PDA

View Full Version : Камъни - имитация и цвета им...



n0va_s1m_tYk
04-02-2009, 17:48
Имам един супер глупав въпрос, на който съм почти сигурна, че отговора е отрицателен, но пък може и да греша и колкото и смешна да ви изглеждам, ще ви питам..
Погледнете тази снимка
http://www.obuvki-bg.com/images/5978Pict069.jpg - /дала съм я за пример просто/
Интересува ме, камъните по чантата и обувките дали е възможно да им бъде променен цвета.. Примерно да им се залепи нещо, което да им придава др. цвят или пък да се "боядисат" с нещо.. Смисъл както за ноктите - лака ... ;] Или пък знам ли и аз...
Не ми се подиграваите, моля ви..

kapinka
04-02-2009, 18:00
Ако са цирконий могат да се оцветят, но само от професионалист!!!
Изобщо не пробвай с лак и тн, ще ги направиш на нищо..

'За оцветяване на безцветния диоксид на циркония в различни цветове се добавят преходни и редкоземни елементи.' - уикипедия

Shia
04-02-2009, 18:02
Една продавачка ми каза,че с черен лак мога да си пребоядисам обувките си,които са подобни н атези ,които си дала.Ама е странно.



:-o


Аз не намирам начин

safetyMode
04-02-2009, 18:02
може би... но е голяма играчка сигурно... в други държави съм виждала да залепят цветно фолио, но прозрачно ако ме разбираш върху самия камък.. но тези са много малки и не знам дали ще стане

kapinka
04-02-2009, 18:04
Ако не са цирконий, вземи боя за обувки такава пръскаща се и с нея пробвай, като пръскаш равномерно, но какъв е смисъла да ги съсипваш не разбирам ?!?!?!

n0va_s1m_tYk
04-02-2009, 18:06
Една продавачка ми каза,че с черен лак мога да си пребоядисам обувките си,които са подобни н атези ,които си дала.Ама е странно.



:-o


Аз не намирам начин
Притеснявам се сигурна съм, че ако пробвам с лак ще стане мазало :D :D


kapinka, това трябва да са най- обикновенни камъни. Не знам как мога да определя от какво точно са, нито какъв професионалист ми трябва..

safetyMode, предполагам, че това става преди да се поставят камъните на местата им .. ;/ а да ги вадя.. не ми се стува добра идея

Ухх изобщо не знам какво да ги правя ;/

safetyMode
04-02-2009, 18:12
неее бяха върху обувки пак и човека ги гледаше с няква лупичка и режеше малки парченца от "фолиото" и ги лепкаше от горе... но пак казвам не беше в бг

kapinka
04-02-2009, 18:12
Пробвай с боя както ти казах, дето се пръска такава специална за обувки, ако не стане може да я махнеш после;)

co0L_gIrL
04-02-2009, 18:12
а защо си купи нещо, което не ти харесва?

safetyMode
04-02-2009, 18:13
а ако мога да попитам защо искаш да им сменяш цвета? :-o

n0va_s1m_tYk
04-02-2009, 18:19
а защо си купи нещо, което не ти харесва?
Не, не! Обувките ми харесаха адски много! Но работата е там, че камъните са бели както на тези обувки от снимката, а на роклята ми има същите камъни, но не бели! Освен това роклята ще я съчетавам със злато, а просто не се виждам с белите камъни и златото ](*,) до скоро мислех, че ще е сребро, по тази причина, мислех че са идеални! Но не! Моята рокля отпределено е за злато... няма др вариант! :(

n0va_s1m_tYk
04-02-2009, 18:21
Пробвай с боя както ти казах, дето се пръска такава специална за обувки, ако не стане може да я махнеш после;)

Можеш ли да ми кажеш по- точно каква е тази боя и ако не се получи по какъв начин ще мога да я махна.. Да не стане още по- голям гаф :-o


safetyMode, дори да ми е много играчка бих се пробвала, но от къде мога да намеря такова фолио :?

safetyMode
04-02-2009, 18:30
нямам представа.. ако ти се ходи до Турция :D там ще намериш, но в България едва ли. :-o

n0va_s1m_tYk
04-02-2009, 18:45
нямам представа.. ако ти се ходи до Турция :D там ще намериш, но в България едва ли. :-o
От Северна България съм ..... :D Турция ми е мноого далече :D

kapinka
04-02-2009, 19:02
Можеш ли да ми кажеш по- точно каква е тази боя и ако не се получи по какъв начин ще мога да я махна.. Да не стане още по- голям гаф :-o


Ами на мен обущаря ми каза за едни мой розови обувки дето леко ги посъсипах, бяха от мн странен материал и боята им почна да се лющи.. и тоййй ми каза да си купя боя, която се пръска, а не се маже. Боята лесно ще я махнеш от камъните, но ако самите обувки са лачени, трябва да внимаваш...:)

n0va_s1m_tYk
04-02-2009, 19:51
Ами на мен обущаря ми каза за едни мой розови обувки дето леко ги посъсипах, бяха от мн странен материал и боята им почна да се лющи.. и тоййй ми каза да си купя боя, която се пръска, а не се маже. Боята лесно ще я махнеш от камъните, но ако самите обувки са лачени, трябва да внимаваш...:)
Обувките не са лачени.. Сандалки са. А ти взима ли си такава боя? Къде точно мога да намеря такава?
Между другото мисля да ида и до някоя обущарска работилница или както там се наричат.. Иначе ти благодаря много, както и да останалите! Ще се поинтересувам повече и се надявам, че ще оправя нещата :D

kapinka
04-02-2009, 20:05
Ами аз още не съм ползвала, защото моите обувки са едно бебешко розово и още не съм намерила време да потърся, но черна се продава на всякъде;) Аз съм от София и на Витошка има един магазин САЛАМАНДЪР, та на следващата пряка след този магазин се влиза навътре по уличката и 1вия магазин - там правят обувки по поръчка или 2рия(те са на един възрастен мъж) та в един от двата трябва да продават:) :P

n0va_s1m_tYk
04-03-2009, 10:37
Ами аз още не съм ползвала, защото моите обувки са едно бебешко розово и още не съм намерила време да потърся, но черна се продава на всякъде;) Аз съм от София и на Витошка има един магазин САЛАМАНДЪР, та на следващата пряка след този магазин се влиза навътре по уличката и 1вия магазин - там правят обувки по поръчка или 2рия(те са на един възрастен мъж) та в един от двата трябва да продават:) :P
Е, аз не съм от София :D ....

VerryBerry
04-03-2009, 12:58
една позната си беше "лакирала" камъчетата на нейните чехли в бледи, перлени цветове и изглеждаха мн добре,но аз не бих си правила подобни експерименти :?