PDA

View Full Version : Как се правят татуировки ?



forgott3nname
03-30-2009, 10:37
Ми баща ми си е правил преди време татос сам , питах го как ,обаче той отказа да ми обясни от страх ,че ще се татуирам цялата ,а работата е такава ,че искам да си направя малък ,много малък китайски знак на ръката ,едва ще е забележим и не ми се дават пари.Искам да си я направя сама , така даже много повече ще й се кефя , като знам ,че е мое произведение :) Абе с няколко думи човек на изкуството съм си и искам да творя свободно върху себе си и да си направя татоса точно както аз искам. Е, ако някой знае някаква технология непрофесионална да каже.

forgott3nname
03-30-2009, 11:18
4e 6to s podra4ni kat i e merak si kupi pistolet 6te otvori geto studio :lol:
Хахахах :razz: Е не е лошо като идея , но не съм мераклийка да се занимавам с това :D


Raybeez Та чух нещо за затворнически ... ? Дай малко инфо , а аз сама ще си преценя дали мога и искам да си я направя по тоя начин. А за татуист няма смисъл, знака е толкова малък и е на съвсем безопасно място на един от пръстите на ръката , така че няма особена опасност от инфекция или нещо подобно , запозната съм със стерилизацията на иглите и др. подобни. Просто щом знаеш някъв начин , казвай.

bulgarche
03-30-2009, 11:40
Не си прави сама, няма смисъл. Стават много грозни и избледняват.

Nitroglycerin
03-30-2009, 11:47
Туш и стерилна игла и си правиш татуса,но няма да стане красиво като направено в студио (затова се казва и затворническа).Няма смисъл да си правиш татус,но кожата ти е еластичен орган който за кратко време (около 10 години) изменя свойта еластичност и татуса се разваля.


Направи си мастило от кана и туш и с клечка за зъби си нанеси мастилото върху кожата (естествено без да я пробиваш) и виж как ще ти седи (мастилото издържа около 30 дена) и ако ти хареса си направи постоянна в някое студио.

fake
03-30-2009, 16:44
на ръката няма опасност от инфекция?! безопасно място?!
ти нормална ли си, момиче, ръката е едно от най-лесно инфектиращите се места, както за татуировки, така и за пиърсинги.
изключително тъпа идея имаш. хубаво, ше си направиш сега сама, а като се разлее след година, да речем две, и ти стане грозно черно/сиво/синцо/зелено петно на пръста, ще търсиш лазер да го махаш, ама курец - остават и белези.
много ми е интересно - автоклав ли имате у вас, че можеш да си стерилизираш иглите?

недей да правиш глупости.

HardcoreSyndrome
03-30-2009, 18:15
Големо Про тряя си 8-) :lol:
Като не ти се дават пари си ходи без татус!
Какви са тия простотии, които пишеш...Сама не знаеш какво говориш!

Joc
03-30-2009, 18:27
не се занимавай с глупусти...

LovEsIckk
03-30-2009, 18:42
ОМГ ! Нормална ли си? Знаеш ли ква инфекция може да стане..Татуировка в домашна обстановка в никакъв случай не можеш да си направиш.Първо защото е много опасно да се осакатиш или да лепнеш някоя инфекция и 2 ако се осереш нещо тва ти остава за цял живот..Ако наистина искаш да имаш татус събери си пари и върви си направи при човек който разбира..Въпреки,че съм сигурна,че до тогава ще ти мине мерака ;)

FlammeNoir
03-30-2009, 22:20
Emi edna priatelka si napravi na kitkata sus igla i mastilo ot himikalka ama kaza che triabvalo da si q pravi siaka sedmica inache se iztrivala :?

Pliok0019
03-30-2009, 23:35
Emi edna priatelka si napravi na kitkata sus igla i mastilo ot himikalka ama kaza che triabvalo da si q pravi siaka sedmica inache se iztrivala :?
:shock: :shock: :shock:

Разбирам от татуси също толкова, колкото и от ядрена физика, но...! :shock:

forgott3nname
03-31-2009, 11:19
Много мразя някой да се прави на всезнаещ. Да, напълно нормална съм си и знам какви са рисковете ,абе много става тъпо по форумите като всеки се бута да се докаже колко знае и колко е над другите и като се почне с тия тъпи съвети от тип "прави тва , не прави онова" или " ама ти луда ли си , закво ти е? ".. случайно да съм ви искала мнението ?!.. говорете по темата моля - или знаете как се прави или не ! Имам си глава на раменете и мога да решавам сама дали да си я троша . И да , точно на това място на ръката (или по -скоро на пръста ) няма опасност от инфекция , проверено е ! А,да , и да поясня, има си непрофесионални начини за стерилизация доста.За осирането -няма начин, това което искам да си татуирам го рисувам перфектно , няма как да объркам нещо. Чудя се дали в миналото хората са имали специални машинарии за татуиране и др подобни? И все пак са се татуирали и то без да се инфектират . 'Айде мислете малко преди да пишете и да казвате чия идея е глупава и коя не . Това , че е малко по-различна от вашите стеснени представи не я прави глупава , моля ;]

П.С. Nitroglycerin,Raybeez,FlammeNoir, bulgarche , мерси за по-сериозното отношение, полезни сте ми .

HardcoreSyndrome
03-31-2009, 11:54
Всеки може да си изкаже мнението!
А това дали ти харесва или не си е твоя работа. Щом си го решила, успех...

Terorist
03-31-2009, 14:32
Татус се прави с последователни пробождания, а не с драскане(нормалния начин за рисуване) и затова, тези, направени с игла стават криви и грозни. Машинките от друга страна улесняват татуировчика, защото той/тя на практика се налага само да може да рисува желаната картина.
Ако искаш да си направиш сам/а първо се увери, че можеш да нарисуваш това което искаш с игла и мастило/туш върху хартия с точки, а не линии и после питай как става на кожа.

ПС: Принципа е като да правиш картина на някоя програма за рисуване на компа пиксел по пиксел, ама наистина точка по точка без да има излишно мастило, което да направи петно.

FlammeNoir
03-31-2009, 16:05
Mejdu drugoto mojesh da hvanesh rak na kojata ot tia mastila i tushove tribva da se vnimava :)

fake
03-31-2009, 21:33
та ти не правиш разлика между почистване и стерилизация, как да се отнасям сериозно към теб?
как по-точно го провери това с инфектирането, нещо не ми стана ясно :lol:

forgott3nname
07-04-2009, 20:24
Само да спомена за информацийка ,тъй като имаше няколко критики по мой адрес- получи се ! :grin: Стана точно така както исках :) Мерси мн на хората със съветите. И да... явно съм ПРО :lol: :-P [/b]

forgott3nname
07-04-2009, 20:26
та ти не правиш разлика между почистване и стерилизация, как да се отнасям сериозно към теб?
как по-точно го провери това с инфектирането, нещо не ми стана ясно :lol:

Хах.. е твоя си работа :) Все пак се получи и това е важното.И при това без никакви инфекции :oops:

smiLexaga1n
07-04-2009, 20:33
Интересна идея :D . Щом казваш, че е станало и при това без инфекции едно голямо браво. :P

pps - може ли една снимка 8-) , че ми стана интересно :oops: ?

ef4etyYy
07-05-2009, 14:05
Интересна идея :D . Щом казваш, че е станало и при това без инфекции едно голямо браво. :P

pps - може ли една снимка 8-) , че ми стана интересно :oops: ? а така, давай снимката :)

HardcoreSyndrome
07-05-2009, 14:47
Я покажи снимка, че стана интересно ;). Така де, покажи какво си направила, а ние ще си върнем думите назад, сеш се 8-)

EarthShaker
07-05-2009, 19:05
след 10 години тя ще иска да си върне писаното назад..

KoRnFlAkE
07-05-2009, 19:21
татус се прави при татуист.

independentmiss
07-05-2009, 20:01
И на мен ми е интересно да видя какво се е получило :)

forgott3nname
07-06-2009, 08:51
Съжалявам, но не разполагам с подобни екстри като телефони с камери, цифрови фотоапарати и т.н. Но едно ми е чудно.И тогава дори откъде ще сте сигурни ,че не съм я намерила из някой сайт за татуси ?Няма смисъл да споря с никой по тая тема вече, получих това което исках :) А иначе за интересуващите се- не е нищо сложно.Просто малка плетеница от цветя на безименния пръст на лявата ръка :)

rakiQ
07-06-2009, 09:03
аха.. абе кажи си просто и ясно ,че нямаш пари за татуист и толкоз!
Баси тъпата П.утка!
дано да ти стане на гъз щом толко мн знаеш !
и другия пък като знаеш нещо не пиши теми и не искай съвети ВСЕЗНАЕЩАТА!!!! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097

malkata_kukli4ka
07-06-2009, 09:36
И аз имам един въпрос: боли ли когато ти правят татуировка?

forgott3nname
07-06-2009, 12:22
аха.. абе кажи си просто и ясно ,че нямаш пари за татуист и толкоз!
Баси тъпата П.утка!
дано да ти стане на "задни части" щом толко мн знаеш !
и другия пък като знаеш нещо не пиши теми и не искай съвети ВСЕЗНАЕЩАТА!!!! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097

1. Да, нямам пари за татуист.
2. Определено не спадам в твоята категория "тъпи П.утки ООД"
3. Мерси за пожеланието. Но няма изгледи да стане на "задни части" =)
4. Ако бях съвсем наясно с това, нямаше да питам, не е ли логично...
5. Исках съвети и някои хора ми дадоха такива,послушах ги и се получи добре.Не е нужно да злобееш за успеха на някой. =) Също така..определено не съм всезнаеща. Много от хората обаче се представят за такива.
6. Да си жив/а и здрав/а :)

forgott3nname
07-06-2009, 12:28
И аз имам един въпрос: боли ли когато ти правят татуировка?
Да.


И между другото оставям темата.Няма да влизам тук повече. Може яко да се започва с хуленето и така нататък.. щом ви прави щастливи =)

rakiQ
07-06-2009, 12:58
голема си смешка,само тва ще ти кажа!

LiSicHkAa
07-06-2009, 17:47
Според мен не я е направила и заради това не дава снимка. 8-)

Brunetkaa
07-06-2009, 19:46
а каква е ползата да лъже...то си е за нея ние кирийка нямаме :D