PDA

View Full Version : Границата между изтока и запада



UnaBletoLoVeU
04-03-2009, 14:34
Някой знае ли откъде е тръгнало разделението на "европейци" и "българи", след като всички живеем на континента Европа. Защо границата между запада и изтока се оказва непреодолима? Защото сме били под турско робство, когато се формира западната култура и сме останали някъде из азиатските нрави?

Моля ви, важно ми е. Не е домашно, но ми трябва да разбера. Google не помага много.

w0sh
04-03-2009, 14:44
обвинявам АЛЕКО(константинов).

Joc
04-03-2009, 15:20
обвинявам АЛЕКО(константинов).


най големия българин анти-българин

TERRORMACHINE
04-03-2009, 15:31
Лично според мен трябва да подходиш към въпроса от гледна точка на Рим (католици) - Константинопол (православни) :)винаги съм си знаел, че е било заради религията...

SiegHeil
04-03-2009, 15:38
железни завеси, турци, католици-православни...е такива неща..

RAWRRR
04-03-2009, 15:43
Тук ще си позволя да не се съглася.
Според мен религията се посочва за прах в очите.Причина за войните са били благата на някоя страна,територията й,населението и тн.
Различията в религията са само за заблуда.

UnaBletoLoVeU
04-03-2009, 16:05
На мен ми трябваше точно относно изоставането на българина, представено в "Бай Ганьо" и се радвам, че намерих неща още от 700 година, които са били в началото на разграничаването, обаче и религията до голяма степен е оказала влияние. Не мисля, че тук има нещо общо с териториите, освен че сме били в/част от Турция.


обвинявам АЛЕКО(константинов).
Може ли малко по-обстойно мнение?

Joc
04-03-2009, 19:56
защото когато България е след освобождение и когато трябва да се повдигне духа на българина, той какви книги пише...
пък и не ми се обсъжда тая тема, не знам защо и аз писах...

InitialD
04-03-2009, 20:00
Докато ние сме били под "окупация" ... запада са го морили чумите!!!


Когато някой почне да ми се хвали, че посетил Лондон или Берлин ... аз му се смея ... изтока може да ти предложи много повече от запада!!!

Западна Европа съкс!Все едно да отида в северна Африка!Черни и арабели навсякъде!

Extremescream
04-03-2009, 20:11
w0sh написа:
обвинявам АЛЕКО(константинов).


най големия българин анти-българин

Ми прав е бил човека.И преди е имало задници,дето само власт са искали,а не да помогнат на народа.И повечето са били такива.Лошото е,че и сега са такива.Ако тези хора са истинските българи,пишете ме,че вече не съм гражданка на тази страна.
Та по темата:Пак защото много гледаме само себе си и крадем.И на запад е така,ама не чак толкова много.

InitialD
04-03-2009, 20:17
докато тука е имало Априлско въстание и сме се клали с турците по горите ,в Англия е имало първенство по футбол...

Ще ти се да беше англичанче за да се хвалиш в тоя факт, нали!?

InitialD
04-03-2009, 20:26
не,аз се гордея,че съм Българин. такъв,какъвто ти не си :)

но фактите са си факти. и няма кво да ги отричаме.

също е факт,че България след Освобождението процъфтява много и неслучайно София е наречена "малката Виена",българския лев става "златен",ставаме и водеща балканска сила,докато сме съюзници на Хитлер... но после "братушките" от Русия ни "освобождават" и потъваме толкова много,че още 100 години няма да се оправим. не се надявайте даже. :)

Са ше ме накараш да си снимам личната карта!

А това за хитлер ... абе ти луд ли си !?Благодарение на съюзите ни с Германия сме на това положение! Ако бяхме на страната на съюзниците през втората война сега поне една част от македония щеше да си е наша + западните покрайнини!

Joc
04-03-2009, 20:34
Според мен "ако" в историята няма място.
Ако, ако - България щеше да е най-великата държава в света. :)

може да се каже че в определени моменти е била най-великата...

това, че сега не е

и някои обвиняват турците, руснаците и войните ... не е вярно според мен...

SofiaRegularCunt каза, че и 100 години няма да се оправим, но не виждам кой е тръгнал да оправя положението в държавата ...

InitialD
04-03-2009, 21:00
Инишълче,

писна ми от твоите глупости, вземи се стЕгни малко, че вече хич не си интересен...

Изтока има много да даде, както и Запада, а на мен ми е писнало от разни недоразвити шовинисти като теб, които са научили една дума и я дъвчат като гума цял живот.






Написах каквото исках .. не съм те питал дали ти харесва или не! Ходи реви на модераторите, че съм те обиждал после!

Joc
04-03-2009, 21:03
InitialD ти много нервен стана е брааааааааааааааааааат... :D

w0sh
04-03-2009, 23:04
На мен ми трябваше точно относно изоставането на българина, представено в "Бай Ганьо" и се радвам, че намерих неща още от 700 година, които са били в началото на разграничаването, обаче и религията до голяма степен е оказала влияние. Не мисля, че тук има нещо общо с териториите, освен че сме били в/част от Турция.


обвинявам АЛЕКО(константинов).
Може ли малко по-обстойно мнение?

все пак кой друг ще измисли да каже за героя си че тръгва по ЕвропаТА. Така е мислил тогава елита пък от елита към простолюдието слизат тези мисли.
Пък и този Алеко се е имал за повече от другите.
Пълен кламер

kristo
04-04-2009, 00:07
Много лесно е да се отсее границата между истока и запада- за съжаление на изток(тоест при нас) е имало 5 века турско иго, което неминуемо ни е върнало векове назад и все пак сме наваксали доста до идването на комунизма... Е след идването на комунизма както се казва всичко се прееба... Това е истината- разликата е, че тук е имало комунизъм, в Англия, Франция и Испания не е имало и това обяснява защо са по-напред от нас за съжаление.

ScionOfStorm
04-04-2009, 00:15
инишъле, те немците да са ти черната работа в ситуацията. абсолютно всички си гонят собствени интереси и са баракуди по време на войните.

ако-то е излишно, да, но аз мисля, че и да бяхме на страната на Антантата, Македония пак щеше да ни се изплъзне от ръцете. гърците и сърбите не пускат захапаното, нали затова франсета и англичаните ни предлагат с недомлъвки, защото не са се договорили с милите ни съседчета. нямаше да има национална катастрофа, но пак щяха да наредят нещата в наш ущърб откъм макето.

UnaBletoLoVeU
04-04-2009, 10:48
На мен ми трябваше точно относно изоставането на българина, представено в "Бай Ганьо" и се радвам, че намерих неща още от 700 година, които са били в началото на разграничаването, обаче и религията до голяма степен е оказала влияние. Не мисля, че тук има нещо общо с териториите, освен че сме били в/част от Турция.


обвинявам АЛЕКО(константинов).
Може ли малко по-обстойно мнение?

все пак кой друг ще измисли да каже за героя си че тръгва по ЕвропаТА. Така е мислил тогава елита пък от елита към простолюдието слизат тези мисли.
Пък и този Алеко се е имал за повече от другите.
Пълен кламер

Изглежда сякаш не си чел биографията на Алеко. :)

Enough
04-04-2009, 14:44
шот сме много зле ...