PDA

View Full Version : Има ли смисъл от много натоварване



Civilizationruller
03-30-2009, 15:10
2 седмици правя постоянно крадио тренировки коремни преси, лицеви, клякания, с гири тренировки и бягане, но вече имам адската мускулна треска наще ми викат да почина няколко дена, но много искам да отслабна... и немога да спра продължавам и продължавам, сутрин съм като умрял... едвам се движа... просто мисля, че ако спра за почивка процеса на слабеене ще спре въпреки че ям малко .. само на обед (може да ве види в темата с менютата) въпроса е дали да продължавам и да не се предавам или да си почина седмица (разбира се да си ям малко както сега) : ?

Sintya
03-30-2009, 15:12
Яж на закуска плодове, както и на вечеря, а за обяд може салата, филийка хляб, нещо друго.
Не се натоварвай много, вреди. В умрени количества тренировки и храна и всичко ще е ок . :)

shell
03-30-2009, 15:15
2 седмици правя постоянно крадио тренировки коремни преси, лицеви, клякания, с гири тренировки и бягане, но вече имам адската мускулна треска наще ми викат да почина няколко дена, но много искам да отслабна... и немога да спра продължавам и продължавам, сутрин съм като умрял... едвам се движа... просто мисля, че ако спра за почивка процеса на слабеене ще спре въпреки че ям малко .. само на обед (може да ве види в темата с менютата) въпроса е дали да продължавам и да не се предавам или да си почина седмица (разбира се да си ям малко както сега) : ?
така както си я подкарал ще си разрушиш здравето!ще отслабнеш,но не колкото искаш и организма ти ще спре да сваля кг ,за да се предпази един вид от мощната ти атака насочена към излишните кг ,но и един вид към него!По добре тернирай усилено,но не прекалено-няма смисъл на се съсипваш от тренировки-тренирай умерено всеки ден и задължително си направи подходящ,балансиран хранителен режим!

XENON
03-30-2009, 15:31
храни се по три пати на ден като теб не е добре вечерята да не е по късно от 18:00 :)

Civilizationruller
03-30-2009, 15:34
благодаря за отговорите но немога сутрин да ям.. просто спя кат .... немога да стана рано а за училище като стана просто като зомби до даскало дори непомислям за храна и нямам време щото ставам в последния момент хубу че ми е близко вечер ям плодове понякога а да спазвам точен режим немога просто то това да си зема точната храна нестава не съм само аз у дома не всеки иска да яде такива неща ... затова неспазвам диета а просто гледам да не ям много.. някоя супичка с 1 филия и 1 вафла тфа ми е .. вечеря ябълка сутрин немога както казах

XENON
03-30-2009, 15:38
донякаде килограмите ти са натрупани сигорно от нередовен режим на хранене :)

XENON
03-30-2009, 15:40
ти от шумен ли си ве колега
маи сме саселяни :D

MoMoXiXi
03-30-2009, 16:53
Ами като искаш да отслабнеш защо не отидеш на фитнес, там или треньора ,или някой "мъжага" все ще ти покаже нещо. :)

Civilizationruller
03-30-2009, 17:31
Ами като искаш да отслабнеш защо не отидеш на фитнес, там или треньора ,или някой "мъжага" все ще ти покаже нещо. :)
то дали ще бягам на пътечка в затворена стая или в парка на открито........ да не коментирам ... то дали там на пода ще правя коремни и лицеви или в къщи .... пак да не коментирам ... във фитнеса има уреди добри за мускули знам го защото съм ходил но за слабеене дали ще е фитнес или в къщи немисля че има много разлика пък и в къщи ми е по добре и да си бягам навън ...

XENON

уау съселяни сме :/



та да питам неможе ли да стане работата без закуска е : ? немога да ставам аз специално заради закуска... ако е толкова наложително ще го правя но ....... закусвал съм сигурно на година 5-10 пъти.. демек мн рядко закусвам защото неставам рано и така е от както се помня...и преди си бях нормално тегло сега зех че качих малко просто от бездействие а и преди ядах повечко доста повечко и заради това така

MoMoXiXi
03-30-2009, 18:00
Грешиш във всичко, което си почнал. Първо, че изглеждаш много объркан - просто си почини.
Има много фактори, които влияят на слабеенето. Ако искаш да отслабнеш с една супа, вафла и ябълка няма да стане каквото и да правиш. Е, естествено ще свалиш някое друго кило вода или мускули, което всъщност не ти е целта.
Как да отслабна? - Както си надебелял, т.е. с храна.
Мастната тъкан не се топи като се наливаш с 3 литра вода ( да не бъркаме, че водата не е послезна тук, друго имам предвид), а точно с мазнини. И пак да повторим - както си надебелял, така и ще отслабнеш.
Всеки ден ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да приемаш мазнини - дали чисто месо (т.е. не салами, кремвирши, наденички), а филе, пържоли (пилешки да кажем или свински - не мазни).
На второ място белтъци или още както ги наричат протеини - това са най-често белтъците от яйца (жълтъцит есъдържат много холестерол), някои дори пият суроватъчен протеин (хран. добавка).
И на последно място, но не по важност идват въглехидратите. Тях трябва да ги намалиш, НО НЕ И ВЪОБЩЕ да не ги приемаш. Можеш да ядеш една вафла на седмица (може да си я разделяш на две и така). Може да се "намуаш" с каквото поискаш С МЯРКА 1-2 пъти в седмицата ( да допълня - с мятка не значи половин голям шоколад, а 1 редче да кажем).
Въглехидратите са много важни! Трябва да се приема минимално количество, но не да се ограничават напълно.
Има хиляди сайтове - напиши "мазнини" и ще ти излязат храни, които съдържат мазнини, така и за протеините и въглехидратите.
Фибрите се съдържат в овесените ядки, трябва да ядеш поне 1 път на ден.
Малко след тренировка трябва да приемаш въглехидрати (но не вафла, а да кажем банан, суроватка и т.н. ) , защото има едно нещо наречено "инсулинов бум" (май така беше :-o ) , в който мускулите се нуждаят да се възтановят след тренировка.
Сещам се още нещо - дните когато ще си позволяваш нещо забранено трябва да са едни и същи (примерно петък), защото така "залъгваш" тялото , че диетата е свършила и то не се стресира и не започва да трупа мазнини. (както кучетата си заравят за после, защото не знаят дали ще имат какво да ядат, същото е с тялото). И този ден трябва да е задължително нетренировъчен.
Тренировка трябва да се прави 3-4 пъти седмично, за по-напреднали може и 5. Така като те гледам се обричаш с това всекидневно хем гладуване, хем неприемане на това, от което се нуждае тялото, хем го товариш и то няма от къде да черпи енергия.
Така, че се вразуми малко и мисли с мозъка си. :)

MoMoXiXi
03-30-2009, 18:04
Още нещо за това, което питаш - закуска не значи задължително 7 часа сутринта. Това зависи изцяло от твоята програма - когато си лягаш и когато ставаш. Например лятото моята закуска е 1ч. на обяд. За сметка на това пък си лягам в 2-3 вечерта, т.е. вечерята ми не е 6 или 8 часа, ами 23:00ч.

И да отговоря на заглавието на темата:
Има ли нужда от натоварване - при твоят прием на храна е безсмислено всякакво натоварване (поне според моите наблюдения и опит).


П.П. За плодовете и зеленчуците забравих - зеленчуци всякакви , най-вече зелени. За плодовете - можеш да минеш и без тях. Ако искаш обаче яж по-кисели. Грейпфрутът е идеален за слабеене - "сутрин" нагладно го яж. ( предполагам сега половин народ ще ми се нахвърли като ти казвам да не ядеш често плодове - ами при режим за намаляне на теглото сладките (като диня, грозде) не са препоръчителни ВЪОБЩЕ. Вярно, че не съдържат захар, но е много сложно - приеми го на доверие.)

Civilizationruller
03-30-2009, 18:49
ее..ахти аз ако тогава бях объркан сега напрао ме отказа от всякакво слабеене невъзможно е да правя всичко това както казах немога да земам такива храни независи от мене какви храни има във нас и не ям само аз а още няколко човека примерно грейфрутите посмъртно немога да ги намеря тъй като дори не ги продават наблизо не ме питай как е възможно това така е.. не не не не незнам напрао по добре да небеше писал... аз си мислех че имам шанс да смъкна некое кило ти тук изписа романа който ме отчая напълно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <====== НАПЪЛНО излезна и че не е имало смисъл от това натоварване което съм правил .. и от вкусотия която зарязах 2 седмици не чесно напълно объркан CONFUSED DUDE !!! я го дай МАЛКООО по бавно на МНОГО прост език примерно ми кажи нещо като седмична програма примерно понеделник колко кво да ям и кво да прая ако не те мързи (то щом написа толкоз ... неща дано не те мързи това ЗАЩОТО НИЩО НЕМОГА ДА РАЗБЕРА мислех че знам поне БЕЙСИКА сега се оказа че место да съм слабеел съм се прецаквал през цялото време незнам на диетолог ли искате да ме пратите кво... ) б....а..ти ве

MoMoXiXi
03-30-2009, 19:08
Абе не е чак толкова сложно да го разбереш.
И съм момиче да уточня.
Ами то не звиси от тебе какво има във вас, ама искаш резултати нали. Поне овесените ядки си купувай или бананите, тия по-евтините храни.
Програма/меню не мога да ти предложа точно кога какво да ядеш - това трябва да го направиш ти, защото само ти познаваш тялото си.
Като не можеш да се ограничаваш от храната(която ако питаш мен е и по-важна от тренировките до някъде), нямам какво друго да предложа освен спорт:
Тъй и като не искаш да ходиш на фитнес, тогава остава яко кардио и домашни упражнения. Като казвам яко кардио не значи всеки ден по два пъти да бягаш по час и половина. Примерно... ако не си много над нормата с кг. мога да ти предложа всеки ден да бягаш по 30 мин. (което е напълно достатъчно, повече от час кардио не гори вече мазнини, а мускули, тъкан и т.н.). Тренирай нагладно, т.е. сутрин преди да си закусил или 2 часа след последното ядене, защото ако се наядеш и веднага почнеш да спортуваш няма да гориш мазнини, ами погълнатата храна.) Та освен бягане, може да караш колело, да скачаш на въже , помага наистина. Но пак казвам не е препоръчително за хора със свръхтегло да бягат и скачат много в началото, защото натоварват ставите си и може да има последствия. Не си дал никакви данни за себе си, но ще продължа с основните неща.... Продължавай със лицеви, упражнения с дъмбели(гири), кофички.. гледай да тренираш всички мускулни групи. Влез в bb-team.org отиди на упражнения и има много изброени. Има и клипчета и обяснено всичко как се прави. Примерно на всяка м. група по 2 упражнения от по 3 серии по 15 повторения.
Можеш да направиш нещо подобно:
Понеделник: кардио + упражнения за горна част на тялото
Вторник: кардио + упражнения за долан част от тялото
Сряда: почивка
Четвъртък: кардио до 45 мин. + всякакви "раздвижвания" - стълби, ритници, удари, въже, ако искаш и от интернет си изтегли кличета (pump it up, callanetica, tae bo). Някои са малко женски, но нали си във вас, кой ще те гледа. Бая ще те поизморят.
Петък: почивка
Събота: упражнения за цялото тяло
Неделя: пак упражнения за цялото тяло, но по едно упражнение на мускулна група, 3 серии по 10 повторения.
Та така. Ако има нещо питай.

sladkish_14
03-30-2009, 19:14
Защо за Бога си причинявате тези мъки :x .. Като можеш да идеш на диетолог или на фитнес и да ти изготвят програма , от която повярвай ще има по - голям ефект отколкото всичкото това пренатоварване , което ти сега си причиняваш .. Тези хора за нищо ги нямате /диетолог и фитнес инструктор/ :?

Civilizationruller
03-30-2009, 19:21
момче съм и около 10 килограма трябва да смъкна
не е трудно да го разбера просто е трудно да го формулирам и тря да говоря със всички хора в къщата за храната......... бягане небягам много около 30-40 мин... кофички няма да с тане да правя... когато тренирам е след повече от 2 часа като съм ял ... да си напрая хранителна програма ми тря да ми кажеш каква храна за какво се яде ама нее така подробно да ми обесняваш и само в некфи скобички да ми казваш 1-2 хранителни продукта.. че и по малко с някои случаи... защо трябва да тегля пъмп ит мъмп ит толкова е сложно просто да ям каквото трябва и да тренирам както трябва и не съм казал че неискам да ходя на фитнес просто кардио мога да правя и в нас ... и бягането вън.. исками се просто нещо лесно смисъл не лесно за правене ам лесно формулирано примерно понеделник закусвап нещо си там (зависи какво трябва да ям тря ми кажеш за белтъци ли ще е мазнини ли и като ми избройш няколко по обичайни продукта аз ще си го оправя само трябва да знам за какво храна и няколко обичайни демек най често използвани ся деда знам дали ме разбра...) обят такова онакова аз времето когато ще ям ще го оправя

Civilizationruller
03-30-2009, 19:24
<== писал сам и там нещо да не го пропуснеш МоМо


Защо за Бога си причинявате тези мъки :x .. Като можеш да идеш на диетолог или на фитнес и да ти изготвят програма , от която повярвай ще има по - голям ефект отколкото всичкото това пренатоварване , което ти сега си причиняваш .. Тези хора за нищо ги нямате /диетолог и фитнес инструктор/ :?

Много ми беше забавно като отидох на фитнес и видях неква малка задръстена стая с уреди адската тълпа опашка за уред и уж инструктор седи на стола и нищо неправи я да го питам нещо необръща внимание ... диетолог нямам си никаква представа каде да намеря и немисля че съм такъв тежък случай че да неможе с точно хранен и тренировка да се оправя а и незнам дали тря се плаща на тоя диетолог :razz: извинявам се новак съм в слабеенето .. убийте ме с камъни сега...

MoMoXiXi
03-30-2009, 19:40
Човеко, наготово и всичко не може да ти дойде.
Трябва да правиш и ти усилие да разучиш нещата. Проба - грешка.
И ако мислиш, че ще ти е лесно - грешиш.
И аз искам да сваля около 10 кила.
Тренирам от месец и спазвам диета и съм мръднала само 2 кг.
За някои е малко, за някои е достатъчно.
На седмица се отслабва с 1 кило най-много. Ако отслабваш повече , то значи че сваляш мускулна маса, вода и разни такива.
Тва информативно де...

Как да ти кажа какво да ядеш като не знам какво харесваш.
Ето тук има изброени разни храни дали са мазнини, белтъци и т.н, избери си кои можеш да консумираш http://www.bb-team.org/articles/910/
Да си изготвиш меню ти казах. И пак ще повторя - мазнини, протеини, въглехидрати=фибри. Както съм ги изброила в такова количество едно спрямо друго трябва да ги приемаш. ( би трябвало тоест)

Ами всъщност това е - както каза ти -да ядеш правилно и спортуваш и ще видиш резултати. Само, че сега като те гледам къв мързел си - кажи тва, кажи онова. То да не е така със всичко.
И аз не казавам, че ТРЯБВА (да правиш нещо), да теглиш Pump it. Само предлагам при положение, че не искаш да ходиш на фитнес, защото останах с такова впечатление.

Моето меню е такова, което не значи, че и твоето трябва да е същото. Променяй това, което не ти харесва:
сутрин- протеини+въглехидрати
обед-протеини+ мазнини+ фибри
втори обед- протеини+мазнини+въгл.
фитнес , след фитнеса въглехидрати(суроватка, банани почти винаги)
следобедна закуска- въгл+протеини
вечеря- протеини, мазнини, фибри
И това разбито на малки порцийки.

Darkkiss
03-30-2009, 19:43
не