PDA

View Full Version : ГОЛЕМИЯТ парадокс на козметиката!



Samoten89
03-31-2009, 10:36
Жените се смятат за красиви същества по-принцип им е вродено да са красиви нали? Те смятат и, че е напълно нормално да се разкрасят с "козметични материали".
Козметиката по-пътя на логиката закрива естествената красота на жените. Те нямат нужда от нея. Колкото повече изкуствени неща използват толкова по-ниско би трябвало да им пада самочувствието на това колко са красиви в действителност. Като сте красиви за какво са ви червила и гримове и кремове и какво ли не. Не говоря за научно доказаните полезни неща, а за тези които придават красив вид както се твърди. Защо не искате да бъдете себе си? Нима НЕ СТЕ ДОСТАТЪЧНО КРАСИВИ или какво?! :-o :shock: :-D Просто няма никаква логика. Аз по автобуса като видя едно красиво момиче, което ме привлича няма значение за мен с червило ли е или напудрена или каквото и да е било. Като сте красиви и се възприемате за такива не закривайте естествената красота с изкуствена. То няма как да стане така с един коментар де :D, ама поне изкажете, защо го правите. Приятелите ви ли ви предпочитат така. Казвали ли са ви го директно? Аз като видя прекалено нацапотени и ме отблъскват!

iPurple
03-31-2009, 10:43
Няма нищо лошо в лекия грим (стига да не приличаш на нарисувана) - подчертава красотата. :D

CaribbeanGirl
03-31-2009, 10:52
Амиии да ти кажа и аз не ги разбирам! Значи аз съм виждала момичета, които са симпатични, но като се нацапат с пудра, фон-дьо тен и т.н. и направо стават! Разбирам да се ползва гланц/ вазелин за устните, защото се напукват; да се ползва крем - за защита на кожата и др подобни! И знаеш ли кое е най-интересното? Колкото по-нацапани са - толкова по-голямо е самочувствието им :o Според мен няма нищо по-хубаво от естествената красота, като в това включвам и подчертаването й с лек и нежен грим или спирала, или нещо подобно! Ама виж, прав си, няма как да се оправят нещата с 1 коментар...и все пак...жалка история....

lolipop1
03-31-2009, 10:58
Няма нищо лошо в лекия грим (стига да не приличаш на нарисувана) - подчертава красотата. :D

+1 ... когато подчертаеш естествените си черти е много по добре с един фин и лек грим .. и аз съм против да се намацотиш като ... незнам ..

Seducti0n
03-31-2009, 11:09
:) декоративната козметика трябва да се използва за да подчертае естествената красота,
друг е въпроса,че за някои момичета козметичните продукти са единствената възможност да се почувстват красиви..

BloomF
03-31-2009, 11:25
Аз си слагам единствено фон дьо тен(сравнително малко) и гланц. Въобще не харесвам момичетата в стил "чалга певици" :-o

sweetsunshine
03-31-2009, 12:06
ами ако грима е лек и подчертава естествената красота е добре,но не да ходят със ФДТ 3 тона по-тъмен,и да нанасят по 5 слоя от него и след това да слагат още толкова пудра...
Ако имаш сенки под очите нещо такова според мен може коректор или пудра.
Аз лично използвам минерална пудра(която създава много по естествен вид от фдт и не запушва порите,не ме бърка да ходя и без нея,нямам проблемна кожа,но зимата когато нямам тен с нея ми е по-добре,защото съм адски бяла и имам тъмни кръгове под очите понякога).
Използвам спирала,защото миглите ми са гъсти и дълги,но за мен не-достатъчно черни.
Използвам и гланц или балсам за устни,за да не се напукват.

mysterious93
03-31-2009, 12:17
Не всички сме красиви СОРИ! ти кво очакваш всички момичета да са като излезли от списания без грам грим??? ест че никой не харесва нацапотени. Но тва не значи че има нещо лошо да сложиш малко фдт,спирала или гланц. Квото и да говорят момичетата дет не разбирали другите те също си слагат (както казаха я малко спирала,я малко гланц) а тва екъм "изкуственото" тъи че сори че момичетата не сме ти по вкуса. Обърни се към мъжката аудитория кат не те кефим!Аз също не се гримирам много (тва не значи че нямам нужда..имам ужасни пъпки), но ако си мислиш че зарад темата ти ще спра да си слагам гланц и спирала Е НЯМА ДА СТАНЕ :D

PepElqShKaAa
03-31-2009, 13:09
просто някой момичета още от малки израстват със съзнанието че трябва да са гримирани и няма лошо щом е в умерени количества.Аз слагам молив спирала и фон дьо тен,много рядко сенки .. и така :)

Shia
03-31-2009, 13:56
Защото момичетата са гадни зли същества,които биха те изяли с парцалите,ако си бледа,като плашило и "бахти зомбито"


Заляти с вълната чалга и всички онези лиги ,които текат от устите на момчетата и искаме да ни забележат
+ ако нямаме грим сме лапета(нз това от кое дойде)

guinessgirl
03-31-2009, 14:14
някои от нас просто обичат да си слагат грим.
не е до това,че ми вдигало самочувствието и бла бла,пък и аз не говоря за фон дьо тен и пурдра,въпреки че да,ползвам пудра
става дума,че за мен си е удоволствие да отида в голяям козметичен магазин и да си взема супер яките сенки,моливи,гланцове и т.н,и после да творя по лицето си..
цяло изкуство е,страхотно е.. и с грим не се чувствам толкова по-красива,не се чувствам кифленски,...или каквото и да било,чувствам се аз,чувствам се щастлива,че това...изкуство е по мен.

и едва ли някой ме разбра,но ако сте-евала 8-)

moon_flower
03-31-2009, 17:46
Ами наскоро даже бяхме разговаряли на тази тема в класа. :D И то момичетата си говоирхме и стигнахме до същото заключение.Аз си слагам само балсам за устни на Нивеа...ако това се брои изобщо за грим. :D

tItEufFf
03-31-2009, 18:15
Хубавият грим е да подчертае съвършенствата и да скрие недостатъците без да се забелязва.
Това го бях прочела от една съфорумничка и ми се е набило в главата. Слагам си лек фон дьо тен, за да прикрия пъпчици и спирала, за да ми направи очите големи и изразителни. Както и балсам, за да придаде свежест на устните ми.
И това е...не слагам нищо повече, така изглеждам добре. И не мисля, че има нещо лошо в това.

sladkish_14
03-31-2009, 18:31
Аз по автобуса като видя едно красиво момиче, което ме привлича няма значение за мен с червило ли е или напудрена или каквото и да е било.!

Сам се оплиташ в приказките си ..Тоест , момичето може да е с много грим , обаче това в момента не те интересува , пък говориш , че нямало значение .. :( .. При всеки е различно , някои слагат грим за да прикрият дефекти , други за да подчертаят някой свой качества .. Не виждам нищо лошо , щом е създадена козметиката , значи е имало защо ! .. + това сте въздух по налягане вие момчетата , ако видиш някое 15-16 годишно момиче без грим на улицата едва ли ще се влюбиш .. Не искам да развивам много тази тема , защото има много да се каже и все пак хубаво е , че има тук там някое момче , което смята , че момичетата са красиви и без грим :wink:

Axel_f
03-31-2009, 19:57
Не си прав за грима. Вярно, че естествената красота е незаменима и където липсва почти нищо не помага, НО гримът определено си има важна роля за външността на една жена. Гримът прикрива малките дефекти (например лъскавина, сенки под очите и тн.) и подчертава естествената красота. Едно лице изглежда по по-различен начин ако е добре гримирано. Не трябва да се прекалява, разбира се, момичетата трябва да се съобразяват с възрастта и с обстановката. Според мен за училище молив, спирала и бледи сенки са напълно достатъчнен макиаж. :)

KoRnFlAkE
03-31-2009, 21:33
на мен пък просто ми харесва. и не ми вдига самочувствието, даже след като съм сложила грим, забравям за него.
и не ползвам пудра или фон дьо тен, нямам нужда.
както каза guinessgirl, чувството да влзенеш в козметичен магазин и да си купиш хубави сенки и т.н. - е, няма такова.
даже понякога ми харесва повече от това да се гримирам. 8-)
и.. ако не се слага грим в промишлени количества, се подчертава естествената красота просто. :)

Converse333
03-31-2009, 22:32
Аз слагам фон дьо тен и пудра отгоре.Малко спирала понякога.Балсама за устни е задължителен постоянно.Но повечето хора не забелязват,че съм гримирана и така трябва да бъде.Да изглеждаме колкото се може по-естествени. 8)

tedytyy
03-31-2009, 22:38
С твоята логика нищо чудно че ника ти е: Samoten89 .. Декоративната козметика е създадена не за да прави жените на палячовци,а за да подчертае "хубавите им черти".Ако беше грозно нямаше да се използва,нали така? Това че повечето жени прекаляват с грима и изглеждат отблъскащо,не значи че той е напълно безполезен и придава лош вид.Има много малко случаи,в които жена без капка грим изглежда много добре-подчертавам много добре,защото срещам коментари в които за жената без грим пише цитирам "направо става!".Казано е става,а не изглежда очарователна или нещо подобно.Извода е че както при всичко останало,просто не трябва да се прекалява..

Sweetytoo
04-01-2009, 06:12
аз съм на мнение,че гримът трябва да е лек и нежен,за да подчертае и "отвори" лицето.КОгато изглеждаш по естествен начин е по-лесно хората да те харесат какъвто си! :)