PDA

View Full Version : За суха коса...



mArMaLaDkA
04-02-2009, 23:05
Ами,още от малка косата ми бе една такава суха.Сега като й мацнах и кичури съвсем се изтощи.Ползвам една бадемова маска на "Evterpa",ухае хубаво и уж подхранва,ама не е достатъчно.Ползвам сешоар след всяко къпане и не ми е възможно да не ползвам,защото не понасям да стоя с мокра коса,лесно настивам,пък и моята,каквато е гъста,отидоха 3-4 часа,докато изсъхне.Преса ползвам чат-пат,когато имам да изгладя някое краище,преди редовно ползвах,сега съм се ограничила,и то доста.Препоръчайте нещо,с което косата ми да стане жизнена,но да е изпробвано.Може и някакви бабини отвари,може и шампоани,маски,всичко е добре дошло. :)

petito93
04-03-2009, 07:36
Маска за суха коса
Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода.
__________________________________________________ ___________
Маска за коса със зехтин и лимон

Изстисква се един лимон, прибавя се зехтин, намазва се цялата коса от корените до върховете, стои се около 20 минути и след това се измива. Маската е подходяща за изтощени коси.
:) =] :)

Kras4eto_lp
04-03-2009, 07:55
Вземи си бадемово масло и си прави маски по-често. Опитай се да не я сушиш с сешоар и изобщо да не я гориш с преса. Мойта коса също беше много суха по едно време но в момента е по мека от всякога въпреки че постоянно използвам преса....не знам как стана това :-D