PDA

View Full Version : Предварителен изпит (езикова култура) - Велико Търново



vicious
04-01-2009, 12:33
искам да попитам специално тези ,които ще се явяват на предварителен изпит по езикова култура как точно се готвят, на какво наблягат ... ,а и тези ,които вече са били на този изпит да споделят ако си спомнят какво се е падало :)( като думи за 1 задача имам предвид)
изпитът е на 11 април :)

mynichka
04-01-2009, 16:22
В книжарницата на ВТУ има книжка с тестове по български език 10 на брой... и от тях се падат доста често почти всичките въпроси!

ImmortalForever
04-07-2009, 12:42
Мислех да ходя, но се отказах, пък и даскалката на урока, ми каза да не се бутам при големите риби.И аз ще кандидатствам най-вече във Велико търново... Сега относно тестовете за които питаш...Купих си няколко техни книжки със тестове, които са се падали, но изпитът има още един компонент(предполагам, че знаеш) и това е съчинение по дадена тема.Тя образува една трета от цялостната ти оценка.Книжката по която аз работя ( тя е за самоподготвка предимно, но не ти е излишна-никак даже..) е 10+ тестове за кандидат-студенти ФЕЛИНА Велико Търново, 2008 Успех :)

Kikincety
04-07-2009, 12:46
Има си помагала в книжарниците 8-)

kuklicka
04-07-2009, 15:48
миналата годиан се явявах, подготвях се сама, без уроци, курсове и т.н., имах само една книжка и изкарах 5.00 :-P

anitkadimitrova
04-10-2009, 06:25
Zdraveite.Kuklicka iskam da te pitam kakva temaza ese se padna,ako pomni6 molq te kaji
:)

kuklicka
04-11-2009, 12:46
Темите бяха две и бяха цитати. Надявам се да не се бъркам, но едната беше нещо от типа " Народ без писменост, не е народ" , а другата " И най-лошият пример, може да ни служи за пример" . Не са ми точни заглавията, но идеята беше такава. Като цяло тестът беше лесен в сравнение с този на ПУ :oops:

_ENA_
04-11-2009, 17:12
аз до колкото знам този университет не е акредитиран? :( това не ви ли притеснява..иначе и аз имах намерение да кандидатсвам там, но подучух че дипломата след това не се е признавала.. не знам до колко е вярно?някой да е повече информиран...?

kuklicka
04-12-2009, 13:51
Ами това е един от най-читавите университети в страната, първият извънстоличен и е акредитиран http://www.uni-vt.bg/1/?page=115 Но все пак мн зависи какво кандидатстваш- ако искаш да учиш някакъв тип икономика-има мн по-подходящи места, например Свищов.

stedi
04-27-2009, 10:56
Споделете как сте се справили на изпита, доволни ли сте от резултатите? :)