShaker
03-31-2009, 21:23
Според мен задължително се пуска цитонамазка, а ако си девствена има 2 вариянта на преглед единия (според мен мн поразпространения) е с видеозон, а другият за който само съм чувала е през ануса. Успех!

ануса? верно? :shock: 8-)

Ag
04-01-2009, 14:40
А как минава прегледът при гинеколог ако си девствена.То е ясно че няма да ти бъркат между краката.Каква е процедурата :)

и защо си толкова сигурна? аз съм дествена и все пак "ми бърка между краката"
Окей де,Хрис.Само заради цитонамазката ли..
Бтв за ануса сигурно ще е кофти :D

mysterious93
04-01-2009, 18:00
А как минава прегледът при гинеколог ако си девствена.То е ясно че няма да ти бъркат между краката.Каква е процедурата :)

и защо си толкова сигурна? аз съм дествена и все пак "ми бърка между краката"
Окей де,Хрис.Само заради цитонамазката ли..
Бтв за ануса сигурно ще е кофти :D

:-D заради гъбички ( а първия път и заради бяло течение) а тва за ануса си е кофти,да. На мен искаше д ами види яйчниците и бърка.. и накрая стигнахме и до видеозона.. е тва с бъркането ми се струва че беше излишно (след като имаше видеозон) ама както и да е :D а на мен така ми се пикаеше.. а тя си вкара пръста и ми вика отпусни се и ми натиска корема :D :D :D :razz:

lili12
10-21-2010, 10:56
След идването си момичето следва най-напред да се отбие в тоалетната, защото пикочният мехур трябва да е празен. В кабинната сваля бикините си. Препоръчително е този ден да облече пола, в противен случай е принудена да се движи из кабинета гола от кръста надолу, а това създава чувството за несигурност. Добре е освен това още веднъж да се забърше с леко влажна кърпа.

В кабинета най-напред се присяда на стол край писалището на лекаря и се излагат проблемите. Задължително трябва да се представи календар с отбелязани дни на менструация, освен това следва да се съобщи датата на първия ден от последното кръвотечение.

Лекарят пита за оплаквания и проблеми. После следва същинският гинекологичен преглед.

За целта е необходимо да се заеме позиция върху масата за прегледи - как точно, ще ви каже лекарят. Пациентката лежи по гръб, краката са разкрачени.
След оглед на външните гениталии във влагалището се вкарват така наречените огледала /хромирани метални шпатулки/, посредством които влагалището леко се разтваря. С помощта на допълнително осветяване и оптически уреди се извършва преглед на влагалището и на матката. По този начин лекарят може да установи дали влагалището е възпалено, дали е налице засилено течение и много други неща. Посредством специален уред се проверява състоянието на лигавицата на матката.
Сетне гинекологът извършва преглед чрез опипване. За целта вкарва един или два пръста във влагалището, а другата си ръка слага върху долната част на корема. Но този начин установява големината, разположението подвижността и твърдината на матката. После по същия начин преглежда яйчниците.

Marinella
10-22-2010, 21:24
Казваш на личния си лекар, че искаш направление за гинеколог и би трябвало да ти даде, после вече ти решаваш при кой точно лекар искаш да отидеш... Повечето специалисти работят с направления, така че няма да ти се налага да плащаш допълнително. А вече като стигнеш до там, просто кажи на доктора, че отиваш профилактично и разбира се ще те попитат водиш ли полов живот, за да знаят как да те преглеждат ... Това е :)

kalpazanka
10-23-2010, 10:07
Без направление прегледът стартира от 20 лв нагоре.
Ако си девствена, пикочният мехур трябва да е пълен- създава се акустичен прозорец и ултразвуковите вълни преминават безпрепяствено при трансабдоминалната ехография.
Като си взимаш направление, не е необходимо да казваш точно при кого отиваш- все пак пише конкретната специалност, не конкретен специалист! Ако си под 18, на амбулаторния лист /в случай, че решиш да минеш по ЗК/ трябва да се разпише родител/настойник. Но това го пропускаме, тъй като теб не те устройва. ;)

amk933
10-23-2010, 13:26
Според мен задължително се пуска цитонамазка, а ако си девствена има 2 вариянта на преглед единия (според мен мн поразпространения) е с видеозон, а другият за който само съм чувала е през ануса. Успех!

Извинявам се за мегакретенския си въпрос, но...Как през ануса ще ти прегледат вагината и там каквото ви гледат през нея? :-o :-D

kalpazanka
10-24-2010, 08:26
amk933, когато момичето е девствено, за да не се разкъсва хименът, матката и аднексите се палпират през ануса- това е алтернативата на влагалищното туше. Вече, ако трябва да се взема микробиология, се действа през влагалището. ;)