PDA

View Full Version : ще останете ли да учите тук



YouCantStopMe
03-30-2009, 15:19
Понеже всички тук сме тийнове.. реших да направя една тема специално за мечтите ни след време..
в бъдещето..
Замислих се къде искам да отида след това..
Дали ще остана в България..или може би ще напусна родината.
Какво ще уча след 12 клас..
Знам,че за мен е рано..
знам го..
но просто.. Времето ще отлети.
Не знам какво искам..
А вие?
Какво мислите да правите по-нататък?
Какво искате да учите?
С какво ще се занимавате?
:)

tItEufFf
03-30-2009, 15:44
Аз се чудя дали да се върна в България или да отида някъде другаде - определено няма да остана тук, където съм в момента. Решила съм да уча икономика. От малак това съм решила..
Но не знам къде..
Колебая се между Лион, Париж, Марсилия, Брюксел и Варна... Дори наскоро ми мина през ума и Русия, но за там едва ли..

LovelyGirl
03-30-2009, 16:17
Искам завърша Висше образование тук,а след това ще видим.Има много време до тогава,но ще се замисля дали да не отода в чужбина някъде.

GbSy
03-30-2009, 16:29
Мм... интересен въпрос, аз също съм се замисляла...
Не знам, бих искала да уча в някой престижен университет като Оксфорд илиии Сорбоната :smt007 ..., но не знам.
Не знам как ще напусна родното си място и ще отида да следвам някъде на другия край на света (образно казано, де :Д) и ще оставя всичко - семейство, приятели... целият ми живот е тук... не знам, ако сметна възможността за примамлива... абе, едва ли... ако има някой с мен може би. 8-)

Nitroglycerin
03-30-2009, 17:02
Уилището ми дава възможност да продължа образованието си в ТУ ,но нищо не ми пречи да замина за Финландия където специалноста ми (телекомуникаций и компютри) е много по-търсена и добре заплатена.

gLoRiToO
03-30-2009, 17:11
Еми решила съм твърдо да уча Ветеринарна медицина,ако не ме приемат в Белгия,където съм решила да уча ще пробвам на дръго място като Германия или Англия,а България си остава като най-краен вариант.Иначе след като завърша висше искам да работя и да живея в България,защото си я обичам... :)

MrUndaztood
03-30-2009, 17:22
Да,тук смятам да остана (евентуално),но ако мога ще отида другде.След 2 години смятам и силно искам да ме приемат в Мединският Университет Варна,ще кандидатствам и в останалите,но пъъък...Варна си е Варна,още повече и МУ-то ни

Jumbie483
03-30-2009, 17:53
Определено ще съм в чужбина ..
Мениджмънт или право.. колебая се, но имам време да мисля.

bEbsI
03-30-2009, 18:42
За висше-да.След това предполагам,че не.Иначе искам да работя като икономист и да преподавам икономика в училище.

afterforever
03-30-2009, 18:46
Аз няма да уча в България, но пък имам ужасното желание да се върна след това, за да мога да работя тук... дано нещата се стабилизират.

Yancheto
03-30-2009, 18:55
Смятам да уча ветеринарна медицина,но нямам никаква представа дали в България или някъде другаде.В крайна сметка обаче след завършване на висшето ми образование ще си живея и работя тук.Не си представям да напусна страната ни за повече от 2-3 години,обичам я. :)

rauwkost
03-30-2009, 19:30
Ще се махна от България. Не че нещо ама.. тук все пак какви шансове имам за реализация.. За сега съм се насочила към „Мениджмънт в туризма”. Дано да се справя. :-o

YouCantStopMe
03-30-2009, 19:31
'Айде и аз да надраскам нещо тук..
Ами..
Аз до скоро дори не знаех дори за гимназия..
а сега определено искам да уча НЕМСКИ
след 12 клас..
много искам да отида в Германия..
знам,че трябва много учене..
многоо..
Бъдете уверени в себе си.
А до това колко ще се случи не знам..
Нали знаете.. Трябват средства,пък и не знам как ще оставя всичко тук,за да отида някъде извън България..

rauwkost
03-30-2009, 20:57
Извинявам се за off topic-a ама "YouCantStopMe" МОЛЯ ТЕ престани да пишеш всяко изречение на нов ред!!

Darkkiss
03-30-2009, 21:01
отдавна не живея в България...

afterforever
03-30-2009, 21:36
^Не знам защо, но имам чувството, че понякога пишеш някви "мнения" просот за да се намираш на работа. Темата е за това кой ще остане да учи в България. След като ти отдавна не учиш в България не мисля, че си в графата на тези, които сега ще избират. А след като все пак искаш да пишеш, може да споделиш къде учиш, защо не в България и защо мислиш, че твоят избор е правилен, за да помогнеш на тези, които се колебаят. :x

Darkkiss
03-31-2009, 00:14
^Не знам защо, но имам чувството, че понякога пишеш някви "мнения" просот за да се намираш на работа. Темата е за това кой ще остане да учи в България. След като ти отдавна не учиш в България не мисля, че си в графата на тези, които сега ще избират. А след като все пак искаш да пишеш, може да споделиш къде учиш, защо не в България и защо мислиш, че твоят избор е правилен, за да помогнеш на тези, които се колебаят. :x

след този хубав пост смятам да запазя тайната за мене :-)

SunLov3
03-31-2009, 06:47
Ами аз още малка, но мисля другата година да вляза в 157, там да уча италиански, до 9 клас ще съм си взела и двата сертификата за английски език.След 10 клас , ако имам хубав успех искам да уча в Darbi College 1 година в България и 1 в Англия.След като завърша ще отида в Италия при сестра ми и ще уча мениджмънт и маркетинг.Какви планове имам сигурно сто пъти ще си ги променя :D

FancyGirl
03-31-2009, 07:10
Не съм се замисляла.. но може би ще следвам медицина или нещо свързано с туризма ... живот и здраве наскоро наще ми казаха защо не наблегнеш повече на биологията за да те пратил в Германи или Румъния да следваш медицина за лекар... Но все още е прекалено рано да мисля за такива неща, има много много време сега да си взема изпитите на кандидатстването да завърша успешно учебната година и да отида да уча това с което искам да се занимавам сега.. а след това само да сме живи и здрави всичко ще се подреди..

vesito13
03-31-2009, 11:26
Не знам защо , но си мисля , че бих останала в България . Тук смятам да уча . А вече за какво да уча , не смея да кажа . До 12 клас имам адски много време и не знам какво ме чака в бъдеще :)

Seducti0n
03-31-2009, 11:30
:) на този етап ще си бъда тук, и висшето също тук

WondeR TeddY
04-01-2009, 11:36
Aм аз мисля висшето да си го изкарам тук, нещо свързано с туризъм или маркетинг и след това каквото стане :) има време... :)

Loshotia
04-01-2009, 12:42
Аз направих избора си още миналата година- оставам в България. Много ми се учи политология в СУ, ако не стане там- в НБУ

BladeDancer
04-01-2009, 17:39
Ще се махна от България. Не че нещо ама.. тук все пак какви шансове имам за реализация.. За сега съм се насочила към „Мениджмънт в туризма”. Дано да се справя. :-o

Не казвай че в България няма нищо !
Човек е казал потърси и ще намериш!
Вие си мислите България е тъпо туй онуй ама не е така и ще видите защо :))

elsy
04-01-2009, 20:03
Все още не съм решила какво ще уча, а е време да започна да се замислям. Иначе може би ще остана да си уча в България, но искам да е някъде далеч от семейството 8-)

ThePowerOfLove
04-01-2009, 20:52
Ако ще съм в България искам във Варна :)

AFT
04-01-2009, 20:56
Аз не се виждам да уча или да живея извън България.

lipsvashh_mi
04-02-2009, 07:18
понеже искам да следвам медицина първо ще вляза в медицинска и ще си изкарам общата медицина тук.Решила съм да спициализирам в чужбина-може би САЩ за стоматолог и после да си уредя живота там и там да остана..е поне за сега така съм го планирала-пък дано стане реалност в скоро време :grin:

kalashnik
04-02-2009, 07:29
Ами аз съм се ориентирал към армията и мисля първо да мина през ВВУ "Васил Левски", а след това в някой военен университет в Русия за усъваршенстване на качествата.