PDA

View Full Version : Противозачатъчни вече само с рецепта...



sexita
03-30-2009, 07:49
Ся като ходих да си взема Ясмин и ми каза че за последно ми дава без рецепта. От другия месец с лекарско предписание 8)
Само размотаваници :?

Bellatrix
03-30-2009, 07:51
Хах, нова тъпотия... То все едно не можеш да си вземеш от лекарката. :? Само дето ще те разкара и да висиш пред кабинета 100 часа. :?

:D Аптекарките се грижат за отрицателния прираст :D

LovelyGirl
03-30-2009, 07:59
Така е по-добре.Много хора се правят на всезнаещи и мислят,че могат сами да си изпишат противозачатъчни.

hottie
03-30-2009, 08:29
най-накрая се сетиха !

Mihailova
03-30-2009, 08:33
Така трябваше да е от много отдавна. Жалкото е , че просто виждам как до 1 месец форума ще се е напълнил с теми типаж "БРеменна ли съм , не ми дадоха противозачатъчни , а ме беше хванал нагона , той ми се изпразни в ухото. Бременна ли съм?"

hottie
03-30-2009, 08:36
ако стана така значи са много глупави

Mihailova
03-30-2009, 08:38
Те вече са го доказали , че са глупави.

AlokiNn
03-30-2009, 08:43
Са остава и презервативи с рецепта да пуснат :lol:

LovelyGirl
03-30-2009, 08:57
Е чак пък толкова :lol:
И кво стоиш пред кабинета на личната и тя идва,и те пита:ти за какво си,а ти отговяряш :да ми изпишеш презервативи :razz:

beretta92sd
03-30-2009, 09:14
Абсурдистан БГ :)) още малко ще стане че и презервативи ако нямаш 18 години без предружител родител няма да можеш да си вземеше.
или пък щи искат и рецепта от личния лекар какъв презерватив ти трябва , кои размер , с каква смазка с какви аромати :)) от коя марка .
Тия вече се чудят по какъв начин да ограничават и контролират народа на макс.

LovelyGirl
03-30-2009, 09:19
^ Има разлика м/у презервативите и противозачатъчните ;)
От презерватива нищо няма да ти стане,докато хапчетата са друго нещо(ако не са ти изписани,както трябва).

Carlos
03-30-2009, 09:28
Така трябваше да е от много отдавна. Жалкото е , че просто виждам как до 1 месец форума ще се е напълнил с теми типаж "БРеменна ли съм , не ми дадоха противозачатъчни , а ме беше хванал нагона , той ми се изпразни в ухото. Бременна ли съм?"
много си права...

hottie
03-30-2009, 10:30
Вие добре ли сте или сте глупави??? Презерватива е ЛАТЕКС, а противозачатъчните са ХОРМОНИ ! Я пораснете малко

miloto_girl_4e
03-30-2009, 10:41
Затова е хубаво да си имаш познати фармацевти ... :) :)

jenichka
03-30-2009, 10:57
и това няма да е само за противозачатъчните а и за аспирин даже.по новините казаха че всички хапчета,дори и витамините,ще се закупуват с рецепта.донякъде са прави ама чак за аспирин и аналгин...

miloto_girl_4e
03-30-2009, 11:08
Не са прави за масовите хапчета - аспирин, аналгин, някои сиропи за кашлица, хапчета за гърло и т.н, неща, които са от първа необходимост при простуда ..

Rofl4e
03-30-2009, 11:15
лошо че всеки месец трябва да висиш пред кабинета на личния.. :)

t1n4e7o
03-30-2009, 12:35
Това са пълни глупости?? Как може подобна простотия. Аз веднъж като са ми изписали противозачатъчни и дай всеки месец до лекаря за нова рецепта? Побъркан свят... И да не можеш сам да си вземеш аналгин като те боли глава или да речем Терафлу като ти потекат сополите.. Ужас! :shock:

hottie
03-30-2009, 12:52
Рецептата важи 3 или 6 месеца. Няма нищо да ви стане толкова да се поразходите до личния. А аспирина си остава на свободна продажба, както и хапчетата за гърло,споко. Не се шашкайте преди да знаете ;)

maranthea
03-30-2009, 12:55
E нека се надяваме,че докато го приемат ще го и оправят тоя закон..Тъпо е за аналгин да се ходи до лекарката..да чакаш 37651174 пенсионера,47654 майки с деца и 572772 нахални и бързащи уж само нещо да им подпишат.Ама е по-добре щото после лекарите се чудят как да оправят самолекували се :? А и все пак с противозачатъчните шега не бива!

kuklicka
03-30-2009, 18:58
Не виждам нищо абсурдно да се продават противозачатъчни само с рецепта.Срамота е 14, 15, 16 годишни да пият противозачатъчни само за да правят кефа на гаджето си :oops: Това са хормони, може да има толкова много последствия... Къде ви е акъла бе хора? Някой ден оная ви работа ще ви потрябва и за нещо друго не само да я начешете :smt062

hahavteen
03-30-2009, 19:09
Е най-накрая! На мен в Кипър като пиех Ясмин ми даваше ГИНЕКОЛОГА ми (а не личен лекар :? ) рецепта за 6 месеца която можех да оставя в аптеката и всеки месец просто ходех и си ги взимах. :)

flower123
03-30-2009, 19:14
Крайно време беше!!Те половината не знаят как защо и кога се пият тези противозачатъчни,ама блъскат там..айде поне като си зимат рецепта,да ходят и да се ограмотяват,а не да си бъркат по хормоните

deadly_ff
03-30-2009, 19:22
Много добре направиха, крайн време беше!

loveme
03-30-2009, 19:52
за противозачатачните съм съгласна да са с рецепти,както и др "по-тежки" лекарства, малко кофти от др стана, че личните лекъри ще се нагълтат с много пари..
а и доколкото разбрах вече и за всички обезболяващи ще трябва рецепта-за това не съм съгласна, малко не се връзва да стоя с десетки пациенти пред кабинета на личния ми лекър с оплакване менструални болки и да вися 2 часа, за дами изпише Бусколизин или Немизил.. :grin: :? :? :-o

sexita
03-31-2009, 17:34
Крайно време беше!!Те половината не знаят как защо и кога се пият тези противозачатъчни,ама блъскат там..айде поне като си зимат рецепта,да ходят и да се ограмотяват,а не да си бъркат по хормоните

Има си листовка по принцип... 8) Пише 30 пъти повече неща, отколкото знае и ще ти каже лекаря... :?

plmn
03-31-2009, 17:35
Затова е хубаво да си имаш познати фармацевти ... :) :)

за да се тровят без да им държат сметка : ))

AlokiNn
03-31-2009, 22:15
Е ако хапчетата за гърло и сироп ги спрат на free .. отивам какво искаш мии рецепта за бийтбокс щото от техното като прекалявам ме боли гърлото няма ли да ме гледа ето така :-o

ToniStoraro
04-01-2009, 07:49
Те също и храните за бебета разбрах, че давали с рецепта, поне така чух, щото били специални храни и не знам какво си още.
Та представям си следната ситуация пред една БГ аптека след още някоя промяна в закона.
- Добър ден!
- Добър!
- Един аспирин, моля.
- Дай рецепта!
- КАКВО?
- Рецепта.
- За аспирин?
- За аспирин.
- Нещо без рецепта продавате ли тук изобщо?
- Да.
- Какво?
- Дъвки.
- Дайте едни дъвки тогава.
- Дайте рецепта.
- Е нали без рецепта бяха дъвките?
- Ама тия, дето ги искате са специални.
- Ми дайте не - специални тогава.
- Нямаме, свършиха.
- И сега какво?
- Идете при личния си лекар да ви изпише рацепта.
- За какво?
- За дъвки.
- Ама аз искам аспирин!
- Аз пък искам рецепта.
След 3 часа и половина
- Ей ви рецепта за аспирин.
- Не мога да ви дам аспирин.
- Защо? Нали имам рецепта?
- Не е заверена от здравната каса.
- Е нали от личната лекарка?
- Е да ама трябва да минете и през здравната каса за заверка и печат.
- Ама вие нормални ли сте?
- А вие искате ли аспирин?
След още 5 часа редене и прехвърляне от опашка на опашка в здравната каса, отново пред касата в аптеката
- Заповядайте, подпечатана, всичко както трябва!
- Не може да ви дам аспирин.
- Сега пък какво?
- Има само един печат.
- Е как така?
- Е трябва да има още един от личната ви екарка, че евидяла, че е заверен нейният.
- АМА!!!
- Съжалявам.
Звъни се по телефона, жената на вече ядосания клиент
- Пешо, няма нужда вече, мина ми главоболието.

WELCOME TO ABSURDISTAN, the land where everybody tries to screw everybody, where everybody wants to get money, no matter how, where you use the public transport for more money than everywhere, where your cow can brake its leg on the motorway and where everything is said to be OK, where you can feel sure for yourself. Welcome in this great country. Enjoy being there!

Extremescream
04-01-2009, 07:58
Правилно си е.Ти така или иначе трябва да отидеш на гинеколог,за да ти каже кои са най-подходящи.Вземаш от него пецепта и това е.И бтв


Не виждам нищо абсурдно да се продават противозачатъчни само с рецепта.Срамота е 14, 15, 16 годишни да пият противозачатъчни само за да правят кефа на гаджето си Embarassed Това са хормони, може да има толкова много последствия... Къде ви е акъла бе хора? Някой ден оная ви работа ще ви потрябва и за нещо друго не само да я начешете
_________________

3oPuTy
04-01-2009, 08:31
Затова е хубаво да си имаш познати фармацевти ... :) :)
Само че и познатите ти фармацевти няма да могат да ти помогнат ;) Е освен ако не искат да отнесат някоя глоба от РЗОК :-D


А по темата:Ми време беше ... На малките пикли като им се прави секс нека използват презерватив,а не противозачатъчни!!!

donkihot
04-01-2009, 15:10
не намивам нищо лошо...,хахах сега говорих с леля ми,която работи в такава фирма...значи отиваш при лекарката дава ти рецепта (плащаш) и тогава си купуваш лекарствата било то аналгин или..аспирин

t1n4e7o
04-01-2009, 17:33
Те също и храните за бебета разбрах, че давали с рецепта, поне така чух, щото били специални храни и не знам какво си още.
Та представям си следната ситуация пред една БГ аптека след още някоя промяна в закона.
- Добър ден!
- Добър!
- Един аспирин, моля.
- Дай рецепта!
- КАКВО?
- Рецепта.
- За аспирин?
- За аспирин.
- Нещо без рецепта продавате ли тук изобщо?
- Да.
- Какво?
- Дъвки.
- Дайте едни дъвки тогава.
- Дайте рецепта.
- Е нали без рецепта бяха дъвките?
- Ама тия, дето ги искате са специални.
- Ми дайте не - специални тогава.
- Нямаме, свършиха.
- И сега какво?
- Идете при личния си лекар да ви изпише рацепта.
- За какво?
- За дъвки.
- Ама аз искам аспирин!
- Аз пък искам рецепта.
След 3 часа и половина
- Ей ви рецепта за аспирин.
- Не мога да ви дам аспирин.
- Защо? Нали имам рецепта?
- Не е заверена от здравната каса.
- Е нали от личната лекарка?
- Е да ама трябва да минете и през здравната каса за заверка и печат.
- Ама вие нормални ли сте?
- А вие искате ли аспирин?
След още 5 часа редене и прехвърляне от опашка на опашка в здравната каса, отново пред касата в аптеката
- Заповядайте, подпечатана, всичко както трябва!
- Не може да ви дам аспирин.
- Сега пък какво?
- Има само един печат.
- Е как така?
- Е трябва да има още един от личната ви екарка, че евидяла, че е заверен нейният.
- АМА!!!
- Съжалявам.
Звъни се по телефона, жената на вече ядосания клиент
- Пешо, няма нужда вече, мина ми главоболието.

WELCOME TO ABSURDISTAN, the land where everybody tries to screw everybody, where everybody wants to get money, no matter how, where you use the public transport for more money than everywhere, where your cow can brake its leg on the motorway and where everything is said to be OK, where you can feel sure for yourself. Welcome in this great country. Enjoy being there!

Ти ме разби бе човече!... :grin: :grin: :grin:

LovelyGirl
04-01-2009, 19:48
^ :razz: :lol: :razz:
Ами така си е..
То правилно искат рецепта за противозачатъчните,но,ако искат и за аспирин,аналгин и т.н.става нещо ужасно :-o

m3talmania
04-01-2009, 21:10
Без рецепта ще се дават аналгин, аспирин, парацетамол, валериан, реванол, кислородна вода и други по-леки лекарствени препарати, които се продават и в дрогерии
От една страна няма да има момичета, които пият няк'ви противозачатъчни, щото някоя си приятелка ги пиела, но от друга трябва да се реда на 3-часова опашка за хапче от вида на бускулизин или спазмалгон... :?

WaKo
04-01-2009, 22:05
Абе, хора като си нямате идея как се предписват лекарствата за какво само дрънкате. Аспирин, аналгин, парацетамол, сиропите за кашлица без опиоиди, всякакви витамини и хранителни добавки и сега ще се продават без рецепта, просто защото са OTC ( over the counter ) продукти, за които не се иска рецепта. Нимезил, Аулин, Нурофен, бусколизин, спазмалгон и всякаквите други неща дето се тъпчат жените като ги боли не са OTC, а ми са по лекарско предписание, а по целия нормален свят като пише "по лекарско предписание" значи се иска рецепта. Така че абсурдното е, че досега всичко се даваше свободно и всеки си се лекуваше с каквото му дойде и основното предписание, с което идват хората при теб е "една приятелка каза". Е, сега ще се научат малко хората да не се самолекуват. Не че вярвам тая наредба да се спазва след като минат първоначалните проверки...

s_E_x_Y_y_Y
04-01-2009, 22:29
Еми да за противозачатъчните сте прави ,както и тези които са измислили законите , обаче като те скъсва корема или главата от болка кво ? отиваш и висиш 3 часа пред кабинета на лекаря за рецепта и после още 1 в аптеката ии то верно както каза преди мен то докат си ги купиш хапчетата и ще ти мине . А иначе аз онзиден ходих да купя на майка ми аулин и жената там каза ,че вече само с рецепта се продава.Ама понеже сме в БГ има доста недообработени неща по законите та винаги ще има нещо куцо.

krem4et0
04-02-2009, 06:39
Са остава и презервативи с рецепта да пуснат :lol:

1 път на мъжо не искаха да му дадат презерватив и го питаха има ли 18. Това беше наскоро, а той след 10 дни прави 24...Не знаех, че за презерватив трябва да си на 18.

Съгласна съм за рецептата за ОК. Даже наскоро помня, че с 1 мацка спорихме за това. Аман от самолечение. Отиди на гинеколог, да те прегледа, да ти даде рецепта(многократна). Купувай си 6 месеца и после пак отиди на преглед. Колко много момичета дори не знаят как изглежда кабинета на гинеколога отвътре. А още от идването на първата менструация трябва да се ходи при него 2 пъти годишно. Така могат навреме да се открият много неща...

Имайте малко здравна култура. Поискайте изследване и преглед. Това е за вас и за бъдещето ви. Нали не искате от неподходящите контрацептиви да имате репродуктивни проблеми. Сега може би не го мислите, но като станете на 22-23 и нагоре сериозно ще ви смути факта, че сте ходили с гол кръст, че сте пили каквото ви падне, че сте смятали бялото си течение за нещо нормално...мислете в перспектива.

П.С. Прочетете наредбата. Ако на листовката пише без лекарско предписание ще ви дадат. От обезболяващите само за Аулин се иска рецепта. И това е правилно, защото това е страшно силно обезболяващо.

martinaaaaaaaaaa
04-02-2009, 09:57
Някъде прочетох, че при приемане на първата опаковка трябва един месец да се пазиш защото не си защитен от забременяване. Вярно ли е??