PDA

View Full Version : Солариум



Sunny_stz
04-02-2009, 10:43
Хей,скоро идват балове (за абитуриентите),ходите ли на солариум за да се поизпечете малко?Колко често и през колко дни е хубаво да се ходи?

DivoTo_KoTe
04-02-2009, 10:54
Ходя по принцип 2 пъти седмично за по 10 минути.Пропускам само когато съм в цикъл.

GaBiIi__
04-02-2009, 22:42
az hodeh prez den ii skoro pak pochvam purvo ot 5 min ii posle malko po malko uvelichavash vremeto zavisi ot tova kakuv e estestveniqt ti ten

mmmishetooo
04-03-2009, 08:05
за да не отварям нова тема искам да попитам понеже си сложих обица на пъпа преди около седмица .. не мога да я махам като отида на солариум ... дали ще има някакъв проблем ? :?

DivoTo_KoTe
04-03-2009, 10:38
за да не отварям нова тема искам да попитам понеже си сложих обица на пъпа преди около седмица .. не мога да я махам като отида на солариум ... дали ще има някакъв проблем ? :?

ами не знам честно казано,аз махам всичко от мен от обеци до грим.

505150
04-13-2009, 18:40
Здравейте,
сравнително отскоро ходя на соалриум...и махам почти всичките си бижута с изключение на обиците на ушите и пиърса на пъпа...чесно казано имах проблем със заздавяването му от близо 6-7 месеца е и за няколкото ходенета на силариум...заздравя почти изцяло за 1 седмица(4 пъти - общо 32 м.).
Така че на мен ми помогна не ми навреди това че не я махам обичката.Но ти пак си прецени.
А да попитам по опитните - има ли значение как се печеш на хоризонтален солариум по гръб или по корем. И трябва ли единя път да се печеш по корем другия по гръб.Все пак ми се струва нали лампите са и отдолу и отгоре ?!?Или баркам?
Целувки на всички мацки :-)

505150
04-13-2009, 18:41
Здравейте,
сравнително отскоро ходя на соалриум...и махам почти всичките си бижута с изключение на обиците на ушите и пиърса на пъпа...чесно казано имах проблем със заздавяването му от близо 6-7 месеца е и за няколкото ходенета на силариум...заздравя почти изцяло за 1 седмица(4 пъти - общо 32 м.).
Така че на мен ми помогна не ми навреди това че не я махам обичката.Но ти пак си прецени.
А да попитам по опитните - има ли значение как се печеш на хоризонтален солариум по гръб или по корем. И трябва ли единя път да се печеш по корем другия по гръб.Все пак ми се струва нали лампите са и отдолу и отгоре ?!?Или баркам?
Целувки на всички мацки :-)

t1n4e7o
04-13-2009, 18:51
А аз искам да отида, но само няколко пъти. Колкото да добия малко тен, а не да ставам негърче :-D Кожата ми е нормална, не много тъмна. По- светличка е. Колко пъти трябва да отида според вас? До сега никога не съм ходила?

sladkish_14
04-13-2009, 18:52
Да , да я пишете по -опитните ,, :grin: .. И аз искам да почвам да ходя , но съм много бяла и нямам никаква представа колко време трябва да седя първия път ? След колко време има ефект ? Трябва ли да се мажеш след и преди солариума с нещо ?


П.С - Браво за темичката , най - накрая нещо което може да ми е полезно на мене .. с тия диете вече банално стана във тоя форум

toy
04-13-2009, 19:01
А аз искам да отида, но само няколко пъти. Колкото да добия малко тен, а не да ставам негърче :-D Кожата ми е нормална, не много тъмна. По- светличка е. Колко пъти трябва да отида според вас? До сега никога не съм ходила?
тена от солариум не е дълготраен и няма такова нещо като "да отида 2 3 пъти". има турбо солариум, при който максимума е 14 минути, а най-добре е 10мин да се печеш. там тена се "хваща" по-бързо. препоръчвам го. поне 60мин ти трябват ако си бяла.

toy
04-13-2009, 19:05
Да , да я пишете по -опитните ,, :grin: .. И аз искам да почвам да ходя , но съм много бяла и нямам никаква представа колко време трябва да седя първия път ? След колко време има ефект ? Трябва ли да се мажеш след и преди солариума с нещо ?


П.С - Браво за темичката , най - накрая нещо което може да ми е полезно на мене .. с тия диете вече банално стана във тоя форум

както казах в предния пост, щом си много бяла-поне 60мин ти трябват за някакъв хубав лек тен. препоръчвам и на теб турбо солариум.
задължително се започва с по-малко, да речем 5мин, след това 7 после 10.. никога изведнъж на 20 примерно(ако е обикновен солариум) или 14 (ако е турбо). ходи се най-много 2 пъти в седмицата и задължително трябва да се мажеш преди солариума, след това е по желание, но също е хубаво.
поне 5 часа след това не трябва да се къпеш, ако можеш и повече, по-добре. хубаво е да овиваш косата с кърпа, да не е открита.за друго не се сещам сега. ако т еинтересува нещо-питай :)

Loshotia
04-13-2009, 19:12
Не бих си увреждала кожата заради някакъв си бал

toy
04-13-2009, 19:15
Не бих си увреждала кожата заради някакъв си бал
ако беше нещо вредно, нямаше да го има в болници и да се предписва за лечение.
солариума може да е и много полезен и определено в сравнение със слънчевите бани е много безобиден. слънцето е в пъти по-опасно от солариума. всички вредни лъчи, които излъчва слънцето в солариума ги няма..
трудно би си увредила кожата, ако знаеш как да го използваш.

sladkish_14
04-13-2009, 19:23
Да , да я пишете по -опитните ,, :grin: .. И аз искам да почвам да ходя , но съм много бяла и нямам никаква представа колко време трябва да седя първия път ? След колко време има ефект ? Трябва ли да се мажеш след и преди солариума с нещо ?


П.С - Браво за темичката , най - накрая нещо което може да ми е полезно на мене .. с тия диете вече банално стана във тоя форум

както казах в предния пост, щом си много бяла-поне 60мин ти трябват за някакъв хубав лек тен. препоръчвам и на теб турбо солариум.
задължително се започва с по-малко, да речем 5мин, след това 7 после 10.. никога изведнъж на 20 примерно(ако е обикновен солариум) или 14 (ако е турбо). ходи се най-много 2 пъти в седмицата и задължително трябва да се мажеш преди солариума, след това е по желание, но също е хубаво.
поне 5 часа след това не трябва да се къпеш, ако можеш и повече, по-добре. хубаво е да овиваш косата с кърпа, да не е открита.за друго не се сещам сега. ако т еинтересува нещо-питай :)


Злато си :-) .. Ами значи да видим какво съм разбрала - трябва да се намажа задължително преди солариум /обаче с какво ?/ , хубаво е да ходя по 2 пъти седмично , желателно е да е турбо .. Като трябва да почна от по - малко време , за да получа видим добър резултат трябва да съм направила 60мин .. А каква му е цената ?

Maimunche_f
04-13-2009, 19:28
Според мен има разлика между тена получен със солариум и тена от слънчеви бани. Този от солариум ми изглежда...много изкуствен. Да не обсъждам факта, че понякога бие на оранжево и изглежда просто ужасно зле :?
И аз съм абитуриентка, ама нямам намерение да ходя....

toy
04-13-2009, 19:35
Да , да я пишете по -опитните ,, :grin: .. И аз искам да почвам да ходя , но съм много бяла и нямам никаква представа колко време трябва да седя първия път ? След колко време има ефект ? Трябва ли да се мажеш след и преди солариума с нещо ?


П.С - Браво за темичката , най - накрая нещо което може да ми е полезно на мене .. с тия диете вече банално стана във тоя форум

както казах в предния пост, щом си много бяла-поне 60мин ти трябват за някакъв хубав лек тен. препоръчвам и на теб турбо солариум.
задължително се започва с по-малко, да речем 5мин, след това 7 после 10.. никога изведнъж на 20 примерно(ако е обикновен солариум) или 14 (ако е турбо). ходи се най-много 2 пъти в седмицата и задължително трябва да се мажеш преди солариума, след това е по желание, но също е хубаво.
поне 5 часа след това не трябва да се къпеш, ако можеш и повече, по-добре. хубаво е да овиваш косата с кърпа, да не е открита.за друго не се сещам сега. ако т еинтересува нещо-питай :)


Злато си :-) .. Ами значи да видим какво съм разбрала - трябва да се намажа задължително преди солариум /обаче с какво ?/ , хубаво е да ходя по 2 пъти седмично , желателно е да е турбо .. Като трябва да почна от по - малко време , за да получа видим добър резултат трябва да съм направила 60мин .. А каква му е цената ?

добре си разбрала :) в студиата където има солариум предлагат кремчета. хубаво е 2 пъти седмично, не че не може повече, прсото не ти препоръчвам. така ще получиш приятен загар, а не все едно си мръснаи най-важното няма да изгориш, а ще почернееш приятно :)
намери турбо солариум, почни с 5 мин първите 2 пъти, после 7 мин, 10мин и най-*много стой 12! заължително почни с не повече от 5мин! ти сама ще си усещаш колко можеш да стойш, но недей докато ти стане лошо и вземеш да припадаш :D както ти каза- 2по 5, 2 по 7, 2 по 10 и другите както ти прецениш- 10/12, ти си решаваш. не забравяй да се намажеш хубаво, цялото тяло, увии си главата, че не е хубаво за косата и после не се къпи поне 5 часа!
цената е според зависи. има и за 50ст на минута има и за 1лв на минута има и за 2 лева на минута... трябва да потърсиш. аз последно имах карта за 30 лева с 50мин...
всичко това, което ти казвам е за турбо солариум! не се обикновен. (не съм доволна от обикновения)
а да, аз предпочитам вертикалния, по хигиеничен е и тена е по-равномерен!

Bianca
04-13-2009, 19:39
Не те ли е страх, че като си бяла, може да ти се увреди кожата? :-o Защото и аз съм така, винаги ме е било страх да ида на солариум или нещо подобно.

DivoTo_KoTe
04-13-2009, 19:43
Не бих си увреждала кожата заради някакъв си бал

Както казаха преди мен солариума се използва за лекуване на кожни болести.Лятото от слънцето ми се получават бели петна по рамете и дерматолог ми изписа няколко кремчета и пастички,но не помогна.Пък няма как лятото да си облечен с полу.И при отиването при по-опитен дерматолог той ми каза да ходя на солариум.Сега от петънцата няма и следа.

toy
04-13-2009, 19:53
Не те ли е страх, че като си бяла, може да ти се увреди кожата? :-o Защото и аз съм така, винаги ме е било страх да ида на солариум или нещо подобно.
кожата може да се увреди единствно от слънцето, не и от солариума. това дали си бяла или черна няма НИКАКВО значение, важното е да знаеш как да го използваш в твоя полза.
стива вече с тея бабини дивитини. опасен бил-ми не, не е опасен.

LifeIsGood
04-13-2009, 22:43
Хей,скоро идват балове (за абитуриентите),ходите ли на солариум за да се поизпечете малко?Колко често и през колко дни е хубаво да се ходи?

Аз на бала си направих изкуствен тен със спрей (не сама- ходих на салон). Бях доволна, но трябва да не забравяте да го направите 2 дена преди деня на бала защото първия ден стои малко странно. Следващия ден изглежда супер. На солариум не бих отишла никога!

Loshotia
04-14-2009, 07:14
Има безброй безброй публикации на хора с много по- висока квалификация от моята и вашата. Нямам намерение да споря- кожата си е ваша и вие си решавате какво да правите с нея.

LiliS
04-14-2009, 08:17
само да кажа,че товач,че не трябвало да си вземаме душ след солариум е точно обратното.за по-дълготраен тен,след като се прибереш е най-добре да се изкъпеш и да се намажеш с хидратиращ лосион ;)

toy
04-14-2009, 12:48
само да кажа,че товач,че не трябвало да си вземаме душ след солариум е точно обратното.за по-дълготраен тен,след като се прибереш е най-добре да се изкъпеш и да се намажеш с хидратиращ лосион ;)
да се намажеш да, но не с хидратиращ лосион, а със специален за след солариум. не пиши глупости, много ясно, че НЕ трябва да се къпеш.

natity91
04-14-2009, 12:56
ей мацки искам и аз да питам нещо... моя въпрос ще е малко тъпичък но все пак искам да питам. Никога не съм ходила на солариум и ми е страшно интересно каква е цялата процедура от влизането до излизането. Т.е да ми кажете как се пуска тая чудесия, кой я пуска, и кога разбираш, че трябва да ставаш и какво обличаш или гола... Питам глупости, но се притеснявам за6тото искам да отида, но имам голям срам от тялото си и бих искала от самата процедура до края да съм си сама.. Дано не звучи толкова глупаво колкото ми звучи на мене :oops: Благодаря ви момичета за помоща предварително ! :-)

DivoTo_KoTe
04-14-2009, 13:17
Ами ти като отидеш помоли жената да ти го пусне и кажи,че ти е за 1 път.Иначе в зависимост от това колко време искаш да седиш се настройва и подобно на микровълновата печка като изтече времето се изключва и разбираш,че ти е свършило времето.
Мен първия път ми беше малко страшно,но се свиква и става приятно.

Sunny_stz
04-14-2009, 13:25
Да , да я пишете по -опитните ,, :grin: .. И аз искам да почвам да ходя , но съм много бяла и нямам никаква представа колко време трябва да седя първия път ? След колко време има ефект ? Трябва ли да се мажеш след и преди солариума с нещо ?


П.С - Браво за темичката , най - накрая нещо което може да ми е полезно на мене .. с тия диете вече банално стана във тоя форум

както казах в предния пост, щом си много бяла-поне 60мин ти трябват за някакъв хубав лек тен. препоръчвам и на теб турбо солариум.
задължително се започва с по-малко, да речем 5мин, след това 7 после 10.. никога изведнъж на 20 примерно(ако е обикновен солариум) или 14 (ако е турбо). ходи се най-много 2 пъти в седмицата и задължително трябва да се мажеш преди солариума, след това е по желание, но също е хубаво.
поне 5 часа след това не трябва да се къпеш, ако можеш и повече, по-добре. хубаво е да овиваш косата с кърпа, да не е открита.за друго не се сещам сега. ако т еинтересува нещо-питай :)


Злато си :-) .. Ами значи да видим какво съм разбрала - трябва да се намажа задължително преди солариум /обаче с какво ?/ , хубаво е да ходя по 2 пъти седмично , желателно е да е турбо .. Като трябва да почна от по - малко време , за да получа видим добър резултат трябва да съм направила 60мин .. А каква му е цената ?

добре си разбрала :) в студиата където има солариум предлагат кремчета. хубаво е 2 пъти седмично, не че не може повече, прсото не ти препоръчвам. така ще получиш приятен загар, а не все едно си мръснаи най-важното няма да изгориш, а ще почернееш приятно :)
намери турбо солариум, почни с 5 мин първите 2 пъти, после 7 мин, 10мин и най-*много стой 12! заължително почни с не повече от 5мин! ти сама ще си усещаш колко можеш да стойш, но недей докато ти стане лошо и вземеш да припадаш :D както ти каза- 2по 5, 2 по 7, 2 по 10 и другите както ти прецениш- 10/12, ти си решаваш. не забравяй да се намажеш хубаво, цялото тяло, увии си главата, че не е хубаво за косата и после не се къпи поне 5 часа!
цената е според зависи. има и за 50ст на минута има и за 1лв на минута има и за 2 лева на минута... трябва да потърсиш. аз последно имах карта за 30 лева с 50мин...
всичко това, което ти казвам е за турбо солариум! не се обикновен. (не съм доволна от обикновения)
а да, аз предпочитам вертикалния, по хигиеничен е и тена е по-равномерен!


Искам да попитам защо не трябва да се къпеш поне 5 часа след солариума?Аз ходя,но след това не мога да не се изкъпя,защото после като излизам не мога да съм потна.Аз относно тези кремчета кога трябва да се мажеш преди или след като влезеш в солариума?Аз си купих едно с което се мажеш преди да влезеш за да почернееш по-бързо с такъв ли трябва да се мажеш аз мисля че не е задължително,а като се изкъпя се мажа с някакъв балсам за тяло.Има ли някакви специални с които е хубаво да се мажеш за кожата?

natity91
04-14-2009, 13:41
Ами ти като отидеш помоли жената да ти го пусне и кажи,че ти е за 1 път.Иначе в зависимост от това колко време искаш да седиш се настройва и подобно на микровълновата печка като изтече времето се изключва и разбираш,че ти е свършило времето.
Мен първия път ми беше малко страшно,но се свиква и става приятно.


значи тя ще го пусне и от там нататък тя излиза и аз... какво правя :-D Знам че питам мн тъпи неща но се надявам че разбирате че съм мн зелена в тези неща а като незнам нещо мн питам да науча всичко :oops: Моля те бъди по- конкретна :-)

LiliS
04-14-2009, 14:06
само да кажа,че товач,че не трябвало да си вземаме душ след солариум е точно обратното.за по-дълготраен тен,след като се прибереш е най-добре да се изкъпеш и да се намажеш с хидратиращ лосион ;)
да се намажеш да, но не с хидратиращ лосион, а със специален за след солариум. не пиши глупости, много ясно, че НЕ трябва да се къпеш.
така ли?и би ли ми казала защо НЕ трябва да се къпя? :P

natity91
04-14-2009, 14:15
моля виии... обеснете ми като на малко дете... :oops: :oops: :-)
Мацки на вас разчитам че да няма излагации.. :-D

LiliS
04-14-2009, 14:19
моля виии... обеснете ми като на малко дете... :oops: :oops: :-)
Мацки на вас разчитам че да няма излагации.. :-D
влизаш,натискаш старт и като изтече времето,то си се изключва-няма начин да не разбереш :D ,излизаш и си се обличаш :D айде,успех :)

natity91
04-14-2009, 14:23
моля виии... обеснете ми като на малко дете... :oops: :oops: :-)
Мацки на вас разчитам че да няма излагации.. :-D
влизаш,натискаш старт и като изтече времето,то си се изключва-няма начин да не разбереш :D ,излизаш и си се обличаш :D айде,успех :)

Миси много мила :) зна4и си го пускаш сама без друг 4овек в стаята ??? Ооо така ще е идеално. :grin:

LiliS
04-14-2009, 14:24
моля виии... обеснете ми като на малко дете... :oops: :oops: :-)
Мацки на вас разчитам че да няма излагации.. :-D
влизаш,натискаш старт и като изтече времето,то си се изключва-няма начин да не разбереш :D ,излизаш и си се обличаш :D айде,успех :)

Миси много мила :) зна4и си го пускаш сама без друг 4овек в стаята ??? Ооо така ще е идеално. :grin:
ахах,няма да те видят гола,не бой се :D сама си го пускаш...

DivoTo_KoTe
04-14-2009, 14:35
ей мацки искам и аз да питам нещо... моя въпрос ще е малко тъпичък но все пак искам да питам. Никога не съм ходила на солариум и ми е страшно интересно каква е цялата процедура от влизането до излизането. Т.е да ми кажете как се пуска тая чудесия, кой я пуска, и кога разбираш, че трябва да ставаш и какво обличаш или гола... Питам глупости, но се притеснявам за6тото искам да отида, но имам голям срам от тялото си и бих искала от самата процедура до края да съм си сама.. Дано не звучи толкова глупаво колкото ми звучи на мене :oops: Благодаря ви момичета за помоща предварително ! :-)

Ако ти е за 1 път помоли жената да ти го включи и тя ще излезе събличаш се и влизаш,затваряш и седиш докато ти изтече времето.

mgxpower
05-23-2009, 00:45
за да не отварям нова тема искам да попитам понеже си сложих обица на пъпа преди около седмица .. не мога да я махам като отида на солариум ... дали ще има някакъв проблем ? :?Ще ти остане бяло една приятелка , която всъщност работи в соларно студио мегасън си беше забравила гривната и се беше отличило а се пусна за 6 минути на слабия

Belair
05-23-2009, 08:16
От тия солариуми така хубаво се хваща рак