PDA

View Full Version : Синини



Terorist
04-01-2009, 13:28
Напоследък си докарах доста синини по ръцете и краката, които дори не успяват да се оправя преди да си докарам следващите.
Ако някой знае нещо, с което да ускоря изчезването на синините или поне на болката, каквото и да било, моля да сподели.

Maexxna
04-01-2009, 15:23
Ами картоф.Аз преди година се шибнах в 1 люлка и се посиних точно под окото ( там е много нежно мястото и трудно изчезва синината).Та зех малак картоф разрязах го на 2 и го сложих за около 10-15 минути. След 1 ден синината изчезна. :)

Nitroglycerin
04-01-2009, 15:52
Спри да си докарваш синини.Както предишни каза с картоф.

heroine
04-01-2009, 18:14
има такива мазила за рани...

Terorist
04-02-2009, 06:11
Че аз ако мога да спра да си ги правя синините изобщо нямаше да питам.
Иначе благодаря за съветите.

Mastta
04-03-2009, 08:36
Ами картоф.Аз преди година се шибнах в 1 люлка и се посиних точно под окото ( там е много нежно мястото и трудно изчезва синината).Та зех малак картоф разрязах го на 2 и го сложих за около 10-15 минути. След 1 ден синината изчезна. :)

+1

anyfany2
04-03-2009, 19:03
Здрасти! Ами значи..като малка баба ми печеше лук на скаричката и ми го слагаше за една нощ на синката.. опитай.. :-) :-) :-) Още една рецепта е да цчупиш едно яйчице и да затоплиш леко в микровълновата.. после да сложиш на проблемното място и да почакаш да изсъхне.. то само ще падне или на сутринта ще го измиеш..така се прави,докато не ти мине.. :-) :-) :-) Желая ти бързо оздравяване и повечко да внимаваш! :)

hisy
05-04-2009, 10:37
мажи си ги с някакъв крем..или нещо от тоя род..

redbul2
05-04-2009, 12:25
Боядисай ги с червена боя.Или искай аверите да те сритат и посинят целият. :smt021 :smt103 Тогава синините ти няма се забелязват :D

bubblebabe
05-04-2009, 12:57
Ау, същата съм. Постоянно виждам, че имам нови и нови синини. И минават с седмици. На скоро (преди све седмици) един приятел ме удра и ми посиня. След ден беше много тъмно синьо. После стана лилава, зелена, оранжева и сега е жълта. Не се шегувам. Ама вече им свикнах. :) С картоф не съм пробвала, после ще пробвам.

Orgasm
05-04-2009, 14:28
Ето един съвет от мен
Лекарството се казва Arnika Einreibung. А фирмата Allga San
Струва около 9 - 10 лв и ще си мажете синините по 3-4 пъти дневно,но не повече. То е под формата на течност и можеш да ползваш памук с който в продължение на 1-2 минути да втриваш лекарството.
То е изцяло на билкова основа и помага страшно много. Но все пак не очаквай всичко да стане за ден ;)

anyfany2
05-04-2009, 14:52
Кремът се казва ВИТАСИН.. Дано да останеш доволна! Трябва да се храниш нормално-папакй повече млечни продукти! Успехчета!

batkodoki
05-04-2009, 18:22
Напоследък си докарах доста синини по ръцете и краката, които дори не успяват да се оправя преди да си докарам следващите.
Ако някой знае нещо, с което да ускоря изчезването на синините или поне на болката, каквото и да било, моля да сподели.

зависи какво предизвиква "синините"!

ака практикуваш някакви изчанчени "спортове" свързани с голям травматизъм - синините са съвсем нормално явление и няма никакъв смисъл да се опитваш да ги премахваш с мазила!

всяка "синина" всъщност индикира скъсан кръвоносен съд с последващ кръвоизлив в мека тъкан.
при нормални други условия защитната с-ма на организма започва процес на ограничаване на поражениата и отстраняване на кръвните клетки от несвойствените за тях места.
еволюцията на този процес в много добре видим чрез "цвета" на хематома, която в нишката на темата някой много точно е описал като:

"един приятел ме удра и ми посиня. След ден беше много тъмно синьо. После стана лилава, зелена, оранжева и сега е жълта."

bubblebabe
05-04-2009, 21:30
Всъщност на мене синините не ми пречат, но понякога ме болят доста и... не издържам.

Punisherrr
05-05-2009, 18:47
И аз зимата си правя коленете в цветовете на дъгата 8-) ...то вече и за смях не е че ше ги прецакам накрая :X
Ама както и да е - има си мазила разни за синки. ;) сори в момента забравих името..

Sintya
05-05-2009, 19:30
С олио ако е веднага ударено, ако не с картоф.