PDA

View Full Version : По-добре ли ще е да повтарям..?



tItEufFf
04-02-2009, 13:34
Така..
Тази година заминах за друга държава, не знаех езика..
Първия месец нищо не правех. Втория месец тръгнах и в друго училище. И така 3 дена в седмицата половината ми ден беше зает да уча езика, а следобед си бях в нормално училище с физика, немски и т.н. Да, обаче... имам един час седмично география и история. Нищо не схващам. Дори понякога се случва точно в този час да имам контролно. И учителят ме пита "Учила ли си?" . И как по-точно. Всичко се пише в тетрадката. Въпреки, че имам проблеми с езика мога да науча урока поне за някаква оценка. Математиката също...това е един от малкото предмети, които ми се отдава. Но нали знаете като пропсунеш малко и всичко ти е ново. За немския да не говорим.
Предния месец говорих с директора да ме спре да ходя там. Обясних му, че вече имам някакво ниво на езика и ще ми е много по-лесно. Но отговорът беше не. Говорих с една жена за ориентация. Тя ми обясни, че в никакъв случай не трябва да повтарям. Но имахме втора среща и тогава тя каза, че всъщност не е убедена. Учителката ми по френски пък в това другото училище също каза, че НЕ трябва да повтарям. Там съм най-добрата. Тя ми каза, че ако майка ми отиде да каже, че не е съгласна повтарям ще ме пуснат.

Но кое е правилно. Другата година ще съм в гимназия. Там е по-трудно. Но..аз не искам. Искам да си вървя напред, не искам да се връщам назад. Все пак повтарянето ще ми повлияе доста зле психически, но... как бихте постъпили вие?

waaaagh
04-02-2009, 19:46
Ами мспоревд мен не е правилно да повтаряш-давай напред...
Ситуацията е доста сложна

Rofl4e
04-02-2009, 19:54
аз не сих повтаряла за нищо на света..(е освена ко не ме оставят в същия калс) камоли да се навия сама да повтаря ако трябва едвам ще исарвам 3-ки..това си една година.. и не вървиш с връсниците си ..

tItEufFf
04-03-2009, 15:32
Да, но знаете ли.. тука не е като в България. В България трябва да си наистина ужасно тъп, за да не минеш. А тук повтарят доста хора. В класа ми има 4-5 човека, които повтарят. А и не веднъж ми се е случвало като си кажа оценката за срока да ми отвръщат "Уау, ти ме би" ..
Нали знаете как всички казват, че българите като заминават за чужбина и стават отличници. Защото повечето ги връщат с две години назад. Аз познавам две такива момчета, те са завършили гимназия с най-силен успех от целия випуск. Братовчед ми и той дойде. Той е с една година назад, а и се очертава да повтаря. Значи става с две.

Има и още нещо. След 2 години ще имам изпит по езика, за дипломата. И ако там изкарам някоя кирлива оценка, мога само да си мечтая за университет.

Bellatrix
04-03-2009, 17:11
Еми поне според мен по-добре не повтаряй сега, няма смисъл пък и ще се сдухаш. Мини сега някак с 3ки, колкото и да е неприятно и вече като посвикнеш с езика ще вдигнеш оценките. :)

YouCantStopMe
04-03-2009, 18:01
Да, но знаете ли.. тука не е като в България. В България трябва да си наистина ужасно тъп, за да не минеш. А тук повтарят доста хора. В класа ми има 4-5 човека, които повтарят. А и не веднъж ми се е случвало като си кажа оценката за срока да ми отвръщат "Уау, ти ме би" ..
Нали знаете как всички казват, че българите като заминават за чужбина и стават отличници. Защото повечето ги връщат с две години назад. Аз познавам две такива момчета, те са завършили гимназия с най-силен успех от целия випуск. Братовчед ми и той дойде. Той е с една година назад, а и се очертава да повтаря. Значи става с две.

Има и още нещо. След 2 години ще имам изпит по езика, за дипломата. И ако там изкарам някоя кирлива оценка, мога само да си мечтая за университет.

Уоу.. и аз не знам какво да ти кажа.
Според теб ако не повториш дали ще можеш да се справиш със всичко?
Това да повтаряш е..хм..доста странно.Щом до сега си била добра ученичка...Ама си права,че там всичко е различно.Пък щом има доста хора,които са повтаряли.. знам ли.
Помисли пак.

tItEufFf
04-04-2009, 10:59
Другото, което е...аз ако не повтарям ще завърша една година по-рано от съученичките ми в България. На практика не губя нищо, въпреки че ще бъда с една година назад от тукашните ми връстници.
Вчера си говорих с едно момче и той ми каза, че си е направо задължително да повтарям.

Мен ако ме питате.. Естествено ще кажа, че не искам да повтарям.