PDA

View Full Version : филиране



olive_oil
04-04-2009, 19:46
Здравейте. Искам да ви попитам какво ви е отношението към филирането и смятате ли, че всяка коса трябва да се филира и защо? Аз например имам тежка и гъста коса, която придобива обем когато НЕ се филира, но всеки път фризьорките (сменям ги от една година и все попадам на смотани) ми я филират и явно взимат прекалено много, защото обемът ми никакъв го няма и после само се ядосвам...
между другото съм от софия и ще се радвам, ако ми препоръчате някой фризьорски салон със сръчни фризьори :)

eple
04-04-2009, 19:50
аз имам гъста и обемна коса и преди все ги карах да ми филират горния пласт,той за това вече не прилича на нищо!
ама буквално на нищоо...въобще не може да се каже,че е коса :D
таа...къдравите коси не са за филиране..много хора ми го казваха,ама докато се усетя..

xXobsessionXx
04-04-2009, 19:51
не знам но са ми казвали, че косата цъфти бързо когато се филира :( :P

olive_oil
04-04-2009, 20:00
аз имам гъста и обемна коса и преди все ги карах да ми филират горния пласт,той за това вече не прилича на нищо!
ама буквално на нищоо...въобще не може да се каже,че е коса :D
таа...къдравите коси не са за филиране..много хора ми го казваха,ама докато се усетя..
спокойно, ще порасне... аз с това се успокоявам, но като я пипна е направо като перушина... е моята е права де...
а това за цъфтежа не го знаех...

Liar
04-04-2009, 20:21
Никоя коса не трябва да се филира.

eple
04-04-2009, 20:26
аз имам гъста и обемна коса и преди все ги карах да ми филират горния пласт,той за това вече не прилича на нищо!
ама буквално на нищоо...въобще не може да се каже,че е коса :D
таа...къдравите коси не са за филиране..много хора ми го казваха,ама докато се усетя..
спокойно, ще порасне... аз с това се успокоявам, но като я пипна е направо като перушина... е моята е права де...
а това за цъфтежа не го знаех...
кво да порастне...то тва е мъртво направо... смятай щом като се изкъпя и веднага като изляза от банята и тоя горния пласт е сух...и е некъв прав,а косата ми е къдрава...абе по-зле от слама :D

olive_oil
04-04-2009, 20:46
еми нз, чета тука за хининова вода и/или тривитамол и разни рецепти. Но незнам хубаво ли е да се ползват тези продукти всеки ден, и предполагам че или единия или другия се ползва.
Това е маската с тривитамол, май се намира във ветеринарните аптеки.


1с.л. Тривитаминол
1с.л. зехтин
1с.л.оцет
1с.л.течен мед
1 счукан аспирин
1 жалтък[/color][/size][/size]
Всичко добре се разбърква и се нанася в корените.Стои се 2 часа.
Да споделя малко за въпросния Тривитаминол-за къса коса се слага по 1/2 с.л., са среднодълга по 1, а за по-дълга по 2.
Тривитанимол или срещан вече като Витамин АДзЕ се инжектира на животни за сгъстяване и израстване на гривите им.Знам, че звучи малко шокиращо в първия момент, но наистина помага на косата.Маската помага и при косопад.

djudjulinkaa
04-04-2009, 21:17
Моята коса също е филирана много пъти..И аз все си сменям фризьорите :o Последната при която отидох каза че до филиране се стигало, когато не могат да се направят пластовете както трябва и един вид то помагало, но не било полезно, тъй като косата цъфти по-бързо и се накъсва.. :)

olive_oil
04-04-2009, 21:42
Моята коса също е филирана много пъти..И аз все си сменям фризьорите :o Последната при която отидох каза че до филиране се стигало, когато не могат да се направят пластовете както трябва и един вид то помагало, но не било полезно, тъй като косата цъфти по-бързо и се накъсва.. :)
незнам за теб, но аз само заради филирането ги сменям, като че това им е единствената ножица в салона...
а пък аз си мисля, че фризьорът трябва да прецени косата има ли нужда от филиране или не, но за съжаление на всяка при която съм ходила това й е любимото занимание...

By_YoUr_SiDe
04-04-2009, 21:46
Вие пък само се оплаквате.. :-D А моята фризиорка едвам прибарва тая ножичка.. даже аз все я подсещам за филирането, тя така и така не се научи, че искам филирана коса.. но, шегата настрана, моято наистина избягва филирането, прави го спрямо косата.. :)

marin4itu
04-05-2009, 20:50
Аз пък мисля, че филирането зависи от желаната прическа :-o

krey
05-12-2015, 15:06
Моята коса също е доста гъста и къдрава и подобно на теб направих грешката да искам да ми я филират :D Обичам да експериментирам с косата си но вече подобна грешка няма да направя, само като видя филажни ножици (http://cosmeticline.bg/nozhici-mashinki-brsnachi/profesionalni-filazhni-nozhitsi-bushido-sfolti-55--cena
) и му викам на фризьора ми да ги скрива, че още се сещам за кошницата на главата ми, която имах.