PDA

View Full Version : Нути



macegirl
04-01-2009, 11:01
Искам да Ви пoмoля ако някой знае нещo повече за НУТИ-кандидатстване,бал и тн. моля нека да разкаже.Благодаря предварително!

melinor
04-01-2009, 18:02
Има си отделен изпит- За след 4ти, 7ми и 8ми
Зависи с каква паралелка искаш да си? Ако например искаш балет имаш изпит по балет и т.н.

macegirl
04-02-2009, 09:11
Iskam da sym v paralelka s horeofrafiq i da kandidatstvam sled 7-mi klas!

melinor
04-02-2009, 16:02
Ами само за балет знам, но със сигурност знам че е с отделен изпит, а в/у какво - не знам :[

sweet_tani
06-18-2009, 11:49
ako iska6 da si podava6 dokumentite hodi sega te 6te ti razqsnqt i znam za moderen balet 4e trqbva da ima6 diploma nad 4 i 4e na 3.07.09 e izpita a na 29-30 ima podgotvitelni grupi i na 30 ot 8h ima pregled :) az se zapisah ve4e :grin:

LizZz
06-19-2009, 04:57
НЕ отивай там!
Съсипват желание за работа + некачествено преподаване.
Бил съм там, знам го от личен опит.
Това се отнася за класическия отдел - класически балет.

Другите възможни отдели са Български танци и Модерен балет.
Там е по-качествено.
Особенно в българските танци. Няма човек, който да се е оплакал.;)
Ако ше влизаш в това училище - български танци или модерен балет.

Директора и заместник директора са отвратителни злобари с много високо самочувствие и по-добре да не си имате вземания - давания с тях.
Корупция има - искат пари, а не се вижда къде отиват. В мойто сегашното училище (119) си има един бюджетен отчет - там няма такива работи. :Д Правете си изводите.

Също така не е разделено на смени, ами часовете са 12.
Първия започва в 8:00, 12-я свършва в 18:30, като рядко имате 12 часа.
Като цяло са 8 до 10 часа.
Има и един свободен час (ако някой не реши да ви до вземе) от 1 без 10 до 1:40.

А като цяло ти препоръчвам ако ще ставаш балерина да отидеш или в частното училище, което пак се намира в София или някъде извън българия - Франция, Германия и разни други градове.

В класическия отдел се набляга на танците и почти не се учат обикновенните часове като български език, математика, биология и т.н. и ако решите да се местите после ще ви е доста трудно да наваксате пропуснатото. А на всичкото отгоре и самия балет не е на ниво и това също не можете да практикувате като хората.
Цялото ви време отива и като цяло е загубено.

Също така е и много трудно - трябва много работа, разтягания и желание. И психическа сила да се противопоставяте на гадни учители.

В българия изкуството не се цени - балетистите в Операта имат заплата 200лв някъде. Ако ще се занимавате с това - извън България.

И не на последно място - НАУЧЕТЕ СЕ ДА ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА!!!

lillyyy97
01-05-2015, 16:51
Искам да попитам възможно ли е кандидатстване след 10 клас в НУТИ ? Има ли изобщо изпити и какви документи трябват за кандидатстване ?

galen_plamen
01-05-2015, 18:53
има приравнителни изпити по главната специалност за 10 клас - като ученикът трябва да се представи пред комисия. В сайта пише,че се правят - когато няма достатъчно ученици.
Ученици, идващи от подобни на НУТИ училища не се явяват на изпит.
- Копие от удостоверение или служебна бележка от старото училище за завършена учебна година.
-Диплома за основното образование-копие
-Копие от акт за раждане
-Медицинско свидетелство от личен лекар,че ученикът е здрав и може да работи по дадената специалност като танцьор /да се учи/- копие
-Застрахователна полица за злополука в деня на изпита- копие
-попълва се и заявление за кандидатстване
През учебната година трябва да се провери за тези приравнителни изпити, ако има такива - поради недостига на ученици за училището