PDA

View Full Version : Кеймбриджки университет?



Detestation
04-02-2009, 09:13
Понеже знам,че във форума има доста българи,живеещи в чужбина,в частност-Англия,ви моля да ми разясните процедурите около кандидатстването в Кеймбриджкия университет-записване,изпити,такси и пр.
Благодаря предварително! :-)

Detestation
04-02-2009, 10:23
up (не може никой да не знае,а е спешно)

LiLGrizzly
04-02-2009, 10:31
За записване,изпити,такси и т.к влез в google.bg и потърси !

Detestation
04-02-2009, 13:49
За записване,изпити,такси и т.к влез в google.bg и потърси !
Де да беше толкова лесно,колкото звучи. ;)

Owner_bg
04-02-2009, 15:22
нищо лично, но не се напъвай за кеймбридж ;]

plmn
04-02-2009, 15:25
За записване,изпити,такси и т.к влез в google.bg и потърси !
Де да беше толкова лесно,колкото звучи. ;)

кво му е трудното, влизаш в сайта на унито и четеш всичко. ако там не можеш да се оправиш къде си тръгнал въобше. а и не знам финансовото ти положение, но цените за семестри, общежития са високички.

Slave4You
04-02-2009, 16:30
За начало трябва да имаш А на САЕ-то или В на СРЕ.. Успех! ;) Това е само за да можеш да кандидатсваш изобщо. После вече нз какво точно се иска, виж в сайта, но знам, че даже да ти одобрят оценките те викат на интервю там в самия колеж, за което също трябва да си мн подготвена, защото конкуренцията е жестока. Ето ти точен линк към информацията за кандидатсването.. не е трудно да се намери:

http://www.cam.ac.uk/admissions/undergraduate/apply/

А таксите мисля, че не може да са повече от 3000 лири на година, но предлагат и заеми за чуждестранни ученици. Но по-сурово ти излиза самият престой- общежитията са неземно скъпи, а храната.. 12 лв един сандвич :D

Detestation
04-02-2009, 20:41
Slave4You,мерси,наистина това ми трябваше. Много благодаря,дори не знам как не съм попаднала на сайта.

Owner_bg,не ме познаваш,не знаеш възможностите и целите ми. Така че по-добре не се изказвай. ;)

plmn,ще се разбере накъде съм тръгнала и дали ще стигна.

plmn
04-02-2009, 20:52
plmn,ще се разбере накъде съм тръгнала и дали ще стигна.

разбира се. успех ти пожелавам.

Darkkiss
04-02-2009, 21:48
бе не знам
ма ако искаш да прекараш 4 години в държавата на идиотите
ходи там...

Slave4You
04-03-2009, 14:02
Slave4You,мерси,наистина това ми трябваше. Много благодаря,дори не знам как не съм попаднала на сайта.

Owner_bg,не ме познаваш,не знаеш възможностите и целите ми. Така че по-добре не се изказвай. ;)

plmn,ще се разбере накъде съм тръгнала и дали ще стигна.

Няма проблем, питай нещо ако има ;) А защо да не се опита да влезе- все пак там влизат хора, също като нас, не извънземни :Р Айде успех ;]

kuklicka
04-03-2009, 16:46
що да е държавата на идиотите на мен мн мн ми хареса там, и специално за колежите там- няма смисъл да коментирам нивото, обаче по-голямата част са разположени по реката и е супер яко.Определено ще е незабравимо да учиш там, а за таксите мисля че са ДОСТА НАД 3000 паунда щом местните не могат да си го позволят :oops:

Owner_bg
04-03-2009, 19:57
Slave4You,мерси,наистина това ми трябваше. Много благодаря,дори не знам как не съм попаднала на сайта.

Owner_bg,не ме познаваш,не знаеш възможностите и целите ми. Така че по-добре не се изказвай. ;)

plmn,ще се разбере накъде съм тръгнала и дали ще стигна.Хахахаха, ами евала за самочувствието, но самия факт, че не можеш да си намериш информцията, която ти е нужна, говори красноречиво. Приятел с A на CPE, Отлична диплома в МГ-то в Пловдив и 3-то отборно по информатика на международно състезание и първо по математика в българия не беше приет... ;] Отделно при приемането ти, 80% отиваш на интервю, на което има 50% шанс да те отхвърлят.Такстата е 3225 паунда, като т'ва ти е само таксата за обучение, обикновено за български студенти отиват 15000 лв на година.Предлага се работа, която е 20 часа седмично и е около 300-400 паунда на месец, но там обикновено е малко трудно да съчетаваш работата и ученето, щото според повечето приети трудно се влиза, но още по-трудно се излиза.От ЕU ни дават 1500 евро за пътни, които са без възвръщаемост.Студентски заеми се отпускат, като започваш да изплащаш едва, когато завършиш и започнеш да получаваш заплата.Кандидатства се през UCAS, като за отделни специалности, например медицина не признават българските дипломи и ще ти се наложи да държиш Scotland Highers или A levels. За undergraduate програмите трябва да се кандидатства до края края на октомври в 12 клас, що се отнася до Оксбридж. Също така, имаш право да кандидатсваш само в един от двата университета - Оксфорд или Кеймбридж.

В сайта се попада много просто, пише се "University of *името на унито*" в гугъл - проста дейност, извършвана от 9 годишния ми брат за търсене на игри и детски. Не искам да се заяждам, просто искам да те предпазя от това да се вкарваш в нeкви филми още преди да знаеш за какво става въпрос.И все пак, всеки има право да се защити, та интересно ми е, к'ви са ти възможностите и к'ви са ти целите? :D :D :D :D :D :razz: