PDA

View Full Version : Май прекалявам с прясното мляко.



cherinka
03-30-2009, 20:04
В момента съм в процес на избягване много калоричните храни и нездравословни такива, ама имам чувството, че прекалявам с прясното мляко.
Един литър си го праскам за по-малко от ден. Татко вече се е научил всеки ден да ми купува мляко. Чат-пат ям по някое и друго варено яйце, 2-3пъти в седмицата хапна неква риба, ама тва мляко.... чак току-що осъзнах, че го пия като вода. Тодаже може да се каже, че почти вда не пия.. максимум чаша-две на ден, другото е само мляко и чайове и с мнооого мед.
Така може ли да се отслабне? 8-)
Или наистина да го намаля тва мляко.. (ама е много вкусно........)

Romance
03-30-2009, 20:11
И аз съм се замисляла по този въпрос за себе си.. сутрин ям мюсли(в мляко) с чаша прясно мляко,на обед ям 2 кофички кисело мляко,следобед пия айрян + мюсли и то става една...
Ама умръзва..3-4 дена така и ще спреш :)

cherinka
03-30-2009, 20:17
Тия мюсли мога да ги ям не повече от веднъж на седмца. Даже итогава ми идват в повече. 8-)
След хилядите натяквания на една приятелка да намаля тия шибани въглехидрати и в частност - киселото млко (което чесно казано пия само на айран :D ) и вареите картофи... то стана еднааа шантава.. сега го карам яко на прясно мляко...
Абе, не знам и аз какво точно тази вечер се замислих за това.
Тия дни ще поразптам и някои приятели, да видим т какво мнение ще дадат по въпроса.

:-)

Giva
03-30-2009, 20:17
Не мисля,че млякото пречи. :)

cherinka
03-30-2009, 20:25
^ Дано!
Ама нали знаеш, че всичко прекалено е грозно.
или казано по друг начин - нищо прекалено не е на хубаво.
Абе, не мога да го кажа с точните думми, както звучи по-респектиращо. :D

8-)

Sensuality
03-30-2009, 20:26
Щом ти е сладко,пий си по 2/3 чашки на ден.
По-добре го замени с литрове вода ;дд

LovelyGirl
03-30-2009, 20:29
Трябва да е с ниска масленост :)

BrokenInnocence
03-30-2009, 22:36
Пий вода, пий чая с много малко мед... А колкото до млякото... колкото и да е странно, прясното мляко не е подходящо в твърде големи количества за възрастни. Когато си малък и още растеш и организмът ти се развива- да, но след това не, защото калция се усвоява по- бавно и започва да се натрупва. Киселото мляко е за предпочитане.

Pliok0019
03-30-2009, 23:16
Вземай мляко с процентност май беше 0.3 :)

И на мен ми се пие мляко! :(

cherrypezz
03-31-2009, 06:22
Топло или студено го пиеш?...щото аз като пия топло нз защо, ама от 1 чаша ми става лошо 8-)

hottie
03-31-2009, 06:29
Ами ако е с по-нисък процент няма проблем. Бих казала, че млякото е полезно :)

Kisses_P
03-31-2009, 11:28
И аз пия мляко като водичка... мисля,че няма проблеми

bibi90
03-31-2009, 11:32
Пий вода, пий чая с много малко мед... А колкото до млякото... колкото и да е странно, прясното мляко не е подходящо в твърде големи количества за възрастни. Когато си малък и още растеш и организмът ти се развива- да, но след това не, защото калция се усвоява по- бавно и започва да се натрупва. Киселото мляко е за предпочитане.


Така е,прясното мляко е полезно за малките деца,възрастните също могат да го пият,но не така безразборно,ами римерно по 1 чашка,и то не всеки ден.
Доколкото знам в стомаха на бебета и на децата докато са по-малки има някакви влаканца,които помагат млякото дас е усвоява по-добре.
Но при върастните вече ги няма.
Леле как го обясних :lol:
Ама така де,не прекалявай.
А що се отнася за отслабването,прясното мляко съдържа много лактоза,така че не е най-подходящото нещо,ако си решила да сваляш килограми.

Stela90
03-31-2009, 11:47
oh i az sam pristrastena kam prqsnoto mlqko..piq go studeno bez zahar..a kato mi se priqde sladko si kupuvam mlqko 6oko na fibela :D i taka ne mi se qde sladko..abe spored men ako ne se prekalqva mnogo,ima dori otslabva6t efekt..na men mi pomogna

MakeMeLaugh
03-31-2009, 12:00
Млякото пълнее.
И не е много полезно в големи количества, научно доказано е.

mysterious93
03-31-2009, 13:18
един съученик постоянно пие прясно мляко :D то е кто в торбичка..мисля че беше 1 литър(или половин) :-o и госпожата по химия му каза че не било мн хубаво в големи количетсва.. в смисъл да не си купува второ.. не запомних точно кви проблеми създавало :D ама като цяло в големи количества не било добре (макс 5-6 чаши) на ден или нещо такова каза :-o

colymoly
03-31-2009, 14:06
^ Дано!
Ама нали знаеш, че всичко прекалено е грозно.
или казано по друг начин - нищо прекалено не е на хубаво.
Абе, не мога да го кажа с точните думми, както звучи по-респектиращо. :D

8-)
аз така си понъпълнях тази зима с айранчета и ето ся се чудя как да свалям килограми,. ограничи млякото или го спри :(

Madness
03-31-2009, 15:43
прясно млякооооооооооо :smt007 :smt007 :smt007

zloto
03-31-2009, 15:53
Сега ям мюсли с прясно мляко...
Но не мога да си представя как пиеш по литър на ден :О
Не е полезно попринцип. Знам само, че някаква слуз се отделя от някъде, затова е полезно само за деца. Даже по чаша на ден може да е много.
Но съм забелязвала, че когато съм на диета, се вманиачавам по някоя определена храна, на която преди не съм обръщала внимание преди. Даже се пристрастявам :Д
Имала съм такива случаи с мляко, с яйца, с 2 килограма ябълки дневно и други разни :-o

SiSsKkAa
03-31-2009, 16:00
Ако искаш да отслабваш не трябва да пиеш повече от 250мл ниско маслено прясно мляко на ден.И друго.Който ви е казал,че от меда не се дебелее ви е излъгал.В повечето диети меда се отрича и се препоръчват изкуствени подсладители(захарин).

Boot
03-31-2009, 16:11
Между другото, натрупването на калций наистина е доста вредно. Може да доведе до проблеми с бъбреците и т.н. А толкова прясно мляко ще ти докара такова натрупване.

друг е въпроса с какво точно е блъскано млякото (ако го купуваш от магазина, разбира се. Бабите са сейф сорс).

Ако решиш да намалиш млякото, не забравяй, че така или иначе 2 литра е МИНИМУМ количество течности за тялото за ден. Колкото повече - толкова по-добре ;)

mysterious93
03-31-2009, 16:49
Между другото, натрупването на калций наистина е доста вредно. Може да доведе до проблеми с бъбреците и т.н. А толкова прясно мляко ще ти докара такова натрупване.

друг е въпроса с какво точно е блъскано млякото (ако го купуваш от магазина, разбира се. Бабите са сейф сорс).

Ако решиш да намалиш млякото, не забравяй, че така или иначе 2 литра е МИНИМУМ количество течности за тялото за ден. Колкото повече - толкова по-добре ;)

emi to ako 6t ee tyi dai da hakame vodka i 6te gi dokarame 2ta litra :D

Boot
03-31-2009, 16:56
Да, но алкохола е диуретик, което значи, че трябва да добавиш още бая течности към тези 2 литра водка

moon_flower
03-31-2009, 17:39
colymoly може да си надебеляла от айрани,но все пак не при всички може да се получи такова нещо.Аз пия даже повече мляко от авторката,защото принципно си купувам мляко в големи количества и често замествам водата с мляко и така си се мъкна с бутилки мляко. :D Обаче и едно кило не съм качила от 2 години насам,даже отслабнах.
Иначе би било добре да намалим млякото,защото е бъкано с какви ли не боклуци...

mysterious93
03-31-2009, 18:53
Да, но алкохола е диуретик, което значи, че трябва да добавиш още бая течности към тези 2 литра водка

и аз попаднах на човек :D професионалист :D какво е диуретик :-o

Boot
03-31-2009, 18:58
Най-просто казано - диуретика те кара да пикаеш повече (т.е. отделяш повече течности). Чаят, кафето, бирата и алкохола, например, са диуретици :)

Axel_f
03-31-2009, 19:37
Мразя прясно мляко :-& Никога не съм го обичала, направо ми се гади от него...Аз и кисело рядко ям, всъщност ям го само с мюсли или в изключително рядки случаи няколко лъжици с кекс или нещо сладко. :D

ПП И аз съм чувала, че прясното мляко не е полезно за възрастни. Или поне в такива количества :shock:

Jumbie483
03-31-2009, 19:56
Аз имах период през зимата дето пиех по едно шише мляко на ден :D
Ядох само сирене и кашкавал и 'прокарвах' с мляко 8-)
А сега пролетта ще съм на кисело мляко...
Но нито съм забелязала да надебелявам, нито да отслабвам :-o
.. но пък не ми и пука.. Обичам млечни продукти :-P