PDA

View Full Version : Ах Тези СЕЛЯНИ



Страници : [1] 2

dani2s
04-01-2009, 22:33
Напоследък съм забелязъл 4е софия се пълни със селяни със скороста на светлината.Аз ли съм единствен:/??? На 14 съм и пове4е от половината ми клас са върли селяндури! По цял ден има миекане и неправилен говор! Кажете ми 4е не съм единствен.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

MrUndaztood
04-01-2009, 23:19
Съмнявам се ти да си нещо по-различен бе драги,въпреки че не съм и слава богу не живея в Софка

dani2s
04-01-2009, 23:25
Заповядаи тук та да се сре6не6 с твои братов4еди! :-P

H8MACHINE
04-02-2009, 01:21
Напоследък съм забелязъл 4е софия се пълни със селяни със скороста на светлината.Аз ли съм единствен:/??? На 14 съм и пове4е от половината ми клас са върли селяндури! По цял ден има миекане и неправилен говор! Кажете ми 4е не съм единствен.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

хааха, а теб кой те излъга, че в София се говори правилно ? :-D А братле, тва, че примерно си кореняк софиянец мислиш ли, че те прави нещо повече от другите които са от провинцията ?

nefchi_bs
04-02-2009, 05:50
:grin: :grin: Ми ела в Бургас ще те научим да шмъркаш и да въйкаш...

ThisIsMe
04-02-2009, 07:39
Предпочитам къде ли не,но не и в мръсната София

Sarge
04-02-2009, 07:51
Като ви гледам компетентността на всичките ме напушва адски смях. Автора си е напълно прав, София се напълни със селяндури(не селяни, защото селянина сам по себе си е човек, който се занимава със земеделие и е незаменим). Та имам предвид върли селяндури, които не само говорят неправилно, но и нямат маниери, присъщи за града. Те наистина са навсякъде. И не, нямам против хората от провинцията дошли в София, стига да се държат прилично. Но комплексари, каквито са 90% от новодошлите просто ми лазят по нервите.

NoHaB
04-02-2009, 07:52
Заповядаи тук та да се сре6не6 с твои братов4еди! :-P

Ха Ха Ха Ти си жалък бе ...Мога да ти кажа ,че има хора които живеят в села и са 100 пъти повече граждани от тебе...
Не се излагай повече...
И като си толкова отворен я излез на центъра на Плевен и кажи че е село и после вашите ще те прибират изстуден... :razz: :razz: :razz:

NoHaB
04-02-2009, 07:53
Ааа за малко да забравя...
Научи се да пишеш бе кретен... :-x :-x :-x

vesito13
04-02-2009, 07:59
Да , а софианци нали говорят адски правилно :razz: Сами не се ли чувате как говорите ? :? Ох боже , толкова ги мразя такива . Ако мислиш , че като си от София си нещо много повече от мен :o Като сте софианци и сте над всички ли ? :booooomb: Направо сте ми жалки :lol:

ani00770088
04-02-2009, 08:27
сичките софиянци сте селяни тъй че не се чувстваи по - малко такъв

Loshotia
04-02-2009, 09:16
^ е стига злоба де! Да не мислиш, че е много приятно всеки ден по 20 000 приходящи да идват в града ти и да хвърлят боклуци безраборно. И след това да се прибират пак по родните градове и села. Ти знаеш ли какви задръствания стават в София- и то не са само в 9 и 18 часа- постоянно е. Возила с регистрация софия област, перник, благоевград, враца- това е картината. От една страна нямам нищо против- като там няма възможност за приличен доход, или училищата и ВУЗ-овете не са на ниво. Но пък да се плюе постоянно по София, а същевременно да се правят какви ли не модерни начини за транспорт до столицата и да си ходиш в града(селото) само за да преспиш- ето това вече е селяния.

vesito13
04-02-2009, 09:35
^ е стига злоба де! Да не мислиш, че е много приятно всеки ден по 20 000 приходящи да идват в града ти и да хвърлят боклуци безраборно. И след това да се прибират пак по родните градове и села. Ти знаеш ли какви задръствания стават в София- и то не са само в 9 и 18 часа- постоянно е. Возила с регистрация софия област, перник, благоевград, враца- това е картината. От една страна нямам нищо против- като там няма възможност за приличен доход, или училищата и ВУЗ-овете не са на ниво. Но пък да се плюе постоянно по София, а същевременно да се правят какви ли не модерни начини за транспорт до столицата и да си ходиш в града(селото) само за да преспиш- ето това вече е селяния.Хвърлят боклуци безразборно !? Чакай , чакай миличка . Не си познала . А я кажи всяка събота и неделя къде се изселват софиянците . В провинцията нали ? Там отиват на река , на планина и виждала ли си понеделника след като си тръгнат , какво остава по местата на които са били ... Все едно си попаднал на бунище :x Главно боклукът в София е от изхвърляните през терасите торбички с боклуци и около кофите за боклук , за което въобще не обвинявай хората от провинцията . Няма да си мъкнем боклука до София , за да го хвърлим в някоя от елитните ви кофи за боклук . Въобще не си наясно какво говориш :booooomb:

Mastta
04-02-2009, 09:42
Напоследък съм забелязъл 4е софия се пълни със селяни със скороста на светлината.Аз ли съм единствен:/??? На 14 съм и пове4е от половината ми клас са върли селяндури! По цял ден има миекане и неправилен говор! Кажете ми 4е не съм единствен.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

То от далече личи кой е селянин... Издаваш се !

northernice
04-02-2009, 09:46
В София съм бил само веднъж и бих предпочел да живея във най-забутаното селце, но не и там

Loshotia
04-02-2009, 10:18
vesito13, коя си ти, за да ми викаш миличка?!

много добре знам какво говоря, защото живея вече 19 години в София. Това, което си чула- недочула, не може да се сравни изобщо с преките наблюдения.

София през събота и неделя е истинска благодат, защото хората от провинцията се прибират по родните си места. Тези псевдо- софиянци, които през седмицата плюят града ни, през уикендите се връщат от където са дошли и са голямата работа, защото идват от Софията.

Нагледала съм се на селянии, снимки в мола( извиниети, шъ нъ снимътие ли?) пред колите.

Разбира се има е много кадърни хора от провинцията, които нуждата ги е накарала да дойдат в столицата, но за съжаление са по- малката част.

vesito13
04-02-2009, 10:31
vesito13, коя си ти, за да ми викаш миличка?!

много добре знам какво говоря, защото живея вече 19 години в София. Това, което си чула- недочула, не може да се сравни изобщо с преките наблюдения.

София през събота и неделя е истинска благодат, защото хората от провинцията се прибират по родните си места. Тези псевдо- софиянци, които през седмицата плюят града ни, през уикендите се връщат от където са дошли и са голямата работа, защото идват от Софията.

Нагледала съм се на селянии, снимки в мола( извиниети, шъ нъ снимътие ли?) пред колите.

Разбира се има е много кадърни хора от провинцията, които нуждата ги е накарала да дойдат в столицата, но за съжаление са по- малката част.Въобще не са хора , които са от провинцията . Точно тук идват хора , които нямат нищо общо с провинцията и са софиянци от както се помнят . То просто си личи . Ако имаха някакви познати щяха да са с тях . А те са си само хора от София . На палатки , каравани и такива неща .

Както и да е , не че имам нещо кой знае колко против хората , които живеят в столицата . Но ми е адски обидно , като хората , които живеем в провинцията или по-малките градове ни наричат селяни , тъпанари и ни смятат за нещо много по-малко от вас . Това просто ме възмущава . Един човек от столицата е също толкова човек , колкото и този от провинцията . Не сме по-малко хора от вас . :?

Bianca
04-02-2009, 10:59
Неграмотен си, което също е признак на селяндурщина.
:?

afterforever
04-02-2009, 11:03
Абе кво се заблуждавате. Всички хора, които не са от София я мразят, но софиянците, които са родени в София са толкова малко на фона на останалите, вече постоянни жители, че направо е смешно. И след време изобщо няма да се учудя като София стане синоним на България (ако вече не е станало). Сички са комплексари и това изобщо не им прави чест. София е прекрасен град, разкарайте новите софиянци и ще го забележите.

brokeninside13
04-02-2009, 11:22
... София Е едно голямо селце... :)

afterforever
04-02-2009, 11:24
Е да, де, ти и ти сигурно не си оттам. :?

Bimmer
04-02-2009, 11:34
1. Kой е казал къде е провинцията?

2.Грешно е всичко, което е извън София да е провинция, още по-грешно е, всички хора, които не са от София да бъдат наричани селяни... На мен най-тъпо ми става като видя някой "софиянец" с такова самочувствие, ама то това Варна къде е, еми ела и ще ти покажа с големия... Направооо :-x избухвам... Лошото е, че всички по-големи градове (Пловдив, Варна, Бургас) почват да се пълнят с хора от околните селца, даже и ГРАДОВЕ, които не могат да стигнат до София...И градовете ги очаква същото...
На мен най-много ми харесват хората от (без Варна, то се подразбира :D ) Бургас, Стара Загора, Плевен и Пловдив. :) Нивото на култура в по-централните части на тези градове е много по-висока от...някъде другаде... Пак има "мутри в анцузи", "турбогъзари", ама се чувствам по-добре...

Neftochimic
04-02-2009, 12:31
Напоследък съм забелязъл 4е софия се пълни със селяни със скороста на светлината.Аз ли съм единствен:/??? На 14 съм и пове4е от половината ми клас са върли селяндури! По цял ден има миекане и неправилен говор! Кажете ми 4е не съм единствен.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

кво се чудиш?! софия си е най-голямото село...
говорите най-неправилно от всички други!
как може да говориш за себе си в множествено число?!
:shock:
а да не не споменавам и ужасния ви диалект....

e_r_d
04-02-2009, 12:37
^ е стига злоба де! Да не мислиш, че е много приятно всеки ден по 20 000 приходящи да идват в града ти и да хвърлят боклуци безраборно. И след това да се прибират пак по родните градове и села. Ти знаеш ли какви задръствания стават в София- и то не са само в 9 и 18 часа- постоянно е. Возила с регистрация софия област, перник, благоевград, враца- това е картината. От една страна нямам нищо против- като там няма възможност за приличен доход, или училищата и ВУЗ-овете не са на ниво. Но пък да се плюе постоянно по София, а същевременно да се правят какви ли не модерни начини за транспорт до столицата и да си ходиш в града(селото) само за да преспиш- ето това вече е селяния.Хвърлят боклуци безразборно !? Чакай , чакай миличка . Не си познала . А я кажи всяка събота и неделя къде се изселват софиянците . В провинцията нали ? Там отиват на река , на планина и виждала ли си понеделника след като си тръгнат , какво остава по местата на които са били ... Все едно си попаднал на бунище :x Главно боклукът в София е от изхвърляните през терасите торбички с боклуци и около кофите за боклук , за което въобще не обвинявай хората от провинцията . Няма да си мъкнем боклука до София , за да го хвърлим в някоя от елитните ви кофи за боклук . Въобще не си наясно какво говориш :booooomb:
Аз пък да ти кажа на теб "миличка" събота и неделя "новите" софиянци (селяндурите)се прибират по родните си места!Знаеш ли че през почивните дни всички коли с пернишка регистрация или софия-област изчезшат....хм..как ли ще си го обясниш!
А останалите плюете София и както някой каза предпояитате провинцията пред София,ама като дойде време да се работи и всички веднага идвате, нали? :booooomb: :-x

Bianca
04-02-2009, 12:58
e_r_d: Местожителство – София.
Loshotia: Местожителство – София.
vesito13: Местожителство – Самоков.
Bimmer: Местожителство – Варна.
Neftochimic: Местожителство – Бургас.
NoHab: Местожителство – Плевен.
Мхмм, сега сравнете мненията на всеки един от тези с местожителството им. :-o Затова считам тези спорове за болезнено тъпи.

gLypChenCee
04-02-2009, 12:59
На баба ти хвърчилото.

Jumbie483
04-02-2009, 13:04
Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

не случайно я наричат Голямо село ;)
София от много време си е село.. като всеки български град :?

tItEufFf
04-02-2009, 13:24
Така е в столиците и по-големите градове... ;)

Париж, Брюксел, Берлин... там не само от села, ами и от други държави - Алжир, Мароко, Казахстан..

acdcfenka
04-02-2009, 13:33
Ало, автора, все едно баба ти и дядо ти не са дошли от провинцията в София. Че са тук си ми седнал да ми рИвеш.

dani2s
04-02-2009, 15:35
Както момичето каза, има мн свестни и кадърни хора от провинцията ,но за жалост те са наистина мн малко.И ако хората ,които не живеят в софия си мислят ,че през почивните дни софиянци си хвърлят боклука..... е не е права щото тва са ви тъпите съселяндури(тези които не знаят какво е кофа за боклук) И според мен е мн одачен примера "ИзвинетИ, шЪ нЪ снимате ли?"Такаче ако някои си мисли че в София вс са селяндури не е прав ,защото селяндурите от провинцията вече са повече от софиянци!!!

afterforever
04-02-2009, 15:47
1. Kой е казал къде е провинцията?

2.Грешно е всичко, което е извън София да е провинция, още по-грешно е, всички хора, които не са от София да бъдат наричани селяни... На мен най-тъпо ми става като видя някой "софиянец" с такова самочувствие, ама то това Варна къде е, еми ела и ще ти покажа с големия... Направооо :-x избухвам... Лошото е, че всички по-големи градове (Пловдив, Варна, Бургас) почват да се пълнят с хора от околните селца, даже и ГРАДОВЕ, които не могат да стигнат до София...И градовете ги очаква същото...
На мен най-много ми харесват хората от (без Варна, то се подразбира :D ) Бургас, Стара Загора, Плевен и Пловдив. :) Нивото на култура в по-централните части на тези градове е много по-висока от...някъде другаде... Пак има "мутри в анцузи", "турбогъзари", ама се чувствам по-добре...

1. Провинция е всичко извън столицата във всяка нормална държава.
2. Може да не ти харесва но това е горчивата истина.
Провинция не значи "място, пълно с малоумници", а означава територия, което не е столица. Това е - "селенията" е манталитет по-често на хората извън столицата (поради мястото им на живеене, някое село или мчалък град, насайждайки им някакви комплекси, за което не са виновни те).

plmn
04-02-2009, 15:51
Както момичето каза, има мн свестни и кадърни хора от провинцията ,но за жалост те са наистина мн малко.И ако хората ,които не живеят в софия си мислят ,че през почивните дни софиянци си хвърлят боклука..... е не е права щото тва са ви тъпите съселяндури(тези които не знаят какво е кофа за боклук) И според мен е мн одачен примера "ИзвинетИ, шЪ нЪ снимате ли?"Такаче ако някои си мисли че в София вс са селяндури не е прав ,защото селяндурите от провинцията вече са повече от софиянци!!!

ти пък на 14 кво толкова си видял от живота и кви наблюдения толкова може да имаш върху хората, че ми развиваш некви теории. ти верно ли мислиш, че хората, които не са от София ' не знаят какво е кофа за боклук '? има хора от провинцията, които като седнете да говорите ше ти скрият шапката барабар с цялото ти софийско семейство. примера за мекото говорене не виждам кво ми го давате постоянно - докато в едни части се говори по 1 начин, в други това не е така. по същата логика изрази и фрази като ' бате пика ми се ' и разни подобни на мен може да ми звучат супер смешно, не съм седнал да рева по форуми за тва. 'СЕЛЯНДУР', да ти разясня, това опира до човека. няма значение в кой град или село си роден и от къде идваш. със селяндури е пълно и в моя град, пълно е и в твоя. хората не идват в София защото града им харесва супер много и е нещо уникално, идват с надеждата да намерят по-добър живот. София е столица, огромен град е за мащабите на България, заплатите са по-високи. тва е един безсмислен спор, тъй като цялата ни държава е в кофти положение, не са само селата или градовете покрай столицата.

kalashnik
04-02-2009, 15:55
Всъщност обективно погледнато правилен говор има само в официалната реч и разни други подобни, в останалите случаи всички говориме на разни нарачия, дали е западно или източно няма значение, просто никойне говори правилно. Софиянци и останалите от западна българия МЛЕКАМЕ, а другите МЯКАТ, а правилния говор е някъде по средата, един път Я, друг път Е, просто ис има правила, така че за тях ние сме селяните, а за нас са те.

Субективнопогледнато обаче си прав, защото в повчето случаи, даже според известни филолози западното наречие може да се счита за граматически правилно, а според други е трънското, тъй като в него все още има падежна система и е най-близко до старобългарския/старославянския.

afterforever
04-02-2009, 16:05
Ти какви глупости говориш?! Разликата между източното и западното говорене е тази, която си казал. Само дето хората от запада могат и да се научат да приказват правилно, защото шопският диалект отдавна е замрял и не е такъв, какъвто е чувала да се приказва моята баба. Докато мЯкането си е мякане от Търново наизток. Това не е правилно, но не можем да съдим никого, защото съм чувал преподавател по български език в Бургас как говори по-неправилно от учениците си... :shock: Изобшщо не ми се измъквайте с "всеки говори неправилно/никой не говори правилно", защото не говори правилно този, който не иска да го прави. Тва няма нищо общо със селенията и начина на мислене на много от хората в България.

Loshotia
04-02-2009, 16:16
^ Много правилно! На твърдо говорещите им е много по- лесно да се научат да говорят правилно. А тези с мекото дали не искат, или не могат, това ми е много интересно. Майка ми има колежка от Сливен, която живее в София вече 3-4 години и още говоре супер меко, а и слага много интересни ударения(болнИчно, пАлтото...).

А мнението на Bimmer ме провокира да ви разкажа как миналата година като бяхме в Банско на ски, моят приятел го пребиха от бой само защото е софиянец. Цяла вечер в дискотеката бяхме заедно, но бой не стана, защото все пак имаше охрана, но когато излезохме навън да се прибираме и коментирахме как града е застроен и като погледнеш върха все едно виждаш Витоша, едни младежи се приближиха към нас, питаха ни от къде сме и.. :? в 3 часа сутринта виках линейка.

Та темата София си е комплекс явно на хората извън нея. Няма да казвам провинцията, защото явно ги обижда( макар че това не е само в България)

plmn
04-02-2009, 16:26
Та темата София си е комплекс явно на хората извън нея. Няма да казвам провинцията, защото явно ги обижда( макар че това не е само в България)

първо идиотите, на които сте случили и са пребили приятеля ти ги има в повече в София, защото града е много голям. не са само в провинцията спокойно. второ, няма лошо да имате самочувствие, тва е много хубаво, ама кво ми парадирате с тва? от София сте, И КВО? с кво си повече от мен или от съседа ми? с НИЩО.

Loshotia
04-02-2009, 16:50
Честно казано, всеки петък или събота излизам и ходя по клубове, в които пускат най- различна музика. Тук такова нещо не съм виждала. Освен в Студентски град, но там е особено положението и мисля, че е излишно да го коментирам.

С кое парадирам, че съм от софия и, че съм си го написала в профила ли? Или с отношението ми към хората? Нито ме познаваш, нито можеш да ме съдиш. Казах вече какво ме дразни и какво ми е отношението като цяло. Нямам нищо против хората, а против манталитета им. Хора има всякакви, но да плюят върху града, да го замърсяват и да демонстрират някаква омраза, въпреки че работят тук, ето това е селянията. Има хора, които идват тук, за да получат образование, което не могат в своя град- това не ми пречи. В по- малките градове е висока безработицата- идват да работят тук- това също не ми пречи.

plmn
04-02-2009, 17:02
Нямам нищо против хората, а против манталитета им.

тва е цялата идея. селяни има навсякъде, независимо къде са родени. всичко опира до самия човек.


Има хора, които идват тук, за да получат образование, което не могат в своя град- това не ми пречи. В по- малките градове е висока безработицата- идват да работят тук- това също не ми пречи.

тва е много хубаво. има хора, които плюят всички, които не са от София заедно със цялата си рода, за тях това са по-нисши хора.. за тия говорих основно и това ме подразни.

Bellatrix
04-02-2009, 17:03
Оф, бе я по-леко! Кви са тия простотии?? Само псувате столицата! София била гадна, била мръсна, била не знам си каква... :? А тогава защо половината от вас идват в София и карат по 5 работни дена всяка седмица тук!!? Като не ви харесва София стойте си в градовете или селата? Някой да ви е притиснал да идвате тук? Ама нееее... ние МРАЗИМ София, но все пак всички тук се стичаме!
Мръсна била, имало много задръствания... Е, чудно защо ли?! София не е толкова голяма, че да побере всички от провинцията и е нормално да е по-мръсна и претъпкана! В Събота и Неделя е рай тук: нито има задръствания, нито чакаш 40 минути минимум за рейс...
Не псувам провинциалистите. Познавам такива и много от тях са страхотни хора, много свестни и работливи, ама вас не мога да ви разбера: Псувате я, ама все насам ви дърпа.

HanopkaH
04-02-2009, 17:04
Проблемът на София не е нито боклука, нито непочистените улици. Проблемът на София, е че е заобиколена от България ... И за тея, които си мислят, че този град е най-голямото село, да си режат вените :? :lol:

Darkkiss
04-02-2009, 17:21
та то Софиянци (като мене) отидоха да живеят извън БГ и селяците се засилиха с цялата си покъщниност към София...

b0nb0ns
04-02-2009, 18:03
Ох,Боже.. :( .чакайте и аз малко да се изкажа! Как може такива мнения да стават повод на скандали.... Абе,изобщо каква и тази с извинение тъпичка тема,където само ще се караме. :? ...1. Относно тези,които са ви обиждали,че живеете на определени места-мълчете си ,то ще им си върне на тези ,които са ви ги говорили и 2. ...В крайна сметка важното е: не от къде идваш,а на къде ще отидеш , така че живейте си живота без да ви пука какво ви говорят! 8)

Bellatrix
04-02-2009, 18:20
Ох,Боже.. :( .чакайте и аз малко да се изкажа! Как може такива мнения да стават повод на скандали.... Абе,изобщо каква и тази с извинение тъпичка тема,където само ще се караме. :? ...1. Относно тези,които са ви обиждали,че живеете на определени места-мълчете си ,то ще им си върне на тези ,които са ви ги говорили и 2. ...В крайна сметка важното е: не от къде идваш,а на къде ще отидеш , така че живейте си живота без да ви пука какво ви говорят! 8)
Аз не мисля, че само софиянците обиждат селяните. Като гледам повече селяните обясняват какви надути пуяци сме били столичаните и колко ни бил гаден градът.

selens
04-02-2009, 18:22
Има такива теми - ТЪРСАЧКА :!:
Аз съм от София но в момента ми се налага да живея във друг град.Още първия ден забелязах разликата,София си е София и е най-добрия град.

vesito13
04-02-2009, 18:31
Както момичето каза, има мн свестни и кадърни хора от провинцията ,но за жалост те са наистина мн малко.И ако хората ,които не живеят в софия си мислят ,че през почивните дни софиянци си хвърлят боклука..... е не е права щото тва са ви тъпите съселяндури(тези които не знаят какво е кофа за боклук) И според мен е мн одачен примера "ИзвинетИ, шЪ нЪ снимате ли?"Такаче ако някои си мисли че в София вс са селяндури не е прав ,защото селяндурите от провинцията вече са повече от софиянци!!!Защо смяташ , че свестните хора от провинцията са много малко ? Какво ни прави по-нищожни от вас ? Защо мислиш , че ние не можем да бъдем свестни ? А това , че не знаем какво е кофа за боклук , Зависи три пъти повече от човека от това къде е израстнал . Давам за пример Велико Търново , провинциален град , аз друг толкова чист град не мисля , че съм виждала . И там ли хората не знаят какво е кофа за боклук ? "ИзвинетИ, шЪ нЪ снимате ли?" никога не съм говорила така , такова нещо аз не съм използвала . Така че айде не всички под общ знаменател . И какво пречи и на един човек от столицата да говори така , ако мислите че няма такива :? Колкото и да не искам да споря , обиждате ни по отвратителен начин . И определено не ме е срам , че съм от провинцията , няма от какво да ме е срам :)

b0nb0ns
04-02-2009, 18:36
Добре бe Веси,Ок,разбрахме как сe чувстваш :( :В крайна сметка важното е: не от къде идваш,а на къде ще отидеш , така че живейте си живота без да ви пука какво ви говорят! 8) :)

dani2s
04-02-2009, 18:41
Ok vesito13, не говоря конкретно за теб! Наистина има и мн свесни хора от провинцията но мн хора смятат(също и аз) че простаците и тъпаците са по-вече от тях. И може би ако се заслушаш малко по-внимателно ще чуеш нещо подобно на ИзвинетИ, шЪ нЪ снимате ли? И се обзалагам че няма да го чуеш един или двапъти!

Bellatrix
04-02-2009, 18:44
Спокс, vesito13. Имам много приятели от провинцията, които са хипер свястни, забавни и начетени хора. В никакъв случай не искам да обиждам провинциалистите. Но въпросът беше друг и той е: "Защо толкова много хора от други градове и села се стекоха в София?" Проблемът е по-скоро в това, че столицата стана препълнена и оттам идват задръствания, повече боклук, замърсяване, безработица и тн и тн... Въпросът изобщо не е в това кой какво мисли за селяните или обитателите на други градове.

b0nb0ns
04-02-2009, 18:45
===== :booooomb: 8)

cunt
04-02-2009, 18:49
Майка ви деба селяци!
Като толкова мразите София ,ще си стоите по родните села и няма да идвате тука бе мишоци.
Е заради такива селяндурчета пътувам по 2 часа за даскало.

b0nb0ns
04-02-2009, 18:52
OOOO Я ПО-СПОКОЙНО! :smt064

vesito13
04-02-2009, 18:54
Радвам се , че се разбрахме най-после :)

А колкото до въпроса "Защо толкова много хора от други градове и села се стекоха в София?" , мога да ви кажа , че повечето го правят просто заради работата и по-доброто заплащане , което могат да намерят в столицата . Просто цените на всичко се вдигат , заплатите не мърдат и хората търсят алтернативи . Разбирам , че е гадно за боклука , за задръстванията и всички проблеми в столицата . Просто за размерите на столицата ни в момента има прекалено , но наистина прекалено много хора . Поне според мен де , аз така го виждам :)

plmn
04-02-2009, 18:55
Ok vesito13, не говоря конкретно за теб! Наистина има и мн свесни хора от провинцията но мн хора смятат(също и аз) че простаците и тъпаците са по-вече от тях. И може би ако се заслушаш малко по-внимателно ще чуеш нещо подобно на ИзвинетИ, шЪ нЪ снимате ли? И се обзалагам че няма да го чуеш един или двапъти!

е не... добре де, разбрахме, че не искате хората, които идват да живеят/учат/работят в града ви и същевременно да го плюят. аз също бих се подразнил на такива хора в собствения си град. и не ме разбирайте погрешно - абсолютно нищо против самата София нямам, напротив ходил съм 3-4 пъти и ми хареса, въпреки че поводите не бяха много добри... дори един ден може да живея там, но в никакъв случай няма да я плюя, ако нямам основание. ако имам основание бих плюл и собствения си град. гледам от оп-високо на нещата като говорех за ситуацията в държавата като цяло, не в 1 определен град. ставаше въпрос за манталитета на някои хора, които идват от разни села или градчета, но според мен тва за мекото говорене е нещо абсолютно безсмислено, дори не си заслужава да се коментира! приеми, че това са ХОРА, не по-малко от теб и са такива каквито са. все едно да си против инвалидите защото имат недъг и просто не те кефят? съжалявам за гадния пример, но просто не може да се изразява недоволство за нещо, което така или иначе няма да се промени със или без разни спорове. даден човек е израснал в определен град, там се е говорило по един начин.. еми тва е, приеми го.

safetyMode
04-02-2009, 19:05
София е село защото ние сме си я направили такава. И кво като има хора от провинцията? забранено ли е да се преместиш да живееш на друго място? хората от провинцията са с много повече умствен багаж от колкото някои "софиянци". Да има и селяндури сред новодошлите в София.. но кво да се прави. Всеки има право да живее където иска. А вече как ще го прави е друг въпрос. Не можем да обвиняваме хората идващи от други градове и села за кочината която е в момента в София. Все пак всички трябва да се опитваме да не разхвърляме боклуците си по улиците или да ги хвърляме през балконите...
Всички хора търсят по - добра работа и възможност да преживяват някак. Тук училищата също са по - добри от тези в някой други населени места.

Bellatrix
04-02-2009, 19:16
^^ Аха, заради тея нещастни хипер умни, амбициозни селяни, ние тънем в мръсотия и човек не може да хване рейса по 2 часа от задръствания. Сори, ама кво да не ги виним като идват хиляди насам? И навсякъде е пълна безработица? София НЕ Е за толкова много народ!!! Не ми пука какви са работните условия в другите градове! Там и цените са по-ниски и човек може по-добре да преживява! Ама, не, дайте да напълним София с кой ли не...
Признавам провинциалистите, които са дошли, използвайки ума си. Уча в НПМГ и има много не-столичани, които са си приети и си учат и са дошли тук чрез знания. Това го приемам. Ама да идва кой що си няма работа насам ей така да пробва да хване големия късмет... сори, само пълните града.

b0nb0ns
04-02-2009, 19:24
ОФ НИТО СОФИЯ Е СЕЛО,НИТО СЕЛОТО Е СЕЛО....АРЕ! КРАЙ! :smt119 :smt119 :smt119 :smt119 :smt119 :smt119

Bellatrix
04-02-2009, 19:26
ОФ НИТО СОФИЯ Е СЕЛО,НИТО СЕЛОТО Е СЕЛО....АРЕ! КРАЙ! :smt119 :smt119 :smt119 :smt119 :smt119 :smt119
Когато станеш модератор, тогава ще казваш "Край".

safetyMode
04-02-2009, 19:26
Добре София не е за толкова хора, но никой не може да спреш да дойде да живее тука. Вярно повечето идват ей така, но също не можем да им забраним. Вярно и задръстванията са ужасни... но еда ли нещо може да се промени. Така, че колкото и да се нервим на "селяните" нищо не можем да променим...

waaaagh
04-02-2009, 19:27
^^ Аха, заради тея нещастни хипер умни, амбициозни селяни, ние тънем в мръсотия и човек не може да хване рейса по 2 часа от задръствания. Сори, ама кво да не ги виним като идват хиляди насам? И навсякъде е пълна безработица? София НЕ Е за толкова много народ!!! Не ми пука какви са работните условия в другите градове! Там и цените са по-ниски и човек може по-добре да преживява! Ама, не, дайте да напълним София с кой ли не...
Признавам провинциалистите, които са дошли, използвайки ума си. Уча в НПМГ и има много не-столичани, които са си приети и си учат и са дошли тук чрез знания. Това го приемам. Ама да идва кой що си няма работа насам ей така да пробва да хване големия късмет... сори, само пълните града.

Евала мило-както чичко Сталин е казвал: "Има човек-има проблем. Няма човек-няма проблем" :D
А града е като градския транспорт-според чакащите на спирката винаги има място за още един :D

Bellatrix
04-02-2009, 19:27
Добре София не е за толкова хора, но никой не може да спреш да дойде да живее тука. Вярно повечето идват ей така, но също не можем да им забраним. Вярно и задръстванията са ужасни... но еда ли нещо може да се промени. Така, че колкото и да се нервим на "селяните" нищо не можем да променим...
За жалост наистина няма какво да се промени. :( Аз не се нервя на самите селяни, а на манията им да приидват на групи насам.

plmn
04-02-2009, 19:30
^^ Аха, заради тея нещастни хипер умни, амбициозни селяни, ние тънем в мръсотия и човек не може да хване рейса по 2 часа от задръствания. Сори, ама кво да не ги виним като идват хиляди насам? И навсякъде е пълна безработица? София НЕ Е за толкова много народ!!! Не ми пука какви са работните условия в другите градове! Там и цените са по-ниски и човек може по-добре да преживява! Ама, не, дайте да напълним София с кой ли не...
Признавам провинциалистите, които са дошли, използвайки ума си. Уча в НПМГ и има много не-столичани, които са си приети и си учат и са дошли тук чрез знания. Това го приемам. Ама да идва кой що си няма работа насам ей така да пробва да хване големия късмет... сори, само пълните града.

'амбициозни селяни' ? тва неква ирония ли трябва да е? хората, които не са от София винаги са 'селяни' и те не могат да притежават подобно нещо като амбиции и желание за развитие явно. и не, не тънете в мръсотия заради хората, които не са от София. по-скоро обвинявай фирмите, които не си вършат работата да чистят града. за транспорта съм съгласен, много коли, големи задръствания, но дефакто е така във всеки един що-годе голям град по целия свят. хем искате в центъра, хем недоволни.
а и едва ли си ти човека, който да казва кой къде ще ходи, за кой има място и за кой не. последния път като проверих всички пътища бяха отворени и никъде нямаше ограничения. може би трябва да се обърнеш към кмета си, може пък той да направи нещо по въпроса.

dani2s
04-02-2009, 19:32
Аз лично пътувам по един час за даскало.БЪркотията е пълна,задръстванията са буквално УБИЙСТВЕНИ и простащината расте със всеки изминал ден!

Rofl4e
04-02-2009, 19:34
София винаги е била голямо село ;)

Bellatrix
04-02-2009, 19:35
^^ Аха, заради тея нещастни хипер умни, амбициозни селяни, ние тънем в мръсотия и човек не може да хване рейса по 2 часа от задръствания. Сори, ама кво да не ги виним като идват хиляди насам? И навсякъде е пълна безработица? София НЕ Е за толкова много народ!!! Не ми пука какви са работните условия в другите градове! Там и цените са по-ниски и човек може по-добре да преживява! Ама, не, дайте да напълним София с кой ли не...
Признавам провинциалистите, които са дошли, използвайки ума си. Уча в НПМГ и има много не-столичани, които са си приети и си учат и са дошли тук чрез знания. Това го приемам. Ама да идва кой що си няма работа насам ей така да пробва да хване големия късмет... сори, само пълните града.

'амбициозни селяни' ? тва неква ирония ли трябва да е? хората, които не са от София винаги са 'селяни' и те не могат да притежават подобно нещо като амбиции и желание за развитие явно. и не, не тънете в мръсотия заради хората, които не са от София. по-скоро обвинявай фирмите, които не си вършат работата да чистят града. за транспорта съм съгласен, много коли, големи задръствания, но дефакто е така във всеки един що-годе голям град по целия свят. хем искате в центъра, хем недоволни.
а и едва ли си ти човека, който да казва кой къде ще ходи, за кой има място и за кой не. последния път като проверих всички пътища бяха отворени и никъде нямаше ограничения. може би трябва да се обърнеш към кмета си, може пък той да направи нещо по въпроса.
Не, не е ирония. И както казах много пъти нямам против самите селяни, имам добри приятели от тях, на които много държа. Хубаво, да учиш, да успееш и да стигнеш до елитно училище в София е много добре и напълно го приемам. Възхищавам се на хора, които от селско училище стигат до наистина елитни гимназии.
НО да идват разни на по средна възраст и да търсят тепърва големия късмет не го разбирам!

dani2s
04-02-2009, 19:35
И plmn споко обвиняваме си и фирмите.То и без тва държавата се оправлява от един куп идиоти и некадърници.Но и това не е по темата

plmn
04-02-2009, 19:43
НО да идват разни на по средна възраст и да търсят тепърва големия късмет не го разбирам!

за развитието и ученето съм съгласен. там постигаме консенсус. за хората на средна възраст... какво да ти кажа, пак стигаме до състоянието на държавата като цяло! щом тези хора са тръгнали да скитат наляво-надясно и нямат пари за храна или работа в собствения си град, значи имаме голям проблем. от 1 страна не ги искаш, но това какво значи? тия хора ако бъдат абсолютно отхвърлени са обречени да изгният в мизерия в селото/града си. да, има и такива, които ги мързи да работят и търсят мекото на хляба, тях няма да ги коментирам..

Bellatrix
04-02-2009, 19:50
НО да идват разни на по средна възраст и да търсят тепърва големия късмет не го разбирам!

за развитието и ученето съм съгласен. там постигаме консенсус. за хората на средна възраст... какво да ти кажа, пак стигаме до състоянието на държавата като цяло! щом тези хора са тръгнали да скитат наляво-надясно и нямат пари за храна или работа в собствения си град, значи имаме голям проблем. от 1 страна не ги искаш, но това какво значи? тия хора ако бъдат абсолютно отхвърлени са обречени да изгният в мизерия в селото/града си. да, има и такива, които ги мързи да работят и търсят мекото на хляба, тях няма да ги коментирам..
Ем не мисля, че чак ще умрът в мизерия. Всъщност в София има много повече безработица :( А и дори извън столицата зплатите да са по ниски (което си е така), то и цените са по-малки.
Както и да е... Нищо не може да се направи тъй или иначе.

afterforever
04-02-2009, 19:53
Абе айде бе, само в София ли има гимназии и университети. Знаете ли кво е като отидете в СУ специално и насякъде започнат да кудкудякат, мен това най-много ме дразни и е проява на простащина - викането и специфичните замени на гласни звукове в едни позиции на думите...
В София пък има толкова безработица всички знаем защо, и има какво да се направи - трябва да се върне това, което било преди `89 за гражданството за градове. Аз не виждам друг изход.

ANTIHUMAN
04-02-2009, 21:43
Абе айде бе, само в София ли има гимназии и университети. Знаете ли кво е като отидете в СУ специално и насякъде започнат да кудкудякат, мен това най-много ме дразни и е проява на простащина - викането и специфичните замени на гласни звукове в едни позиции на думите...
В София пък има толкова безработица всички знаем защо, и има какво да се направи - трябва да се върне това, което било преди `89 за гражданството за градове. Аз не виждам друг изход.

Ти добре ли си? Знаеш ли как е било преди 89? Точно това пък ще искам да е последното нещо.


Както момичето каза, има мн свестни и кадърни хора от провинцията ,но за жалост те са наистина мн малко.И ако хората ,които не живеят в софия си мислят ,че през почивните дни софиянци си хвърлят боклука..... е не е права щото тва са ви тъпите съселяндури(тези които не знаят какво е кофа за боклук) И според мен е мн одачен примера "ИзвинетИ, шЪ нЪ снимате ли?"Такаче ако някои си мисли че в София вс са селяндури не е прав ,защото селяндурите от провинцията вече са повече от софиянци!!!

Съмнявам се, точно ,,селяните'' да не знаят какво е кофа за боклук.
София била чиста?! Това първоаприлска шега ли е? Разбира се, че ще е чиста като си хвърля боклуците където иска из България.
Извинявай ти ходил ли си някога през живота си извън София (не ти говоря за море) ? Ходил ли си в Силистра да видиш колко е чист града? Това не зависи колко милиона души живеят в града, зависи от мантилитета на гражданите. Ходил ли си изобщо някъде извън столицата?
София е мръсна и мизерна. Сети се защо! Народното събрание там се намираше, нали? :-P :wink:

BladeDancer
04-02-2009, 22:02
Всеки от софия който говори махай се селянин или къде си дошъл бе селянин същност не е кореняк
Това е обиждане между братя
Няма какво да кажа повече освен НАУЧЕТЕ СЕ ДА СЛАГАТЕ УДАРЕНИЯ БЕ СОФИАНЦИ !

Darkkiss
04-02-2009, 22:28
не мога да разбера защо за идиоти сте...
как може да сте такива идиоти бе ????
вие сте единствените на земята които псуват столицата си!!!
ЕДИНСТВЕНИТЕ!!!
няма друг такъв народ, не зависимо колко беден, тъп и какво ли още не....
вие не разбирате ли че София ВИ ПРЕДСТАВЛЯВА ПРЕД СВЕТА!?!?!?
ВИЕ СТЕ ИДИОТИ БЕ !!!

dani2s
04-02-2009, 22:41
Darkkiss прав си. Е тва са селяните! :D

ANTIHUMAN
04-02-2009, 23:29
не мога да разбера защо за идиоти сте...
как може да сте такива идиоти бе ????
вие сте единствените на земята които псуват столицата си!!!
ЕДИНСТВЕНИТЕ!!!
няма друг такъв народ, не зависимо колко беден, тъп и какво ли още не....
вие не разбирате ли че София ВИ ПРЕДСТАВЛЯВА ПРЕД СВЕТА!?!?!?
ВИЕ СТЕ ИДИОТИ БЕ !!!

Никъде в поста си не съм те псувал или осквернявал достойнството ти, както на теб, така и на другите софиянци, а предентирате, че ние сме селяните.
Да знаем, че София ни представлява пред Света! Затова Света ни знае като държава от Третия Свят, но да бъдем благодарни поне затова на София, че поне знаят, че има такова нещо като България! :wink:

Darkkiss
04-02-2009, 23:38
не мога да разбера защо за идиоти сте...
как може да сте такива идиоти бе ????
вие сте единствените на земята които псуват столицата си!!!
ЕДИНСТВЕНИТЕ!!!
няма друг такъв народ, не зависимо колко беден, тъп и какво ли още не....
вие не разбирате ли че София ВИ ПРЕДСТАВЛЯВА ПРЕД СВЕТА!?!?!?
ВИЕ СТЕ ИДИОТИ БЕ !!!

Никъде в поста си не съм те псувал или осквернявал достойнството ти, както на теб, така и на другите софиянци, а предентирате, че ние сме селяните.
Да знаем, че София ни представлява пред Света! Затова Света ни знае като държава от Третия Свят, но да бъдем благодарни поне затова на София, че поне знаят, че има такова нещо като България! :wink:

само не разбрах къде трябваше да се смея...

ANTIHUMAN
04-02-2009, 23:55
не мога да разбера защо за идиоти сте...
как може да сте такива идиоти бе ????
вие сте единствените на земята които псуват столицата си!!!
ЕДИНСТВЕНИТЕ!!!
няма друг такъв народ, не зависимо колко беден, тъп и какво ли още не....
вие не разбирате ли че София ВИ ПРЕДСТАВЛЯВА ПРЕД СВЕТА!?!?!?
ВИЕ СТЕ ИДИОТИ БЕ !!!

Никъде в поста си не съм те псувал или осквернявал достойнството ти, както на теб, така и на другите софиянци, а предентирате, че ние сме селяните.
Да знаем, че София ни представлява пред Света! Затова Света ни знае като държава от Третия Свят, но да бъдем благодарни поне затова на София, че поне знаят, че има такова нещо като България! :wink:

само не разбрах къде трябваше да се смея...

Никъде. Просто изразих мнение. :)

Darkkiss
04-03-2009, 01:24
не мога да разбера защо за идиоти сте...
как може да сте такива идиоти бе ????
вие сте единствените на земята които псуват столицата си!!!
ЕДИНСТВЕНИТЕ!!!
няма друг такъв народ, не зависимо колко беден, тъп и какво ли още не....
вие не разбирате ли че София ВИ ПРЕДСТАВЛЯВА ПРЕД СВЕТА!?!?!?
ВИЕ СТЕ ИДИОТИ БЕ !!!

Никъде в поста си не съм те псувал или осквернявал достойнството ти, както на теб, така и на другите софиянци, а предентирате, че ние сме селяните.
Да знаем, че София ни представлява пред Света! Затова Света ни знае като държава от Третия Свят, но да бъдем благодарни поне затова на София, че поне знаят, че има такова нещо като България! :wink:

само не разбрах къде трябваше да се смея...

Никъде. Просто изразих мнение. :)

Благодаря ти за некомпетентното ти мнение ;)

vesito13
04-03-2009, 07:09
^^ Аха, заради тея нещастни хипер умни, амбициозни селяни, ние тънем в мръсотия и човек не може да хване рейса по 2 часа от задръствания. Сори, ама кво да не ги виним като идват хиляди насам? И навсякъде е пълна безработица? София НЕ Е за толкова много народ!!! Не ми пука какви са работните условия в другите градове! Там и цените са по-ниски и човек може по-добре да преживява! Ама, не, дайте да напълним София с кой ли не...
Признавам провинциалистите, които са дошли, използвайки ума си. Уча в НПМГ и има много не-столичани, които са си приети и си учат и са дошли тук чрез знания. Това го приемам. Ама да идва кой що си няма работа насам ей така да пробва да хване големия късмет... сори, само пълните града.Стига с тая мръсотия , не сме ви виновни само ние за нея . Цените въобще не са по-ниски в един провинциален град . Идват взимат стоката си от София и я докарват тук , където се слага надценка за да може собствениците на магазини и такива неща да печелят нещо . Точно за това просто съм обедена , майка ми е продавачка и виждам какво става . Нещата , които имаме тук , са донесени от София и са по-скъпи . Идвала съм в столицата и нещата , които има в провинцията , там са два-три пъти по евтини . Никой от провинцията не е дошъл в София , само за да се нарече софианец . Не ни е толко мерака , да ви пълним красивата София :? Примерно аз искам да уча висше , в града ми няма униветситет и няма къде да го уча . На мен ми остава да дойда в София . Това , че съм от провинцията не значи , аз да остана без образование . Аз с нищо не съм виновна , че съм се родила на място , където няма университети . Всеки иска да се развива и това че съм от провинцията би ме спряло най-малко . Имам абсолютно същите права да искам добро бъдеще , както всеки един софианец . :x

b0nb0ns
04-03-2009, 07:15
Това , че съм от провинцията не значи , аз да остана без образование . Аз с нищо не съм виновна , че съм се родила на място , където няма университети . Всеки иска да се развива и това че съм от провинцията би ме спряло най-малко . Имам абсолютно същите права да искам добро бъдеще , както всеки един софианец . :x [/b] СУПЕР СИ ПРАВА!!!ПОДКРЕПЯМ ТЕ!!!

Bellatrix
04-03-2009, 08:12
^^ Аха, заради тея нещастни хипер умни, амбициозни селяни, ние тънем в мръсотия и човек не може да хване рейса по 2 часа от задръствания. Сори, ама кво да не ги виним като идват хиляди насам? И навсякъде е пълна безработица? София НЕ Е за толкова много народ!!! Не ми пука какви са работните условия в другите градове! Там и цените са по-ниски и човек може по-добре да преживява! Ама, не, дайте да напълним София с кой ли не...
Признавам провинциалистите, които са дошли, използвайки ума си. Уча в НПМГ и има много не-столичани, които са си приети и си учат и са дошли тук чрез знания. Това го приемам. Ама да идва кой що си няма работа насам ей така да пробва да хване големия късмет... сори, само пълните града.Стига с тая мръсотия , не сме ви виновни само ние за нея . Цените въобще не са по-ниски в един провинциален град . Идват взимат стоката си от София и я докарват тук , където се слага надценка за да може собствениците на магазини и такива неща да печелят нещо . Точно за това просто съм обедена , майка ми е продавачка и виждам какво става . Нещата , които имаме тук , са донесени от София и са по-скъпи . Идвала съм в столицата и нещата , които има в провинцията , там са два-три пъти по евтини . Никой от провинцията не е дошъл в София , само за да се нарече софианец . Не ни е толко мерака , да ви пълним красивата София :? Примерно аз искам да уча висше , в града ми няма униветситет и няма къде да го уча . На мен ми остава да дойда в София . Това , че съм от провинцията не значи , аз да остана без образование . Аз с нищо не съм виновна , че съм се родила на място , където няма университети . Всеки иска да се развива и това че съм от провинцията би ме спряло най-малко . Имам абсолютно същите права да искам добро бъдеще , както всеки един софианец . :x
Споменах около 90 пъти, че в това няма нищо лошо. Че се възхищавам на ученолюбиви деца с желание да постигнат нещо, които са пробили до София. Казах също, че имам много такива приятели. И другото, което казах е, че мен те ама хич не ми пречат, даже ми радват окото---> мен ми пречат чичковците на по средна възраст, дошли ей тъй изведнъж да си търсят късмета в София.

VampireGirl666
04-03-2009, 09:50
София е пренаселена.Това е истината.Хората от другите градове/села да не се сърдят,защото ако те бяха на нашето място,щяха да говорят съвсем друго нещо.Писна ми да се качвам на втория трамвай,а не на първия,защото е препълнен.Писна ми,като се кача да чувам интересния говор на другите около мене.Писна ми,хора от други села/градове да идват тук и да се правят на 'гъзари'.Писна ми от хора,които си мислят,че като дойдат тук,ще станат милионери.Нямам нищо против тези,които идват да учат тук.Всеки има право да се образова.Съжалявам,обаче София си е за софиянците.Нападайте ме,псувайте ме,но това е истината.

ANTIHUMAN
04-03-2009, 11:07
не мога да разбера защо за идиоти сте...
как може да сте такива идиоти бе ????
вие сте единствените на земята които псуват столицата си!!!
ЕДИНСТВЕНИТЕ!!!
няма друг такъв народ, не зависимо колко беден, тъп и какво ли още не....
вие не разбирате ли че София ВИ ПРЕДСТАВЛЯВА ПРЕД СВЕТА!?!?!?
ВИЕ СТЕ ИДИОТИ БЕ !!!

Никъде в поста си не съм те псувал или осквернявал достойнството ти, както на теб, така и на другите софиянци, а предентирате, че ние сме селяните.
Да знаем, че София ни представлява пред Света! Затова Света ни знае като държава от Третия Свят, но да бъдем благодарни поне затова на София, че поне знаят, че има такова нещо като България! :wink:

само не разбрах къде трябваше да се смея...

Никъде. Просто изразих мнение. :)

Благодаря ти за некомпетентното ти мнение ;)

За теб може да е, но за другите не! ;)

MeTaLfAn
04-03-2009, 11:11
:grin: :grin: Ми ела в Бургас ще те научим да шмъркаш и да въйкаш...

аз идвам само кажи кога :grin: :grin: :P

rauwkost
04-03-2009, 12:33
В "Тройка на разсъмване" бяха изръсили един лаф - "Софиянци си пътуват по родните места." Така е, глупаво е да говорим колко цивилизовани и културни сме софиянците, защото това не е точно така. Нямам против хората от другите градове или села, които са дошли тук да работят или да учат - стига да се държат прилично не ми пречат, пречат ми тези, които идват от някъде си и започват да се правят на интересни и да разправят как в техния град нещо не се правело така, и че ние трябвало да го променим - да бъде както трябва. Ей това ме дразни, хора с този селски манталитет!

balon4eee
04-03-2009, 13:46
селянчета,кой ви научи на пътя към София , селянчета Кой ви научи дънки да носите, селянчета :lol:
Прав си ама и ти сигурно не си по-стока бе :lol:

kuklicka
04-03-2009, 17:06
виждам темата за софия и провинцията е обсадена, а сега може и за това дали тея дет слушат чалга са прости да попишем :-D Тая глупост за столичани и провинция я има до таква степен само в нашата малка мизерна държавица :-x

_mimi7y_
04-03-2009, 18:28
не виждам смисъла на този спор
тези от провинцията обиждат тези от столицата защото софиянци ги карат да се чувстват така сякаш са нещо по-малко от тях
а софиянци се дразнят че идвали хора от провинцията и ги молили да си направят снимки (както даде пример едно момиче)
аз много бих искала да посетя София- все пак това е столицата на България.. на нашата родина хора опомнете се ..обичайте родното и не се карайте за глупости не заради друго просто няма смисъл
но аз искам да кажа на софиянците (само да уточня - не се нахвърлям на никого просто питам и се надявам да получа уместен и компетентен отговор на въпроса си)- нима ние които сме от провинцията.. за нас няма място в София..какво по малко сме ние от вас защо си мислите че в София няма място за хора от провинцията .. и че всички които не са кореняци софиянци са СЕЛЯНИ както вие ни наричате ..
а знаете ли истинското значение на думата селянин ако не нека ви го изясня..
селянин е човек който няма елементарно възпитание ..маниери .. култура.. както казват някои липсват му първите 7 години

stuci_i_miri
04-03-2009, 18:41
ми че то софия от край време си е пълна със селяни :grin:

Darkkiss
04-03-2009, 19:01
не мога да разбера защо за идиоти сте...
как може да сте такива идиоти бе ????
вие сте единствените на земята които псуват столицата си!!!
ЕДИНСТВЕНИТЕ!!!
няма друг такъв народ, не зависимо колко беден, тъп и какво ли още не....
вие не разбирате ли че София ВИ ПРЕДСТАВЛЯВА ПРЕД СВЕТА!?!?!?
ВИЕ СТЕ ИДИОТИ БЕ !!!

Никъде в поста си не съм те псувал или осквернявал достойнството ти, както на теб, така и на другите софиянци, а предентирате, че ние сме селяните.
Да знаем, че София ни представлява пред Света! Затова Света ни знае като държава от Третия Свят, но да бъдем благодарни поне затова на София, че поне знаят, че има такова нещо като България! :wink:

само не разбрах къде трябваше да се смея...

Никъде. Просто изразих мнение. :)

Благодаря ти за некомпетентното ти мнение ;)

За теб може да е, но за другите не! ;)

човека който не е излизал от България и дори Български не говори, камоли др език ми обеснява как хората по света приемат България

лелей ма само не разбрах от къде го знаеш
:razz: :razz: :razz: :razz:

Bellatrix
04-03-2009, 19:22
Към _mimi7y_:
Еми вече няма място в София. Преди и да е имало, ако всички провинциалисти се изсипете в София, тук няма да има къде да се живее. Стига вече. Никой не ви е спрял да идвате. Нали затова не мога посмъртно да стигна до Плиска от Младост за по-малко от половин час, при положение, че тоя път в събота се взима за 15 минути максимум заедно с чакането на рейса. Нали и преди беше казано: идвайте да се учите (нп), ама да си седите тука, за да се правите на големите гъзари и да си търсите ей тъй късмета...

rauwkost
04-03-2009, 19:36
човека който не е излизал от България и дори Български не говори, камоли др език ми обеснява как хората по света приемат България

лелей ма само не разбрах от къде го знаеш
:razz: :razz: :razz: :razz:
Няма ли вече да спреш да се хвалиш във всяка тема, че ти не живееш в "мизерната България" ами в чужбина където било далеч по-добре от България и т.н.? Много хора нямат възможност да заминат да живеят в чужбина. Нищо лично ама се съмнявам ти да си отишъл там със собствени средства а не с помощта на мама и тати нали? :wink:

Darkkiss
04-03-2009, 20:18
човека който не е излизал от България и дори Български не говори, камоли др език ми обеснява как хората по света приемат България

лелей ма само не разбрах от къде го знаеш
:razz: :razz: :razz: :razz:
Няма ли вече да спреш да се хвалиш във всяка тема, че ти не живееш в "мизерната България" ами в чужбина където било далеч по-добре от България и т.н.? Много хора нямат възможност да заминат да живеят в чужбина. Нищо лично ама се съмнявам ти да си отишъл там със собствени средства а не с помощта на мама и тати нали? :wink:

ето на такива като тебе ние викаме селяни...
престани да си измисляш...
това че си прост и плуеш всичко не означава че и др-те са прости...

plmn
04-03-2009, 20:25
човека който не е излизал от България и дори Български не говори, камоли др език ми обеснява как хората по света приемат България

лелей ма само не разбрах от къде го знаеш
:razz: :razz: :razz: :razz:
Няма ли вече да спреш да се хвалиш във всяка тема, че ти не живееш в "мизерната България" ами в чужбина където било далеч по-добре от България и т.н.? Много хора нямат възможност да заминат да живеят в чужбина. Нищо лично ама се съмнявам ти да си отишъл там със собствени средства а не с помощта на мама и тати нали? :wink:

ето на такива като тебе ние викаме селяни...
престани да си измисляш...
това че си прост и плуеш всичко не означава че и др-те са прости...

тъп отговор нямащ нищо общо с тва, което ти написа човека. 1во кои сте 'вие', 2ро кое си измисля? че постоянно се хвалиш къде си бил, колко паспорта имаш и колко си велик .. блабла

Darkkiss
04-03-2009, 20:49
Няма ли вече да спреш да се хвалиш във всяка тема, че ти не живееш в "мизерната България" ами в чужбина където било далеч по-добре от България и т.н.? Много хора нямат възможност да заминат да живеят в чужбина. Нищо лично ама се съмнявам ти да си отишъл там със собствени средства а не с помощта на мама и тати нали? :wink:

ето на такива като тебе ние викаме селяни...
престани да си измисляш...
това че си прост и плуеш всичко не означава че и др-те са прости...

тъп отговор нямащ нищо общо с тва, което ти написа човека. 1во кои сте 'вие', 2ро кое си измисля? че постоянно се хвалиш къде си бил, колко паспорта имаш и колко си велик .. блабла

не трабвя да се озлобявате и да се комплексирате от фактите бе селянчета...

Moderated by slun4ice
т.6

bobolinka6
04-03-2009, 20:53
Първо,думата "селянин" означава жител на село,човек,който не е гражданин.Това в никакъв случай не е равнозначно на индивид без образование,маниери,обноск и,някого,на когото му липсва култура!Както софиянци(да поясня:"софиЯнци",не "софиАнци",поне знайте как се пише думата!)многократно доказаха в тази тема,месторождението ти не е най-важният показател за това какъв човек си и колко си образован.Аз лично познавам селяни(неживеещи в град,не асоциирайте веднага с псуващи субекти,неграмотни и невъзпитани или с други думи простаци-човек,който дои крава,не е непременно низш организъм,заслужаващ презрението ни),прочели стотици повече книги от повече от половината,пишещи в тази тема.Колкото до липсата на първите седем години,компетентните по въпроса със задръстванията софиянци биха могли да потвърдят,че кореняците им съграждани могат да се похвалят с богат запас от псувни.Освен това не ми е ясно друго нещо-как се самоопределя един софиянец като кореняк-може би по това,че е роден в обсъжданото населено място или по какво?Аз лично съм родена в гр.Варна,но това не ме прави варненка.Не съм живяла в този град,появила съм се на бял свят там поради стечение на обстоятелствата.Целия си съзнателен живот съм прекарала в София,но предпочитам да ме наричат селянка вместо софиянка,тъй като не мисля,че е от особено значение мястото,където си се родил.Срам ме е да чета постингите и на "столичани",и на "провинциалисти".Поставям двете думи в кавички,тъй като с изненада откривам,че названието "столичанин"едва ли не носи известна доза престиж.Дори да си най-тъпото същество,щом си "столичанин",няма проблеми.Всички се тупат по гърдите и повтарят,че са "столичани","кореняци софиянци"сякаш имат 3 висши."Абе зарежи ги тея "селяни",тея "провинциалисти" прости!Да си стоят на село и да си гледат овцете!"Разбира се,всичко това изказано с подобаваща на уважаващ себе си "столичанин" интонация и ударения,изникнали на най-изненадващи места.Няма нужда да споменавам пренебрежението!Огорчена съм,че в България понятията са изгубили истинския си смисъл.Това,че си роден на дадено място,било то столица или просто голям град,няма никаква тежест(за нормалните хора,истинските европейци).Абе хора,всички сме българи!Какво е това разделение!Във всички развити страни хората гледат да се изнесат колкото се може по-далеч от столицата,големия,мръсен град.Не го казвам със злоба и тип"На лисицата кисело й гроздето",аз живея в тази столица,мръсна,загнояла,гн еща,претъпкана от пишман софиянци,чиито баби,дядовци,лели и чичовци,през 1900 и някоя си година се изнесли с домочадието в София.Сега техните деца и внуци с гордост произнасят заветните думи:"Аз съм кореняк софиянец!".Знаете ли кога честваме обявяването на София за столица?Едва ли!На днешната дата,мили съграждани-обръщам се към софиянци!Съжалявам,не прочетох цялата тема,но в никое,прочетено от мен мнение,не видях някой да споменава този факт!Как може да се определяш за софиянец,щом не знаеш нещо толкова елементарно?Знаете ли,че преди да стане столица,София е била едно село?Истинските кореняци софиянци са шопите-вие чували ли сте как говорят те?Това ли наричате правилен,книжовен български език?Гордеете ли се,че сте шопи?Уви,и това не сте.Може би шопари... 8-) Извинете,не бих желала да обиждам никого,намерението ми изобщо не е такова.Но обвинения от сорта на"Тея селяни си изхвърлят боклука в моята си кофа и видиш ли,ето ги виновниците за мръсотията по улиците и всички проблеми в града."са повече от смешни.Може би са равностойни на нещо от сорта на"Не ми дишай въздуха,не го скверни с провинциалните си дробове!".Това,че в момента заемам позицията на "обиден провинциалист",ни най-малко не означава,че отсрещната страна не носи вина.Може би е предизвикана от обидните подмятания на софиянци или пък поради това,че дори в централните новини основно място заема столицата и проблемите на гражданите й,но не оправдавам жителите на по-малките градове(да отбележа,че е неуместно да бъдат наричани селяни,най-малкото поради факта,че Варна,Бургас,Пловдив,Плеве и т.н.далеч не са села!).Не бива да се гледа на столицата като сакрално място,на което щом стъпиш,ти поникват криле и парите заваляват от небето.Вдействителност наистина животът тук е по-лесен и удобен(с оглед,че всички органи на държавата са съсредоточени тук,да не говорим за кина,театри,музеи и т.н.).Не говоря за задръстванията и закъсненията на градския транспорт,както и за претъпканите рейсове(които,ако трябва да бъда справедлива,са претъпкани основно с възрастни хора-нищо против тях,но едва ли те са се пренесли тук през последните няколко години).Повярвайте ми,аз съм тяхна жертва всеки ден,но не вдигам укорителен пръст към хората от по-малки градове,едва ли не като виновници за собственото ми нервиране и неразположение.Явлението "софиянци се прибират по родните места през почивните дни"е масово и явно,но колко точно са кореняците софиянци,останали в любимата столица,ако се направи преброяване след "великото преселение"?И последно-обръщение към автора на темата и всички останали,обиждащи на селянин,селяндур,етническа принадлежност и т.н..Мисля,че на теб ти липсват някои простички,но основни неща,които се усвояват още в началото на жизнения ни път.За съжаление,веднъж пропуснеш ли да ги научиш,не можеш да запълниш зейналата дупка в личността ти.Тези така важни елементи са наречени хуманност,търпимост,уважен ие към другия и свободата на личен избор.Едно от предимствата на тази свобода е да можеш да решиш къде да пребиваваш-в столицата или провинцията,единствено по твое усмотрение.Отново изразявам искреното си съжаление към теб и най-вече към твоите родители,които,сигурна съм,въпреки кореняци софиянци(за това не съм особено сигурна),са чудесни хора,за това,че,мило момче,не можеш да наваксаш липсата си на важни човешки познания и знания за самия човек(не,не се състоят единствено в компетентности в областта на половата система,колкото и изненадан да си).Време е някой да ти отвори очите-сигурно аз не съм правилният човек,но,нищо лично,селянинът си ти!
Извинете ме,че се получи толкова дълго,а несвързаността на текста може би се дължи на късния час,в който го публикувам.Просто не можах да не изразя мнението си по тема,по която може да се напише и съответно говори много,много повече.За ваше щастие умората ме спира.Поднасям искрените си извинения,ако по някакъв начин съм засегнала някого чрез думите си.Уверявам ви,не е било умишлено!
П.С.Една молба към всички,пишещи тук-нека преди да изказваме крайни позиции да се понаучим мъничко на правопис,става ли?За тези,които не се сещат-разните му там запетайки,правилно поставени буквички и т.н..С това не казвам,че аз самата съм перфектна.Кой знае колко много грешки съм допуснала само в горния пост...По невнимание или не,не знам,извинявам се за тях предварително.Иначе с изненада и удоволствие открих,че има и много умни,разсъдливи и грамотни хора,които пишат тук!Поздравявам ги за което!
Малеее,ако някой е прочел тоя роман докрай,бих му връчила награда за световен мир-за това,че ме е изтърпял! :D

rauwkost
04-03-2009, 21:18
Ами добре, викай ми селянка - все тая! Просто проумей, че с нападки няма нищо да постигнеш, доказал си вече, че си просто едно лигаво богаташче и само да те светна - ти сам доказа, че за да си селянин не е нужно да си роден в село. :) И все пак не ми отговори на въпроса - с пари изкарани с твоите ръце ли отиде в Канада или с парите на мама и тати?

plmn
04-03-2009, 21:18
@bobolinka6 =D>

ANTIHUMAN
04-03-2009, 21:49
човека който не е излизал от България и дори Български не говори, камоли др език ми обеснява как хората по света приемат България

лелей ма само не разбрах от къде го знаеш
:razz: :razz: :razz: :razz:

Не съм излизал от България, но знам как е защото имам много познати които са ходили из Европа и Света.
Точно училището ми има няколко Европейски проекта и преди година като ходиха в Швеция една австрийка беше питала един мои съученик: ,,Какво е България?'' той отговорил, че е държава и се намира в Европа, а тя остана ,, :shock: '' Като моите съученици си извадили телефоните всички ги питали учудени: ,,Вие телефони ли имате там?'' така, че не ми говори. Мога да ти давам много примери! Говоря български, българин съм и не обиждай на етническа основа защото няма кого да засегнеш, най-малко мен!

Moderated by slun4ice
т.6

b0nb0ns
04-04-2009, 09:03
OK+++OK++++STOP++++END+++THE++++CONVERSATION :booooomb:

_mimi7y_
04-04-2009, 09:07
Към _mimi7y_:
Еми вече няма място в София. Преди и да е имало, ако всички провинциалисти се изсипете в София, тук няма да има къде да се живее. Стига вече. Никой не ви е спрял да идвате. Нали затова не мога посмъртно да стигна до Плиска от Младост за по-малко от половин час, при положение, че тоя път в събота се взима за 15 минути максимум заедно с чакането на рейса. Нали и преди беше казано: идвайте да се учите (нп), ама да си седите тука, за да се правите на големите гъзари и да си търсите ей тъй късмета...
Съгласна съм с теб за това което каза.Аз също ако бях от София бих била против да идват хора от провинцията както вие ги наричате "селяни" и да се правят на важни и да казват със гордост Аз съм от София и да се отнася грубо със "СЕЛЯНИТЕ" докато самия той идва от село и до преди няколко седмици/месеци/години когато е казвал къде живее хората са си мислели (ако са учтиви едва ли ще го питат) а някои по големи селяни и от него които са от София ще го питат : де е тва уе .. чувството е гадничко .. отново казвам : да съгласна съм да се ядосвате на такива пишлеменца но има къде къде по възпитани,учтиви, културни хора,които дори и да идват от най-затънтеното местенце в България се държат като по-големи софиянци от истинските т.нар. кореняци софиянци и правят много по-голямо впечатление от истинските софиянци и вие,жители на столицата на България можете само да се гордеете,че такива хора са дошли и едва ли не представляват "родното" ви място.

oddone44
04-20-2009, 14:56
Не съм излизал от България, но знам как е защото имам много познати които са ходили из Европа и Света.
Точно училището ми има няколко Европейски проекта и преди година като ходиха в Швеция една австрийка беше питала един мои съученик: ,,Какво е България?'' той отговорил, че е държава и се намира в Европа, а тя остана ,, '' Като моите съученици си извадили телефоните всички ги питали учудени: ,,Вие телефони ли имате там?'' така, че не ми говори. Мога да ти давам много примери! Говоря български, българин съм и не обиждай на етническа основа защото няма кого да засегнеш, най-малко мен!

За съжаление, човека е прав.Аз живея в чужбина и и то в Европа найстина много хора не знаят къде е Б-я.Имал съм и случай да ме питат дали имаме телевизори и GSMи.Иначе съм от София , но никога не съм имала нещо против хората от провинцията.Когато трябваше да избера къде да запиша да уча не исках да е в София и отидох в Благоевград.Така че не мога да разбера момичето по-горе което обясняваше че трябвало да дойде да учи точно в Софиа,защо? други градове няма ли.
Съгласна съм и с мнението на другия потребител, че по възрастните нямат място в София.Сега ли са се сетили да си оправят живота, да отстъпят на по младите.
Има някой неща който се връщат,преди години софиянци в който и по-голям град да отивахме не ни понасяха, обиждаха ни на шопи,кестени и т.н, е сега го правят софиянци.

oddone44
04-20-2009, 14:56
Не съм излизал от България, но знам как е защото имам много познати които са ходили из Европа и Света.
Точно училището ми има няколко Европейски проекта и преди година като ходиха в Швеция една австрийка беше питала един мои съученик: ,,Какво е България?'' той отговорил, че е държава и се намира в Европа, а тя остана ,, '' Като моите съученици си извадили телефоните всички ги питали учудени: ,,Вие телефони ли имате там?'' така, че не ми говори. Мога да ти давам много примери! Говоря български, българин съм и не обиждай на етническа основа защото няма кого да засегнеш, най-малко мен!

За съжаление, човека е прав.Аз живея в чужбина и и то в Европа найстина много хора не знаят къде е Б-я.Имал съм и случай да ме питат дали имаме телевизори и GSMи.Иначе съм от София , но никога не съм имала нещо против хората от провинцията.Когато трябваше да избера къде да запиша да уча не исках да е в София и отидох в Благоевград.Така че не мога да разбера момичето по-горе което обясняваше че трябвало да дойде да учи точно в Софиа,защо? други градове няма ли.
Съгласна съм и с мнението на другия потребител, че по възрастните нямат място в София.Сега ли са се сетили да си оправят живота, да отстъпят на по младите.
Има някой неща който се връщат,преди години софиянци в който и по-голям град да отивахме не ни понасяха, обиждаха ни на шопи,кестени и т.н, е сега го правят софиянци.

Mihailova
04-20-2009, 15:48
Моля Ви, прочетете някоя друга книжка - обогатете знанията си. Един велик мислител / знам, че ще Ви разочаровам, но не е Мечо Пух/ преди много години е казал нещо толкова вярно, но само при нас е тъй ненавлязло - „Всичко, което не е до морето, е провинция." Ърнест Хемингуей.

BrainlessROCKBABY
04-20-2009, 16:10
:grin: :grin: Ми ела в Бургас ще те научим да шмъркаш и да въйкаш...

Bimmer
04-20-2009, 16:18
Mihailova, сега недей, че половината форум ("коренни софиянци", смея да отбележа :D ) ще те нахрани...
bobolinka6, по - правилен пост не съм чел от не знам от кога (и по-дълъг де, ама :D ). Mного точно мнение и от двете страни на спора.
То и аз съм роден в Добрич, ама съм живял две седмици там :D В Албена съм живял повече, при баба ми и дядо ми, ама к'во ви интересува... Мисълта ми е - от три годишен живея във Варна и се чувствам варненец. Ако ще и да е на цената да съм "провинциалист" :D

DieselBlood
04-20-2009, 16:58
В Бургас са говори най-правилно.Ние сме на принципа "Ний сме от далек, и говорим миеку " :D :D :D :D :D

Izzy_
04-20-2009, 17:27
И какво,смисълът на темата е авторът да докаже колко голям гражданин е,а тези дето не са от София да не пропуснат да отбележат колко ни мразят и нас,и града?!Или нещо аз не разбирам?Няма такава простотия... :?

Yancheto
04-20-2009, 17:37
Искам да поздравя bobolinka6 за нейния пост,в него се казва всичко,което има да се каже по тази тема,той е най-правилния от всички! =D>

StRaSsenJunGe
04-20-2009, 18:24
Провинциалисти или граждани няма никакво значение...във всеки регион се говори различен диалект,а и освен това е важно какъв е човека.Аз лично съм роден в София,но имам и корен от Пловдив.Бих дал всичко да живея в Пловдив,защото е прекрасен град.Когато съм там си с приятелите си,говоря на диалект,като съм в София си говоря софииският диалект,защото съм свикнал.И пак казвам няма значение от къде си,важното е какъв си :) :) :) :) :) :) :)

term0t0
04-20-2009, 19:16
Кур за София..най-мръсен град..елате в Варна и гледай селения..Шуменски,Силистре ски,Добричски и Русенски регистраций нон-стоп

melinor
04-21-2009, 07:59
Първо,думата "селянин" означава жител на село,човек,който не е гражданин.Това в никакъв случай не е равнозначно на индивид без образование,маниери,обноск и,някого,на когото му липсва култура!Както софиянци(да поясня:"софиЯнци",не "софиАнци",поне знайте как се пише думата!)многократно доказаха в тази тема,месторождението ти не е най-важният показател за това какъв човек си и колко си образован.Аз лично познавам селяни(неживеещи в град,не асоциирайте веднага с псуващи субекти,неграмотни и невъзпитани или с други думи простаци-човек,който дои крава,не е непременно низш организъм,заслужаващ презрението ни),прочели стотици повече книги от повече от половината,пишещи в тази тема.Колкото до липсата на първите седем години,компетентните по въпроса със задръстванията софиянци биха могли да потвърдят,че кореняците им съграждани могат да се похвалят с богат запас от псувни.Освен това не ми е ясно друго нещо-как се самоопределя един софиянец като кореняк-може би по това,че е роден в обсъжданото населено място или по какво?Аз лично съм родена в гр.Варна,но това не ме прави варненка.Не съм живяла в този град,появила съм се на бял свят там поради стечение на обстоятелствата.Целия си съзнателен живот съм прекарала в София,но предпочитам да ме наричат селянка вместо софиянка,тъй като не мисля,че е от особено значение мястото,където си се родил.Срам ме е да чета постингите и на "столичани",и на "провинциалисти".Поставям двете думи в кавички,тъй като с изненада откривам,че названието "столичанин"едва ли не носи известна доза престиж.Дори да си най-тъпото същество,щом си "столичанин",няма проблеми.Всички се тупат по гърдите и повтарят,че са "столичани","кореняци софиянци"сякаш имат 3 висши."Абе зарежи ги тея "селяни",тея "провинциалисти" прости!Да си стоят на село и да си гледат овцете!"Разбира се,всичко това изказано с подобаваща на уважаващ себе си "столичанин" интонация и ударения,изникнали на най-изненадващи места.Няма нужда да споменавам пренебрежението!Огорчена съм,че в България понятията са изгубили истинския си смисъл.Това,че си роден на дадено място,било то столица или просто голям град,няма никаква тежест(за нормалните хора,истинските европейци).Абе хора,всички сме българи!Какво е това разделение!Във всички развити страни хората гледат да се изнесат колкото се може по-далеч от столицата,големия,мръсен град.Не го казвам със злоба и тип"На лисицата кисело й гроздето",аз живея в тази столица,мръсна,загнояла,гн еща,претъпкана от пишман софиянци,чиито баби,дядовци,лели и чичовци,през 1900 и някоя си година се изнесли с домочадието в София.Сега техните деца и внуци с гордост произнасят заветните думи:"Аз съм кореняк софиянец!".Знаете ли кога честваме обявяването на София за столица?Едва ли!На днешната дата,мили съграждани-обръщам се към софиянци!Съжалявам,не прочетох цялата тема,но в никое,прочетено от мен мнение,не видях някой да споменава този факт!Как може да се определяш за софиянец,щом не знаеш нещо толкова елементарно?Знаете ли,че преди да стане столица,София е била едно село?Истинските кореняци софиянци са шопите-вие чували ли сте как говорят те?Това ли наричате правилен,книжовен български език?Гордеете ли се,че сте шопи?Уви,и това не сте.Може би шопари... 8-) Извинете,не бих желала да обиждам никого,намерението ми изобщо не е такова.Но обвинения от сорта на"Тея селяни си изхвърлят боклука в моята си кофа и видиш ли,ето ги виновниците за мръсотията по улиците и всички проблеми в града."са повече от смешни.Може би са равностойни на нещо от сорта на"Не ми дишай въздуха,не го скверни с провинциалните си дробове!".Това,че в момента заемам позицията на "обиден провинциалист",ни най-малко не означава,че отсрещната страна не носи вина.Може би е предизвикана от обидните подмятания на софиянци или пък поради това,че дори в централните новини основно място заема столицата и проблемите на гражданите й,но не оправдавам жителите на по-малките градове(да отбележа,че е неуместно да бъдат наричани селяни,най-малкото поради факта,че Варна,Бургас,Пловдив,Плеве и т.н.далеч не са села!).Не бива да се гледа на столицата като сакрално място,на което щом стъпиш,ти поникват криле и парите заваляват от небето.Вдействителност наистина животът тук е по-лесен и удобен(с оглед,че всички органи на държавата са съсредоточени тук,да не говорим за кина,театри,музеи и т.н.).Не говоря за задръстванията и закъсненията на градския транспорт,както и за претъпканите рейсове(които,ако трябва да бъда справедлива,са претъпкани основно с възрастни хора-нищо против тях,но едва ли те са се пренесли тук през последните няколко години).Повярвайте ми,аз съм тяхна жертва всеки ден,но не вдигам укорителен пръст към хората от по-малки градове,едва ли не като виновници за собственото ми нервиране и неразположение.Явлението "софиянци се прибират по родните места през почивните дни"е масово и явно,но колко точно са кореняците софиянци,останали в любимата столица,ако се направи преброяване след "великото преселение"?И последно-обръщение към автора на темата и всички останали,обиждащи на селянин,селяндур,етническа принадлежност и т.н..Мисля,че на теб ти липсват някои простички,но основни неща,които се усвояват още в началото на жизнения ни път.За съжаление,веднъж пропуснеш ли да ги научиш,не можеш да запълниш зейналата дупка в личността ти.Тези така важни елементи са наречени хуманност,търпимост,уважен ие към другия и свободата на личен избор.Едно от предимствата на тази свобода е да можеш да решиш къде да пребиваваш-в столицата или провинцията,единствено по твое усмотрение.Отново изразявам искреното си съжаление към теб и най-вече към твоите родители,които,сигурна съм,въпреки кореняци софиянци(за това не съм особено сигурна),са чудесни хора,за това,че,мило момче,не можеш да наваксаш липсата си на важни човешки познания и знания за самия човек(не,не се състоят единствено в компетентности в областта на половата система,колкото и изненадан да си).Време е някой да ти отвори очите-сигурно аз не съм правилният човек,но,нищо лично,селянинът си ти!
Извинете ме,че се получи толкова дълго,а несвързаността на текста може би се дължи на късния час,в който го публикувам.Просто не можах да не изразя мнението си по тема,по която може да се напише и съответно говори много,много повече.За ваше щастие умората ме спира.Поднасям искрените си извинения,ако по някакъв начин съм засегнала някого чрез думите си.Уверявам ви,не е било умишлено!
П.С.Една молба към всички,пишещи тук-нека преди да изказваме крайни позиции да се понаучим мъничко на правопис,става ли?За тези,които не се сещат-разните му там запетайки,правилно поставени буквички и т.н..С това не казвам,че аз самата съм перфектна.Кой знае колко много грешки съм допуснала само в горния пост...По невнимание или не,не знам,извинявам се за тях предварително.Иначе с изненада и удоволствие открих,че има и много умни,разсъдливи и грамотни хора,които пишат тук!Поздравявам ги за което!
Малеее,ако някой е прочел тоя роман докрай,бих му връчила награда за световен мир-за това,че ме е изтърпял! :D



:smt038 Писането си е заслужавало :smt038 :smt038 ::: =D> =D>
БРАВО! =D> =D>

carinaNebula
04-21-2009, 08:03
скоро ще ми трябва преспиване в София да дойда да натрия муцуната на един тъпанар,ще ми тря некой да ме приеме.. 8-) 8-)

обаче много ми е чудно,тея дето се оплаквате,че хора от други градове посещават вашите.Уау,дайте сега никой да не идва в града ви бе,я се замислете че ще загине там всичко - барчета,магазини,молове и още путки майни,ей много сте интересни,като тръгнете да обиждате другите на селяни,е извинявайте ама не сте по-различни.

А и да има разлика между СЕЛЯНИН и СЕЛЯНДУР. :-$

Lysit0
04-21-2009, 10:33
Напоследък съм забелязъл 4е софия се пълни със селяни със скороста на светлината.Аз ли съм единствен:/??? На 14 съм и пове4е от половината ми клас са върли селяндури! По цял ден има миекане и неправилен говор! Кажете ми 4е не съм единствен.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

Ми като тук в София са поне 50% та и повече хора от градовете и селата....и някой незнаят да говорят правилно така ще е :D
Е не ,че софиянците (кореняци) и сред тях няма селяни,даже някой от тях са по- голями селяни от хората от селата.То според мен не трябва да е фактор (говоренето) на хората, т.e. дали говорят твърдо или меко,ами поведението им.Хората от селата обикновенно са къде къде по добри и с хубави маниери от софиянците....

Rza
04-21-2009, 14:00
Брат ми и аз съм от София ама истината си е една,че като си от София не значи,че си безобразно културен и правилно говорещ и т.н.За боклука си го правим ние,аз си признавам,че ако не видя кофа или контейнер и аз пускам на земята лошо ама нали съм Софиянец къде ми е културата :Dне са виновни хората дошли от село или по-малък град,че да си изхранват семействата!!Ако ти беше от село и нямат мама и тати пари за гащи да ходиш смръдлив като негър с раста подмишниците,щяха да дойдат в София,понеже има най-много работа и реализация!Капиш :)

EtUr
04-21-2009, 17:25
аз сам от В.Търново софия не ми харесва предопчитам врана,пловдив пак за селяните софия постояно се разраства няма как

ANTIHUMAN
04-21-2009, 19:46
"мъжки полов орган" за София..най-мръсен град..елате в Варна и гледай селения..Шуменски,Силистре ски,Добричски и Русенски регистраций нон-стоп

Идиотче малко, нормално е като е по-голям град да идват от по-малките!


скоро ще ми трябва преспиване в София да дойда да натрия муцуната на един тъпанар,ще ми тря некой да ме приеме.. 8-) 8-)

обаче много ми е чудно,тея дето се оплаквате,че хора от други градове посещават вашите.Уау,дайте сега никой да не идва в града ви бе,я се замислете че ще загине там всичко - барчета,магазини,молове и още п**** майни,ей много сте интересни,като тръгнете да обиждате другите на селяни,е извинявайте ама не сте по-различни.

А и да има разлика между СЕЛЯНИН и СЕЛЯНДУР. :-$
+ 1 за carinaNebula! Но като сте от Варна и София се имате за най-големите, а сте жалки (не всички, но поне тези които си написаха тъпото селяндурско мнение) !

nymphadora
04-22-2009, 06:29
Лелеее,тия софиянци се оказаха големи пидираси,бре :D
ама и самочувствие не им липсва де :razz:
"замърсявали сме им града" Алооо,бананите,знаеш ли,че точно вашия СКЪПОЦЕНЕН боклук го изнасяха по другите градове и села щот сте големата работа.А?Или не сте толко добре информирани :? Знаете ли,че и вие замърсявахте нашите градове :-x И поне кат сте софиянци пишете правилно,нали образованието е на ниво..? :D Ааааа жалки,жалки сте...

LittleDude
04-22-2009, 06:58
Лелеее,тия софиянци се оказаха големи пидираси,бре :D
ама и самочувствие не им липсва де :razz:
"замърсявали сме им града" Алооо,бананите,знаеш ли,че точно вашия СКЪПОЦЕНЕН боклук го изнасяха по другите градове и села щот сте големата работа.А?Или не сте толко добре информирани :? Знаете ли,че и вие замърсявахте нашите градове :-x И поне кат сте софиянци пишете правилно,нали образованието е на ниво..? :D Ааааа жалки,жалки сте...
+1

YourFavouriteDrug
04-22-2009, 11:15
А кфо разбираш под селяни, всички, които не са си родно от Сф ли :D
Мн важни станахте софиянци вече :?

MimOSiNitY
04-22-2009, 17:39
Лелее как ме дразнят простите "софиянци" с шопския им диалект...
И пиша "софиянци" в кавички,щото повечето дори не са от София а от селцата покрай София.Аз съм от Ст. Загора,ама уча в София,само защото имам по голям шанс да завърша в добро училище и да стане човек от мене (надявам се :D ). И ми е писнало някви пикли,които въобще не са ми на акъла да ми викат селянка (а не съм и от село),защото не съм от София... Все пак не е важно откъде си а колко ти е сивото вещество.Може да си роден в най-забутаното селце,ама да си по-умен и от тия дето се правят на големите граждани.Мноооооого малко истинкси софиянци останаха...
Пфф... смешни сте.

psychopath
04-22-2009, 17:49
Напоследък съм забелязъл 4е софия се пълни със селяни със скороста на светлината.Аз ли съм единствен:/??? На 14 съм и пове4е от половината ми клас са върли селяндури! По цял ден има миекане и неправилен говор! Кажете ми 4е не съм единствен.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

хааха, а теб кой те излъга, че в София се говори правилно ? :-D А братле, тва, че примерно си кореняк софиянец мислиш ли, че те прави нещо повече от другите които са от провинцията ?а дали е кореняк софиянец?

аз много мразя селския манталитет, но хората от провинцията не ме дразнят :)

иначе в София се говори най-правилно (ако има такова понятие...xD)

MimOSiNitY
04-22-2009, 17:52
иначе в София се говори най-правилно (ако има такова понятие...xD)

а нееее :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

ти ме разплака бе ... ;( :razz:

psychopath
04-22-2009, 17:55
^слушам те

под София нямам предвид по-голямата част от провинциалистите (какато споменах, нищо против тях...но диалекта им ... xD)

обоснови се :)
щом ти е толкова смешно

MimOSiNitY
04-22-2009, 18:04
абе донякъде си прав :D ама мноооого малко истински софиянци останаха ...

clever
04-22-2009, 18:05
смее се;защото казваш ;че в София говорят най-правилно
е :lol: това и на мен ми стана смешно
ти да знаеш колко софиянци говорят диалектноо .... :?

kuklichka_bg
04-22-2009, 18:13
мразя софиянци
нищо лично ама България не е само миризливата София

psychopath
04-22-2009, 20:34
абе донякъде си прав :D ама мноооого малко истински софиянци останаха ...първо съм те разплакал от смях, после съм бил прав...

хероина май пак раздава правосъдие :(

Ar7aN
04-22-2009, 20:35
:grin: :grin: Ми ела в Бургас ще те научим да шмъркаш и да въйкаш...

ХА ХА ХА ХА ХА Съседката изгрубя :D

psychopath
04-22-2009, 20:35
смее се;защото казваш ;че в София говорят най-правилно
е :lol: това и на мен ми стана смешно
ти да знаеш колко софиянци говорят диалектноо .... :?"диалектно", а? :D

толкова са и софиянци :)
ако имаш предвид гадните селяндури, налазили нашия град...да
говорят "диалектно" :)

psychopath
04-22-2009, 20:38
мразя софиянци
нищо лично ама България не е само миризливата София кажи го на шибаните селяндури, които плюят по София, но напират да дойдат тук...серат по града...
а тези, които не са със софийска регистрация... :?
поне като серат, да плащат данъци...ебал съм им майката

и на всичкото отгоре се оплакват...
това е то да си жалък селяк :)

ти иначе си мрази софиянците, просто не ни идвай в града, като не ти харесва :)
няма лошо

BoCupycake
04-22-2009, 22:08
Съмнявам се ти да си нещо по-различен бе драги,въпреки че не съм и слава богу не живея в Софка
Браво,много добре казано!!!

А тази тема кой е софиянец,кой гражданин,кой селянин не искам да я коментирам,че няма да има край.... ;X

nymphadora
04-23-2009, 05:54
Абе истината е,че софиянците са станали едни от най-отвратителните хора-надути(само щот живеят в столицата),егоистични и прости!

psychopath
04-23-2009, 17:00
Абе истината е,че софиянците са станали едни от най-отвратителните хора-надути(само щот живеят в столицата),егоистични и прости!айде пак форумни мъдрости :D

Bimmer
05-06-2009, 19:09
И колкото и да мразя някой да ме нарича провинциалист, искам да отбележа, ЧЕ БЪЛГАРИТЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДЕЛЯТ! Само това очакват малцинствените партии, за да ни унищожат тотално! Ще спра дотук, за да не проявявам расизъм, но нека просто кажа, че не трябва да изливате гнева си върху българи, а върху....

melinor
05-06-2009, 19:12
Защо тая тема непрекъснато изскача нагоре? Само скандали прави :-D

plmn
05-06-2009, 19:15
по-добре спрете да вдигате темата. няма смисъл от този спор, до никъде няма да се стигне ;]

TheNewReligion
05-06-2009, 19:29
Аз и ти сме от София. Мисля, че сме безсмъртни.

Saylar
05-07-2009, 00:24
Аз съм софианец и казвам, че софианците определено не говорят правилен български език. Оказва се, че наистина във Велико Търново говорът е най-правилен, но и там вече пололожението западнало. Скоро никой няма да може да каже какво е това правилен български.

fashion4etyy
05-07-2009, 15:30
.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

Че София винаги си е била едно голямооо село 8)

MrUndaztood
05-07-2009, 15:33
От провинция vs. СС - селска столица,преминахме къде говорят ли по-правилен български ли?
Пишките и клиторите ли ще ви порастат от това,кой е по-по-голям!?!?!?!

Не осъзнавате,че всичките ст/ме в една каша и някои "столичани" и "филолози" се мислят за нещо повече от останалите.

И какво като сте "столичани" да не сте нещо повече.По-правилно е Велико Търновци да са столичани,щото ако си проследите корените драги ми софиянци,ще ви заведат до някое родопско село,което сега дори го няма на картата.ЖАЛКИ СМЕШКИ!

Роден съм в едно малко градче край Пловдив с 25-30 000 жители,което за мен си е село,спрямо хората,които живеят там и манталитета им.Живея във Варна от 7 години.Преди това живях почти 11 в Димитровград.Да,провинциал ист съм.Пука ми на xyя.И?

Ще се моля да се преизбере друга столица,а вие драги софиянци (не всички естествено),ще ви гледам с КЕФ как ще останете с тлъст xyй в ръка,мили бъдещи провинциалисти.И това винаги може да стане чрез референдум

Боже тази България запада с всеки ден.

afterforever
05-07-2009, 15:34
Ти и ти не си от София, нали :lol: :lol: Изтеглете си братовчедите оттука и ще видите колко хубав град ... то ми омръзна да излизам навън и да чувам кой "колку тиенджиери бил остъл на кутлонъ неумити" деба и селяците

MimOSiNitY
05-07-2009, 16:30
.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

Че София винаги си е била едно голямооо село 8)

+1 :D

youngflusha
05-07-2009, 17:08
oti saka6 da ni maha6 :shock:

Naughty_
05-09-2009, 09:48
Предпочитам къде ли не,но не и в мръсната София
И аз :?
До къде се стигна само, провинциялистите идват и гонят софиянците :lol: :lol:

plmn
05-09-2009, 11:52
МА-ЛИ... селяни изселват селяни @_@

:razz: :razz:

marin4itu
05-09-2009, 11:53
Селенията е манталитет, всичко си е до човека. А, драги софиянци, никой не ви е виновен, че не си хвърляте боклука на определените за това места. Сега даже си спомних как по Господари на ефира бяха показали района около НДК. Ужас! А иначе Национален дворец на кулрурата! Каква култура, братче, той министъра на културата пише "Збогом" със "З" :shock: И кво като има провинциалисти в София? Извинявайте, ама не сме в комунизма вече. Много ограничено разсъждавате повечето. Всеки човек има право на развитие, няма значение гражданин ли е селянин ли е.

Infinity
05-09-2009, 12:16
^ е стига злоба де! Да не мислиш, че е много приятно всеки ден по 20 000 приходящи да идват в града ти и да хвърлят боклуци безраборно. И след това да се прибират пак по родните градове и села. Ти знаеш ли какви задръствания стават в София- и то не са само в 9 и 18 часа- постоянно е. Возила с регистрация софия област, перник, благоевград, враца- това е картината. От една страна нямам нищо против- като там няма възможност за приличен доход, или училищата и ВУЗ-овете не са на ниво. Но пък да се плюе постоянно по София, а същевременно да се правят какви ли не модерни начини за транспорт до столицата и да си ходиш в града(селото) само за да преспиш- ето това вече е селяния.Хвърлят боклуци безразборно !? Чакай , чакай миличка . Не си познала . А я кажи всяка събота и неделя къде се изселват софиянците . В провинцията нали ? Там отиват на река , на планина и виждала ли си понеделника след като си тръгнат , какво остава по местата на които са били ... Все едно си попаднал на бунище :x Главно боклукът в София е от изхвърляните през терасите торбички с боклуци и около кофите за боклук , за което въобще не обвинявай хората от провинцията . Няма да си мъкнем боклука до София , за да го хвърлим в някоя от елитните ви кофи за боклук . Въобще не си наясно какво говориш :booooomb:
Мразя Софиянци.. :D

dark_wings
05-09-2009, 12:18
.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

Че София винаги си е била едно голямооо село 8)

+1 :D

+!

Pooky
05-09-2009, 12:50
Като ви гледам компетентността на всичките ме напушва адски смях. Автора си е напълно прав, София се напълни със селяндури(не селяни, защото селянина сам по себе си е човек, който се занимава със земеделие и е незаменим). Та имам предвид върли селяндури, които не само говорят неправилно, но и нямат маниери, присъщи за града. Те наистина са навсякъде. И не, нямам против хората от провинцията дошли в София, стига да се държат прилично. Но комплексари, каквито са 90% от новодошлите просто ми лазят по нервите.
# 1

sweet_nothings
05-09-2009, 13:09
Това, че живееш в София, не означава, че имаш чисто български говор, чувала съм как говорят софианците, повечето на диалектен език ;)

TheBlackStranger
05-09-2009, 15:36
Цяла вечер в дискотеката бяхме заедно, но бой не стана, защото все пак имаше охрана, но когато излезохме навън да се прибираме и коментирахме как града е застроен и като погледнеш върха все едно виждаш Витоша, едни младежи се приближиха към нас, питаха ни от къде сме и.. :? в 3 часа сутринта виках линейка.)Нека аз да ти кажа нещо по тоя случай. Значи аз живея в Бяла Слатина (малък град, област Враца)Седим си ние 12-13 човека на едни пейки на центъра и лафим...По едно време идва някво момче и вика " Извинете имате ли огънче ?" Дадоха му запалка... Запали той и някой му вика " Айде мъиняй са ( да се маха)" Ей така на шега... И той се обръща и казва "Вие тук, в Другата България сте били много голями селяни." Добре поне че бягаше бързо, въпреки че и това не му помогна... Мисълта ми е, че той си мисли, че като живее в София е безсмъртен и всички останали сме "Другата България". Държеше се и някакво надменно такова - просеше си боя момчето. :D

xcomplicatedx
05-10-2009, 19:25
.......

ali13
07-28-2009, 22:55
Така-така .. Забелязал бил той .. Вие "големите граждани" кореняците си мислите,че говорите много правилно,но всъщност не сте се чували от страни .. Познатият шопски акцент просто "струи" от 70% от хората ,които са родени тук ( и аз не казвам ,че няма правилно-говорещи ,но не са много) Ами да се замислим къде в България изопщо някой говори книжовен български-ами никъде ,май .. Така че тези "акценти" са нещо съвсем нормално .. Аз самата идвам от Русе и живея в София от 3 години .. И МРАЗЯ този град ,казвам си го чистосърдечно ,ако не ни беше принудила нуждата да живеем тук никога не бих се преместила в "центъра на просветата" .. Аз мога да говоря само за малките дунавски провинциални градчета ,защото съм израстнала в такъв и защото забелязах,че говорите за прословутото мйекане .. И какво ви харесва повече на вас някой "селянин" ,както ги наричате да говори на меко или "шопина" да ходи да псува ,да плюе и да се храчи .. Пак повтарям ,че не говоря за всички кореняци ,а специално за такива като създателя на темата,защото той доста се издава .. Хайде да не се обиждаме и да се замислим . Да кажем ,че сме голям празник - Великден,например .. И ние "провинциалните селяни"сме си заминали и сме ви оставили да "подишате". И тогава каква е гледката по улиците - ами ДОСТА грозна е .. С извинение цялата леш и кир "блести" и всички прекрасни наркомани и утрепки са по улиците .. А каква е обстановката в тези "села" и "кошери на простотията,байганьовщина а и селяндурщината" - ами празнична .. има атмосфера ,за разлика от София .. И за това не можете да вините нас -хората ,които са се пренесли да живеят тук - нали ни няма ?! Е,тогава защо вие ,големите граждани не сте се погрижили за красивия си град ? :) Мисля,че тук никой няма да може да отговори на въпроса ми .. И давам още един -последен пример .. Не бяхте ли вие тези ,които посещавате нашите малки градове(естествено тези,които притежават нещо забележитено) и след които остава мизерия и кочина .. Оо да ,май вие бяхте ... Със сигурност не са местните .. Така че сме квит ,както се казва .. И преди да кажете пак,че сме селяни си направете труда да посетите градовете ни или поне да разгледате снимки http://www.ruseonline.info/gallery/main.php/d/2619-1/20080703.jpg Да,това е моят град и надали в него живеят само селяни ,които могат да мйекат =)

psychopath
07-29-2009, 01:56
Селянин - това е диагноза.
И то много тежка! :)

Nakadah
07-29-2009, 03:21
тая тема още ли е жива бе
направо се чуда как мое сте толкова прости...

само в България се обиждаме на това кой от къде е...
и то даже само селяците викат селянин на някой...

sp33der
07-29-2009, 07:01
А по темата щотот никой не пише свързано с нея Не Си Сам :D :D

Sarge
07-29-2009, 09:20
От провинция vs. СС - селска столица,преминахме къде говорят ли по-правилен български ли?
Пишките и клиторите ли ще ви порастат от това,кой е по-по-голям!?!?!?!

Не осъзнавате,че всичките ст/ме в една каша и някои "столичани" и "филолози" се мислят за нещо повече от останалите.

И какво като сте "столичани" да не сте нещо повече.По-правилно е Велико Търновци да са столичани,щото ако си проследите корените драги ми софиянци,ще ви заведат до някое родопско село,което сега дори го няма на картата.ЖАЛКИ СМЕШКИ!

Роден съм в едно малко градче край Пловдив с 25-30 000 жители,което за мен си е село,спрямо хората,които живеят там и манталитета им.Живея във Варна от 7 години.Преди това живях почти 11 в Димитровград.Да,провинциал ист съм.Пука ми на xyя.И?

Ще се моля да се преизбере друга столица,а вие драги софиянци (не всички естествено),ще ви гледам с КЕФ как ще останете с тлъст xyй в ръка,мили бъдещи провинциалисти.И това винаги може да стане чрез референдум

Боже тази България запада с всеки ден.

Дори София да си загуби статуса на столица, инвестициите пак ще се наливат насам-сещаш ли се?

Sarge
07-29-2009, 09:24
Селенията е манталитет, всичко си е до човека. А, драги софиянци, никой не ви е виновен, че не си хвърляте боклука на определените за това места. Сега даже си спомних как по Господари на ефира бяха показали района около НДК. Ужас! А иначе Национален дворец на кулрурата! Каква култура, братче, той министъра на културата пише "Збогом" със "З" :shock: И кво като има провинциалисти в София? Извинявайте, ама не сме в комунизма вече. Много ограничено разсъждавате повечето. Всеки човек има право на развитие, няма значение гражданин ли е селянин ли е.

Само че като отиде в голям град като София е желателно(да не кажа задължително) да придобие ОБНОСКИ, присъщи за един голям град, още повече културен, политически и бизнес център, какъвто е София, нали?

Lifash
07-29-2009, 10:39
Не бяхте ли вие тези ,които посещавате нашите малки градове(естествено тези,които притежават нещо забележитено) и след които остава мизерия и кочина .. Оо да ,май вие бяхте ... Със сигурност не са местните .. Така че сме квит ,както се казва .. И преди да кажете пак,че сме селяни си направете труда да посетите градовете ни или поне да разгледате снимки http://www.ruseonline.info/gallery/main.php/d/2619-1/20080703.jpg Да,това е моят град и надали в него живеят само селяни ,които могат да мйекат =)

Страшна логика извади тука..Че само софиянците едва ли не ходят..на екскурзии :D и цапат забележителностите..
Евала за града ти,наистина..Но в София също има красиви места,и аз мога да кажа същото-дали пък тук живеят само еди какви си хора..
И браво на тези,дето заявиха "мразя софиянци".Чудесно мислене имате,най-вероятно всички софиянци са глупави,ограничени и...т.н.Тук някой ще ми опонира,че и не всички хора,които не живеят в София (вече ме е страх да използвам думата "провинциалист",че всеки си я разбира както иска)са селяни,разбира се,че не са...
И накрая...за интелигентното чадо,направило темата..На него мога да му кажа,че е много повече селяндур от тези,които обижда в поста си : )
Сам да се сеща защо...

Lucho
07-29-2009, 11:05
Добър ден и добре дошъл в реалността такава, каквато е ! :-|
Наистина много селяни навлязоха в големите градове...ама така е, какво да се прави...

ПП - Някой софиянци не са по-малки селяни. Само мини покрай някоя градинка или запустяла сграда - смърди та се къса... !

Sarge
07-29-2009, 11:26
Не бяхте ли вие тези ,които посещавате нашите малки градове(естествено тези,които притежават нещо забележитено) и след които остава мизерия и кочина .. Оо да ,май вие бяхте ... Със сигурност не са местните .. Така че сме квит ,както се казва .. И преди да кажете пак,че сме селяни си направете труда да посетите градовете ни или поне да разгледате снимки http://www.ruseonline.info/gallery/main.php/d/2619-1/20080703.jpg Да,това е моят град и надали в него живеят само селяни ,които могат да мйекат =)

Страшна логика извади тука..Че само софиянците едва ли не ходят..на екскурзии :D и цапат забележителностите..
Евала за града ти,наистина..Но в София също има красиви места,и аз мога да кажа същото-дали пък тук живеят само еди какви си хора..
И браво на тези,дето заявиха "мразя софиянци".Чудесно мислене имате,най-вероятно всички софиянци са глупави,ограничени и...т.н.Тук някой ще ми опонира,че и не всички хора,които не живеят в София (вече ме е страх да използвам думата "провинциалист",че всеки си я разбира както иска)са селяни,разбира се,че не са...
И накрая...за интелигентното чадо,направило темата..На него мога да му кажа,че е много повече селяндур от тези,които обижда в поста си : )
Сам да се сеща защо...


Точно така, В София има също красиви места.

ILoweSea
07-29-2009, 11:30
София е голямо селце от доста време. Има повече селяни и хора които се мислят за софиянци, а всъщност са от село, отколкото истинските софиянци. А пък и е огромна мърсотия. :?

rality55
07-29-2009, 11:36
Като гледам какви глупости пишеш 100% съм сигурна,че и ти си от някое село.Мислиш за нещо повече от другите но не си! :-x

D12Respect
07-29-2009, 11:37
Как няма да е мръсно като селяните идват тука? Каквото и да говорите съм сигурен, че всеки иска да живее тука защото е по лесно да се реализира човек

SuNsEt
07-29-2009, 11:37
Напоследък съм забелязъл 4е софия се пълни със селяни със скороста на светлината.Аз ли съм единствен:/??? На 14 съм и пове4е от половината ми клас са върли селяндури! По цял ден има миекане и неправилен говор! Кажете ми 4е не съм единствен.Вече имам чувството,че София се превръща в едно голямо селце :D

Може и да говорят на меко,но са по-умни от тебе 100% :wink:

BrainlessROCKBABY
07-29-2009, 13:30
А.. КОИ по-точно наричаш селяни? Всички, които не са от София ли, бе? Аз не съм от София и съм колкото тебе. Да не си нещо повече?! Не можеш да вържеш две думи на кръст, ще ми говориш кой е селяндур..

GD95
07-29-2009, 14:43
Селяните са хора,които се занимават със земеделие!...

fenkaaa
07-29-2009, 15:36
Абе ей къв ти е проблема като са селяни ? Те не са ли хора ? И аз така мислех преди за няколко човека от моят клас,но като ги опознах видях,че са много по възпитани и сдържани за всичко от другите които се праят на "Виж ме кой съм" и разбрах че на тези хора може да се разчита,а не като на другите кажеш им нещо и после разбираш,че целия град знае ! Аман от такива като вас научете се че класът е 2рото ви семейство и трябва да се научите да живеете с хората там за да има разбирателство а не всеки да се чувства ограничен и да ходи на училище със страх и притеснения от всички подигравки и закачки които го очакват там ! Не сте се хванали за на бога х*я бе мамка му , не сте единствени стъпете на земята поне за малко !

Lifash
07-29-2009, 15:57
Селяните са хора,които се занимават със земеделие!...

...а селяндурите няма какво да ги обсъждаме. ;]
Хората не се делят на софиянци и селяни за бога.Това,че живееш в столицата не те прави нещо повече.И аз не съм от София,живея в супер малък град,но има СТОЛИЧАНИ,от които съм много повече..както например има и варненци,пловдивчани и т.н....които са повече от мен.
"Мозък не се продава наливен" и определено не ти идва от това да живееш в София...

djuki
07-29-2009, 17:08
Автора правилно е забелязал тези неща ама дали си се замислил защо е така ?! Аз съм от софия , родителите и бабите ми също ... и това което беше софия преди 6-7 години въобще не може да се сравнява със сегашната мизерия. Много хора идват да живеят в софия но плащат данъци в друг град или село ! От там столицата няма достатъчно ресурси за да разчиства боклука , оправя улиците и тн. Отделно цялата ни държава е такава , че хората в по - малките градове не могат да намерят работа и са принудени да отидат в големите градове за да издържат семействата си ! Така добре това го разбирам ама по дяволите 1 час не мога да излезна от младост сутрин щото се пренасели , писна ми от хора , които се мислят за велики защото дошли от некво си мижаво село в софия, писна ми от тази мръсотия , от всичките задръствания и за това искам всички тези хора да се махнат! Нищо лично , ама някак си предпочитам си хубави и чистия град , който беше преди 8-9 години !

Nakadah
07-29-2009, 17:22
тея па пички
всичко е ясно като бял ден
преди беше комунизъм и на вас провинцията не ви беше разрешено да живеете в София, и сигурно е имало причина която и до ден днешен не я разбирате! София е направена за ~ 500 000 човека, в момента има 3 мил ако не и 4, вие как си представяте 4 мил да живеят в град констроиран за 500 000 ????
и сега защо я плуете София 1-ва причина зарадитова че не те могли да живеете там, втора причина че тя е столица и има доста неща а вашето родно село няма, много сте завистливи, и сега София Е ГРАД!!!, но предимно селяци живеят там, защото всички ние Софиянци сме се изнесли из чужбина...

D12Respect
07-29-2009, 17:42
Пък като кажеш, че си софиянец някъде в по-голямите градове направо ще те изядът жив. Ще има мърсотия и ще става още по голяма защото повече селяни идват в сф

moon_flower
07-29-2009, 18:12
Всички,които плюете един срещу друг сте селяндури.До един.Всички сме от една държава,но сме готови направо да се избием.Какво значение има кой говори на меко и кой не?Хора всякакви.Не е нужно софиянците да се правим на голямата работа.Все ще се намери кой да ни превъзхожда.А и това,че си столичанин не ти гарантира,че си интелигентен.Стига сте се обиждали.Всичко зависи от човека,а не от града,в който живее.Може да си кореняк софиянец и пак да си хипер прост.

boomboom
07-29-2009, 19:04
Сложно е. И двете страни са прави, от една страна не всички са селяндури, от друга на всички ни е писнало от тези които са...
Ако можеше някак да се пресяват селяндурите от свестните хора и да не се допускат до София най-добре щеше да е :D
Иначе и на мене ми иде да си излея мъката какви селяндури се виждат по София, ама ще стане цял роман.. А пък от друга страна мога да напиша много и за адски свестни хора, които са дошли от села.
В крайна сметка идеята за пресяването си остава. FACECONTROL! :D

ThePowerOfLove
07-29-2009, 19:28
Вие пък ще изкарате, че само София е град! Всичко друго едно голямо село така ли? Ами аз пък лично никога не съм искала да живея в София и се надявам никога да не ми се наложи. И кой си мисли, че всички искаме да сме там? Кой завижда? Тоя град въобще не е за завиждане :D А и някои дето се имат за големите 'граждани' са адски смешни..

problem4ety
07-29-2009, 19:30
Забелязала съм че събота и неделя софиянци тръгват по селата и някои примерно места за почивки край някое село....
Извод половината са от село тругнали за туршийката и ракията от мама и тате които седат на село за да има за децата които цял живот ще се мислят за софиянци нищо че са отъ некое село което едвам се личи на картата :-x :-x
Не казвам че аз съм от някой голям град или нещо подобно много малко са останали коренни софиянци :( :( ама се тая нека свички да се мислят ,но не си нещо ако само се мислиш.... :) :)

Nakadah
07-29-2009, 19:38
Забелязала съм че събота и неделя софиянци тръгват по селата и някои примерно места за почивки край някое село....
Извод половината са от село тругнали за туршийката и ракията от мама и тате които седат на село за да има за децата които цял живот ще се мислят за софиянци нищо че са отъ некое село което едвам се личи на картата :-x :-x
Не казвам че аз съм от някой голям град или нещо подобно много малко са останали коренни софиянци :( :( ама се тая нека свички да се мислят ,но не си нещо ако само се мислиш.... :) :)

съжалявам че ще те прекъсна, но съм виждал доста хора който си продават имуществото по родните си места че да си купи гарсьонера в София, което е някси адски тъпо, защото примерно продават 1 хубава голяма къща за 30 000 евро, и за 100 000 евро взимат неква дупка, както и да е, та целта беше че юли, август точно когато всички провинциалисти са си отишли при баба и дедо, София е рай, останалото време е ад, така де за Софиянците, много сме, но не много живеят в София, точно заради скапаните пришълци, и кой е казал че ако не си от София е лошо? аз даже много се кефа на хора който си седят по родните места и си живеят мирно спокойно, без да псуват София, или някой др... Ако всеки си седеше по родното място, и не всеки искаше да става адвокат или политик България щеше да бъде с 1 от най-стабилните икономики в света....

rauwkost
07-30-2009, 07:40
Забелязала съм че събота и неделя софиянци тръгват по селата и някои примерно места за почивки край някое село....
Извод половината са от село тругнали за туршийката и ракията от мама и тате които седат на село за да има за децата които цял живот ще се мислят за софиянци нищо че са отъ некое село което едвам се личи на картата :-x :-x
Не казвам че аз съм от някой голям град или нещо подобно много малко са останали коренни софиянци :( :( ама се тая нека свички да се мислят ,но не си нещо ако само се мислиш.... :) :)
А ти сигурна ли си? Така ли си мислиш!? Събота и Неделя СОФИЯНЦИ ТРЪГВАТ ПО СЕЛАТА ЗАЩОТО В ГРАДЪТ СТАВА ОЩЕ ПО-ГОЛЯМА ДАНДАНИЯ!!!!!! Селяндурите отиват "на Софията" на туризъм през почивните дни, докато НИЕ бягаме извън собственият си град за да починем като хората - БЕЗ ганьовци, БЕЗ мьекане и БЕЗ СЕЛЯНДУРСКИ НАВИЦИ!!!!!! ПИСНАЛО МИ Е ВЕЧЕ ДА ВЪРВЯ ПО УЛИЦАТА И НЯКОЙ СИ СЕЛЧО ОТ НЕЗНАМ КЪДЕ ДОШЪЛ ДА ПИЕ БЕЗАЛКОХОЛНО И ДА СИ ХВЪРЛЯ БУТИЛКАТА НА ЗЕМЯТА :smt093 ЗАТОВА СОФИЯ Е МРЪСНА!!!
Ако не бяха Селяните щяхме да умрем от глад.
Ако не бяха Селяндурите щехме да си живеем като хората в собственият си град. Правете разлика!

ElinoOor
07-30-2009, 07:45
Добре,интелигентен гражданино.. :-o

vesSynkaa
07-30-2009, 10:36
Заповядаи тук та да се сре6не6 с твои братов4еди! :-P

Ха Ха Ха Ти си жалък бе ...Мога да ти кажа ,че има хора които живеят в села и са 100 пъти повече граждани от тебе...
Не се излагай повече...
И като си толкова отворен я излез на центъра на Плевен и кажи че е село и после вашите ще те прибират изстуден... :razz: :razz: :razz:
Като те гледам как пишеш си личи колко си гражданин :lol:
Като си от софия и кво ? Има хора от селата, които са 100 пъти повече от тебе ..Като си от София иии .. мани мани направо си бахти газара, а? :?

lonely_girl92
07-30-2009, 11:50
Като ви гледам компетентността на всичките ме напушва адски смях. Автора си е напълно прав, София се напълни със селяндури(не селяни, защото селянина сам по себе си е човек, който се занимава със земеделие и е незаменим). Та имам предвид върли селяндури, които не само говорят неправилно, но и нямат маниери, присъщи за града. Те наистина са навсякъде. И не, нямам против хората от провинцията дошли в София, стига да се държат прилично. Но комплексари, каквито са 90% от новодошлите просто ми лазят по нервите.


Абсолютно съм съгласна с теб ;-) ;-) ;-)

Sa6eks
07-30-2009, 12:01
То в София е пулно със смеляни, старци и бабички, на каде и да се обърнеш се селянин гледаш, не е ли баце да видиш нещо свежо, не знам вече и аз в София не се живее !

guinessgirl
07-30-2009, 12:07
тАпи софЯнци,вие сте комплексари!

не ви прави чест!!!!!!!!!!!!

:booooomb: :booooomb: :booooomb:

SummerDream
07-30-2009, 12:56
Оо, горкият гражданин ;s

BrainlessROCKBABY
07-30-2009, 14:28
То в София е пулно със смеляни, старци и бабички, на каде и да се обърнеш се селянин гледаш, не е ли баце да видиш нещо свежо, не знам вече и аз в София не се живее !

needs comment?

BladeDancer
07-30-2009, 19:14
тея па П*Ч*И
всичко е ясно като бял ден
преди беше комунизъм и на вас провинцията не ви беше разрешено да живеете в София, и сигурно е имало причина която и до ден днешен не я разбирате! София е направена за ~ 500 000 човека, в момента има 3 мил ако не и 4, вие как си представяте 4 мил да живеят в град констроиран за 500 000 ????
и сега защо я плуете София 1-ва причина зарадитова че не те могли да живеете там, втора причина че тя е столица и има доста неща а вашето родно село няма, много сте завистливи, и сега София Е ГРАД!!!, но предимно селяци живеят там, защото всички ние Софиянци сме се изнесли из чужбина...

Аз си предпочитам МОЕТО село ( стара загора ) от колкото мижливия ви град :) ! Този който живее в софия е селянин :) а за вас всичко извън софия е село ами ходете по чужбина защото тогава там ще ви кажат какво е град мамицата ви ...

mochsis
07-30-2009, 20:25
Сп0ред мене секи има прав0т0 да живее къдет0 си п0йска и се пак и селяните са х0ра :Д:Д така че нищ0 не им пречи да 0тидатт в С0фияяя ;).. а чее в С0фия не се диша чесн0 да ви кажа и аз съъм на тфа мнениее ;)

deni15
07-30-2009, 20:44
пфффф софиянци да ва еба в смотаните селяни :x

Nix
07-30-2009, 21:33
Айде и аз да се изкажа...

Не ми пречи кой идва или кой си тръгва от столицата - аз си я харесвам и така. Че е мръсно- мръсно е, но може ли някой от вас който живее в град с повече от 20 000 души да си сложи ръката на сърцето и да каже че градът му е наистина чист ?

Тя селянията вече се превръща в състояние...не зависи къде си роден или къде живееш.

Както и да е ... Факт е че да живееш в София (включвам и по големите като Пловди, Варна, Бургас и т.н.) е по добре за младия човек отколкото неперспективното градче/ селце.

А сега си срежете вените и ме плюйте че съм "надут софиянец"

selens
07-31-2009, 10:49
Никой не може да каже на някой къде да живее 8-) колкото и такива теми да направите нищо не може да промените.

Iv4eTy
07-31-2009, 11:02
Първо такива теми е имало много...
Ии второ, селянията не се изразява в това от кой град или село си, изразява се в манталитета и държанието на даден човек. А твоята тема издава единствено и само колко си плосък... не си личи да си нещо повече от една надувка...

dimitar123
07-31-2009, 11:10
София е най-мръсния и противен град в България :) 8) не мисля че вие софианците говорите правилно - пример : казах , голями и т.н. ... адски сте ми смешни :) Варна е града 8) :-P :-P :-P :D

D12Respect
07-31-2009, 11:37
Вие май сте комплексарите.Не искате да ви обиждаме но разбира се "най-противния" град е сф.Тука са най-добрите болници,магазини,сервизи и тн. и не можете да го промените.

BrainlessROCKBABY
07-31-2009, 12:01
Идно е селянин, другу е СЕЛЯНДУР. :D

Fantasti4naJena
07-31-2009, 12:03
Колкото и да плюете всички по СОФИЯ и по софиянци - давате мило и драго да сте тук, НАЛИ!??
Да сте част от тва общество, от тези задръствания, от този мръсен град!
Ама да сте в СОФИЯ!
Затова който се докопа да учи тук, да живее , гледа да си и остане ТУК!
Защото всичко е в СОФИЯ! Ама всичко! Разберете го и не се дразнете и не завиждайте на софиянци! Тук са и хубавите училища, Университети, дискотеки, зали, магазини, значимите събития, абе кой за каквото се сети - всичко е тук, в София!

Не че не ми харесват малките спокойни градове - имат си своя чар, хората живеят на различни обороти, НО го няма жиВЕЦа , това е!

Така е в цял свят - не сте само вие, които живеете в по-малки градове и села!
Столицата е една!!!

Sarge
07-31-2009, 12:25
Мухахаха, горния ми напълни душата :D . В общи линии е така. Да, не е хубаво да е така централизирано, но е просто факт-София поставя летвата за добър живот, работа, забавления и други. Приемете го, ако не- не идвайте. Нямам против хората от провинцията, стига да се държат прилично и да са полезни ма града, а не само да мрънкат и да пречат. Последните просто да си сторя по родните места.

Tempest
07-31-2009, 12:42
Колкото и да плюете всички по СОФИЯ и по софиянци - давате мило и драго да сте тук, НАЛИ!??
Да сте част от тва общество, от тези задръствания, от този мръсен град!
Ама да сте в СОФИЯ!
Затова който се докопа да учи тук, да живее , гледа да си и остане ТУК!
Защото всичко е в СОФИЯ! Ама всичко! Разберете го и не се дразнете и не завиждайте на софиянци! Тук са и хубавите училища, Университети, дискотеки, зали, магазини, значимите събития, абе кой за каквото се сети - всичко е тук, в София!

Не че не ми харесват малките спокойни градове - имат си своя чар, хората живеят на различни обороти, НО го няма жиВЕЦа , това е!

Така е в цял свят - не сте само вие, които живеете в по-малки градове и села!
Столицата е една!!!

давам аз, 2 крави и дамаджана с ракия... за нищо на света няма да отида в чистия и така подреден град-село, който се пълни със селяндури и, понеже такава е модата днес, т.нар. "кореняци" започват да им подражават... училища - бол! Мога да ти кажа, че във В. Търново има по-хубави училища от софийските такива... магазини, зали - не знам, но дискотеки - иди на морето и пак помисли! Събития.. кхъм, кажи ми някое, да ти кажа аз 10 по-яки от него ;) Пък и не е задължително столицата да е най-големия град ;) Айде сега, върлите софиянци, ако бяхте от "провинцията" щяхте и вие да плюете сегашния си роден дом... айде със здрав :)

problem4ety
07-31-2009, 14:33
Забелязала съм че събота и неделя софиянци тръгват по селата и някои примерно места за почивки край някое село....
Извод половината са от село тругнали за туршийката и ракията от мама и тате които седат на село за да има за децата които цял живот ще се мислят за софиянци нищо че са отъ некое село което едвам се личи на картата :-x :-x
Не казвам че аз съм от някой голям град или нещо подобно много малко са останали коренни софиянци :( :( ама се тая нека свички да се мислят ,но не си нещо ако само се мислиш.... :) :)
А ти сигурна ли си? Така ли си мислиш!? Събота и Неделя СОФИЯНЦИ ТРЪГВАТ ПО СЕЛАТА ЗАЩОТО В ГРАДЪТ СТАВА ОЩЕ ПО-ГОЛЯМА ДАНДАНИЯ!!!!!! Селяндурите отиват "на Софията" на туризъм през почивните дни, докато НИЕ бягаме извън собственият си град за да починем като хората - БЕЗ ганьовци, БЕЗ мьекане и БЕЗ СЕЛЯНДУРСКИ НАВИЦИ!!!!!! ПИСНАЛО МИ Е ВЕЧЕ ДА ВЪРВЯ ПО УЛИЦАТА И НЯКОЙ СИ СЕЛЧО ОТ НЕЗНАМ КЪДЕ ДОШЪЛ ДА ПИЕ БЕЗАЛКОХОЛНО И ДА СИ ХВЪРЛЯ БУТИЛКАТА НА ЗЕМЯТА :smt093 ЗАТОВА СОФИЯ Е МРЪСНА!!!
Ако не бяха Селяните щяхме да умрем от глад.
Ако не бяха Селяндурите щехме да си живеем като хората в собственият си град. Правете разлика!

Не съм казала че сички тръгват... :x Просто исках да кажа че тези които не са корени жители на софия отиват по родните си места били те села и др градове.А тва че някой Селяндури отиват "на Софията" на туризъм през почивните дни" както ти каза не съм виновна аз личмо мразя да ходя на софия и не хода и си ми е мн добре и къв турозъм с София бе 8-) 8-) Ше гледам пракинги и улици които са пълни с коли и боклуците на София не благодаря .... :( :(

problem4ety
07-31-2009, 14:40
Мухахаха, горния ми напълни душата :D . В общи линии е така. Да, не е хубаво да е така централизирано, но е просто факт-София поставя летвата за добър живот, работа, забавления и други. Приемете го, ако не- не идвайте. Нямам против хората от провинцията, стига да се държат прилично и да са полезни ма града, а не само да мрънкат и да пречат. Последните просто да си сторя по родните места.
Абе ма ква летва бе ??? :razz: :razz: :razz: Да живееш в град който е пълен с боклуци не можеш да се разминеш и има ебати задръстванята ... е на "ТВА МУ СЕ ВИКА ЛЕТВА НЯМА ЩООО"
съгласна съм с :
Tempest,BladeDancer

executor313
07-31-2009, 19:15
Колкото и да плюете всички по СОФИЯ и по софиянци - давате мило и драго да сте тук, НАЛИ!??
Да сте част от тва общество, от тези задръствания, от този мръсен град!
Ама да сте в СОФИЯ!
Затова който се докопа да учи тук, да живее , гледа да си и остане ТУК!
Защото всичко е в СОФИЯ! Ама всичко! Разберете го и не се дразнете и не завиждайте на софиянци! Тук са и хубавите училища, Университети, дискотеки, зали, магазини, значимите събития, абе кой за каквото се сети - всичко е тук, в София!

Не че не ми харесват малките спокойни градове - имат си своя чар, хората живеят на различни обороти, НО го няма жиВЕЦа , това е!

Така е в цял свят - не сте само вие, които живеете в по-малки градове и села!
Столицата е една!!!

човече...напълно съм съгласен с теб...в София са възможностите...в София е образованието...може да е пълно с боклуци...да има задръствания...живота да е на бързи обороти..но всеки ще се съгласи, че повечето Българи искат да живеят, работят, учат тук. Нямам нищо против хората от провинцията..даже имам приятели, които се преместиха да учат тук...но много се дразня на мнения от сорта "не искаме тая дупка София...искаме си на село" и то от хора дето сигурно не са стъпвали в столицата...разбира се..всеки си има мнение, но е тъпо да ни обиждате...четох в мненията, че на морето са най-яките партита и дискотеки...само да те светна, че повечето световни музиканти, групи, певци идват не другаде, а в София...тва че тая година Тиесто идва на Какао не значи нищо...той за 1ви път дойде в София...както и други звезди..като KISS, Madona, Limp Bizkit, Snoop Dog и още куп други...е естествено има много яки неща на морето...но едва ли мн хора могат да си позволят да живеят там...така че по полека с обидите, защото са породени от завист :)

GbSy
07-31-2009, 19:25
Ау, колко интересно.
Ти ако пък не говориш по същия начин, здраве му кажи.
Защото лично аз познавам само един човек, когото никога не съм чувала да говори неправилно и това е учителката ми по БЕЛ от уроците.
Силно се съмнявам някой от писалите в темата да не казва казАх, направИх и т.н. производни.
Човешко е, нормално е, т'ва е.
Като почнете да се превъзнасяте, че след като сте от София, сте хванали Бог за шлифера.
Ей, голяма работа.
Аз съм виждала хора от провинцията по-образовани от софиянци.
Въобще... твърде сме прехвалени, а си знаем истината каква е.
Но самочувствието е важно.
Аз пък мразя София, не мога да я понасям, както и всички, които парадират с това, че са столични. Не харесвам и хората, които прекалено много я харесват и я слагат на пиедестал, а са от провинцията и не знаят какво е всъщност положението.
Да, градът дава възможности, ако въобще в България има такива, то те са тук.
И все пак не ми харесва.
Какво да му харесаш?
Мръсотията, циганите, простотията...?
Е, зная, че не е само това.
Ала определено изпъква на фона на останалото, така че не ми говорете.
Целия си живот живея тук.
Не е приятно.
Не е яко.
И не е кой знае какво.
Слезте на Земята.

Nakadah
07-31-2009, 19:41
после защо ли България е 1 от най-задръстените държави в момента
примера ви е ТАЗИ ТЕМА !!!
и кретените дето псуват СТОЛИЦАТА СИ !!!
НЯМА ДРУГ НАРОД ДЕТО ДА СИ ПСУВА СТОЛИЦАТА И ДА СИ МИСЛИ ЧЕ Е ПО ВЕЛИК ОТ СТОЛИЦАТА СИ !!!

djuki
07-31-2009, 20:03
после защо ли България е 1 от най-задръстените държави в момента
примера ви е ТАЗИ ТЕМА !!!
и кретените дето псуват СТОЛИЦАТА СИ !!!
НЯМА ДРУГ НАРОД ДЕТО ДА СИ ПСУВА СТОЛИЦАТА И ДА СИ МИСЛИ ЧЕ Е ПО ВЕЛИК ОТ СТОЛИЦАТА СИ !!!това е така !
Някак си ми е интересно, защо всички като мразите толкова много софия все тук се бутате .Ходете си в родните градчета нали там е по хубаво ?!

rauwkost
07-31-2009, 20:40
после защо ли България е 1 от най-задръстените държави в момента
примера ви е ТАЗИ ТЕМА !!!
и кретените дето псуват СТОЛИЦАТА СИ !!!
НЯМА ДРУГ НАРОД ДЕТО ДА СИ ПСУВА СТОЛИЦАТА И ДА СИ МИСЛИ ЧЕ Е ПО ВЕЛИК ОТ СТОЛИЦАТА СИ !!!
Защо не си пишеш от другата регистрация? :D Още от както се регна бях сигурна че си ти :)

plmn
07-31-2009, 20:56
после защо ли България е 1 от най-задръстените държави в момента
примера ви е ТАЗИ ТЕМА !!!
и кретените дето псуват СТОЛИЦАТА СИ !!!
НЯМА ДРУГ НАРОД ДЕТО ДА СИ ПСУВА СТОЛИЦАТА И ДА СИ МИСЛИ ЧЕ Е ПО ВЕЛИК ОТ СТОЛИЦАТА СИ !!!
Защо не си пишеш от другата регистрация? :D Още от както се регна бях сигурна че си ти :)

'шот има бан

PurpleDream
07-31-2009, 22:44
пф то да беше само София....

DJ_Mrav4o
07-31-2009, 22:55
Ок, съгласна съм ,че София е "градът на възможностите" в България. Наистина там са най-добрите ВУЗ-ове. Но не виждам нищо лошо в това някой от по-малък град да се измести да живее в по-голям, било то София, Бургас или който и да е друг град. Не разбирам също защо хората от по-малките градове да си седят цял живот там и да нямат никакво развитие. Дразни ме отношението към "новодошлите" в гстолицата. Кой пък е казал, че непременно си хвърлят безразборно боклуците и са абсолютните селяндури? Защо пък да не са интелигентни, образовани хора, които не са намерили това, което търсят в родния си град? Освен това, видях, че е писано, че там говорят "правилно". Не, не е така. Най-малкото ударенията на миналите времена. И спрете с тая дума провинция! Провинция значи област. Като се каже "провинция" все едно е някаква миша дупка на края на света. Не искам да обиждам никого, обаче съгласете се, че това, че някой е от София не го прави нещо повече от човек от някого от който и да е град или село в България.

Nix
07-31-2009, 23:15
Ей такива които говорят наизуст най ме дразнят...
София била мръсна - да по крайните квартали е мръсно ( разбира се по ваште градове не може и една обелка да се види на улицата), но я отиди пред народния тятър и виж дали е мръсно...
Въобще не ми пука кой от къде е ...най добрите ми приятели са от Пловдив и от Шумен...ама много мразя ей такива които само плюят по София...макар и някой от тях да не са стъпвали тук. Живейте си с илюзията, че София е срамът за държавата, а навсякъде другаде е вързало...phahahah

Nakadah
07-31-2009, 23:23
Ей такива които говорят наизуст най ме дразнят...
София била мръсна - да по крайните квартали е мръсно ( разбира се по ваште градове не може и една обелка да се види на улицата), но я отиди пред народния тятър и виж дали е мръсно...
Въобще не ми пука кой от къде е ...най добрите ми приятели са от Пловдив и от Шумен...ама много мразя ей такива които само плюят по София...макар и някой от тях да не са стъпвали тук. Живейте си с илюзията, че София е срамът за държавата, а навсякъде другаде е вързало...phahahah

пич
я ела в Бояна, Драгалевци, Княжево, Симеоново и тн и ми кажи че е мръсно
аман от ИДИОТИ!!!
и за езика, да в София се говори най-чистия език
и по въпроса защо селяците да спрат да идват в София, защото София не е България и не е констроирана за 6 мил, никъде в света 1 град не е цялата държава
точно заради вас ще умреме, всички идвате в София...

PurpleDream
07-31-2009, 23:39
пич
я ела в Бояна, Драгалевци, Княжево, Симеоново и тн и ми кажи че е мръсно
аман от ИДИОТИ!!!
и за езика, да в София се говори най-чистия език
и по въпроса защо селяците да спрат да идват в София, защото София не е България и не е констроирана за 6 мил, никъде в света 1 град не е цялата държава
точно заради вас ще умреме, всички идвате в София...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: хахах за това не мога да се съглася,съжелявам много :D

Nakadah
07-31-2009, 23:50
пич
я ела в Бояна, Драгалевци, Княжево, Симеоново и тн и ми кажи че е мръсно
аман от ИДИОТИ!!!
и за езика, да в София се говори най-чистия език
и по въпроса защо селяците да спрат да идват в София, защото София не е България и не е констроирана за 6 мил, никъде в света 1 град не е цялата държава
точно заради вас ще умреме, всички идвате в София...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: хахах за това не мога да се съглася,съжелявам много :D
ако искаш бе
мене не ми дреме дали си мислиш че като млиекаш си говориш чисто...

PurpleDream
07-31-2009, 23:56
хаха добре,но това за езика не го казвай на други хора,че много ще ти се смеят :D

joannalof
08-01-2009, 01:03
Един път съм била в София.
Останах с впечатлението,че софиянци са страшно надути ,и всички от провоцията за по-нисши от тях,понеже те живеят в София :lol:
Освен това нито съм от мякаштите,нито от въйкащите и се старая на пиша грамотно 8-) НО Като един новодошъл [за два дни :D ] не мога да отрека,че самочуствието ти ви се отразява на гласа ви... имаше едни 10-11 годишни момиченца :razz: говорят,така сякаш светът е в краката им,защото са столичанки!

Nix
08-01-2009, 02:54
Ей такива които говорят наизуст най ме дразнят...
София била мръсна - да по крайните квартали е мръсно ( разбира се по ваште градове не може и една обелка да се види на улицата), но я отиди пред народния тятър и виж дали е мръсно...
Въобще не ми пука кой от къде е ...най добрите ми приятели са от Пловдив и от Шумен...ама много мразя ей такива които само плюят по София...макар и някой от тях да не са стъпвали тук. Живейте си с илюзията, че София е срамът за държавата, а навсякъде другаде е вързало...phahahah

пич
я ела в Бояна, Драгалевци, Княжево, Симеоново и тн и ми кажи че е мръсно
аман от ИДИОТИ!!!
и за езика, да в София се говори най-чистия език
и по въпроса защо селяците да спрат да идват в София, защото София не е България и не е констроирана за 6 мил, никъде в света 1 град не е цялата държава
точно заради вас ще умреме, всички идвате в София...

Странно но всички квартали които изброи са в близост до Витоша...и колко хора живеят там в сравнение с Дружба, Надежда, Люлин и тн ? А за Княжево където всеки отиващ на юг минава да не говорим. Няма значение де града си е хубав :)

Nakadah
08-01-2009, 04:55
Ей такива които говорят наизуст най ме дразнят...
София била мръсна - да по крайните квартали е мръсно ( разбира се по ваште градове не може и една обелка да се види на улицата), но я отиди пред народния тятър и виж дали е мръсно...
Въобще не ми пука кой от къде е ...най добрите ми приятели са от Пловдив и от Шумен...ама много мразя ей такива които само плюят по София...макар и някой от тях да не са стъпвали тук. Живейте си с илюзията, че София е срамът за държавата, а навсякъде другаде е вързало...phahahah

пич
я ела в Бояна, Драгалевци, Княжево, Симеоново и тн и ми кажи че е мръсно
аман от ИДИОТИ!!!
и за езика, да в София се говори най-чистия език
и по въпроса защо селяците да спрат да идват в София, защото София не е България и не е констроирана за 6 мил, никъде в света 1 град не е цялата държава
точно заради вас ще умреме, всички идвате в София...

Странно но всички квартали които изброи са в близост до Витоша...и колко хора живеят там в сравнение с Дружба, Надежда, Люлин и тн ? А за Княжево където всеки отиващ на юг минава да не говорим. Няма значение де града си е хубав :)

княжево, ако влезеш вътре в него си е чисто, колко хора живеят по тея квартали дето съм изброил?
достатъчно, аз преди живеех в Бояна, има 2 блока и всичко др къщи, хората са разбрани, не дрънкат, работят си, има тук таме някой др мафьот, но той не се прави на велик, ами помага на хората отквартала, бе хубаво си е

а тея люлин, дружба, надежда, обеля са циганските квартали, дето всички селяци отиват да живеят там, е па като има 7236487923 блока в 1 КВ как няма да е мръсен бе пич?

Nakadah
08-01-2009, 05:01
хаха добре,но това за езика не го казвай на други хора,че много ще ти се смеят :D

ще ми се смеят само смешните селяци като тебе дето са 200 кг и веднъж са били до париж и вече са най великите, ест че в София е най-чистия БГ, и във всички учебници го пише(освен ако насело не учите с написани от вас селяците учебници), това че говорим различно от вас не значи че ние сме грешните, а вие сте правите, това че ушите ви не са свикнали на чист БГ не значи че той е диалект, мноо ми е смешно като някой ми каже "благодарЯ" като то се казва"благодарА" нищо че се пише "БЛАГОДАРЯ" проста граматика, променливи звуци... и ето защо вечно го има този двубой, защото не можете да се примирите.
деа аз нз за кво пиша в тая тема, то селяка мое да дойде в града, но да избяга от селото не може
и който не го разбира това, то той е прост...

GbSy
08-01-2009, 08:06
:lol:
Човече, спри се, че си смешен.
БлагодарА точно на село ще кажеш.
Благодаря се пише и се произнася.
Променливи звуци...

shmurkam
08-01-2009, 08:59
:grin: :grin: Ми ела в Бургас ще те научим да шмъркаш и да въйкаш...
Кво викаш за мен? 8-)
Хах, аз пък като отида в София, ми се струва, че тия са баси селяндурите ама нищо не казвам, защото като извикам ВЪЙ или някой маняк започне с майна и ахахаха, абе, всички сме селяндури. Тва е истината :lol: [/b]

Lifash
08-01-2009, 09:43
не мога да отрека,че самочуствието ти ви се отразява на гласа ви... имаше едни 10-11 годишни момиченца :razz: говорят,така сякаш светът е в краката им,защото са столичанки!

Аха,добре,точно пък защото са столичанки са се държали така..Чуваш ли се,все едно само в София има такива разглезени пикли..
Иначе за говора..Човек не е виновен,че е роден еди-къде си и говори...по-различно от останалите да кажем.Тук особеността е ударението на глаголите да пада на последната сричка (т.е. казАх,направИх,питАх)но освен по-възрастните хора от..софийските села да речем :D Не са толкова много другите,които да говорят така.Естествено,на всеки му се случва да изстреля някоя такава думичка по някой път де..За съжаление съм нямала шанса да ида по северна България,имам познати само от Ловеч,и да,смея да заяв,че не говорят правилно.90% от тези,които в темата казаха,че в София е най-чистия говор,беше за да издразнят останалите(не-софиянците :D ) За мен лично също е така,без да целя да обидя никого.

plmn
08-01-2009, 09:51
Във всеки един град из различните държави си има диалекти.
Ма не ми е ясно как го решихте, че в София се говори най-правилно?
Некво изследване / проучване ли направихте, кво?

Sarge
08-01-2009, 10:13
Мухахаха, горния ми напълни душата :D . В общи линии е така. Да, не е хубаво да е така централизирано, но е просто факт-София поставя летвата за добър живот, работа, забавления и други. Приемете го, ако не- не идвайте. Нямам против хората от провинцията, стига да се държат прилично и да са полезни ма града, а не само да мрънкат и да пречат. Последните просто да си сторя по родните места.
Абе ма ква летва бе ??? :razz: :razz: :razz: Да живееш в град който е пълен с боклуци не можеш да се разминеш и има ебати задръстванята ... е на "ТВА МУ СЕ ВИКА ЛЕТВА НЯМА ЩООО"
съгласна съм с :
Tempest,BladeDancer


Най-високите заплати се получават в София, най-голямото разнообразие от всякакви стоки е в София, целия транспорт се кръстосва тук, инвестициите са в София, какво повече искаш?!? Боклуците и задръстванията са проблем навсякъде по света. Още нещо...

rihanna344
08-01-2009, 11:00
казаха ми че в гимназията ако казваш на учителките нещо от вида ко? вместо какво и те питат: Абе момиченце ти от село ли си? мали дано да се справя :( :o :-) :booooomb: 8-) :-x :?

Lifash
08-01-2009, 11:15
Във всеки един град из различните държави си има диалекти.
Ма не ми е ясно как го решихте, че в София се говори най-правилно?
Некво изследване / проучване ли направихте, кво?

Може да не съм права и сигурно не съм,но просто така ми изглежда : )

TheLastAngel
08-01-2009, 11:22
Знаете ли че има нов закон в граматиката? Вече не се пише дванаДЕСЕт ,а дванаЙсет. Вие софианците само си налагате някакви ваши простутии.
Ми простотия си е ... Аз 4 години бърках как се пиеше и сега трябва да го пиша както преди ... е това пък ееее върха!
След 50 години като променят изцяло граматиката ще говорят най правилно! :razz: :razz: :razz: :razz:

Tempest
08-01-2009, 11:28
после защо ли България е 1 от най-задръстените държави в момента
примера ви е ТАЗИ ТЕМА !!!
и кретените дето псуват СТОЛИЦАТА СИ !!!
НЯМА ДРУГ НАРОД ДЕТО ДА СИ ПСУВА СТОЛИЦАТА И ДА СИ МИСЛИ ЧЕ Е ПО ВЕЛИК ОТ СТОЛИЦАТА СИ !!!

аз не я псувам, бе бате... просто ми е през кривия кви са възможностите там! Пък за тия столици като сте ги развикали - погледни Австралия, Канада, САЩ дори ако щеш - там столицата не е най-великото нещо, не е "the best", не е единствената възможност за реализация! Тая централизираност, дето я правите за великата София, ауу - всичко е там, момичетата са там, най-голямата житница на България също е в София, ако не беше София, сега нямаше да имаме връзка със света... ходил съм и за жалост ще ми се налага пак да ходя, но... кво да правя, то е центъра на света там, нямам избор :lol:

TheLastAngel
08-01-2009, 11:44
после защо ли България е 1 от най-задръстените държави в момента
примера ви е ТАЗИ ТЕМА !!!
и кретените дето псуват СТОЛИЦАТА СИ !!!
НЯМА ДРУГ НАРОД ДЕТО ДА СИ ПСУВА СТОЛИЦАТА И ДА СИ МИСЛИ ЧЕ Е ПО ВЕЛИК ОТ СТОЛИЦАТА СИ !!!
АЗ НЕ ПСУВАМ СТОЛИЦАТА СИ !!!
А хората в нея.(Ммм тебе например [-( :D )
Абе градът е хубав... Много е мръсна щото има кой да я цапа. Ама софианците не струват. Надуват се без нищо ;)

PurpleDream
08-01-2009, 11:56
хаха добре,но това за езика не го казвай на други хора,че много ще ти се смеят :D

ще ми се смеят само смешните селяци като тебе дето са 200 кг и веднъж са били до париж и вече са най великите, ест че в София е най-чистия БГ, и във всички учебници го пише(освен ако насело не учите с написани от вас селяците учебници), това че говорим различно от вас не значи че ние сме грешните, а вие сте правите, това че ушите ви не са свикнали на чист БГ не значи че той е диалект, мноо ми е смешно като някой ми каже "благодарЯ" като то се казва"благодарА" нищо че се пише "БЛАГОДАРЯ" проста граматика, променливи звуци... и ето защо вечно го има този двубой, защото не можете да се примирите.
деа аз нз за кво пиша в тая тема, то селяка мое да дойде в града, но да избяга от селото не може
и който не го разбира това, то той е прост...



м да това,че софиянци се мислят за много важни и за нз какви още,а МЕ-кат и си измислят думи и си мислят,че това бил начина :D ако се говореше така,така и щеше да се пише,ама то не е да го обясняваш това на хора със самочувствие,само защото живеят в столицата...не знам ограничен ли си къв си ама това че викаш на всички селяци не те прави по различен

D12Respect
08-01-2009, 13:07
Никой не се мисли за важен.Вие се правите на интересни.Като ви е през уя за възможностите в София за какво изобщо пишете тука-разбира се да ни кажете колко било мръсно и какви задръствания имало.Тука половината не са стъпвали в сф а коментират яко. :? Нещо сте си въобразили, че софиянци са надути.Това са определени мижитурки в форумите който са метър и 20 и нямат друг живот

Tempest
08-01-2009, 13:57
Никой не се мисли за важен.Вие се правите на интересни.Като ви е през уя за възможностите в София за какво изобщо пишете тука-разбира се да ни кажете колко било мръсно и какви задръствания имало.Тука половината не са стъпвали в сф а коментират яко. :? Нещо сте си въобразили, че софиянци са надути.Това са определени мижитурки в форумите който са метър и 20 и нямат друг живот

не, това, според мен, са тези в градския транспорт... тези по улиците и магазините и въобще навсякъде... тия във форума много ми дреме дали са софиянци, мелникчани, варньенци, бургазлии или каквито и да било! В една болница чух разговор между 2 мед. сестри "айде на кафае" и то толкова мазно "кафае", че чак ми идеше да се издрайфам! НЕ! Не сте най-великите! НЕ! Не сте с най-правилния говор! НЕ! Не сте с най-чистия град и вие сте си виновни за това, не селяците, които използвате за оправдание... ебах ви и манталитета, ебах ви и чудото!

tItEufFf
08-01-2009, 14:19
Ами столица е - нормално е. Поне според мен.
Ами я виж Париж, Лондон, Берлин - пълни са не само с тамошни селяни ами и с араби, турци, афганистанци и какви ли още не националности.

Tempest
08-01-2009, 14:23
там е друго интелектуалното ниво... и столичаните там нямат нищо против тях... докато тука ако не изразят своя смут и протест, не могат ;)

tItEufFf
08-01-2009, 14:29
Ооо да бе, нямат :-D :-D :-D

Аз ги разбирам хората, които се преместват от селото им в София. Искат да създадат що-годе добри условия на живот и образование на самите себе си или на децата си (най-често). Какво да се прави, че в България в по-малките градове условията изобщо не са добри. Някои от нас просто са имали късмет да се родят в големи и сравнително добре развити градове.

Tempest
08-01-2009, 14:30
е*ем ти късмета :lol:

D12Respect
08-01-2009, 14:48
Никой не се мисли за важен.Вие се правите на интересни.Като ви е през уя за възможностите в София за какво изобщо пишете тука-разбира се да ни кажете колко било мръсно и какви задръствания имало.Тука половината не са стъпвали в сф а коментират яко. :? Нещо сте си въобразили, че софиянци са надути.Това са определени мижитурки в форумите който са метър и 20 и нямат друг живот

не, това, според мен, са тези в градския транспорт... тези по улиците и магазините и въобще навсякъде... тия във форума много ми дреме дали са софиянци, мелникчани, варньенци, бургазлии или каквито и да било! В една болница чух разговор между 2 мед. сестри "айде на кафае" и то толкова мазно "кафае", че чак ми идеше да се издрайфам! НЕ! Не сте най-великите! НЕ! Не сте с най-правилния говор! НЕ! Не сте с най-чистия град и вие сте си виновни за това, не селяците, които използвате за оправдание... ебах ви и манталитета, ебах ви и чудото!
Да съм казал че сме най-великите? Да съм казал, че сме с най-правилния говор? Да съм казал, че е най-чистия град?
Като ваще градове са толкова по добри от софия защо всички звезди идват тук? Почти всички значителни събития са в София. Не във Варна не във Пловдив или Бургас, а в София.За да идват тук а не например във Варна има някаква причина не мислиш ли? Защо Парламентът пак е в Сф а не в пловдив? И ние си имаме културни паметници. И ние си имаме чисти и голями паркове.

neHcuoHepKa
08-01-2009, 15:32
Сега ще ви кажа ,защо софианци били надути.
Ами човек от друг град с комплекси идва в софия , в градския транспорт иго бутат,гледат го накриво забързани хора , продавачката не е на кеф нещо , а нашия понеже е комплексар ,че е от малък град си мисли "тези сега ме бутат щото се мислят за повече от мен понеже са софианци, продавачката ме гледаше накриво щото се надува ,че е софианка тези ме гледат накриво щото съм от провинцията.

Tempest
08-01-2009, 15:35
Щото София може да си го позволи... щото всички се изнасят там, там са големите възможности, там е центъра на света, там е всичко... предпочитам във морската столица, отколкото в ВЕЛИКАТА СТОЛИЦА... :?

D12Respect
08-01-2009, 20:55
Ебати скапанярското мислене имаш брат честно! Доста от хората в София като мен НЯМАТ НИЩО ПРОТИВ МАЛКИТЕ ГРАДЧЕТА И ПО ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ.Но разбира се вие почвате софия задръстена никого няя отида там има много боклуци и цигани,скапанярско е и очаквате ние да седим и да ви гледаме как псувате столицата.
Са като надут софиянец ще кажа-варна не струва,селяни сте никога няя във "Великата морска столица" Скапанярско е шибано е няма развитие за младия човек.Добре ли ще се почустваш?

adizitk1
08-01-2009, 21:03
И на мен ми е неприятно това нещо... защо не си седят в родните градове, пък идват тук да взимат наще места в училище и съответно в по-късен етап и работа и тн... :(

Tempest
08-01-2009, 23:12
Ебати скапанярското мислене имаш брат честно! Доста от хората в София като мен НЯМАТ НИЩО ПРОТИВ МАЛКИТЕ ГРАДЧЕТА И ПО ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ.Но разбира се вие почвате софия задръстена никого няя отида там има много боклуци и цигани,скапанярско е и очаквате ние да седим и да ви гледаме как псувате столицата.
Са като надут софиянец ще кажа-варна не струва,селяни сте никога няя във "Великата морска столица" Скапанярско е шибано е няма развитие за младия човек.Добре ли ще се почустваш?

дреме ми кво ти е мнението, аз си знам моето, другите тук не ме интересуват! Изказвам си моето мнение, вие си изказвайте своето... може да не съм прав, но за себе си съм! Айде със здраве :)

Marrisa
08-01-2009, 23:20
Селянчетааа кой ви показа пътя към София селянчетаа O:)

amk933
08-01-2009, 23:24
Ами София е на този хал, точно заради такива като теб, на които София уж им е през х*я, а си плащат данъците в Перник и после идват тук да цапат и да мърлят все едно са си на село в обора. Аз лично не мога да живея другаде в България извън София повече от 14 дена. Толкова е тъпо и скучно. Няма 1/10 от възможностите в София, манталитета на хората е съвсем различен, интерсите на децата са коренно различни, а за говора няма какво да коментирам. Има области като Бургас и Добрич, където ми трябва преводач да разбера за какво иде реч от толкова мекост. Абе извън София хич не си е оферта. А вие плюете, плюете пък после всички сте тук. Иначе извън България, като живея пак е в голям град и пак е готино. Но да се затворя в някакво село и 5 минути преди да отида до тоалетна всички да са разбрали до другия край - не мерси :)

psychopath
08-02-2009, 04:15
Като ви гледам компетентността на всичките ме напушва адски смях. Автора си е напълно прав, София се напълни със селяндури(не селяни, защото селянина сам по себе си е човек, който се занимава със земеделие и е незаменим). Та имам предвид върли селяндури, които не само говорят неправилно, но и нямат маниери, присъщи за града. Те наистина са навсякъде. И не, нямам против хората от провинцията дошли в София, стига да се държат прилично. Но комплексари, каквито са 90% от новодошлите просто ми лазят по нервите.Това, май изчерпа темата... :-o


забранено ли е да се преместиш да живееш на друго място?Някога беше. 8-)

трябва да се върне това, което било преди `89 за гражданството за градове. Аз не виждам друг изход.!!!


Ти добре ли си? Знаеш ли как е било преди 89? Точно това пък ще искам да е последното нещо.
Четеш между редовете...ставаше въпрос за съвсем друго нещо, но май е по-лесно да "не знаеш" за какво става дума..
другия вариант...айде няма да го казвам :D


Всеки от софия който говори махай се селянин или къде си дошъл бе селянин същност не е кореняк
Това е обиждане между братя
Няма какво да кажа повече освен НАУЧЕТЕ СЕ ДА СЛАГАТЕ УДАРЕНИЯ БЕ СОФИАНЦИ !Точно ти ли се намери, да ме (ни) поучаваш как да говоря правилно? :D


„Всичко, което не е до морето, е провинция." Ърнест Хемингуей.Всички морски се насрахте с това. 8-)
Всъщност Варна ми харесва. :)

[/quote]Кво викаш за мен? 8-)
Хах, аз пък като отида в София, ми се струва, че тия са баси селяндурите ама нищо не казвам, защото като извикам ВЪЙ или някой маняк започне с майна и ахахаха, абе, всички сме селяндури. Тва е истината :lol: [/b][/quote]Спирай херата. 8-)


там е друго интелектуалното ниво... и столичаните там нямат нищо против тях... докато тука ако не изразят своя смут и протест, не могат ;)За Париж ли говорим?
Я пак... :)
Сигурен ли си, че нямат нищо против? хахаха
Или не се информираш, или "не искаш" да се информираш. :)


Селянчетааа кой ви показа пътя към София селянчетаа O:)Селянчета, кой ви научи дънки да носите, селянчета...Култова песничка 8-)




ПС- Най-смешното е, когато някой селтак се изцепи, че столичани говорели неправилно (да, има и такива, но кои са тези "столичани"? А?)
Да, пълно е със селяни в София.
Защо е така?


Още по-забавни пък са столичаните емигранти (които до колко са столичани те си знаят разбира се), които хранят провинциалистите, а те всъщност правят същото като тях. :D

mirinda1
08-02-2009, 07:08
Да , а софианци нали говорят адски правилно :razz: Сами не се ли чувате как говорите ? :? Ох боже , толкова ги мразя такива . Ако мислиш , че като си от София си нещо много повече от мен :o Като сте софианци и сте над всички ли ? :booooomb: Направо сте ми жалки :lol:

:-)

Tempest
08-02-2009, 07:21
Няма най-правилен говор... такова животно винаги ще е тема на спор ;) всеки си мисли, че родното му място е с най-правилния говор... само две неща не мога да приема - млекото и яйцата (с ударение на я) :razz:

kroasandvi4
08-02-2009, 10:07
Ах, тези ГРАЖДАНИ на 14 години.

Ще се скъсам от хилеж.

sladkish_14
08-02-2009, 10:15
Хах .. Не имаш чувството , то София си стана най - голямото село в България.От тия 2 милиона където ви се пишат за граждани , не знам колко има ЧИСТИ софиянци :? .. И все пак мисля , че няма по - глупаво нещо от това да живееш в София , само заради заплащането така се бута всичко там ..

D12Respect
08-02-2009, 10:47
Хах .. Не имаш чувството , то София си стана най - голямото село в България.От тия 2 милиона където ви се пишат за граждани , не знам колко има ЧИСТИ софиянци :? .. И все пак мисля , че няма по - глупаво нещо от това да живееш в София , само заради заплащането така се бута всичко там ..
Няма нещо по глупаво от твоя пост.В София пак ще го кажа E ВСИЧКО ПОДЯВОЛИТЕ, ВСИЧКО! Тия от малките градчета ще се убидят ама са си селяни подяволите! :o

Tempest
08-02-2009, 11:13
оф айде всичко... море си нямате :razz:

D12Respect
08-02-2009, 11:18
оф айде всичко... море си нямате :razz:
:D Вие ще ловите риба и за нас :D А ще се къпеме в искъра :D

emin3mchet0
08-02-2009, 11:45
Ах, всичко :-D Абе, София си е София няма какво да говорим само немога да разбера защо разделяте хората на селяни и граждани :-o Има хора които не са родени в голям град, но са по - граждани от "копеленцата" по улиците на София, Пловдив, Варна и т.н. Под "копеленца" цитирам повечето тиинове по улиците.. Вчера излизам в София и гледам две момчета се развикали от далеч "Копеле каде си бе.." И понеже ги познавам знам, че претендират, че са "граждани" чак ме напушва на смях :( Престанете с вашите стереотипи някак си става противно :( И аз не съм от София, идвам тук за малко и да ви кажа хубаво е да слезнете на Земята :wink:

amk933
08-02-2009, 11:54
Ами ние сме на земята, ама няма да е зле и вие вместо да сте нон-стоп в София и после като се върнете по родните места да я плюете, да си отворите очите и да видите, че всичко е концентрирано в София, откъдето и да го погледнеш. Възможностите, които ги има тук, в България другаде ги няма, а за селата и малките градове не ми се говори изобщо. А за говора не ми се спори - софиският си е софийски и почти навсякъде другаде всичко живо мйека като за световно. 8)