PDA

View Full Version : Мускулна треска.



brokeninside13
04-01-2009, 21:46
Здравейте. Искам да попитам дали има хапчета за мускулна треска. бях на фитнес и се натоварих много (най-вече ръцете и около тях). освен 'Упсарин' знаете ли нещо друго, ако ще да са бабешки деветин. :)

TheBeliever
04-01-2009, 22:01
:-o Сериозно... би ли ми обяснил/а що е то мускОл?

Но ако случайно имаш предвид мускулна треска, това което аз знам е, че се взима аспирин след тренировката, т.е още преди да усетиш мускулната треска.

Nitroglycerin
04-01-2009, 22:30
Тренировката ти става леко безсмислена като вземеш аспирин,изчакай сама да премине и колкото и болезнено да ти звучи натоварвай умерено мускулите за да изкараш млечната киселина от тях.

tedytyy
04-01-2009, 23:48
Аз след фитнес,когато имам мусколна треска си разтварям упсарин,взимам си един отпускащ горещ душ и лягам да спя.На следващия ден съм като нова.

batkodoki
04-02-2009, 00:39
Здравейте. Искам да попитам дали има хапчета за мускулна треска. бях на фитнес и се натоварих много (най-вече ръцете и около тях). освен 'Упсарин' знаете ли нещо друго, ако ще да са бабешки деветин. :)

"упсарин" за мускулна треска = хехеееехееехеееее........диво тии

"В-комплекс" х4 p.d. или вс с мощни дози на "В" групата витамини, но цялата

qwertz
04-02-2009, 08:25
Аспирин ,преди треската.След това е късно за всичко.Сега щото ме мързеше да пия 1 аспирин оня ден ръцете ми са неадекватни...

tedytyy
04-02-2009, 09:28
"упсарин" за мускулна треска = хехеееехееехеееее........диво тии

Какви дивотии?! Мен винаги това ме оправя.. хаха Защо ли имам чувството,че щом така говориш дори не си и запознат с действието на успарин..? Не се излагай..

УПСАРИН=РАЗТВОРИМ АСПИРИН ако незнаеш.. което явно е очевидно.. ама айде изказвайте се малко по-подготвени.. много обичате да се правите на всезнайковци..

colymoly
04-02-2009, 09:31
Тренировката ти става леко безсмислена като вземеш аспирин,изчакай сама да премине и колкото и болезнено да ти звучи натоварвай умерено мускулите за да изкараш млечната киселина от тях.
аз така си пия аспирин и не знаех, че не е хубаво, но го правя рядко :-o

Terorist
04-02-2009, 11:24
За мускулна треска не ти трябват хапчета а студени компреси и масажи, за разнасяне на млечната киселина. При мен винаги действа.

Abigoria
04-02-2009, 13:13
"упсарин" за мускулна треска = хехеееехееехеееее........диво тии

Какви дивотии?! Мен винаги това ме оправя.. хаха Защо ли имам чувството,че щом така говориш дори не си и запознат с действието на успарин..? Не се излагай..

УПСАРИН=РАЗТВОРИМ АСПИРИН ако незнаеш.. което явно е очевидно.. ама айде изказвайте се малко по-подготвени.. много обичате да се правите на всезнайковци..
Прав е, не се набирай... Няма ефект. На тебе ти минава, щото, както ти каза, си вземаш топил душ, което е равносилно на топъл компрес, така се подобрява кръвообращението в страдащите от треска мускулни групи и по този начин се ускорява възстановяването на травмираните мускулни влакна. Аспирина и Упсарина ти се натрупват в бъбреците и разреждат кръвта. Така че, заминава ти хемоглобина на кино от РАЗТВОРИМ АСПИРИН= УПСАРИН

Boyd
04-02-2009, 13:28
Научете се, че тая млечна киселина може да я избиете с още една тренировка само! К'во кат' ви боли? К'ви сте такива мъже, че като Ви боли пиете хапчета!? А и като ходите по веднъж в месеца на фитнес е така.

Civilizationruller
04-03-2009, 21:18
хора стига сте се тровили с хапчета топъл компрес масаж това е истината и неспирайте като имате мускулна треска както казаха кви сте такива мъже аз примерно даже съм като мазохист радва ме мускулната треска въпреки че малко масаж и топъл компрес я махам но се радвам че имам мускулна защото знам че има ефект тренировката

shell
04-05-2009, 07:27
Тренировката ти става леко безсмислена като вземеш аспирин,изчакай сама да премине и колкото и болезнено да ти звучи натоварвай умерено мускулите за да изкараш млечната киселина от тях. абсолютно вярно :) аз много мразя мускулната треска :o

clever
04-05-2009, 09:23
Почивай си един ден или повече.Мускулите ти ще си починат и ще ти мине.Няма нужда да се тъпчеш с лекарства. :)

Qk0o0o3
04-05-2009, 13:20
Мале мале... големите разбирачи! :shock: 8-)

Не само не е полезно, но е и вредно да се наливате с разтворим аспирин! Уврежда стомаха и ще плачете след време..
Не че аз не съм пил.. но човек се учи докато е жив.
Когато вече имаш мускулна треска, най-доброто решение е масаж и/или упражнения.
Но иначе след силна тренировка.. за да се предпазиш, поне до голяма степен, можеш да ядеш шоколад - това е най-доброто, може също бира или кисело мляко.
А чрез лекарства - най-добре е МАГНЕЗИЙ. Има разтворими, аз лично си купих комбинирано калций + магнезий + цинк + D3 + C като разликата в съдържанието на магнезий в тази опаковка в сравнение с тази, която има само магнезий, е много малка. Затова предпочетох комбинацията. Успех!

Maexxna
04-05-2009, 19:43
Мускулната треска предствалява събиране на киселина при мускулите.Стар и доста ефективен метод е раздвижването.

Boyd
04-06-2009, 12:05
Мускулната треска предствалява събиране на киселина при мускулите.Стар и доста ефективен метод е раздвижването.

Ако беше изчел останалите мнения щеше да разбереш, че поста ти е безмислен. Натрупването на млечна киселина не е хубаво, нали?

До "някой си" с мнението за шоколада. Не е ли още по-добре вместо бира, да пием някакъв концентрат, за да свърже млечната киселина и да се разкара под формата на урина веднага !?

Red_Hair
04-11-2009, 16:56
за аспирин знае всеки но също и кофеина също помага щото той блокира рецепторите в мозъка и се облекчава малко болката

Irenchety
04-11-2009, 16:59
купувате си една "Гроздова" и масажирате с нея местата, които ви болят, тва не е само шегичка, защото аз винаги правя така от домашната ракия на дядо :-D :D

batkodoki
04-11-2009, 21:59
"упсарин" за мускулна треска = хехеееехееехеееее........диво тии

Какви дивотии?! Мен винаги това ме оправя.. хаха Защо ли имам чувството,че щом така говориш дори не си и запознат с действието на успарин..? Не се излагай..

УПСАРИН=РАЗТВОРИМ АСПИРИН ако незнаеш.. което явно е очевидно.. ама айде изказвайте се малко по-подготвени.. много обичате да се правите на всезнайковци..

омръзнало ми е да ме реплекират пикльовци и пикли неположили елементарно усилие да се запознаят с биохимията на собстеното си тяло преди да започнат да опонират просташки и маймунски да крещят колко добър аналгетик е примерно хероина!

първо се научете какво е цъкъл на Кребс, какво е аеробна и анаеробна редукция, какви са разпадните продукти, кога, как при какви условия нещото като мравчена киселина и млечна киселина имат отношение към това, което наричате "мускулна треска" и какво се получава като добавите ацетилсалицилова киселина към тях, която всъщност се продава под търговското име "аспирин" "упсарин" etc... - заповядайте да си поговорим по темата "защо не ни боли, когато все пак клетките ни умират от хипоксията" !

mufff
04-11-2009, 23:31
Аз преди тренирах спорнта гимнастика и имам някакъв опит с тея гадните мускуни трески... Препоръчвам ти да правил упражнения като си натоварен не прекалявай :) Това при нас се получава ако не съм ходил много време на тренировка и изведнъж се натоваря на другия ден съм като труп.... :)

batkodoki
04-11-2009, 23:39
Аз преди тренирах спорнта гимнастика и имам някакъв опит с тея гадните мускуни трески... Препоръчвам ти да правил упражнения като си натоварен не прекалявай :) Това при нас се получава ако не съм ходил много време на тренировка и изведнъж се натоваря на другия ден съм като труп.... :)

хич не са "гадни",
сигнални са по-скоро, винаги когато умира тъкан БОЛКАТА има сигнална функция. когато не умеем да компенсираме кислородния дефицит в мускулната клетка - това е тъжният резултат.