PDA

View Full Version : Цъфтеж на косата



shmatka888
04-03-2009, 10:46
Имам проблем с косата...Много цъфти, а напоследък започна още повече. Преди месец я постригвах последно, а сега е така все едно не съм се постригвала от 1 година.Ще кажете "постригване му е майката" и, да, знам... Ще се постригвам всеки месец, ама след 1 седмица тя пак си цъфти. Някой може ли да ми каже някаква маска или нещо подобно за цъфтеж... Сега си купих тривитаминол и започвам да го използвам, той помага ли при цъфтеж?
:-)

tedytyy
04-03-2009, 10:56
Има шампоан на Шаума специално за цъфтящи краища-пробвай го много е добър.Както и мий си почти всеки път косата с балсам и си слагай кристали.След тези манипулации не би трябвало да имаш проблем с цъфтящите краища.Както и избягвай сушенето със сешуар и изправянето с преса.

ChOcOlaTEsTar
04-03-2009, 10:58
А използваш ли преса защото от нея мн цъфти косата :o

shmatka888
04-03-2009, 10:58
Амии тъй като косата ми е къдрева и не я харесвам как стои...доста често я изправям...А иначе кристали си позвам

WildGirl
04-03-2009, 11:11
Купи си термозащитен спрей за коса, кристалите не предпазват косата от пресата.

shmatka888
04-03-2009, 11:32
Купи си термозащитен спрей за коса, кристалите не предпазват косата от пресата.


Не, аз не ги позвам за предпазване...слагам ги след къпане на влажна коса, макар че някога и преди да я изправя си слагам :)

ThisIsMe
04-03-2009, 11:55
Махни пресата ,иначе никога няма да изчезне цъфтежа!

shell
04-03-2009, 14:09
Махни пресата ,иначе никога няма да изчезне цъфтежа! +1

LovEsIckk
04-03-2009, 15:38
То е лесно да кажеш махни пресата ама не е толкова лесно да го направиш.Поне като съдя по себе си..моята коса преди беше почти до кръста тъмно руса на руси кичири,гъста и права..Обаче на моменти ми се начупваше и кой дявол ме би по главата да си купя преса и като се почна 1 година цъфтеж.На следващата година пак преса + 2 месеца бях бяло руса,после с черна коса,после нз си кво,после се изрусих пак,после кестенява и накрая си я оставих да се измие и пак е тъмно руса..Но не мога да спра да използвам пресата,защото без нея косата ми е ужасна (накъсана),а не обичам да я вързвам,защото раменете ми са широки и не се харесвам..Може би ще ме опрекнете,че толкова съм си третирала косата и аз съжалявам за това.Отказах се от боите и топирването,но от пресата няма как...Използвам шампоани и балсами за изтощена коса,маски..Хининова вода + хининов шампоан ..кристали ..Е нищо не помага да си възтановява косата..

shmatka888
04-03-2009, 17:44
То е лесно да кажеш махни пресата ама не е толкова лесно да го направиш.Поне като съдя по себе си..моята коса преди беше почти до кръста тъмно руса на руси кичири,гъста и права..Обаче на моменти ми се начупваше и кой дявол ме би по главата да си купя преса и като се почна 1 година цъфтеж.На следващата година пак преса + 2 месеца бях бяло руса,после с черна коса,после нз си кво,после се изрусих пак,после кестенява и накрая си я оставих да се измие и пак е тъмно руса..Но не мога да спра да използвам пресата,защото без нея косата ми е ужасна (накъсана),а не обичам да я вързвам,защото раменете ми са широки и не се харесвам..Може би ще ме опрекнете,че толкова съм си третирала косата и аз съжалявам за това.Отказах се от боите и топирването,но от пресата няма как...Използвам шампоани и балсами за изтощена коса,маски..Хининова вода + хининов шампоан ..кристали ..Е нищо не помага да си възтановява косата..


Ами аз затова сега се опитвам да си я пооправя малко и гледам да не я третирам много...ама немога съвсем нищо да не я правя...

LovEsIckk
04-03-2009, 21:08
Ами и аз съм в такова положение :(

CherryKisS
04-04-2009, 12:51
А моята коса ,въпреки че не я изправям пак си цъфтеше. Сега ползвам една маска на Шаума срещу цъфтящи крайчета и ми помогна. ;)