PDA

View Full Version : 9та френска



sweet_f_pz
03-30-2009, 11:11
Някой може ли да ми даде информация за тази гимназия?8ми клас съм и ме интересуват само зайците,по колко часа на седмица имат!?На кой учебник учат!?По колко човека са в клас!?Колко френски паралелки са!?

iPurple
03-30-2009, 12:40
7 паралелки са.

bobolinka6
04-01-2009, 10:02
Принципно са 26 души на паралелка:13 момичета и 13 момчета,но има паралелки с повече деца,както и много такива,в които броят на момчетата или момичетата е по-голям.Зависи от много неща-като например има ли приети близнаци,ако е така,не бива да бъдат разделяни,деца със здравословни проблеми и т.н.Паралелките наистина са 7:3 с втори чужд език английски,3 с испански език и 1 с немски език.
Не знам дали питаш само за часовете френски език на седмица-те са около 20 ч.,не мога да ти кажа съвсем точно,тъй като,освен редовните часове по френски език,има френски език технологии,които води французин или французойка,френски език СИП(който е задължителен 8-) ),от 2 срок има и понятия по география/история,както и такива по биология/химия с различни преподаватели и оценка по тях.Те също се водят СИП.Освен това от 2 срок французойката провежда свой собствен СИП(по желание)веднъж седмично.Така че се събират доста часове,дори повече от 20.Иначе общият брой часове седмично(става въпрос за всички изучавани предмети)поне за 2 срок е около 33,с допълнителния СИП при французойката стават 35.Първия срок си бяха твърдо 35.Колкото до учебниците-от тази година се учи по нови учебници-1 срок по Echo 1,а втори-по втората част.
Надявам се да съм била от полза.