PDA

View Full Version : Въпрос за успокоителни



babity
03-30-2009, 21:40
К'во успокоително мога да си купя на билкова основа, без рецепта и за к'ви пари? Ама не искам да ме трупясва и да спя по хиляда хиляди часа. Мерси благодаря!


т.1
hottie

5StaR
03-30-2009, 21:58
ет;хсетхопехиотаиохтхио като видя тема на някой пубер за успокоителни ми се изпълва душата :)

Blab
03-30-2009, 22:07
старчо, някои наистина си имат проблеми;

по темата: валерианче;

FockidyFockFock
03-30-2009, 22:10
Попитай в някоя аптека за "Релакса". Не съм сигурен, че името беше точно така, но все пак... 8-)

kristo
03-30-2009, 22:18
Потърси "Ремотив", на билкова основа е точно с жълт кантарион. Няма никакъв антибиотик в него и мисля, че ще ти свърши перфектна работа :)

ScionOfStorm
03-30-2009, 22:19
5stare, нема се шашкаш - сега тълпа като деденцету, щото видяха как блаб ти направи забележка, ще се масират да ти слагат емотико-бомбички и да се надъхват ;)

но пък ще са прави - я си представи (недай си боже), че човек загуби родител и/или двамата даже - в един период от поне месец нагоре и да иска НЯМА КАК да не е на успокоителни - ужасяващ стрес е. при тийновете понякога, уви, стават такива неща.

не, че при бабиту е така (силно се надявам), но все пак.

5StaR
03-30-2009, 22:20
^ мда, ама повечето гледам много фиУми :)

kristo
03-30-2009, 22:21
А иначе е към 7-8 лева доколкото знам. Малко е скъпичко, но си струва :)

Помага и при безсъние, и при стрес или просто някакво нервно напражение.

ScionOfStorm
03-30-2009, 22:21
е, това че го има - има го.

някаква тук искаше да пие, защото често й се сменяли настроенията. то и на мен ми се, да се гълтам с всякакви простотии по тоя случай?

FockidyFockFock
03-30-2009, 22:22
Ремотив-а е гаден медикамент. Прави те крайно лекомислен... 8-)

Blab
03-30-2009, 22:22
Ремотив - върни усмивката на лицето си:Д

ПП: Не ме намесвайте в ник'ви интриги:Д

kristo
03-30-2009, 22:22
Не съм имал подобни проблеми с него :)

FockidyFockFock
03-30-2009, 22:23
Е, явно не съм преценил дозировката. 8-)

ScionOfStorm
03-30-2009, 22:25
Ремотив - върни усмивката на лицето си:Д

ПП: Не ме намесвайте в ник'ви интриги:Д

бе, не са интриги, просто ме издразни това "омг, някой преди мен го каза, нека и аз се съглася и сложа бомбичка йеааах"
и после..

"ааа, сори мацка, не мога ти помогна, ама дойдох да се направя на яка тук"

уааау

Blab
03-30-2009, 22:26
Лет ит бииииииииииииии, лет ит биииииииииииииии, лет ит бииииииииииииииииииииииии ииииии, лет ит бииииииииииииииииииииииии иииии 8-)

DimovB
03-30-2009, 22:42
стой повече време на слънце 8-)

Pliok0019
03-30-2009, 23:30
13. Да НЕ публикуват мнения или теми, в които се посочват лекарски диагнози или се предписват лекарства! Изключение правят хранителни добавки, витамини и лекарствени препарати, които се рекламират масово в медиите и се продават без лекарско предписание.. (Пример: Аспирин, Ефералган, Аналгин, Нурофен и т.н.) Подобни нарушения ще бъдат модерирани или изтривани по преценка на модераторите!

аЗ

Blab
03-31-2009, 04:15
Лино, всичко, споменато тук, е хомеопатично, продава се без рецепта.
Аз ги възприемам и като хранителни добавки, но това съм само аз, разбира се 8-)

ПП: А лекарските предписания на Димов започвам да ги изпълнявам:Д

babity
03-31-2009, 11:35
Мерси за (няколкото) смислени поста! Никой от нашите не се е гътнал и да не дава Господ в скоро време. Просто майка ми навлезе в много трудна критическа поради независещи от нея причини и наистина не мога да издържам на моменти. Все едно става емо. Постоянно реве, а когато не реве и драматизира ми крещи и аз започвам да рева. Не, че някой много силно се е вълнувал де, ама аз да си кажа. Ако не одържа фронта в следващите няколко години (защото толкова време ще е в критическа) може и да посегна към нещо билково. Благодаря на всички отзовали се!

rakiQ
04-01-2009, 08:59
валериан

hisy
05-04-2009, 10:56
ми..отиди в някоя аптека...

kalpazanka
05-04-2009, 14:05
Esbericum- отново препарат, съдържащ жълт кантарион. Обаче ако си вземеш препарат с тази съставка, не бива да се излагаш на слънце, защото кантарионът се натрупва в кожата и предизвиква фоточувствителност. Аз си заплатих за 9-месечното му пиене със страхотно зачервяване и сърбеж за 40 мин разходка по обяд.
И още нещо- ако пиеш противозачатъчни, прочети листовката за пациента, тъй като за някои от тях пише, че не се препоръчва едновременния прием на ОК и жълт кантарион. И още нещо- когато отидеш на лекар и ти предпишат медикамент, не пропускай да споделиш с лекаря какво още пиеш, без значение дали го купуваш с рецепта или не.


13. Да НЕ публикуват мнения или теми, в които се посочват лекарски диагнози или се предписват лекарства! Изключение правят хранителни добавки, витамини и лекарствени препарати, които се рекламират масово в медиите и се продават без лекарско предписание.. (Пример: Аспирин, Ефералган, Аналгин, Нурофен и т.н.) Подобни нарушения ще бъдат модерирани или изтривани по преценка на модераторите!

аЗ
Нали се сещаш, ако тръгнем да й изписваме най-новите и мощни оръжия на психиатрията, в аптеката ще й се изсмеят и ще я върнат, ако не предостави рецепта. ;)