PDA

View Full Version : Боя за коса и къна



therichbitch
03-31-2009, 16:12
Ако се боядисам с къна, после ако ми хрумне да си върна червения цвят на косата, дали после ще може да се обезцвети с блондор еветуално, за да мога пак да се направя по-светла?

Boot
03-31-2009, 16:13
След къната нищо няма да ти помогне. Гарантирам :) Ще трябва да чакаш да израсте.

jenichka
03-31-2009, 16:26
къна?!?!?!?голяма грешка!нищо след нея няма да хване!

Boot
03-31-2009, 16:45
Къната в никакъв случай не е грешка. Щади косата ужасно много, даже и подхранва.

pinkisexapilla
03-31-2009, 17:32
Значи слушайте ся и помагайте плс:

Преди 2седмици си направих косата с къната Herbal (нюанс Yellow) обаче нямаше кой знае каква промяна а само имам оранжев отенък. Косата ми е тъмно руса.. И сега искам да се правя в тъмно червено или в русо и вапроса ми е дали боя ще хване и каква боя ще ми препоръчате? Плс мн ми е спешнооо :oops:

therichbitch
03-31-2009, 17:35
хмм, имам един черен кичур с къна и са ще пробвам а го изсветля
ако стане, ще е перф

d_92
03-31-2009, 20:52
естествения ми цвят е светлокафяво.... 1 г бях черна с къна... преди два месеца ми дойде идея да се изсветлявам... /косата ми е дълга до кръста, съответно няма как да чакам да израстне/ и фризиорката ме обезцвети, след това ми нанесе боя - имах 5 цвята върху косата... много светли в корените, по средата - червеникав, връхчетата - почти черни... Просто много малко къна падна при обезцветяването...
Втория път ме обезцвети 2 пъти и сложи тъмнокафява боя и сега /1 месец по-късно/ е тъмнокафява с леки червени оттенъци на слънце... Иначе тя ми каза, че косъма ми е много здрав...
Каната е полезна за косата, но много трудно се маха :) :) :)

LovEsIckk
03-31-2009, 20:55
Къната няма махане..Трябва да изчакаш да ти израсте косата :)

d_92
03-31-2009, 21:05
Къната няма махане..Трябва да изчакаш да ти израсте косата :)

глупости... нали аз съм така ... трудно е, но не е невъзмажно... търпение да имаш :)

Pliok0019
03-31-2009, 21:47
Къната няма махане..Трябва да изчакаш да ти израсте косата :)

глупости... нали аз съм така ... трудно е, но не е невъзмажно... търпение да имаш :)
2 пъти обезцветяване е много сериозна работа. Шанса да ти остане коса не е особено голям.

d_92
03-31-2009, 22:09
емии тя внимава да я запази.... прави и маски и т.н ... иначи до тук ще е с обезцветяванео... :o :o :o

marin4itu
03-31-2009, 23:25
Къната се захваща на повърхността на косата, а боята навлиза в самия косъм, ето защо след като си се боядисала с къна, боята не може да хване.

therichbitch
04-02-2009, 12:47
След къната нищо няма да ти помогне. Гарантирам :) Ще трябва да чакаш да израсте.
хмм, да ви се похваля, аз имах един кичур с черна къна, не много тънък, от не повече от 1 месец и снощи го обезцветих и си стана както се едно съм била с боя и после си го боядисах и него в червено /понеже цялата ми коса е червена/ , та все пак има отърване от къната, даже не ми е изгоряла косата

sweet_bubka
04-02-2009, 20:01
След къната нищо няма да ти помогне. Гарантирам :) Ще трябва да чакаш да израсте.
хмм, да ви се похваля, аз имах един кичур с черна къна, не много тънък, от не повече от 1 месец и снощи го обезцветих и си стана както се едно съм била с боя и после си го боядисах и него в червено /понеже цялата ми коса е червена/ , та все пак има отърване от къната, даже не ми е изгоряла косата
s kakvo to4no go obezcveti kaji mi plsssss 4e ne sam mnogo navatre v ne6tata :-) 4e ot noemvri ne sam se kanosvala i 4akam da padne ama trudna rabota apak nemoga da si ponasqm kosata taka

Primavera
04-02-2009, 20:18
vijte pyk az osven boi i kani kakvo sym 4uvala ...samo 4e ne stava duma za premahvane na kana ili cqlostno boqdisvane, no vse pak ako nqkoi go interesuva:

- otvara ot laika izvetlqva kosata, a ot kopriva potymnqva

за кестеняви оттенъци:
1.охлажда се водата останала след варене на необелени картофи и с нея се полива косата
2.отвара от розмарин,салвиа,малинови листа и магданоз
3.отвара от силно кафе или черен чай
4.отвара от кафе и орехи
5.отвара от ябълков оцет,розмарин и кафе

за червени оттенъци:
отвара от невен или сафрон
:-)

therichbitch
04-03-2009, 13:25
След къната нищо няма да ти помогне. Гарантирам :) Ще трябва да чакаш да израсте.
хмм, да ви се похваля, аз имах един кичур с черна къна, не много тънък, от не повече от 1 месец и снощи го обезцветих и си стана както се едно съм била с боя и после си го боядисах и него в червено /понеже цялата ми коса е червена/ , та все пак има отърване от къната, даже не ми е изгоряла косата
s kakvo to4no go obezcveti kaji mi plsssss 4e ne sam mnogo navatre v ne6tata :-) 4e ot noemvri ne sam se kanosvala i 4akam da padne ama trudna rabota apak ne moga da si ponasqm kosata taka
ами с едно на палете дето е в опаковката има и прахче за обезцветяване , в смисъл води се много светло русо, номера е Е20 ако не се лъжа , но ти пак виж, само внимавай да не се изгориш косата :) , ето така изглежда опаковката и не се води най- светлото, просто кажи 4е трябва да има едно синьо прах4е, продава4ката 6 ти каже
http://www.goldmax.pl/images/sch_pal_int_col_e20.gif

sweet_bubka
04-03-2009, 17:02
благодаря therichbitch ще пробвам

Eechu
03-09-2013, 10:38
Може ли да ви попитам и наистина се извинявам , ако вече има подобен въпрос тук, но в момента съм на къна. Доволна съм и ми харесва текущия ми цвят, но понеже ми е за първи път и не съм много запозната с къната, бихте ли ми казали дали скоро тя ще се махне. Бих искала да си остане така. Косата ми е малко под раменете. След колко време ще се махне. Пропуснах да кажа, че отдолу имам едни отвратителни рижаво-руси кичури и се боря да ги скрия. Слагах боя , но пак проличаха и искам да ви попитам къната ще ги закрие ли за дълго и след като косата ми израсте ще се върне ли естественият ми цвят без кичури, без къна ?