PDA

View Full Version : Как да се отуча от този гаден навик?



uSmivKaLovE
04-01-2009, 10:06
Имам един много гаден навик и съм сигурна, че не съм само аз :D
Сега сериозно. Когато съм под напрежение или нещо ме притеснява... иии започвам да си пипам лицето и да се чопля. :( И не само... Ако имам раничка по ръката, също. Знам, че е много лошо, защото така се получава замърсяване и редица проблеми... И затова искам да спра. Как да се отуча от тоя гаден навик :( Правя го вече несъзнателно и се усещам след няколко минути, че го правя. :( :( :( Съвети?

jenichka
04-01-2009, 10:12
ами......контролирай се.друг начин не виждам

gLypChenCee
04-01-2009, 10:38
Ами помоли някой твой приятел или вашите като почнеш да се "чоплиш" да ти ударят един .. и ше се спреш.. 8-)

Hysteric_Bitch
04-01-2009, 11:10
И аз правя същото. По принцип се замислям колко зле изглеждам така отстрани, но след по-малко от минута продължавам да го правя. После пак се замислям и пак спирам докато не си отклоня вниманието с нещо.
Аз го правя от скука.

lolipop1
04-01-2009, 11:25
това е на нервна основа ... опитаи се да го преудолееш ... просто напук не се чеши .. колкото и да се нервиш докато не го правиш ... от личен опит го казвам ...

rusova
04-01-2009, 11:57
emi kato po4ne6 da go pravi6 si pomisli kolko grozni 6te sa ti posle racete dano da se stimulira ot tova :)

MoMoXiXi
04-01-2009, 13:20
Дам, на нервна основа е.
Аз имам навика да си грижа кожичките около ноктите като съм нервна (най-вече когато съм в нас или в даскало преди контролно).

Sissy90
04-01-2009, 15:12
Аз мисля, че ще е най-добре да помолиш приятелите и родителите си да ти правят забележка като почнеш да го правиш - малко е дразнещо да ти опяват, но по някое време ще ти стане толкова досадно, че ще спреш :)