PDA

View Full Version : салицилов спирт 2%



kukli4kata001
04-03-2009, 12:17
Здравейте!Търсих в темите за този спирт,прочетох всичко,но това което ми трябваше го нямаше.А ако е имало такава тема или нещо такова извинявам се.Значи днес си купих такъв спирт 2%,но никъде не можах да намеря дори на опаковката след нанасяне въху пъпката колко време трябва да стои.В един пост пишеше,че лицето се маже със спирта и след като засъхне отгоре се слага някакъв крем.Но на опаковката пишеше,че може да предизвика изгаряния,та за това пуснах темата защото никъде не можат да намеря този отговор.Та въпроса ми е след нанасяне колко време трябва да стои и ако го оставя може ли да предизвика някакви изгаряния???

CryForMe
04-03-2009, 12:22
мхммм...
ти колко спирт слагаш, че питаш колко време трябва да седи?? напояваш едно мало памуче, изстискваш го ако ти се струва много спирта и "мацваш" пъпката.. за под минута сичко тряа да е попило и/или да се е изпарило...
между другото главното приложение на спирта не е да се мажат пъпки с него, а да дезинфекцира...

kukli4kata001
04-03-2009, 12:23
мхммм...
ти колко спирт слагаш, че питаш колко време трябва да седи?? напояваш едно мало памуче, изстискваш го ако ти се струва много спирта и "мацваш" пъпката.. за под минута сичко тряа да е попило и/или да се е изпарило...
между другото главното приложение на спирта не е да се мажат пъпки с него, а да дезинфекцира...
се още не съм пробвала,за това питам за да знам.А след като изсъхне трябва ли да си мия лицето за да не предизвика изгаряния или само да го намажа с крем?

CryForMe
04-03-2009, 12:25
не ....
няма да има и помен от него максимум две минути след като си сложила ...

kukli4kata001
04-03-2009, 12:27
не ....
няма да има и помен от него максимум две минути след като си сложила ...
добре,благодаря ти много,доста ми помогна :) :-)

varSAritai
04-03-2009, 13:27
по никакъв начин не се заяждам ма ти от небето ли падаш и за парви пат ли чуваш (виждаш) кво е туй чудо на чудесата спирт :) ? и др което е има не малко козметика против папки с какви ли не мазила защо си се спряла на спирта ?

kukli4kata001
04-03-2009, 13:31
по никакъв начин не се заяждам ма ти от небето ли падаш и за парви пат ли чуваш (виждаш) кво е туй чудо на чудесата спирт :) ? и др което е има не малко козметика против папки с какви ли не мазила защо си се спряла на спирта ?
ами не,не за първи пЪт чувам кво е ТУЙ ЧУДО НА ЧУДЕСАТА СПИРТ! Ще си лекувам пЪпките с какво си искам,зададох точен въпрос такаче,недей много да се отваряш и да търсиш с кой да се заяждаш още от ПЪРВИЯ СИ ДЕН НА РЕГИСТРАЦИЯ МАААА!!! :-x :-x :-x :-x :-x

shell
04-03-2009, 13:51
значи най-добър ефект от спирта има когато си измиеш лицето с гел,ексфолиант или изобщо с каквото и да е,просто лицето трябва да е измито :) След това използваш някакъв тоник,за да тонизираш кожата и с памуче напоено със спирта слагаш само върху пъпките и на сутринта ги няма :grin: Аз винаги така прява и съм много доволна :P

GabisiTa
04-03-2009, 15:33
На мен със спирт 1% много ми се изсуши кожата, а за 2% ... :? Не си слагай на цялото лица, а само върху пъпката, след което намажи с крем...

Rofl4e
04-03-2009, 18:06
а на мен някой да може да ми каже колко капсули хлорнитромицин трябва да сложа за 100мл?

Undying
04-03-2009, 18:51
Първо аз като си купувам силицилов спирт от аптеката винаги ме питат за какво ми е, и като кажа за акне, ми дават 1%, а не 2% (незнам има ли разлика, но реших да отбележа). Второ моята кожа е смесена към мазна, първо си изчиствам лицето с тоалетно мляко и тоник, и най-накрая слагам спирта, след което лягам да спя. Никога до сега не съм нанасяла крем върху спирта, нито пък съм измивала спирта, и до сега не съм и имала проблеми с това. Питала съм и в аптеката и са ми казвали, че няма нужда от отмиване спирта. Но както казах моята кожа е мазна, а е много важно каква е кожата ти. Ако си със суха кожа разбира се че трябва да сложиш крем, това си е спирт все пак.

kukli4kata001
04-03-2009, 19:14
Първо аз като си купувам силицилов спирт от аптеката винаги ме питат за какво ми е, и като кажа за акне, ми дават 1%, а не 2% (незнам има ли разлика, но реших да отбележа). Второ моята кожа е смесена към мазна, първо си изчиствам лицето с тоалетно мляко и тоник, и най-накрая слагам спирта, след което лягам да спя. Никога до сега не съм нанасяла крем върху спирта, нито пък съм измивала спирта, и до сега не съм и имала проблеми с това. Питала съм и в аптеката и са ми казвали, че няма нужда от отмиване спирта. Но както казах моята кожа е мазна, а е много важно каква е кожата ти. Ако си със суха кожа разбира се че трябва да сложиш крем, това си е спирт все пак.
взех 2%,защото всички мнения по интернет които съм чела пише,че са използвали 2% също така и моята кожа е смесена.А един въпрос,помога ли ти срещу пъпките този 1 процентовия ??

Undying
04-03-2009, 19:21
Да, силициловия спирт е едно от малките неща, които толкова бързо и ефикасно премахват досадните пъпчици от лицето ми. :) Както казват някои хора, понякога най-евтиното е най-ефикасно. :P