PDA

View Full Version : Изпукване на ставите...



shmatka888
04-03-2009, 11:51
Искам да ви питам има ли някакви вредни последствия от изпукването на ставите.Имам предвид за гърба, врата и пр., защото аз го правя постоянно и съм като зависима :D Като го направя чувствам някакво облекчение :D За пръстите на ръцете съм чувала, че след време започват да треперят, а с другите части на тялото как е :? Дали след години няма да имам проблеми ?

rauwkost
04-03-2009, 12:45
След време ще те болят доста.

Nitroglycerin
04-03-2009, 12:51
Артрит.Спри да си пукаш ставите защото като станеш на 40 като вали дъжд няма да можеш да се движиш (при по-влажен или студен въздух ставите болят).

Terorist
04-03-2009, 13:03
Това с артрита доказаано ли е? Какъв артрит се получва, посттравматичен артрит ли?
И аз имам навика да си намествам ставите чрез изпукване и искам да знам.

shmatka888
04-03-2009, 13:05
Артрит.Спри да си пукаш ставите защото като станеш на 40 като вали дъжд няма да можеш да се движиш (при по-влажен или студен въздух ставите болят).

:О Ужаас... Ми...както казах..трудно ми е :( чувствам някво напрежение и нужда...иначе ми е гадно, как да спра :(

shell
04-03-2009, 16:50
след години ще те болят много,а може и артритно заболяване да си докараш :? не си заслужава:по-добре се опитай да не го правиш

bloodyF
04-03-2009, 18:53
на мен глезените много ми пукат..и то не нарочно..просто като ходя и пукат...а тате има артрит от пукането на ръцете :?

m3talmania
04-03-2009, 19:01
Ми предполагам ще те болят, защото там имаше някаква течност, която помага да не се търкат, тъй че се отучи от този навик.

idioticallystupid_
04-03-2009, 20:52
Аз си пукам пръстите, иначе някак си ме болят :-o
Иначе и аз знам че трперят ръцете на стари години ако си пукаш пръстите... :)

shmatka888
04-03-2009, 21:42
Аз си пукам пръстите, иначе някак си ме болят :-o

Нали!? :? и аз съм така :(

Qk0o0o3
04-04-2009, 10:44
Хаха.. друго си е да увиснеш между две греди или нещо друго и да ти изпука кръста! :grin: Аууу направо получавам оргазъм ХАХ :-D


п.п. за пръстите бях се вманиачил и си наложих 2 дена да не ги пукам изобщо. Оттам нататък и да искам - не мога.. някак други стават. Въпросът е да се ограничиш за малко сама =)

sweet_tani
04-04-2009, 21:47
hora az pukam na 9 mesta prustite na krakata glezeni kolene stavi krust lakti prusti na race vratut i ramene

clever
04-04-2009, 22:18
Пукането на ставите може и да не говори за нищо сериозно ,но за сигурност можеш да попиташ лекар. :)

weezybaby
04-05-2009, 08:38
От пукане пръстите на ръцете малко са ми се изкривили.. :oops: и заради това вече спрях,но за наистина сериозни последствия попитай лекар

shmatka888
04-05-2009, 10:24
hora az pukam na 9 mesta prustite na krakata glezeni kolene stavi krust lakti prusti na race vratut i ramene


Аз като започнем от пръстите на краката, глезените, коленете, към бедрата някой път :D , кръста, гърба, врата, а на ръцете всеки пръст ми пука от към 3 места :D. Боже, аз на 40 ще умра! :D

EarthShaker
04-08-2009, 00:25
от 2 дена почти си наложих и почти не си пукам пръстите и врата и вече усещам че скоро наистина няма да мога! дано се отуча от този шибан навик!

MrUndaztood
04-08-2009, 01:43
И аз постоянно си пукам гърба и се чувствам супер веднага след изпукването,а и звука е привързващ де,бахти много приятно чувство ме обзема след това,едно ддз ... направо се отнасям за няколко секунди,колкото и ненормално да звучи,,защото мисля,че малко клюмвам и даже предполагам имам някакво гръбначно изкривяване,та аз лично ще отида на преглед при ортопед скоро,за да се излекувам по-рано,ако ми има нещо де

shmatka888
04-08-2009, 20:52
от 2 дена почти си наложих и почти не си пукам пръстите и врата и вече усещам че скоро наистина няма да мога! дано се отуча от този шибан навик!


Да, и аз се опитвам и почти се получава :)

xone
10-22-2009, 19:55
hora az pukam na 9 mesta prustite na krakata glezeni kolene stavi krust lakti prusti na race vratut i ramene


Аз като започнем от пръстите на краката, глезените, коленете, към бедрата някой път :D , кръста, гърба, врата, а на ръцете всеки пръст ми пука от към 3 места :D. Боже, аз на 40 ще умра! :D
и моите пръсти понякога от 3 места пукат,а на мен даже и ако си дръпна ушите и те ми пукат :shock: :lol:
а между другото в един др сайт намерих това
" При вродено по хлабави сухожилни връзки и ставни капсули е възможнода се стигне до по- свободно движение на ставните повърхности. И често чуващо се пукане в ставите.Тази причина за пукане на ставите се среща най- често сред младите хора..Обикновенно не се съпровожда с болка.


С това не съм съгласен. До пубертета момичетата и момчетата се развиват еднакво и почти не се забелязват разлики в костната с-ма. От началото на пубертета започва голямата промяна - за няколко години скелета при двата пола се развива на 97-98% + характерните им особености (широкия таз при жените напимер). Растежа е причина за пукането, а не хлабави връзки и ставни капсули и доста често е съпроводено с болка. Обикновено след края на пубертета пукането изчезва. "

ameli
10-22-2009, 20:10
аз пък мразя да пукам :D само гърба като легна на земята :D