PDA

View Full Version : брекети ..



Marto_92
04-01-2009, 15:12
здравейте , може ли да ми кажете дали е толкова гадно колкото го описват , т.е аз неискам да слагам други освен лингвални , но зъболекари и всички ми казват , че било много трудно да ядеш , да ги чистиш , абе горе долу това .. ама незнам защо ме отказват , а неискам други брекети , предпочитам да не се виждат :( някой има ли такива брекети ?
благодаря ви превдарително :)

Maexxna
04-01-2009, 15:26
И мен брекетите не ме кефат, защотото за да се сложат се пробижат дупки в зъбите или нещо от тоя род :shock:. По добре си е с шини.Слагаш ги само през ноща и никой не разбира че носиш :grin:

gabi_94
04-01-2009, 15:38
И мен брекетите не ме кефат, защотото за да се сложат се пробижат дупки в зъбите или нещо от тоя род :shock:. По добре си е с шини.Слагаш ги само през ноща и никой не разбира че носиш :grin:


кви простотии говориш бе, кат не зназеш мълчи!!! 8-) :booooomb: :-x И вярвай си че е по-добре с шини, носи си ги и сле 3 години кат няма резултат пак ще слагаш брекети, не се тревожи! :-D

По темата, сложи си нормални брекети, нищо няма да ти стане, спокс.По -добре нормални брекети, щото другите ще ти развалят зъбите, без зъби ли искаш да останеш?

mysterious93
04-01-2009, 17:55
И мен брекетите не ме кефат, защотото за да се сложат се пробижат дупки в зъбите или нещо от тоя род :shock:. По добре си е с шини.Слагаш ги само през ноща и никой не разбира че носиш :grin:

О-о-о да и после нали знаеш хората си ходят с дупки по зъбите. Бе ти добре ли си? кат не знаеш поне не лъжи. Знам че се залепят с някжо специално лепило и с помоща на някъв лазер или нещо такова, но не се правят дупки!и н ее по - добре с шини. Нося от близо 2 години шини и никакъв ефект! зъболекарката ми обеща до септември да са се оправили ама.... ще видим. Мисля си че накрая пак ще завърша с брекети. И тия отвътре до колкото знам не са удобни и не всеки зъболекар се захваща да слага. А и защо ще се мъчиш?Брекетите не са нищо необичайно. Замисли се за ефекта накрая. Ако искаш още инфо --> www.breketinfo.com

heroine
04-01-2009, 18:09
И мен брекетите не ме кефат, защотото за да се сложат се пробижат дупки в зъбите или нещо от тоя род :shock:. По добре си е с шини.Слагаш ги само през ноща и никой не разбира че носиш :grin:
:lol: :lol:

Marto_92
04-01-2009, 21:19
аа добре да попитам , могат ли да се направят някакви брекети примерно ей като на рапърите :Д с камъчета ала бала по - целия зъб поне да е по за гледане там , иначе неискам :( дали ще могат да направят нещо такова .. :-o

OneGirl
04-01-2009, 22:23
Абе човек, сложи си едни обикновенни брекети, нищо няма да ти стане и никой няма да ти се смее кво толкова те е срам. За тези лингвалните не ги препоръчват, защото трябва много, много ама наистина много добра хигиена, защото в противния случай просто ужас 8-) <-------- ей така ще станеш.
"И мен брекетите не ме кефат, защотото за да се сложат се пробижат дупки в зъбите или нещо от тоя род"
Ей тва пък просто ме разби
:lol: :lol:

batkodoki
04-01-2009, 22:30
здравейте , може ли да ми кажете дали е толкова гадно колкото го описват , т.е аз неискам да слагам други освен лингвални , но зъболекари и всички ми казват , че било много трудно да ядеш , да ги чистиш , абе горе долу това .. ама незнам защо ме отказват , а неискам други брекети , предпочитам да не се виждат :( някой има ли такива брекети ?
благодаря ви превдарително :)

суета!

някъде във форума има мисля момче, което може да ти даде съвсем професионално обоснован отговор(без да е спец), и то полезен!
ползвай търсачка

hameleon
04-04-2009, 21:47
Това с дупките направо ме разби... :lol: Няма такова нещо.Те са на отделни части... слагат ти едно лепило в средата на зъбчето и после ти ги залепят.Не боли... само първата седмица... Аз имам вече 2 години и мога да ти кажа,че не само на мен ми харесва,а и на приятелите ми... има различни видове ластички,с които се затягат и е много забавно зъболекарят ти,по твой избор да сменя цвета им,особено ако си момиче.Според мен чрез брекети се постига по-голям ефект от другите,предназначени за изправяне на зъбите устройства :) Разликата се забелязва... Забравих да кажа,че не ти пречат на яденето,нито на нищо.И аз бях против да имам,ама сега не съжалявам като виждам резултата,така че не се опъвай 8) Сложи си едни обикновени няма нужда да слагаш пластмасови или керамични... :-P Вярно,че не трябва да ядеш много ядки,да дъвшич дъвка и да гризеш,но всичко е за добро.Ябълките например трябва да са нарязани,защото има опастност да си отлепиш някой брекет :(

shell
04-05-2009, 06:31
не се замисляй,консултирай се с лекаря си

weezybaby
04-05-2009, 07:35
Нося брекети вече от 1 година и половина:
Размер - слагат ти в устата едно като глина,което се води нещо като отпечатък(размер)
Лепене - не мисля,че е имало човек,който когато му лепят нещо го боли,никакви дупки и никакви болежки..слагат ти едни пръстени на най - задните зъби,за да може да се задържи самата дъга
Брекетите са нещо много сладко и адски чаровно ... Даже мисля,че в Италия ги носят само и единствено заради красотата (90%)
Така че отиди при ортодонт и да видиш какво ще ти каже :)
Ако имаш още някакви въпроси пиши лична
УСПЕХ :grin:

Babuls
05-06-2009, 20:13
Aз съм с лингвални брекети.Сложи си няма да съжеляваш.Нито ми е трудно да ям нито да говоря нито с почистването.Значи сложиха ми ги преди 2 месеца и сега зъбите ми почти се изправиха и е супер защото хем съм с прави зъби и хем не се виждат брекети.Недей да слушаш никой който те разубеждава.Сложи си и нямаш никакви проблеми с нищо.И се пак питай ако имаш някакви въпроси.

elito97
05-17-2009, 18:33
Металните добри ли са ?

OneGirl
05-17-2009, 18:36
^Аз доколкото знам металните брекети са най-здравите.

fluffka1
05-17-2009, 19:55
да, сложи си нормални, кофи е да са ти отвътре, как се чистят мислиш....

Babuls
05-18-2009, 10:43
Много лесно се чистят се едно си мие6 нормално забите.

fluffka1
05-18-2009, 10:54
Много лесно се чистят се едно си мие6 нормално забите.

:? пък и незнам човек който си мие нормално зъбите да си ги мие отвътре... :lol:

beti4ka28
05-18-2009, 16:11
ами значи първо искам да кажа че шините нищо не струват освен ако не ги носиш 6 7 години . Значи аз съм с брекети от година и половина скоро ще ми ги махат подредиха се страхотно зъбките никакви дупки не се пробиват мога да кажа че въобще не е болезнено да ти ги сложат боли понякога само когато ти ги стягат но това означава се оправят . Няма вероятности да фъфлиш, както при шините и няма вероятност след това да се раместят отново зъъбите ти така че действай колкото по рано толкова по добре ;] :) :) :) :wink:

Babuls
05-18-2009, 16:43
Много лесно се чистят се едно си мие6 нормално забите.

:? пък и незнам човек който си мие нормално зъбите да си ги мие отвътре... :lol:


eми за твое сведение аз винаги сам си ги миела и отвътре дори и без брекетите.По хугиени4но е мила.

fluffka1
05-18-2009, 20:14
Много лесно се чистят се едно си мие6 нормално забите.

:? пък и незнам човек който си мие нормално зъбите да си ги мие отвътре... :lol:


eми за твое сведение аз винаги сам си ги миела и отвътре дори и без брекетите.По хугиени4но е мила.
хаха, благодаря за сведението :razz: ми хубаво, мий си зъбите както ти е кеф :lol: аз пак си оставам на мнение че обикновенните "външни" брекети са много по добрия избор. Все пак и аз съм с брекети и знам какво е, пр. след всяко ядене трябва да се чистят, щото събират храна и после се разяжда зъба. Пък като са отвътре, смятай..... Пък и е по "хугиени4но" 8-)

Babuls
05-18-2009, 22:23
при вътре6ните не остава толкова храна и не се разяждат никакви зъби.остави ме да знам пове4е от тебе за вътре6ните брекети.и за6то да са по добрия избор вънка6ните а. вътре6ните поне не се виждат и не пречат и храна не ми остава изобщо.офф няма смисал да се разправяме всеки който има възможности за брекети и трябва да избира между вънкъ6ни за 3000 лв и вътре6ни за 2000лв много ясно 4е би си избрал вътре6ните.А и хората които имат възможности обикновенно ги е срам да носят вънкъ6ни брекети.Така 4е невиждам за6то вънкъ6ните да са по-добрия избор!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

TheCookie
05-18-2009, 22:38
И мен брекетите не ме кефат, защотото за да се сложат се пробижат дупки в зъбите или нещо от тоя род :shock:. По добре си е с шини.Слагаш ги само през ноща и никой не разбира че носиш :grin: поразена :razz: :razz: :razz: :razz: откъде ги изкопа тия простотиии :razz: :razz: :razz: :razz: дупките в зъбите :razz: :razz: :razz: ти малоумен ли си бе?! :-x хората си ги слагат за да имат хубава усмивка..като им ги махнат с дупките ли ще стоят...или може би ще ги запълнят :razz: :razz: :razz: ти си уникат човече

fluffka1
05-20-2009, 06:34
при вътре6ните не остава толкова храна и не се разяждат никакви зъби.остави ме да знам пове4е от тебе за вътре6ните брекети.и за6то да са по добрия избор вънка6ните а. вътре6ните поне не се виждат и не пречат и храна не ми остава изобщо.офф няма смисал да се разправяме всеки който има възможности за брекети и трябва да избира между вънкъ6ни за 3000 лв и вътре6ни за 2000лв много ясно 4е би си избрал вътре6ните.А и хората които имат възможности обикновенно ги е срам да носят вънкъ6ни брекети.Така 4е невиждам за6то вънкъ6ните да са по-добрия избор!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
ок, тва си е твоето мнение, мойто си остава непроменено. :) а, и между другото, досега не съм срещнала човек, който да се срамува да носи брекети. :lol: скоро съм на зъболекар.... ще я питам за тези брекети дето са отвътре, щото тя кво ли не ми беше предложила, ама такива дето са отвътре не ми е. :? защо ли..... :lol:

nikkiiii
05-20-2009, 12:43
Това с дупките направо ме разби... :lol: Няма такова нещо.Те са на отделни части... слагат ти едно лепило в средата на зъбчето и после ти ги залепят.Не боли... само първата седмица... Аз имам вече 2 години и мога да ти кажа,че не само на мен ми харесва,а и на приятелите ми... има различни видове ластички,с които се затягат и е много забавно зъболекарят ти,по твой избор да сменя цвета им,особено ако си момиче.Според мен чрез брекети се постига по-голям ефект от другите,предназначени за изправяне на зъбите устройства :) Разликата се забелязва... Забравих да кажа,че не ти пречат на яденето,нито на нищо.И аз бях против да имам,ама сега не съжалявам като виждам резултата,така че не се опъвай 8) Сложи си едни обикновени няма нужда да слагаш пластмасови или керамични... :-P Вярно,че не трябва да ядеш много ядки,да дъвшич дъвка и да гризеш,но всичко е за добро.Ябълките например трябва да са нарязани,защото има опастност да си отлепиш някой брекет :( ау на мен миналата седмица ми се отлепи брекет..от пица :shock: но го загубих и сега трябва да доплащаме 50 лв за нов . . а за дупките неам думи братче .. секви ги имаа

OneGirl
05-20-2009, 13:04
^50 лв. ли плащаш като отлепиш брекет? С метални брекети ли си?

Babuls
05-20-2009, 16:11
И на мен ми се е отлепял брекет ама аз ни6то не пла6тах

fluffka1
05-20-2009, 19:39
хах, сериозно ли ви се отлепят брекетите???? :shock: тва е невъзможно бе!!! с кво са лепени?? за 1 път чувам такова нещо!! че и от пица???? :shock:

Babuls
05-20-2009, 19:58
E моя брекет не се отлепи от пица ама просто е влязла слюнка при залепянето и се отлепи ама пак ми го залепиха и после не ми се е отлепял.

OneGirl
05-20-2009, 20:38
Отлепят се :o . В момента 2 брекета ми са отлепени :( . Единия ми се отлепи от бадеми, а другия от хамбургер :( . Иначе са лепени с лепило някво, където е специално за брекети. А вашите с какво са лепени :-o ?

Babuls
05-20-2009, 20:58
Еми и мойте с такова са лепени.

fluffka1
05-21-2009, 07:27
мхм... ем мойта зъболекарка ми е забранила някой работи, примерно не ми дава да ям ядки, препечени филийки и сухари, не ми дава дори да дъвча дъвка :D и като цяло по-корави неща да ям. така че засега нямам проблеми :D

Babuls
05-21-2009, 08:13
Аз пък сичко си ям ядки сухари сички.

OneGirl
05-21-2009, 08:16
То и моя ортодонт ми е забранил ама на мен ми се ядоха бадеми и просто неможах да се стърпя и белята стана :o .
Ама аз си ям квот ми се яде немога да се сдържа :D .

fluffka1
05-21-2009, 08:22
ееми начи затва ваи се отлепят :D

Babuls
05-21-2009, 12:48
Не ми се отлепи заради това а за6тото както ве4е казах при залепянето е попаднала слюнка върху лепилото и затова се е отлепил.

fluffka1
05-21-2009, 15:47
Не ми се отлепи заради това а за6тото както ве4е казах при залепянето е попаднала слюнка върху лепилото и затова се е отлепил.

ок :lol:

Babuls
05-21-2009, 17:39
Хаха и кво много ли ти е сме6но ма на теб кати забраняват да яде6 на нас не ни забраняват и пак сме си добре.Хахахаааааааа :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fluffka1
05-21-2009, 18:40
Хаха и кво много ли ти е сме6но ма на теб кати забраняват да яде6 на нас не ни забраняват и пак сме си добре.Хахахаааааааа :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ти обаче не спря да се дразниш, ми весело ми е, кво ся, няма да рева щото ти се отлепил брекета :razz: и освен това не говори в множествено число, виж кво каза другото момиче

"МнениеПуснато на: Чет Май 21, 2009 11:16 am Заглавие:
То и моя ортодонт ми е забранил ама на мен ми се ядоха бадеми и просто неможах да се стърпя и белята стана Surprised .
Ама аз си ям квот ми се яде немога да се сдържа Very Happy ."

Babuls
05-21-2009, 18:51
Еми не искам да реве6 4е ми се е отлепил.Ама ти не спря да са хвали6 моите брекети са 3000 лв на мен ми забраниха да ям това на мен ми забраниха онова писна ми ве4е.За ква са мисли6.

fluffka1
05-21-2009, 19:09
Еми не искам да реве6 4е ми се е отлепил.Ама ти не спря да са хвали6 моите брекети са 3000 лв на мен ми забраниха да ям това на мен ми забраниха онова писна ми ве4е.За ква са мисли6.

хахаха :razz: ти ше ме умориш! успокой се малко! и не се хваля, изказвам мнение!! :lol: май мн ти харесва да преувеличаваш нещата. :lol: хваля се че са ми забранили... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: омФг!!! ай стига вече! омръзна ми тука да ти се обяснявам :lol: носиси брекетите със здраве!!! :lol:

Babuls
05-21-2009, 19:51
Еми не ми обясняваи да сам те карала!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fluffka1
05-21-2009, 19:59
:lol: виж кво, ако толква искаш да се дразниш с мене, пиши ми на лично, няма смисъл да занимаваме хората с глупости

Babuls
05-21-2009, 20:40
И ко да ги занимаваме и без това никой не я 4ете темата.

fluffka1
05-22-2009, 07:37
мда... вярно... хХАха, прогонихме хората :lol: