PDA

View Full Version : Защо проявявате такова отношение към... ?



sadsad
04-02-2009, 11:24
Ако искате ме псувайте, каквото искате казвайте.
Та такам, става дума за футболистите. Защо проявявате такова отношение, били газарчета, защото са футболистчета, били тъпи, били незнам си какви ?!? Пишете и после и аз ще пиша. Айде изкажете си мнението. ;)

Madn3s5
04-02-2009, 11:25
Лично на мен са ми безразлични. :)

silky92
04-02-2009, 11:29
На мен не ми харесват 8)

3oPuTy
04-02-2009, 11:30
Момчета като всички ... :-|
Има и кретени,има и свестни ... :-|

XiPiXoPiGiRL
04-02-2009, 11:31
Според мен нищо не зависи от това с какъв спорт се занимава момчето :o Смисъл спорта не определя характера ти :-o Ако си свестен тип футбола с нищо не може да ти попречи (и обратно - ако си простак - не може да ти помогне да се поправиш...) 8)
Пък и то от футболист до футболист - разлика голяма :-D
Гонзо --> Божинов
Стоичков --> Бербатов

:booooomb: :booooomb:

gLypChenCee
04-02-2009, 11:33
Каквото и да правя както и да го правя се на футболистчета попадам. По принцип нямам нищо против тях,обаче започнах да не ги харесвам след третият бивш.Мислят се за фешън газари щото са футболисти и некви заблудени мацки се бият с коя да легне първо.Футболистите са сладки,но в повечето случеи женкари.Срещат се много малко свястни футболисти.Но те винаги са заети .. 8-)

ThisIsMe
04-02-2009, 11:35
Не ме интересува дали играе мач или баскетбол или незнам си какво....интересува ме дали ме обича и отношението му към мен.

sadsad
04-02-2009, 11:59
[i]Мислят се за фешън газари щото са футболисти и некви заблудени мацки се бият с коя да легне първо.Футболистите са сладки,но в повечето случеи женкари./i]
Ето това е тъпо, без да се обиждаш нали. Има и такива разбира се. Гледах в една тема някъде тука на първата страница, някакво момче било се интересувало само от футбола, и гледам коментарите било неизлечима болест, били тъпи футболистите, били "газари", защото тренират..това е някак си ограничено мислене (не става дума за теб). Това, че не обръщат внимание на някои момичета не значи, че не му пука за нищо освен футбола, а може би че момичето не му харесва. Били тъпи и защо, защото им харесва да тренират ли ?Хаха...И защо са женкари ?

vesSynkaa
04-02-2009, 12:09
Момчета като всички ... :-|
Има и кретени,има и свестни ... :-|

съгласна :)

gLypChenCee
04-02-2009, 12:11
[i]Мислят се за фешън газари щото са футболисти и некви заблудени мацки се бият с коя да легне първо.Футболистите са сладки,но в повечето случеи женкари./i]
Ето това е тъпо, без да се обиждаш нали. Има и такива разбира се. Гледах в една тема някъде тука на първата страница, някакво момче било се интересувало само от футбола, и гледам коментарите било неизлечима болест, били тъпи футболистите, били "газари", защото тренират..това е някак си ограничено мислене (не става дума за теб). Това, че не обръщат внимание на някои момичета не значи, че не му пука за нищо освен футбола, а може би че момичето не му харесва. Били тъпи и защо, защото им харесва да тренират ли ?Хаха...И защо са женкари ?

Еми как защо. Ще ти дам пример:Ако ходиш с 4-5 футболиста миличка ще разбереш. Уж "Аз много те обичам дрън мрън" и на другия ден като отиваш в тях го виждаш гушнат с курвата на градът. ( В единия случей) Или както беше с бившия-ходихме от една година и нещо и накрая се оказа,че избира неква дето я познава от 1-2 месеца.Казах,че нямам нищо против тях,но в повечето случеи са женкари,защото има некви лигли дето тичат след тях и им дигат самочуствието.

NaNa_SladuRana
04-02-2009, 12:13
баскетболистите са по-добри

gLypChenCee
04-02-2009, 12:18
баскетболистите са по-добри

+1

И волейболистите не са зле .. 8-)

Jumbie483
04-02-2009, 12:23
баскетболистите са по-добри

о даа.. 8)
много са ми сладки момчетата докато играят баскет..

XiPiXoPiGiRL
04-02-2009, 12:31
баскетболистите са по-добри


о0 да :grin: Имаме един страшен баскетболист в нашия клас :-P Заради него заобичах тоя спорт 8) Волейболистите са долу-горе, но са по-добре от футболистите :-D (за нашия клас говоря, не принципно)

Оффтопик: А какво ще кажете за биячите :-o Попадали ли сте на някой, който активно се занимава с бокс, айкидо и разни други бойни изкуства?? :?

sadsad
04-02-2009, 12:40
[i]Мислят се за фешън газари щото са футболисти и некви заблудени мацки се бият с коя да легне първо.Футболистите са сладки,но в повечето случеи женкари./i]
Ето това е тъпо, без да се обиждаш нали. Има и такива разбира се. Гледах в една тема някъде тука на първата страница, някакво момче било се интересувало само от футбола, и гледам коментарите било неизлечима болест, били тъпи футболистите, били "газари", защото тренират..това е някак си ограничено мислене (не става дума за теб). Това, че не обръщат внимание на някои момичета не значи, че не му пука за нищо освен футбола, а може би че момичето не му харесва. Били тъпи и защо, защото им харесва да тренират ли ?Хаха...И защо са женкари ?

Еми как защо. Ще ти дам пример:Ако ходиш с 4-5 футболиста миличка ще разбереш. Уж "Аз много те обичам дрън мрън" и на другия ден като отиваш в тях го виждаш гушнат с курвата на градът. ( В единия случей) Или както беше с бившия-ходихме от една година и нещо и накрая се оказа,че избира неква дето я познава от 1-2 месеца.Казах,че нямам нищо против тях,но в повечето случеи са женкари,защото има некви лигли дето тичат след тях и им дигат самочуствието.
Не е задължително да ходя с 4-5, за да разбера еди какво си. Това, че не сте случили на някое момче, което да е футболист и да е свестен не значи, че всички не стават. Това, което ти е направил бившият ти, с който си ходила година и нещо, всяко едно момче е би могло да ти го направи. А за първото, казах, че има и такива каквито ти си описала. Но тази омраза така да я нарека към футболистите е масова.Не отричам, че има такива индивиди, каквито ти си казала, но не говорете за всички сякаш са еднакви, просто не е така.

gLypChenCee
04-02-2009, 12:45
Виж сега. Аз не говоря за всички,а за повечето.Има и свестни,но те са малко,но явно не си разбрала правилно думите ми.Исках да кажа,че повечето футболисти са женкари (е и не само те де) щото просто някакви момиченца по на 13-14 годинки тичкат след тях.Например ти ако беше футболист в преуспяващ отбор и някакви мацета ти тичаха по гъза и т.н. щеше да си с супер самочуствието нали?Не оспорвам твоето мнение-всеки мисли различно.Просто и да водим този разговор до като сме живи фактът е един и същ-Както има женкари и свястни футболисти така са и всички момчета.И каквото и да правим не можем да оспорим този факт.Но съм сигурна,че 30% от форума ще потвърдят,че свястните мъже са на изчезване. :)

dimitar_ak
04-02-2009, 12:51
На мен лично ми се виждат ограничени и с малко обща култура. Трудно би ми бил интересен такъв човек.

BloomF
04-02-2009, 12:56
Момчета като всички ... :-|
Има и кретени,има и свестни ... :-|

Определено!

И бтв, изглежда заради тренировките им, дупетата им са много яки :-D

gLypChenCee
04-02-2009, 12:56
Момчета като всички ... :-|
Има и кретени,има и свестни ... :-|

Определено!

И бтв, изглежда заради тренировките им, дупетата им са много яки :-D

В това съм напълно съгласна. Но не само дупетата им са по яки .. :oops: 8-)

BloomF
04-02-2009, 12:58
Момчета като всички ... :-|
Има и кретени,има и свестни ... :-|

Определено!

И бтв, изглежда заради тренировките им, дупетата им са много яки :-D

В това съм напълно съгласна. Но не само дупетата им са по яки .. :oops: 8-)

Е да, ама дупетата им винаги се забелязват :grin:

gLypChenCee
04-02-2009, 13:00
Да видиш какво плочки имат само .. :shock: Или колко са секси на плажа .. :smt060


п.п

Нали знаете,че не обичам футболисти? 8-)

sadsad
04-02-2009, 13:05
Да видиш какво плочки имат само .. :shock: Или колко са секси на плажа .. :smt060


п.п

Нали знаете,че не обичам футболисти? 8-)
Не е ли по - добре без плочки, ами да има малко коремче. :-D
А за това, което каза както свестните момчета така и свестните момичета са на изчезване.. ;)

gLypChenCee
04-02-2009, 13:09
Да видиш какво плочки имат само .. :shock: Или колко са секси на плажа .. :smt060


п.п

Нали знаете,че не обичам футболисти? 8-)
Не е ли по - добре без плочки, ами да има малко коремче. :-D
А за това, което каза както свестните момчета така и свестните момичета са на изчезване.. ;)

Така е мацка : ) Вече и ние станахме застрашен вид .. 8-)

sadsad
04-02-2009, 13:17
Да видиш какво плочки имат само .. :shock: Или колко са секси на плажа .. :smt060


п.п

Нали знаете,че не обичам футболисти? 8-)
Не е ли по - добре без плочки, ами да има малко коремче. :-D
А за това, което каза както свестните момчета така и свестните момичета са на изчезване.. ;)

Така е мацка : ) Вече и ние станахме застрашен вид .. 8-)
Ние свестните ли ? 8-)

gLypChenCee
04-02-2009, 13:18
Мда. 8-)

ImmortalForever
04-02-2009, 13:34
баскетболистите са по-добри

+1

И волейболистите не са зле .. 8-)

Е виж, от волейболисти мога да се оплача....двама ми ******* ******* и така :) относно темата: футболистите са ми безразлични,но държа да кажа, че и сред тях има свестни но са рядкост.Не знам защо, може би е природна даденост :)

ivcheto0o
04-02-2009, 13:35
и аз мисля че са момчета както всичко останали .. аз чесно казано все попадам на такива ...нз защо ама са ми слабост 8-) 8-) 8-)

danielchety
04-02-2009, 13:45
Не ме интересува дали играе мач или баскетбол или незнам си какво....интересува ме дали ме обича и отношението му към мен.

мн точно казано \:D/

cherinka
04-02-2009, 14:20
..щото са малки, като за начало... а това, че играят футбол е просто едно допълнение към безмозъщността им.
Защото колкото и да си тъп, на терена нкой няма да гледа умствените ти способности,а физическите данни и опита, който си изграздил като футболист.
Ето за тва са тъпи. 8-)

И тъй като футбола заема голяма част от ежедневието и живота им, не могат да насочат дейността си към друга сфера и за тва си остават тъпи.

Говорим за неизвестните футболист, нали? Не за ония прочулите се и известни личности.

Някой преди мен се изказа хубаво "Няа им нищо на футболистите, момчеа като момчета. Има и тъпи, има и свестни" . Права е:)
Отделно имам няколко приятелчета, които са тенесисти, и за тях не се носят много добри слухове, един от които, че тоя тенис ги е комплексирал тотално.

Пък и, както казах, винаги може да си тъп. А това какво тренираш, е просто една предпоставка за това..

soulja_girl4e
04-02-2009, 15:28
Момчета като всички ... :-|
Има и кретени,има и свестни ... :-|

Определено!

И бтв, изглежда заради тренировките им, дупетата им са много яки :-D

да а краката - криви 8-)

ПП. защо говорим така за футболистите? защото вс харесват баскетболисти мн ясно 8-) лов ви :-)

tItEufFf
04-02-2009, 15:32
баскетболистите са по-добри

Слабост са ми те...

А това за футболистите..не мисля, че се различават от другите момчета. Не само надувки тренират футбол, и не само футболисти се надуват ;)

pam1
04-02-2009, 15:48
волейболистите и баскетболистите са на ВЪРХА :-)

Whyniser
04-02-2009, 15:50
Много са такива и не само футболистите.Няма нищо лошо да се занимават със спорт.Но на някои им идва ултрамегахипер самочувствие и парадират се едно са Господ,а всъщност не могат и един пас като хората да подадат.

CucAgMuH
04-02-2009, 16:08
... това, че играят футбол е просто едно допълнение към безмозъщността им...

Уга буга :smt001

Защо футболистите са тъпи.

Пример номер едно - Бербатов. Не го обиждам човека, просто констатирам:
* В което и да е изречение, в което и да е интервю, винаги има поне пет секунди "ъъъъъъ"(изразява че мозъкът е зает с осмисляне на постъпилата информация и се бави с пращането на отговора към говорният апарат).
* Поне половината му изречения не са построени граматически правилно - в някои липсват глаголи, а други са съставени от два глагола, без съществително.
* Мисълта му не тече гладко. Любимото му е да започне да казва едно изречение, да прекъсне по средата, да помисли малко и да довърши с част от друго изречение(по правило - смисълът на което е обратнопропорционално свързан с дължината).

(има още, съкратено - 16 причини)

Човекът може да е много добър в това което прави, но другото не му се отдава, което за съжаление го поставя в категорията хора противоположна на "ерудит".

Пример номер две - Стоичков. Може да сте малки или да не сте били родени 94-та, ама аз будувах по нощите, че да го гледам. Не познавах човек който да не му е фен, което естествено показва и качествата му на терена. Ама като го изкараме от сферата му?

Учителката ми по български език казваше: "Умният българин може да псува повече от двайсет минути без да се повтори нито веднъж". А тук какво имаме. Крайно ограничени вариации за майката, лелята и дъщерята... Всъщност, ако съберем всичките му псувни не мисля че ще получим и една минута без пауза и без повторение. Да оставим Стоичков и сексуалната му мощ... :)

Това са два примера за успели футболисти. Сега, като се замислим че неуспелите са малко по-зле... Тъжно.

Ако имаш талант за нещо определено - няма лошо да го развиваш. Ама то какво се получи - всеки втори е талантлив футболист. Да се чудиш тогава как сме толкова зле на които и да е футболни първенства, като можем да избираме измежду такива таланти...

Тук вие си мислите "Вярно, повечето дето се занимават, не стават, ама моят Гошко/Иванчо/Петърчо не е от тях! Той е толкова добър!". Видели сте го да тича с топката в лехата между доматените колчетаи сте в потрес. Та те доматените колчета не успяха да отреагират! :shock: А как само профуча покрай охльова. Животинката дори не успя да премигне. Сигурно Гошко/Иванчо/Петърчо си има много добра причина да е в някое място за специализарана подготовка на млади таланти. Честно казано - вие сте се вързали на историята му.

Защо? Защото добрите хора ги забелязват и ги вземат. Това не включва отбор в "петнайсти сектор на югозападната 'Г' група", съжелявам. Вашият Гошко/Иванчо/Петърчо просто си търси извинение за да не учи и да си седи тъп. И какво по-добро извинение от това - футбола? Хем спокойно може да е тъп колкото си иска, хем има жени дето му връзват. И тактиката му действа до 26-27 години. После... Нали сте гледали "Женени с деца"? Стават като Ал Бънди, само че в българският вариант.

А сега - след като доказахме обратната връзка между интелект и футбол, да минем на въпроса защо имам "такова" отношение към футболистите - забавляват ме с опитите си да мислят :) Честно. Не им се присмивам. На някои им е забавно да гледат как маймуна чупи кокосов орех, на мен ми е забавно да гледам как "футболисти" се справят със сложни технологични достижения отпреди десет-петнайсет-двайсет години, като например: копирна машина с повече от 2 бутона(copy & on/off), компютър, имобилайзер(петнайсет минути седях и не можех да си поема дъх от смях, а той не спираше да се опитва да запали колата ми... накрая почнах да махам с ръце да спре да върти ключа и му обясних - на третият път ме разбра...) и други подобни(да не ги изброявам всичките :-D )

ПП. А най-забавното е футболист да решава кръстословица. Мислите си че правописните грешки са най-забавното, ама грешите... Ако не знаете "Едра хищна морска риба" с пет букви - последната "А" - не е "акула", ами е "маска". :razz: Веско, изби рибата! Буквално! Че и несъществуващите видове :lol:

galev90
04-02-2009, 16:18
Така значи има и много свестни момчета футболисти,но има и такива който изобщо не понасям и за приятели.Мислят си че като играят футбол са много нещо.Има далеч по хубави спортове от футбола,но това е друга тема.
А за момичетата който си падат само по футболисти и мислят че футболистите са много отворени и имат стегнати дупета крака и така нататъка нямам думи,защото има спортове при който човек може да развие далеч по хубаво тяло от това на всички футболисти :)

emily_1234
04-02-2009, 19:41
[i]Мислят се за фешън газари щото са футболисти и некви заблудени мацки се бият с коя да легне първо.Футболистите са сладки,но в повечето случеи женкари./i]
Ето това е тъпо, без да се обиждаш нали. Има и такива разбира се. Гледах в една тема някъде тука на първата страница, някакво момче било се интересувало само от футбола, и гледам коментарите било неизлечима болест, били тъпи футболистите, били "газари", защото тренират..това е някак си ограничено мислене (не става дума за теб). Това, че не обръщат внимание на някои момичета не значи, че не му пука за нищо освен футбола, а може би че момичето не му харесва. Били тъпи и защо, защото им харесва да тренират ли ?Хаха...И защо са женкари ?

Еми как защо. Ще ти дам пример:Ако ходиш с 4-5 футболиста миличка ще разбереш... в повечето случеи са женкари,защото има некви лигли дето тичат след тях и им дигат самочуствието.

и ти си една от тях до колкото разбирам...? :-o

по темата: кво значение има какво тренира ... има тъпанари които не тренират нищо има и такива които са свестни ... спорта НЕ е определящ :-x

BigFakeSmile
04-02-2009, 19:51
защото момко 8-) повечето незнаят де са намират..ама..вижте меее аз съм гъзар 8) играя футбол

plmn
04-02-2009, 20:06
футблост, баскетболист, волейболист ... тва ли е новия критерии?

AFT
04-02-2009, 20:12
Познавам много футболисти и един няма дето да е умен. О, грешка, познавам само един, но той не тренира от доста време. (:

xXx_ThePrincess_xXx
04-02-2009, 20:40
няма връзка в това "Каквото тренираш - такъв си ! " ... имя свястни футболисти има и боклуци .. според мен си зависи от самия човек :)

ThereIsNoWayOut
04-02-2009, 21:10
А може би момичетата , трябва да разберат , че футбола е най-голямата страст (извън момичетата и любовта ) на момчетата.Аз лично съм правил някой грешки относно футбола и приятелката ми и се стремя да се поправям , но всеки има нужда от време на време да се отдаде на страста си , ако ще и плетене на вълнени чорапи да е ...

IndependentGirl
04-02-2009, 22:33
Всичко е много индивидуално за всеки... това какъв спорт тренира едно момче не определя какво е момчето по характер.. и е глупаво да се слагат под общ знаменател всички... :) 8)

Found_a_lover
04-03-2009, 10:37
няма връзка в това "Каквото тренираш - такъв си ! " ... имя свястни футболисти има и боклуци .. според мен си зависи от самия човек :)
подкрепям :)

sadsad
04-03-2009, 11:23
... това, че играят футбол е просто едно допълнение към безмозъщността им...

Уга буга :smt001

Защо футболистите са тъпи.

Пример номер едно - Бербатов. Не го обиждам човека, просто констатирам:
* В което и да е изречение, в което и да е интервю, винаги има поне пет секунди "ъъъъъъ"(изразява че мозъкът е зает с осмисляне на постъпилата информация и се бави с пращането на отговора към говорният апарат).
* Поне половината му изречения не са построени граматически правилно - в някои липсват глаголи, а други са съставени от два глагола, без съществително.
* Мисълта му не тече гладко. Любимото му е да започне да казва едно изречение, да прекъсне по средата, да помисли малко и да довърши с част от друго изречение(по правило - смисълът на което е обратнопропорционално свързан с дължината).

(има още, съкратено - 16 причини)

Човекът може да е много добър в това което прави, но другото не му се отдава, което за съжаление го поставя в категорията хора противоположна на "ерудит".

Пример номер две - Стоичков. Може да сте малки или да не сте били родени 94-та, ама аз будувах по нощите, че да го гледам. Не познавах човек който да не му е фен, което естествено показва и качествата му на терена. Ама като го изкараме от сферата му?

Учителката ми по български език казваше: "Умният българин може да псува повече от двайсет минути без да се повтори нито веднъж". А тук какво имаме. Крайно ограничени вариации за майката, лелята и дъщерята... Всъщност, ако съберем всичките му псувни не мисля че ще получим и една минута без пауза и без повторение. Да оставим Стоичков и сексуалната му мощ... :)

Това са два примера за успели футболисти. Сега, като се замислим че неуспелите са малко по-зле... Тъжно.

Ако имаш талант за нещо определено - няма лошо да го развиваш. Ама то какво се получи - всеки втори е талантлив футболист. Да се чудиш тогава как сме толкова зле на които и да е футболни първенства, като можем да избираме измежду такива таланти...

Тук вие си мислите "Вярно, повечето дето се занимават, не стават, ама моят Гошко/Иванчо/Петърчо не е от тях! Той е толкова добър!". Видели сте го да тича с топката в лехата между доматените колчетаи сте в потрес. Та те доматените колчета не успяха да отреагират! :shock: А как само профуча покрай охльова. Животинката дори не успя да премигне. Сигурно Гошко/Иванчо/Петърчо си има много добра причина да е в някое място за специализарана подготовка на млади таланти. Честно казано - вие сте се вързали на историята му.

Защо? Защото добрите хора ги забелязват и ги вземат. Това не включва отбор в "петнайсти сектор на югозападната 'Г' група", съжелявам. Вашият Гошко/Иванчо/Петърчо просто си търси извинение за да не учи и да си седи тъп. И какво по-добро извинение от това - футбола? Хем спокойно може да е тъп колкото си иска, хем има жени дето му връзват. И тактиката му действа до 26-27 години. После... Нали сте гледали "Женени с деца"? Стават като Ал Бънди, само че в българският вариант.

А сега - след като доказахме обратната връзка между интелект и футбол, да минем на въпроса защо имам "такова" отношение към футболистите - забавляват ме с опитите си да мислят :) Честно. Не им се присмивам. На някои им е забавно да гледат как маймуна чупи кокосов орех, на мен ми е забавно да гледам как "футболисти" се справят със сложни технологични достижения отпреди десет-петнайсет-двайсет години, като например: копирна машина с повече от 2 бутона(copy & on/off), компютър, имобилайзер(петнайсет минути седях и не можех да си поема дъх от смях, а той не спираше да се опитва да запали колата ми... накрая почнах да махам с ръце да спре да върти ключа и му обясних - на третият път ме разбра...) и други подобни(да не ги изброявам всичките :-D )

ПП. А най-забавното е футболист да решава кръстословица. Мислите си че правописните грешки са най-забавното, ама грешите... Ако не знаете "Едра хищна морска риба" с пет букви - последната "А" - не е "акула", ами е "маска". :razz: Веско, изби рибата! Буквално! Че и несъществуващите видове :lol:

Знаеш ли..май твоето мислене е ограничено. Ти даваш примери окей и аз ще дам, за да те оборя. Приятелят ми тренира футбол от маса време и е на 17 ще става на 18. Общата му култура да ти кажа не е никак зле. Има време за училището да си учи, но да си учи като хората, има време да седи на компютъра, има няколко часа за мен на ден плюс тренировките му..Решавала съм кръстословица с него...кое му е смешното ?!? Знае си момчето.
А това за колата..ми и на мен да ми дадеш кола да карам да не мислиш, че ще я подкарам веднага ?
Другото, което е на терена не сме от най - добрите не значи, че на терена са такива като горе споменатите от теб Гошко/Иванчо/Петърчо. Това, че не сме най - добрите не значи, че не ставаме.
Това, че Бербатов бил казвал "ъъъъ", ми може да се притеснява бе. И на мен ми се случва и какво значи съм тъпа и неука ли ?
Дай ми пример с други футболисти, за да ми докажеш, това което мислиш. Да ми го докажеш с нещо, с което да ме обориш.
Грешиш, че човек като може да прави едно, другите неща не му се отдават. Абе с оглед на това, което въобще си написала грешиш в доста неща. ;)

skclan
04-03-2009, 11:33
Уха ! Уау :) Какви ли не коментари прочетох и нямаше как да не бъда провокиран поради факта, че и аз тренирам футбол и играя по "професионални" мачове :) Но моля ви не се излагайте и не слагайте под общ знаменател ВСИЧКИ успели, неуспели и заблудени :)
Аз например играя футбол понеже ми харесва играта, но винаги се старая да намеря време за останалите сфери (както ги наричате) в живота и успявам :) Дори с ръка на сърце мога да пледирам за факта, че общата ми култура e доста по-голяма от тази на някои хора тук. (като знам момчетата и момичетата, които се връткат из даскалото и като виждам колко са заинтересовани от светския живот и че ходят само да пушат цигарки и да висят по кафенета - картинката все повече се кристализира:) )
Според мен всичко си е до характера на човека ;) От отборът ми има хипер идиоти, които се мислят за големите работи и "обидните" пример дадени по-горе може би се отнасят за тях :) (подчертавам обидните с кавички, понеже културата на човека, написал романа е под ? )
Едно ще ви кажа ... това, че човек прави нещо, което харесва, не значи че щом(както е зададена темата) е футболист е тъп или еди какъв си. Това, че правите извод от довода, че щом е футболист,баскетболист и т.н. е тъп - само по себе си показва вашето интелектуално ниво, а между другото интелекта във футбола е най-важното нещо. Разберете, че тъпи футболисти не се взимат никъде, ако щеш и в "Я" група ;)
П.С. Има и професионални футболисти, които са вишисти, след като са учили задочно и ми е много интересно как ще реагират на супер "образованите" хора, които атакувахте така безпочвено хората като мен да речем ;)

cherinka
04-03-2009, 15:29
skclan, sadsad, проблемът не е в това кой ще се изрази по-добре и ще защити по-добре тезата си. И двамата не успяхте, тъй като не сте бзпристрастни към това, което защитавате. Важна е правотата на фактите.
Вие сте от онези типични хора, които не могат да погледнат по-далеч от своята гледна точка.
Когато се занимаваш с нещо, ти ясно и явно би трябвало да можеш да излагаш както качествата и привилегиите му, така и недостатъците, което вие, изобщо, ама изоооооооообщо, не успяхте да направите. От това вие много добре си знаете какво следва.
...

Особено skclan влиза за 5ти път (сигурно) във форума и много ми хареса този цитат:


мога да пледирам за факта, че общата ми култура e доста по-голяма от тази на някои хора тук.

Дано схващаш иронията. ;)
Чудно ми е на базата на какво се сравняваш с над 2000 хиляди души, че си ПО от тях. Приеми, че си глупав с подобни изказвания.

sadsad, миличка, нали знаеш, че момичетата не могат да имат лошо мнение за всеки един тях тъпкач. ;)

Искам некой да ми докаже, че във футбола се изисква интелект, и, че, може би, е най-важното нещо.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
:lol: :lol: :lol: :lol:

интелекта във футбола е най-важното нещо

Умните хора биха инвестирали знанията си в нещо, в което ще има полза от тях.

Ох, че те ми малоумнички. :lol:
Поне да показвахте някакво уважение към мнението на другите, ама - не, няма го и това. ...
Жалка гледка...

skclan
04-03-2009, 17:07
Преди време имах акаунт, но го изтриха по мое желание, понеже за 3 месечното ми гостуване във форума нямаше нищо ново под слънцето и се тъпчеха едни и същи теми с месеци :)
Интелекта е най-важното умение на всеки един футболист, а с това, което каза, че не мога да погледна по-надалеч от моята гледна точка показва колко далеч гледаш ТИ от своята :) (знаеш ли колко такива като Роналдиньо с брилянтна техника и игра са се проваляли до момента в моят и други познати отбори ? Понеже са такива кочове, каквито вие споменавате :) )
Уважавам мненията на другите и бих приел нещо, което наистина е вярно, но просто не виждам такова нещо до момента със съвсем малки изключения :)
И най-важното е, че никъде не съм писал, че съм нещо повече от друг и не бих го казал, след като не познавам човекът лично. Казах за общата култура с оглед на невероятните мнения написани до момента (не говоря само за тази тема), от които просто гледах с отворени очи :)
А относно моят цитат за пледирането разбрах иронията ти, но не разбрах с какво я заслужих. С литературни и научни термини постоянно работя и употребявам в ежедневието си. Това странно ли ти се вижда ?

И нека да съм наясно с всички. Написах си мнението не поради факта, че мислите, че футболистите задължително са тъпи, а поради факта, че слагате всички под общ знаменател, което леко ме обижда, макар да знам какви хора има по мрежата :)
И това е де ... сега щом тренирам футбол и съм ТЪП така ли ? Правя нещо, което ми харесва и това ме прави глупав - това е адската логика.
Но с оглед наборите ми и по-големите бих могъл да кажа, че абсолютно ги превъзхождам по "Ай кюто". И такива като теб @черинка, които редят ли недерят силни думи, които не струват :) Просто логиката ти куца (погледни от 6 мнение надолу- за нея логика).
Е ще се опитам да спазя поговорката "по-умният отстъпва", но май е нелогично да го правя нали ? Но все пак ;))))
Хайде поздрави и с мир, който иска да пише --> ЛС ;))

KimBerLy1912
04-03-2009, 17:28
Ами като цяло...искрено и лично повечето футболисти са доста тъпички..
Естествено,има и изключения-никога не може да слагаме всички под общ знаменател : )
Аз 1 път се занимавах със футболист-малко нерешителен беше,не се получиха нещата...но не съжелявам...Останах със хубав спомен..
В общи линии-до човек си е... : )

CucAgMuH
04-03-2009, 18:15
Знаеш ли..май твоето мислене е ограничено.

Напълно възможно. Понякога се хващам че си наливам Пепси по един и същ начин. :)


Ти даваш примери окей и аз ще дам, за да те оборя. Приятелят ми тренира футбол от маса време и е на 17 ще става на 18. Общата му култура да ти кажа не е никак зле. Има време за училището да си учи, но да си учи като хората, има време да седи на компютъра, има няколко часа за мен на ден плюс тренировките му..Решавала съм кръстословица с него...кое му е смешното ?!? Знае си момчето.

Ама хубавото е че примера е безпристрастен :) Сега каквото и да кажа, едва ли ще ти повлияе по какъвто и да е начин, затова смятам да се опра на простата математика и логика.

Тренировките по футбол(тези които съм виждал аз не веднъж) са 3-4 часа. Да ги сложим 3 часа.
Ходенето на училище е около 6 часа дневно(при шест-седем учебни часа).
Подготовката за училище отнема от 2 до 4 часа. Нека бъде средно 3.
Приятелят ти има "няколко часа за теб" - нека бъдат 2.
Човек има нужда от 8 часа сън(трениращите повече, но нищо).
Да кажем че времето му за "стоене на компютъра" е един час.

Дотук имаме 23 часова заетост :shock: Това му оставя един час, в който той трябва да се изкъпе, да се обръсне, да се преоблича, да пътува между различните си ангажименти, да яде, да си мие зъбите и още куп неща.

Тъй като телепортацията и спирането на времето все още не са влезли в широка употреба, това означава че или ти си написала "нещо в повече", или той не се занимава с някое от всичките неща на "средно ниво". Естествено, може да не ходи на половината часове в училище и да се подготвя за училище в срок от пет минути - тогава явно имаме разлика в концепциите за "да си учи като хората".


А това за колата..ми и на мен да ми дадеш кола да карам да не мислиш, че ще я подкарам веднага ?

В примера ми беше човек, който кара от "маса време", само "бегачки"(по негови думи). Да обеснявам ли че се паникьосваше когато бордовият компютър му блесне насреща с надпис като ABS Active или Traction Control? :)


Другото, което е на терена не сме от най - добрите не значи, че на терена са такива като горе споменатите от теб Гошко/Иванчо/Петърчо. Това, че не сме най - добрите не значи, че не ставаме.

Сега ще ти го обесня простичко. Понеже почнахме с пристрастните примери - ще ползвам себе си :twisted: Аз играя билярд. Играя до толкова, че да мога да победя почти всичките си познати(всъщност като се замисля само 4-ма не мога, но те пък ходят по разни първенства). Но пък реално оценявам шансовете си срещу наистина добри играчи. Затова и не парадирам с който и да от любимите ми спортове за разпускане.

Всъщност те са именно за това - за разпускане, а не им да подчиняваш живота си. Добрите са подчинили живота си на спорта, но да подчиниш живота си на някой спорт не те прави автоматично един от добрите. ;)


Това, че Бербатов бил казвал "ъъъъ", ми може да се притеснява бе. И на мен ми се случва и какво значи съм тъпа и неука ли ?

Той бил много притеснителен човека :) Всъщност притеснението се преодолява, нали? Особенно това ако минеш през толкова интервюта колкото конкретният ми пример. Първите петдесет пъти да се е притеснявал. Айде и вторите петдесет. После какво правим? Неговото не е притеснение :)

За "ъъъъъ"-кането. Най-общо това е показател че не можеш да намериш точните думи за момента, но показваш че имаш какво да кажеш. Аз мисля че ако имаш какво да кажеш и не можеш да го кажеш по начина който искаш(т.е. да се изразиш по начин по който да бъдеш разбран правилно) е слаба езикова култура. Според теб непознаването на родният ти език прави ли те тъп и неук?


Дай ми пример с други футболисти, за да ми докажеш, това което мислиш. Да ми го докажеш с нещо, с което да ме обориш.

За съжаление последното нещо от което някога ще се интересувам е футбол. Затова и гамата ми от примери е леко ограничена до познатите ми плюс по-известните родни футболисти.

Всъщност нямам намерение да те оборвам :) Ти си имаш мнението, личните пристрастия и явно си щастлива. На един човек колкото и да му тикаш примери, сочещи противоположното на личните му предпочитания, толкова пъти той ще намира как да ги игнорира или омаловажи. Мнението се променя най-вече чрез личният опит.

Ще ти го илюстрирам с пример: Колкото и да убеджваш един пушач(като мен например), че цигарите са вредни - полза никаква. Може по някое време да почна да ти викам: "Да, добре" и да кимам докато си паля следващата цигара, само и само да не слушам повече по темата. Ако случайно аз или някой близък се разболее тежко от нещо което е предизвикано от тютюнопушенето обаче? Предполагам можеш да се досетиш.

Има го и варианта да си умра пушач, без да ми се е променило мнението - да речем утре ме блъска "Икарус", който превозва футболният отбор на "Малка Северна Копаница".

Та затова не се опитвам да ти налагам мнението което имам...(надявам се - разбра :) ).


Грешиш, че човек като може да прави едно, другите неща не му се отдават.

Логично е когато си "забил" в едно, да го правиш за сметка на друго. Примери - мога да те залея, но вместо това ще ти разкажа как го открих.

Бях малка тапичка - на 6 годинки. Пускаха ме да "разглабям" компютри - машини които са морално остарели и извадени от употреба, чакайки някой да изкорми от тях каквото може да се ползва, а останалото да отиде на боклука. Помещаваха се в двадесет и две стаи, с всяка с размери около двайсет и пет метра на петдесет. Гордото производство на "Правец" във всичките му вариации. На купчини. До девет годишна възраст успях да опукам три стаи. Изнемогнах. Другото сигурно още е там - непокътнато...

"Чичо Краси" беше човекът който ми обесняваше как да разглабям компютрите, коя част за какво е, как точно да я извадя(без да я унищожа), как да разпознавам отделните модели и така нататък... "Чичо Краси" с две думи беше системният администратор - човекът който се грижи всичко по-сложно от четка за зъби на територията на предприятието да функцинира(само администрацията на предприятеието се помещава в три сгради по 4-5 етажа). Човекът има три висши, дългогодишен стаж в работата си, а другите го наричаха "Инж. Момчилов". Естествено, тъй като той ме е учил, аз винаги съм очаквал да има отговор на всеки един мой въпрос. Но какво се случва?

Мисля че бях на 11 или 12, и имах разбира се сравнително прост въпрос относно адресирането на 386 процесорите за XMS/EMS памет и "странното" ново адресиране на 486 процесорите. Човекът ме изслуша, после помига малко. После пак помига. Накрая обясни че това не му е много във квалификацията(! о.О това още не си го обеснявам О.о !), започна да говори общи приказки за XMS/EMS адресиране, след което смотолеви някаква глупост за 486. Такава глупост, че аз - келеш на 12 - разбрах че е глупост. Няколко години по-късно получих отговор на въпроса който бях задал тогава. Отговорът се мъдреше спокойно в сайт, записан на един единствен ред, като даже не го изпълваше до края. А на 1024х768 редовете не бяха дълги... Тогава ми умря заблудата за всезнаението, дори и в неща които са толкова близки до това което разбираш. В тях може да знаеш доста, но... :)


Абе с оглед на това, което въобще си написала грешиш в доста неща. ;)

;-) Да, вярно. Чакай сега да го обясним по народному:

Футбола/Баксетбола/Волейбола е за да забавлява масите. В древен Рим масите са ходели да гледат как десетина роба се бият срещу други десетина роба за забавление. С времето обаче се приело че да караш хора да се убиват един друг за забвление не е нещо хубаво. Та затова се наложили другите игри за забавление - футбол/баскетбол и т.н.

Друго забавление за народонаселението са жонгльорите, ходещите по въже, гълтчите на огън и клоуновете в цирковете. Те забавляват народа.

Обобщено - за мен да си "футболист" те нарежда до това да си клоун или жонгльор. Това което правиш, го правиш защото забавлява народонаселението. Което НЕ ИЗКЛЮЧВА да има интелигентни футболисти, клоуни и тем подобни. Просто вероятността да срещнеш някой подобен явно е по-малка :)

Играта на футбол не е изкуство(справка - балет), не се изисква висока степен на интелигентност(справка - шах), нито естетически и артистични качества на участващите(например театър). Това я прави достъпна за масите. Де факто всичко което ти трябва е топка за "уеф и пидисе" от магазинчетата "Всичко за лев и петдесет", умението да координираш двата си долни крайника в режим "тичам като хахав" и да запомниш няколко елементарни правила.

Затова балета, шаха и театъра(и доста други) винаги ще са приемани като "нещо повече" от футбола, или поне от интелигентните хора. Същото важи и за хорат които участват във съответните дейности. Разбира се в света винаги ще има място за футболистите, гълтачите на огън и прочие...

Всъщност, я сравнете Топалов и Бербатов? Топалов накара Влади Крамник да клечи в тоалетната и да не осъзнава откъде му идва. Когато Бербатов(или който и да е футболист) успее да вкара за над четири часа който и да е свой опонент в тоалетната използвайки единствено умствените си възможности - мисля че тогава ще се разбие стереотипа за "интелекта" на футболистите. ;)

ПП. Ех, откога не съм ходил на цирк! Ходи ми се... 8-)

ППП. Да отбележа като интересен факт, за Крамник - той има поддръжката както на Русия, така и на САЩ. Тоест Топалов е излязъл и е пратил представителя на две световни сили в тоалетната наведнъж. Другите световни сили - по отделно.

Поздрави, "човека с ограничено мислене".

LittlePrincess
04-03-2009, 18:31
Всички трябва да ги харесват ли? В крайна сметка всеки си има вкус и не виждам смисъла в целия спор. Който ги харесва - добре, който не - пак добре.

HelSy
04-03-2009, 18:37
на мен пък ми харесват принципно.. 8-)

дразнят ме тея дето парадират с това.. :?

moon_flower
04-03-2009, 20:57
Има си хора и хора.Знам,че има и футболисти,които са умни момчета,с достатъчно обща култура,но тези,които аз съм виждала са просто брутално прости.Те са няколко де,все са били гаджета на една приятелка.Говорят на меко и две смислени думи не могат да кажат.А и са супер надути.Те нямат грам обща култура...а се правят на адските пичове...просто нямам думи.Но това се отнася за тези,които аз знам.И все пак не ги харесвам.

cherinka
04-03-2009, 21:13
8-) толкова дълъг пост не бях чела никога през живота си.....

hooliganka89
04-03-2009, 23:13
Аз лично харесвам футболистите.
Ама истинските,а не тез пубертетчета дето го практикуват :D

tami
04-04-2009, 08:09
mene pak mn me radvat futbolistite imam slabost kam tqh :D :D :D :-D :-D :-D

Hilary_
04-04-2009, 08:15
Има и надути футболисти... и не толкова нагъзаряли...кой как се уреди... :-|

sadsad
04-04-2009, 11:18
Дотук имаме 23 часова заетост :shock: Това му оставя един час, в който той трябва да се изкъпе, да се обръсне, да се преоблича, да пътува между различните си ангажименти, да яде, да си мие зъбите и още куп неща.

Тъй като телепортацията и спирането на времето все още не са влезли в широка употреба, това означава че или ти си написала "нещо в повече", или той не се занимава с някое от всичките неща на "средно ниво". Естествено, може да не ходи на половината часове в училище и да се подготвя за училище в срок от пет минути - тогава явно имаме разлика в концепциите за "да си учи като хората".

Сега какво ще трябва да напиша ежедневието му, за да ти кажа, че не е така както си написал ? Не съм написала нищо в повече. ;) Просто си разпределя времето, така че да му стига за всичко. Ходи си редовно на училище и може да не му отделя по 3 часа да си учи, но успеха му в училище си показват (като се има в предвид, че учителите при нас не са от тези, които подаряват оценки). Тренировките са 2 часа. И в промеждутъците от 1-2 часа от училище-тренировки може да си научи. Това, че не пиша подробноси от типа баня, зъби и ходене наляво надясно, не значи че това го няма. А и училището и тренировките са му на 5 минути макс път.


А това за колата..ми и на мен да ми дадеш кола да карам да не мислиш, че ще я подкарам веднага ?

В примера ми беше човек, който кара от "маса време", само "бегачки"(по негови думи). Да обеснявам ли че се паникьосваше когато бордовият компютър му блесне насреща с надпис като ABS Active или Traction Control? :)


Добре тук си прав.



Другото, което е на терена не сме от най - добрите не значи, че на терена са такива като горе споменатите от теб Гошко/Иванчо/Петърчо. Това, че не сме най - добрите не значи, че не ставаме.

Сега ще ти го обесня простичко. Понеже почнахме с пристрастните примери - ще ползвам себе си :twisted: Аз играя билярд. Играя до толкова, че да мога да победя почти всичките си познати(всъщност като се замисля само 4-ма не мога, но те пък ходят по разни първенства). Но пък реално оценявам шансовете си срещу наистина добри играчи. Затова и не парадирам с който и да от любимите ми спортове за разпускане.
Всъщност те са именно за това - за разпускане, а не им да подчиняваш живота си. Добрите са подчинили живота си на спорта, но да подчиниш живота си на някой спорт не те прави автоматично един от добрите. ;)


Аз не казвам, че да се подчиниш на някой спорт те прави един от най - добрите. Казах, че това че не сме от най - добрите, не значи че не ставаме. Нашият национален отбор не е като националния на Германия примерно, но това значи ли примеро че Мартин Петров не става? Не нали.


Това, че Бербатов бил казвал "ъъъъ", ми може да се притеснява бе. И на мен ми се случва и какво значи съм тъпа и неука ли ?

За "ъъъъъ"-кането. Най-общо това е показател че не можеш да намериш точните думи за момента, но показваш че имаш какво да кажеш. Аз мисля че ако имаш какво да кажеш и не можеш да го кажеш по начина който искаш(т.е. да се изразиш по начин по който да бъдеш разбран правилно) е слаба езикова култура. Според теб непознаването на родният ти език прави ли те тъп и неук?

Да прав си и тук, но това не е срещано само при футболистите, така че това не е защото е футболист. ;)



Дай ми пример с други футболисти, за да ми докажеш, това което мислиш. Да ми го докажеш с нещо, с което да ме обориш.


Ти си имаш мнението, личните пристрастия и явно си щастлива. На един човек колкото и да му тикаш примери, сочещи противоположното на личните му предпочитания, толкова пъти той ще намира как да ги игнорира или омаловажи. Мнението се променя най-вече чрез личният опит.

Ще ти го илюстрирам с пример: Колкото и да убеджваш един пушач(като мен например), че цигарите са вредни - полза никаква. Може по някое време да почна да ти викам: "Да, добре" и да кимам докато си паля следващата цигара, само и само да не слушам повече по темата. Ако случайно аз или някой близък се разболее тежко от нещо което е предизвикано от тютюнопушенето обаче? Предполагам можеш да се досетиш.

Има го и варианта да си умра пушач, без да ми се е променило мнението - да речем утре ме блъска "Икарус", който превозва футболният отбор на "Малка Северна Копаница".

Та затова не се опитвам да ти налагам мнението което имам...(надявам се - разбра :) ).

Тука за цигарите и аз ще дам пример със себе си. Не съм пушила "маса" време, но все пак явно ме убедиха в някои неща, защото не пуша вече от доста време.



Грешиш, че човек като може да прави едно, другите неща не му се отдават.

Може да правиш, нещо за сметката на друго, но това не значи, че щом си футболист и значи за нищо друго не ставаш. Примера ти за Чичо Краси не е ли нещо от типа, като да попиташ футболист, кога има дузпа ?!? Може и да не е точн примера, но ти си го запитал въпрос в неговата област, нали ?


;-) Да, вярно. Чакай сега да го обясним по народному:

..Та затова се наложили другите игри за забавление - футбол/баскетбол и т.н.

Друго забавление за народонаселението са жонгльорите, ходещите по въже, гълтчите на огън и клоуновете в цирковете. Те забавляват народа.

Обобщено - за мен да си "футболист" те нарежда до това да си клоун или жонгльор. Това което правиш, го правиш защото забавлява народонаселението. Което НЕ ИЗКЛЮЧВА да има интелигентни футболисти, клоуни и тем подобни. Просто вероятността да срещнеш някой подобен явно е по-малка :)

Това е от онези логики..пример: Гаргите живеят на покривите, ако ние живеем на покривите, значи и ние сме гарги.
Това, че някой играе футбол, не значи че го прави за да забавлява народонаселението. Не малко хора играят футбол, защото им доставя удоволствие.



Вие сте от онези типични хора, които не могат да погледнат по-далеч от своята гледна точка.
Грешиш. Ти с твоите мнения как ще ме накараш да погледна по - далеч от гледната си точка, като общо взето ти каза: Това, че мъжете са футболисти е допълнение към безмозъчността на мъжете.Къде в мненията си ти написа някои факт, с които да ни накараш да мисим противоположното на това, което мислим ?

Когато се занимаваш с нещо, ти ясно и явно би трябвало да можеш да излагаш както качествата и привилегиите му, така и недостатъците, което вие, изобщо, ама изоооооооообщо, не успяхте да направите. От това вие много добре си знаете какво следва.
Нормално е всеки да защитава тезата си и до едно време да твърди това, което мисли за вярно. Поне докато не се намери, нещо с което да бъде оборен.
Какво следва от нещата, които каза, че сме тъпи нали ? Тъпи сме защото защитаваме това, което мислим ли ? Ти също не изложи нито една привилегия във футбола, значи по твоята логика си приличаме по нещо. ;)
...



sadsad, миличка, нали знаеш, че момичетата не могат да имат лошо мнение за всеки един тях тъпкач. ;)
Нещо не си разбрала от думите ми. ;)


Искам некой да ми докаже, че във футбола се изисква интелект, и, че, може би, е най-важното нещо.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
:lol: :lol: :lol: :lol:

интелекта във футбола е най-важното нещо

Умните хора биха инвестирали знанията си в нещо, в което ще има полза от тях.

Ох, че те ми малоумнички. :lol:
Поне да показвахте някакво уважение към мнението на другите, ама - не, няма го и това. ...
Жалка гледка...
Ако не се иска интелект във футбола, всеки би могъл да стане футболист. На терена се мисли, а не просто да гониш някаква си топка.
По логиката, че умните хора инвестирали знанията си в нещо, в което ще има полза от тях, значи че хората, които правят нещо, което им харесва са тъпи ли ?
Знаеш ли..не си в подходяща позиция да ни казваш, че сме жалки.

GabisiTa
04-04-2009, 11:22
Омг толкова дълги постове не съм виждала... :shock: :D


интелекта във футбола е най-важното нещо

Няма да коментирам .. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

GameMaster
04-04-2009, 11:27
Bezrazlichni sa mi.No do sega pochti ne sum vidqla umen futbolist taka che...edinstvenoto im specialno neshto e viziqta i umeniqta na terena.Ako ti suchetavash talanta,krasotata i umstvenite kachestva znachi si ot malkogo na koito shte sum fenka 8-) 8-) 8-) .......

Slawi92
04-04-2009, 12:18
Абе и при тех има изклучения кат при всяко нещо.Но повечето са дебна да ебна, adidasa и съм мистър свят мога да имам всяка.Некви надyфки се мислат за господ (а тва идва от тъпи курви дето им ходат по гуза).Абе както казах има и свестни ама повечето са .... no comment

sweet_bubka
04-04-2009, 12:28
Момчета като всички ... :-|
Има и кретени,има и свестни ... :-|

съгласна :)
+1

nefchi_bs
04-04-2009, 12:51
Останала съм с впечатление,че не са стока...Може да има изключения,но рядко..

CucAgMuH
04-04-2009, 15:40
Примера ти за Чичо Краси не е ли нещо от типа, като да попиташ футболист, кога има дузпа ?!? Може и да не е точн примера, но ти си го запитал въпрос в неговата област, нали ?

Всъщност леко излиза от неговата област... ако трябва да се сравнява с футбола, е все едно да питаш футболист за иновациите в материалите и начините за плетене на мрежите по вратите, и в частност: "Защо сега не ги плетат на квадратчета от ликра и памук, ами ги плетат на хексагони от овча вълна... ".

Всъщност футболната врата ще си изпълнява функциите и в двата случея добре, поради което едва ли някой футболист ще се замисли "абе защо наистина? о.О", особено когато е въведено преди година или две по цял свят(а те са били заети да обръщат внимание на факторите които реално променят и оказват влияние над играта).



Това, че някой играе футбол, не значи че го прави за да забавлява народонаселението. Не малко хора играят футбол, защото им доставя удоволствие.

Интересно. Аз когато обичам да се занимавам с нещо, не го тренирам. Аз се забавлявам с него, а с времето натрупвам опит. Тренировката е нещо от съвсем друг тип - тя ти налага да се занимаваш като определен минимум с нещо, на което иначе не би отделил толкова време. Тренировката изведнъж напуска категорията "забавление" поне за мен...

Пак пример от детството: Записват ме на компютърен курс. С една тълпа лумпени. Да го приемем за "тренировка". Аз отивам с ентусиазъм, а пък то какво? Учат ни глупости. Как да трием файлове. Аз знаех как да трия файлове, по да речем 4-5 начина. А исках да се науча на нещо друго - ново и интересно... ама не - учим триене на файлове. Тренираме един вид. Научиха ни да трием файлове по няколко различни метода(безвъзратно, клийн суийп, възвратно, частично, на системно ниво, миксирано... и тем подобни недомислици във преводите на преподавателите), като всеки метод има няколко почти еквивалентни начина. В крайна сметка от "тренировката" аз излязох с повече знания, които едва ли щях даже да се замисля че съществуват, но не беше забавано. Информацията беше полезна - ползвам я и досега, но умрях от скука понеже не получих знанията които ме интересуваха.

Ако не си бях прахосал времето за "тренировки", ами бях седнал да почовъркам това което ме интересува, щях да имам много по-малко знания, но пък щях да съм се забавлявал и да съм доволен от постигнатия резултат.

Следвайки тази логика, хората които "тренират" футбол и се имат за "футболисти" не би трябвало да го правят за забавление...(естествено че ще има и такива които го правят, но едва ли са много). Който търси само забавление - излиза, рита, тича... после седи размазан от кеф :) Няма нужда някой да му казва от коя страна е по-забавно да се ритне топката...

В този ред на мисли, стигаме до следващото:



Ако не се иска интелект във футбола, всеки би могъл да стане футболист.

Именно. Понеже за да започнеш играта, както споменах в някой от предните си постове не се изисква кой знае какво(топка, да можеш да тичаш, познаване на няколко правила) играта е популярна. Тоест - почти всеки може при добро желание да я играе(добре или зле е съвсем отделен въпрос). Докато за останалите занимания се изискват качества. Я ми изсвири "Лунната Соната" на пиано, като по този начин се забавляваш и релаксираш?(познавам такова момиче)

Да поясним, че хората не се раждат тъпи или умни. Всеки има достатъчно добър шанс ограничаван само от това в каква среда израства и какво внимание се отделя на обучението му още от най-ранна възраст. Ако ви липсва елементарно възпитание и логика, плюс знанията които е трябвало да усвоите от 1-ви до 7-ми клас, това е изключително трудно да наваксате в по-късен етап от живота си. Влизате в периода 8-ми до 12-ти клас, в който учителите само надграждат вече съществуващите знания. Ако няма над какво да надграждат е ясно че ще се провалят. Те не са магьосници или други същества с необясними способности. Главно от тази точка тръгва провала и деленето на "умни" и "тъпи".

Ако си достатъчно умен можеш да станеш всичко - от инжинер по конструиране на ядрени електроцентрали през гръбначен хирург до най-простички неща като например мияч на стъкла. Зависи какво те влече. Странно, но умните изключително рядко ги влече към подобни дейности, а? Все пак има и такива - пожарникар с висше по КСТ(първо висшето по КСТ, после работи малко, не му хареса и стана пожарникар).

Обаче ако си "тъпото копеле"(от филма "Добрият, Лошият и Тъпото Копеле"? Можеш да се напъваш, напъваш и да стигнеш до някакво определено ниво - достатъчно добро, но и не чак толкова хубаво колкото на останалите(забрави за КСТ - там имат 6 части висша математика). Нo какво става в България? :-| Що им е да учат? Една от прекрасните алтернативи е футбола. На печелившите - честито. :P Защо им е да учат за да стават някакви си, като могат още сега да са "футболисти"? Че пък футболистите и много ги въртят жените(даже повече от пожарникарите в примера ми...независимо дали имат висше по КСТ или не). Гледай - всички си падат по Бербатов, нали? Решено е! От утре слагаме Адидас, вземаме топките и почваме да тренираме... После е важно да разтръбим навсякъде, че сме футболисти - като Бекъм, Роналдо... за да може женският пол да направи връзката някакси(не искаме да ги затрудняваме...).

И какво се получава? Една огромна част от хората които не могат да се справят с нещата в училище се насочват към футбола. Това дава резултат - всички футболисти които съм срещнал лично аз са малко по-добре от шимпанзета(могат да издават членоразделни звуци, не живеят по клоните и някакси се справят с по-простичка техника). И после седнали да питат "защо е такова отношението към футболистите?".

Ами ако всички които не могат да се справят добре в училище(т.е. спадат към "тъпите") решат да стават пожарникари, знаеш ли какво ще е отношението към пожарникарите? Особенно ако всеки втори в страната твърди че е пожарникар и че е "добър пожарникар"? Ще се сетите... ;) Ама не им стиска да станат пожарникари и да скачат в пожарите, знам - то не е за всеки. И аз не изпитвам особенно желание да го правя всеки път като има пожар, спокойно - нормални са си. Търсят на хляба мекото :)

В крайна сметка, да обобщим: възможно е да има такова нещо като умен футболист, но ако съпоставим умните срещу тъпите - полученто число ще клони към нула. Тоест - най-вероятно е ако срещем случаен футболист, той да не е умен. Оттук идва и "отношението" към тях.

Айде че се разписах, а пък си имам и други занимания :)

Dark_Angel_F
04-04-2009, 15:51
Еми булшенството са такива ... Една приятелка казва че футбола е : 22 празни глави тичат след една пълна. Но естествено си има и изключения ;) Не бива всички да се слагат под общ знаменател.

sadsad
04-05-2009, 07:53
Ако не се иска интелект във футбола, всеки би могъл да стане футболист.
Именно. Понеже за да започнеш играта, както споменах в някой от предните си постове не се изисква кой знае какво(топка, да можеш да тичаш, познаване на няколко правила) играта е популярна. Тоест - почти всеки може при добро желание да я играе(добре или зле е съвсем отделен въпрос).
Не ме разбра. Точно, че във футбола не се иска само топка, да можеш да тичаш, познаване на няколко правила, а се иска и интелект и мислене, защото ако това го няма, ти просто ще си тичаш на терена като муха без глава.

В крайна сметка, да обобщим: възможно е да има такова нещо като умен футболист, но ако съпоставим умните срещу тъпите - полученто число ще клони към нула. Тоест - най-вероятно е ако срещем случаен футболист, той да не е умен. Оттук идва и "отношението" към тях.
Възможно е и ги има. То тука не е въпрос на математика и съпоставки.

Mastta
04-05-2009, 08:02
Според мен нищо не зависи от това с какъв спорт се занимава момчето :o Смисъл спорта не определя характера ти :-o Ако си свестен тип футбола с нищо не може да ти попречи (и обратно - ако си простак - не може да ти помогне да се поправиш...) 8)
Пък и то от футболист до футболист - разлика голяма :-D
Гонзо --> Божинов
Стоичков --> Бербатов

:booooomb: :booooomb:

hgfh
04-06-2009, 07:45
За мен няма значение дали ще е футболист, баскетболист ,волейболист или "инвалид" в отношение на спортта . Ако има взаимно чувства и се разбираме няма да имам нищо против да съм с футболист. Но ако е толкова захластнат , че да да има самочувствие без никакво покритие и да е толкова ограничен , че да няма дар слово ето вече тогава не бих се занимавала с такъв . И все пак различни хора , различни интереси .. :)