PDA

View Full Version : Отдавна не се бях чувствала така.....



MoMoXiXi
03-31-2009, 11:56
Темата ми няма за цел да покажа колко съм съпричастна (или не толкова), милосърдна или нещо от сорта.
Просто днес бях свидетел на нещо и ... става ми супер тъпо и тъжно и направо ми идваше да ревна насред улицата. Умря ми желание за каквото и да било да правя днес... по същество..
След края на часовете половината даскало се изнася от училище и възрастен човек на колело явно е ходил да си купи хляб и се прибира. Той ЯВНО въобще не беше добре. Косата му опадала, ръцете му надути и изсъхнали и се чува "тряс!" и всички поглеждат натам от където идва трясъка - този същия дядо пада с колелото. Бях все още поне на 20 метра и очаквах да видя какво ще последва. И какво последва- нищо. Човека нямаше сила дори да се изправи(пъшкаше и се беше сковал), кой знае от какво беше болен и как се беше ударил след тоя трясък, хляба му се разпиля на земята и всички (поне 60-70 човека) просто си отминаваха и го гледаха и обсъждаха. Някои даже се хихикаха. В този момент все едно някой ми изля една кофа студена вода отгоре. На всичкото отгоре, аз, заедно с цялото стадо, си отминахме без да му помогнем. После ми стана супер гадно като ми се избистриха нещата.. и си помислих и той как се е почувствал като толкова народ го отминава и не му помага. И с ипожелах и на мен да ми се случи някой ден, че да оценя хората и добротата в тях (ако я имат естествено). Тези, с които бях правиха обичайното - едната се хилеше, другата вика "Е, ние сме момичета, какво можем да направим", третата въобще май не забеляза. И аз също си продължавах пътя и отминавах човека. Освен това си дадох сметка от една постъпка само колко много неща си личат за човека - решителност, стратегия до някъде, качества, мислене, самочувствие... Почувствах се като някой боклук. На някой може да му се струва ебати тъпото, но всеки да си мисли каквото си иска. Трябваше просто да го споделя, да го напиша..

StayFly
03-31-2009, 12:14
И никой не му е помогнал?
Леката мръсни!

LovelyGirl
03-31-2009, 12:20
Добре де остави другите,ТИ защо не му помогна :-o .Чудиш се на другите,а ти самата нищо не си направила.Доста пъти ми се е случвало да помогна на възрастен човек и ми става много жал за тях.Какво като сте момичета,не можете да му съберете хляба и нещата ли :?

MoMoXiXi
03-31-2009, 12:23
Не се чудя на другите, обвинявам себе си най-вече.
По втория въпрос- ами стадо идиоти сме, кво искаш.

5StaR
03-31-2009, 12:34
Emi da mu bqhte pomognali? Nqma6e da vi okapqt rucete, kakvo kato ste momi4eta

Joc
03-31-2009, 12:35
Много ми е кофти за старите хора... отнасяйте се с уважение към тях, и доста кофти, че никой не е помогнал :(

Lestat357
03-31-2009, 12:54
Поредната тема с подобен привкус. И поредната случка. Така е (свиквай), това сме Ние.

И стана ли ти по-леко, като сподели?

*Артрит (най-вероятно), физическата болка е доста силна и сковаваща, все пак унижението е било по-голямо (според мен.. и според зависи конкр. човек и още няколко мед. детайли).

Blab
03-31-2009, 13:22
Напоследък осъзнавам едно, че хората масово искат да са други, не шейпшифтъри, дъъ, просто други, по-добри? Е, да, ама не го правят, това си го обяснявам с несигурност и вписване в общия пейзаж, колкото и грозно да звучи.

Как беше... и /на думи/ по 100 пъти на ден освобождават България.;
Ама, твоето след дъжд качулка е добро, означава, че все още някой го е грижа(за нещо). Амин!

guinessgirl
03-31-2009, 13:29
Много ми е кофти за старите хора... отнасяйте се с уважение към тях

дам..
и е супер тъпо това,че никой не ги уважава,та нали точно предишните поколения са изградили всичко,което имаме..

и това,че никой не е помогнал.. абе лапетата са тъпи същества. и е хубаво,че поне си се замислила за ъъ грешката си

Spider4eto
03-31-2009, 14:07
Братле и да се обвиняваш и да не се обвиняваш, на човека няма да му стане по-добре. Оня ден ми стана некво тъпо щото се качва няква стара жена в трамвая и аз такава си ставам да й дам място да седне и всички хора ме гледат :shock: все едно съм паднала от Марс :-o

hottie
03-31-2009, 14:18
ужасно, наистина. Определено бих помогнала.

Jumbie483
03-31-2009, 15:33
Да и бяхте помогнали, сега нека съвестта те гризе..
Аз винаги помагам на такива хора, просто защото знам, че след години и родителите ми ще се такива, а след тях и аз.. тъй че :-o

jghgh
03-31-2009, 16:44
Не се чудя на другите, обвинявам себе си най-вече.
По втория въпрос- ами стадо идиоти сме, кво искаш.
Определено.

Знам че е потрисаща гледката, но чак толкова да не успееш да действаш рационално?
Каквото и да стане пред очите ми, винаги помагам, особено когато това са хора в лошо положение/състояние.

Но поне евала че ти е направило нота подобно нещо. Но е трябвало да му помогнеш!

TheSadGirl
03-31-2009, 17:09
Преди месц може би, сестра ми ми разказа как като си тръгвала от училище някакъв мъж биел баща си пред блока им. Тя и нейните приятелки ест сами не могат да направят нищо и извикали някакви учителки, които се обадили в полицията. Ааа .. имало хора по прозорците на блока, които гледали :shock: :-o :-o Направо не знаех какво да кажа ....


А миналата година, бях на село и един дядо беше паднал от пътя долу до реката ( то е високо такова) и ние с моята приятелка инаваме и го чуваме как вика погледнахме и го видяхме, но не можем да го извадим сами. Отидохме викнахме един чичка дето живее там близо, той дойде видя кой е и вика: Оставете го, той е пиян :shock: :shock: :shock: и се прибра :? После отидохме и викнахме едни др хора, които първо ни попитаха : Рита ли? (демек дали е жив) и тогава тръгнаха.Бяха го извадили и ги срещнахме по пътя, тоя дядото целия в кръв, разпокъсан и ни вика : Ооо сладурани 8-) .. той наистина беше пиян, ама такова отношение и то от по- възрастни хора, а не деца .. :?

cherinka
03-31-2009, 17:46
Когато някой ми помага за нещо винаги ми изглежда изкуствено.
Веднъж се търкулих в един рейс в градския транспорт, бях с един сак, паднах на две кълбета, едвам се изправих и тамън наближи моята спирка и си слезох като бял човек и 10 крачк по надолу един от рейса ми вика "Как сте? Добре ли сте? Да ви помогна ли със сака?" и аз го изгледах много пренебрежително и отклинах "Не, благодаря".
Винаги когато отстъпвам място в автобуса на друг човек, винаги когато видя някой от моя вход с много торби и ги взема и му помогна до асансьора, когато в училище някое момиче се подхлъзне, паде, спъне (понеже училището ми е на високо) или се оплаква от тежките й торби, винаги имам чуството, че показвам някакво фалшиво съпричастие. Някаква лицемерност... и не знам на какво се дължи. Просто ума ми не може да го побере това непознат да бъде мил и добър с теб и много повече бих оценила ако някой мой познат или приятел ми помогне за/в нещо.
Още повече преди 9 години когато за малко да умра на село и някакъв пич ме е докарал с колата си до болницата в Пловдив и баща ми му е дал пари за безниза и той ги е взел..... от тогава всяккви помощи от такива хора ми се сруват лицемерни. Дали заради тях и аз съм такава,ама просто не вярвам в доброто.. никога няма и да повярвам...

Относно този дядо.. просто на човек му трябва известно време да асимилира какво аджеба е станало и чак тогава да се притече на помощ. Не те оправдавам, но все пак се изискват бързи реакции пр такива обсоятелства, които н теб, явно, са ти липсвали... както и да е.

Blab
03-31-2009, 17:54
Да, ето това е - хората не вярват, че доброто още вирее сред тях.

nesquiky
03-31-2009, 18:00
Еми случват се и такива работи, но смятам 4е в такива моменти трябва да превъзмогнем гордостта си и всичко и да помогнем на изпадналия в нужда! И то по най-простата причина-за да ти помогне той, когато ти изпаднеш в такава ситуация! А даже може да завържеш и някое приятелство!!! :)

cherinka
03-31-2009, 18:11
причина-за да ти помогне той, когато ти изпаднеш в такава ситуация!
А точно това е най-глупавото нещо, което един човек може да си повтаря, докато помага на друг!


Няма ненаказано добро, колкото и грубо да звучи!

nesquiky
03-31-2009, 18:22
Не, не ме разбрахте! Нямах предвид "Сега ще му помогна, защото той ще ми помогне, като ми трябва", а че това е нещо като верига! Нали се сещате като онзи филм "Предай нататък" и така ще направим света ПО-ДОБРО място!!!
:-D
Дано сега се изразих по-добре!!!

Sintya
03-31-2009, 19:12
Положението е такова, че всеки гледа себе си.
И аз бях попадала на такава случка, един вързастен човек беше паднал пред Халите и абсолютно никой не му помогна. Както и аз.
Не знам защо, просто не можах да усмисля случката на време. И съжалявам. И ще съжалявам... може би не съм толкова добра, колкото и да ми се иска, но не винаги се получава.
Трудно е, но никой не се поставя на мястото на човека.
Може би, ако той беше на наше място също не би ни помогнал, замисляш ли се?
Но аз бих... просто трябва да действаш бързо... има такива много случаи, но такъв е живота.

Pliok0019
03-31-2009, 19:18
Е няма как да те упрекна, че не си му помогнала, понеже не знам как бих реагирала. Може би бих се изплашила и това да не ми позволи да постъпя както е трябвало.

Иначе и на мен много ми е гадно за възрастните хора...Все си представям, че това например, може да е дядо ми...

Nam3less3
03-31-2009, 19:24
Интересно защо никой не му е помогнал? Страх го е да не видят другите? Че ще го помислят за мекосърдечен, че така се "цепи от колектива", който е безсърдечен и това е модерно?

Blab
03-31-2009, 19:26
колектива", който е безсърдечен и това е модерно?
;

Sissy90
03-31-2009, 19:47
Не знам защо всички сме толкова безчувствени... Повечето хора, които писаха тук, казват "Аз не бих постъпил/а така", но в такъв случай защо все пак няма кой да помогне в такава ситуация? Сигурна съм, че почти всички, като се замислят, ще се сетят за подобен случай, в който са действали супер неадекватно.
Веднъж с още едно момиче бяхме попаднали на човек, припаднал до пътя - пиян като дъска, но това няма значение. Отидохме в едно магазинче наблизо да помолим някой да се обади на Бърза помощ, защото нямахме телефони. Казахме на продавача, че има припаднал човек до пътя, а той каза, че сигурно е някой местен пияница и се е напил - и отказа да се обади. Супер много му се ядосах тогава! Пред магазина имаше други тийнейджъри и някои от тях дойдоха с нас при човека, обадиха се на Бърза помощ. Но защо трябваше те за го направят? Нали уж по-възрастните трябва да ни дават пример, а на какво ни учат? На бездушие. Тогава отидох отстрани и се разплаках... не знам точно защо, може би ми стана болно, че хората са такива, че озти тъпак в магазина едва ли не ни се скара, че искаме да помогнем... Не виждам нищо нормално в това, ужасно е!

MP
03-31-2009, 20:04
На мен пък ми е интересно какво е правил на колело в такова състояние?Не са виновни тези,които не са му помогнални,а тези,които са позволили да се стигне до това.

TheNewReligion
03-31-2009, 20:05
Ставала съм свидетел на подобна случка. Бях с една моя позната и дядото падна насред улицата. Ние му помогнахме да стане.
А като си се почувствала като боклук защо не се върна? Явно доста ти се спи.

AFT
03-31-2009, 20:11
Аз всеки ден съм свидетел на такива неща. Моя дядо е болен и се държи супер неадекватно. Вярно, изнервящ е и понякога му се карам и т.н.,но не знаете как чужди хора от квартала се държат с него. Супер много се изнервям като видя някви хлапета да му се подиграват и да го закачат или възрастни да му крещят и да го удрят. Оф..

nesquiky
03-31-2009, 20:23
Наистина не се бях замисляла, че така може да постъпят и с моите баби и дядовци... А това не е приятно... Нали така казват: "Не прави на другите това, което не искаш да ти направят на теб!". Май наистина е вярно... :cry: :neutral: ;-)

cherinka
03-31-2009, 20:49
Аз всеки ден съм свидетел на такива неща. Моя дядо е болен и се държи супер неадекватно. Вярно, изнервящ е и понякога му се карам и т.н.,но не знаете как чужди хора от квартала се държат с него. Супер много се изнервям като видя някви хлапета да му се подиграват и да го закачат или възрастни да му крещят и да го удрят. Оф..
Стига, беее :D :D
Твоя дядо е скица!
Всеки път като говидя му се радвам супер мноо. 8-)
Супер готин е. И разказва неща от преди 100000 години, говори а баба ти, за теб, за сестра ти, за втората световна война, за войниците от не знам си коя година, за инфлацията на хляба ... :D :D :D :D :D :D :D виинаги съм си мислила, че всичко го харесват.. щото е един такъв.. изпълнен с мног заряд.. и винаги говори едно такова забавно иначе не знаех, че има хора, коио му се подиграват.
КОИ СА ТИЯ ДА ГИ ОПРАВЯ НА БЪРЗО АЗ :D

AFT
03-31-2009, 21:10
Аз всеки ден съм свидетел на такива неща. Моя дядо е болен и се държи супер неадекватно. Вярно, изнервящ е и понякога му се карам и т.н.,но не знаете как чужди хора от квартала се държат с него. Супер много се изнервям като видя някви хлапета да му се подиграват и да го закачат или възрастни да му крещят и да го удрят. Оф..
Стига, беее :D :D
Твоя дядо е скица!
Всеки път като говидя му се радвам супер мноо. 8-)
Супер готин е. И разказва неща от преди 100000 години, говори а баба ти, за теб, за сестра ти, за втората световна война, за войниците от не знам си коя година, за инфлацията на хляба ... :D :D :D :D :D :D :D виинаги съм си мислила, че всичко го харесват.. щото е един такъв.. изпълнен с мног заряд.. и винаги говори едно такова забавно иначе не знаех, че има хора, коио му се подиграват.
КОИ СА ТИЯ ДА ГИ ОПРАВЯ НА БЪРЗО АЗ :D
Абе, всичките истории му ги знам, има и за циганите, за германците, за руснаците.. ;д А тая радост на хората отива повече към подигравки, а по-късно и към по-грубо държание. ;] А най-тъпото е, че майката на онази луда Вики от Вапцаров, дето живее в моя блок (ако я помниш,обичаше да хапе и скубе околните), се държеше тъпо с него, сякаш не знае какво е да имаш болен в семейството. Е, има ги и такива, които още се държат добре с него или просто не му обръщат внимание. ^^

cherinka
03-31-2009, 21:24
не знаех, че е болен :shock:
е сега като се позатопли и по-често излизам в мхалата дано го засичам по-често.

Pliok0019
03-31-2009, 21:33
Наистина не се бях замисляла, че така може да постъпят и с моите баби и дядовци... А това не е приятно... Нали така казват: "Не прави на другите това, което не искаш да ти направят на теб!". Май наистина е вярно... :cry: :neutral: ;-)
Да. Баба ми е казала да отсъпвам място в автобуса, защото ако някой не й направи на нея?!

Иначе и аз бих убила някого, ако посегне на баба ми или дядо ми. Не знам как, но бих впрегнала всичките си усилия в това този човек да го боли адски много...

Joc
03-31-2009, 22:16
ако някой посегне на моите, няма да съм аз просто...

SWASTIKA
04-01-2009, 05:25
150. Не е никак трудно.

Sissy90
04-01-2009, 18:50
А най-тъпото е, че майката на онази луда Вики от Вапцаров, дето живее в моя блок (ако я помниш,обичаше да хапе и скубе околните), се държеше тъпо с него, сякаш не знае какво е да имаш болен в семейството.
Защо пишете с такива букви, налага ми се да копирам в текстов файл, за да прочета какво пише :D

alexandra00
04-03-2009, 20:24
какво като сте момичета нали сте цяла тумба хора? аз също помагам на старите, така са ме възпитали. на 1 човек му откраднаха чантата и баща ми тръгна да гони крадеца. но както и да е. Мн тъпо сте постъпили. Правилно се самообвиняваш :?

Enough
04-04-2009, 13:36
Просто не бъди конформист ... отиваш и помагаш ... аз така правя :/

ProstoAz
04-04-2009, 18:17
Аз колкото пъти съм виждала такива случаи, винаги е имало някой, който да помогне! Не мога да повярвам, че в днешно време хората са толкова забързани в ежедневието си и егоистични, че да не могат да отделят 2 минутки от времето си и малко усилия, за да помогнат на човек, който има нужда.

Иначе по психология преди около 2 години си спомням как г-жата ни чете нещо, свързано точно с такива случаи. Според изследването хората са склонни да помогнат само когато има по-малко други хора наоколо... Защо, така и не разбрах.

Vesk0u
04-04-2009, 20:04
"Не БЯХ се БЯХ чувствала така" - само като го прочетох и разбрах, че няма смисъл да чета поста ти. :razz:

MoMoXiXi
04-04-2009, 20:10
За техническа грешка чувал ли си, г-н Умник?

Иначе благодаря на всички останали, които са споделили мнение в темата ми.

ViolentSaint
04-04-2009, 21:51
МНОГО МРАЗЯ ТАКИВА ПОСТЪПКИ КАТО ТВОЯТА.... преди време ми се случи подобна минавах си покрай една оживена улица и гледам един човек паднал на пътя и стотици хора и коли го подминават никой не си мърда пръста. Верно че горкия човек беше бездомник и беше пиян като гъз но това не означава че трябва да бъде оставен на произвола и по средата на пътя. Наложи се да викна линейка беше целия в кръв от падането явно. Като пристигна линейката тогава хората взеха да спират и да питат дали ще се оправи. Според лекарите ако беше останал още 3-4 часа без лекарска помощ може би е щял да умре.

поне за едно се радвам от разказа ти , че си се почувствала гадно и така и трябва това подсказва че си човек не някой безчувствен боклук.